Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Freida είπε:

Σ ευχαριστω!

Περαστικα!

Just now, Freida είπε:

@Irida Mundo να κανονικη διεγερση με gonαl 300 mοναδες , ειχα βγαλει 2 μονο αλλα καλα, αστα ...συν τα 1000 ευρω που εδωσα ...δε παλευεται ολο αυτο 

Δεν μπορει να γινει η ωοληψια σε καποιο νοσοκομειο αναφορας; Σαν να ειχα ακουσει οτι γινεται κατι τετοιο αλλα μπορει και να λεω βλακειες. Μηπως να ρωτουσες τον γιατρο σου;

Just now, happykar είπε:

Περαστικα!

Δεν μπορει να γινει η ωοληψια σε καποιο νοσοκομειο αναφορας; Σαν να ειχα ακουσει οτι γινεται κατι τετοιο αλλα μπορει και να λεω βλακειες. Μηπως να ρωτουσες τον γιατρο σου;

Να βρηκα αυτο, κατι θυμομουν για το Αττικο, και μαλιστα καπως θυμαμαι πως ειναι και ο Μακρακης στην ομαδα αυτη.https://www.tovima.gr/2020/09/05/science/koronoios-proti-oolipsia-gia-eksosomatiki-se-zeygari-thetiko-ston-io/

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida said:

@Irida Mundo να κανονικη διεγερση με gonαl 300 mοναδες , ειχα βγαλει 2 μονο αλλα καλα, αστα ...συν τα 1000 ευρω που εδωσα ...δε παλευεται ολο αυτο 

Αχ ρε κορίτσι μου δεν ξέρω τί να σου πω ειλικρινά.. μεγάλη ατυχία.. Έχεις δίκιο να νιώθεις έτσι όμως μην το βάζεις κάτω. Είναι πολύ σημαντικό που είχες βγάλει καλά ωάρια, πάρε αυτή τη θετική πληροφορία και πήγαινε μπροστά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Irida Mundo είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου δεν ξέρω τί να σου πω ειλικρινά.. μεγάλη ατυχία.. Έχεις δίκιο να νιώθεις έτσι όμως μην το βάζεις κάτω. Είναι πολύ σημαντικό που είχες βγάλει καλά ωάρια, πάρε αυτή τη θετική πληροφορία και πήγαινε μπροστά. 

Εχεις δικιο, θα κρατησω το θετικο διαφορετικα θα τρελλαθω πραγματικα!!! Σ ευχαριστω πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida said:

Εχεις δικιο, θα κρατησω το θετικο διαφορετικα θα τρελλαθω πραγματικα!!! Σ ευχαριστω πολυ

Καλημέρα-να κρατήσεις επίσης στα θετικά οτι απέκτησες αντισώματα σε αυτον τον παλιο κορονοιό  και τώρα είσαι άνετη να κανεις την προσπάθειά σου, αμεσο άγχος για εμβόλιο δεν έχεις, με το καλό τεράστιο αγχος στην εγκυμοσύνη σου δε θα έχεις μην κολλήσεις, λίγα είναι αυτά; Εννοεείται να μην τρελαθείς! Αφου εισαι καλά κ τον πέρασες να κοιτάς μπροστά με αισιοδοξία στα επομενα βηματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!Λογω ημερας αυριο ας ευχηθω και γω να μου φερει το θειο δωρο!θα σας ενημερωσω οπως και να χει

Απλα καποιος παιζει με την υπομονη μου..Πηγα σημερα πρωι πρωι παρα το χιονι κι εκανα χοριακη.Μου ειπαν αυριο στις 6 θα βγει..Πηρα το κεντρο και μου ειπαν συνεχιζω κανονικα χαπια ενεσεις κι ολα αυτα...κ η αγωνια συνεχιζετε..οχι φταιω εγω να κανω ενα τεστ φαρμακειου..;;;

15 ώρες πρίν, Freida είπε:

Κ μενα πιστευει πολυ στο συνδυασμο φαρμακων ...εχει κ πτυχιο φαρμακευτικης κ εχω δει πολυ καλη αγωγη μεχρι στιγμης κ το ενδομητριο πρωτη φορα ηταν τοσο καλο αλλα δυςτυχω ς δεν εγινε ουτε ωοληψια γτ κολλησα κορονοιο δυστυχως κ τσαμπα ολη η προετοιμασια, ειμαι πολυ ασχημα ψυχολογικα 

Περαστικα!εκανες το τεστ πριν την ωοληψια και διαπιστωσες οτι εχεις κορονοιο;ειναι μεγαλη ατυχια..εχω δει οτι υπαρχουν δημοσια νοσοκομεια οπως το Αττικο που εκαναν ωοληψια σε γυναικα με κορονοιο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Καλημέρα-να κρατήσεις επίσης στα θετικά οτι απέκτησες αντισώματα σε αυτον τον παλιο κορονοιό  και τώρα είσαι άνετη να κανεις την προσπάθειά σου, αμεσο άγχος για εμβόλιο δεν έχεις, με το καλό τεράστιο αγχος στην εγκυμοσύνη σου δε θα έχεις μην κολλήσεις, λίγα είναι αυτά; Εννοεείται να μην τρελαθείς! Αφου εισαι καλά κ τον πέρασες να κοιτάς μπροστά με αισιοδοξία στα επομενα βηματα!

Σ ευχαριστω πολυ για τις θετικες σου σκεψεις αλλα δυστυχως με τις μεταλλαξεις δεν ειμαι καλυμμενη για ολα αυτα που αναφερεις...ειμαι κανονικα εκτεθειμενη οπως ολοι ξανα , ειδικα μετα το 3μηνο που κρατανε μονο αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

Απλα καποιος παιζει με την υπομονη μου..Πηγα σημερα πρωι πρωι παρα το χιονι κι εκανα χοριακη.Μου ειπαν αυριο στις 6 θα βγει..Πηρα το κεντρο και μου ειπαν συνεχιζω κανονικα χαπια ενεσεις κι ολα αυτα...κ η αγωνια συνεχιζετε..οχι φταιω εγω να κανω ενα τεστ φαρμακειου..;;;

Καλά αποτελέσματα να έχεις! Χαρά στην υπομονή  σου! Εγώ θα είχα κάνει ήδη τεστ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

Απλα καποιος παιζει με την υπομονη μου..Πηγα σημερα πρωι πρωι παρα το χιονι κι εκανα χοριακη.Μου ειπαν αυριο στις 6 θα βγει..Πηρα το κεντρο και μου ειπαν συνεχιζω κανονικα χαπια ενεσεις κι ολα αυτα...κ η αγωνια συνεχιζετε..οχι φταιω εγω να κανω ενα τεστ φαρμακειου..;;;

Περαστικα!εκανες το τεστ πριν την ωοληψια και διαπιστωσες οτι εχεις κορονοιο;ειναι μεγαλη ατυχια..εχω δει οτι υπαρχουν δημοσια νοσοκομεια οπως το Αττικο που εκαναν ωοληψια σε γυναικα με κορονοιο..

Ναι το εμαθα πριν λιγο δυστυχως ππυ μου εστειλε το αρθρο η @happykar. Δυστυχως δε το γνωριζα οπως κ ο γιατρος μου...δεν εχει ορια η ατυχια μου, εχω απελπιστει....ας το ηξερα εστω....φταιει βεβαια κ ο γιατρος μου μαλλον γτ επρεπε να το γνωριζει οποτε αλλος ενας λογος παραπανω να εχω θυμο κ στεναχωρια

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για τις θετικες σου σκεψεις αλλα δυστυχως με τις μεταλλαξεις δεν ειμαι καλυμμενη για ολα αυτα που αναφερεις...ειμαι κανονικα εκτεθειμενη οπως ολοι ξανα , ειδικα μετα το 3μηνο που κρατανε μονο αυτα....

Καταλαβα! Ας ισχυει αυτο το καθε εμποδιο για καλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Freida είπε:

Ναι το εμαθα πριν λιγο δυστυχως ππυ μου εστειλε το αρθρο η @happykar. Δυστυχως δε το γνωριζα οπως κ ο γιατρος μου...δεν εχει ορια η ατυχια μου, εχω απελπιστει....ας το ηξερα εστω....φταιει βεβαια κ ο γιατρος μου μαλλον γτ επρεπε να το γνωριζει οποτε αλλος ενας λογος παραπανω να εχω θυμο κ στεναχωρια

Οβιτρελ εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Ναι το εμαθα πριν λιγο δυστυχως ππυ μου εστειλε το αρθρο η @happykar. Δυστυχως δε το γνωριζα οπως κ ο γιατρος μου...δεν εχει ορια η ατυχια μου, εχω απελπιστει....ας το ηξερα εστω....φταιει βεβαια κ ο γιατρος μου μαλλον γτ επρεπε να το γνωριζει οποτε αλλος ενας λογος παραπανω να εχω θυμο κ στεναχωρια

Κρίμα ρε γαμωτο! Ειλικρινά πολύ κρίμα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Οβιτρελ εκανες;

Ναι την πεμπτη λιγο πριν βγουν τα αποτελεσματα την ειχα κανει. Θα αλλαζε κατι αν δεν την ειχα κανει;;

Just now, *Μυρτώ είπε:

Κρίμα ρε γαμωτο! Ειλικρινά πολύ κρίμα! 

Αστα δε μπορω να συνελθω απο τη στεναχωρια κ παθαινω κρισεις πανικου το βραδυ

Just now, vasia!!! είπε:

Καταλαβα! Ας ισχυει αυτο το καθε εμποδιο για καλο

Μακαρι τελικα να ισχυει αυτο, οπως το λες αρκει να ηταν το τελευταιο...σ ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Ναι την πεμπτη λιγο πριν βγουν τα αποτελεσματα την ειχα κανει. Θα αλλαζε κατι αν δεν την ειχα κανει;;

Αστα δε μπορω να συνελθω απο τη στεναχωρια κ παθαινω κρισεις πανικου το βραδυ

Οχι, απλα ρωταω αν τουλαχιστον ειχατε επαφες. Ειναι απολυτως λογικο να εισαι στεναχωρημενη. Ειναι καποια πραγματα που ειναι απροβλεπτα δυστυχως. Αλλα μην κανεις κακο στον εαυτο σου! Προσπαθησε να ηρεμησεις και ασε λιγες ημερες για να μιλησεις με τον γιατρο σου να δεις τι προτιθεται να κανει για την περιπτωση. Να δειτε τι θα κανετε παρακατω. Πολυ λυπαμαι, ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Ναι την πεμπτη λιγο πριν βγουν τα αποτελεσματα την ειχα κανει. Θα αλλαζε κατι αν δεν την ειχα κανει;;

Αστα δε μπορω να συνελθω απο τη στεναχωρια κ παθαινω κρισεις πανικου το βραδυ

Μακαρι τελικα να ισχυει αυτο, οπως το λες αρκει να ηταν το τελευταιο...σ ευχαριστω πολυ !!!

Όλες σε νιώθουμε και σε καταλαβαίνουμε! Αναπνοουλες και ηρέμησε! Όλα καλά θα πάνε! Ας είναι η τελευταία ανάποδια! Εσύ να είσαι καλά, να αναρρώσεις γρήγορα και όταν με το καλό γίνεις εντελώς καλά, κάνεις την επόμενη προσπάθεια! Σιδερένια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...