Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, happykar είπε:

Οχι, απλα ρωταω αν τουλαχιστον ειχατε επαφες. Ειναι απολυτως λογικο να εισαι στεναχωρημενη. Ειναι καποια πραγματα που ειναι απροβλεπτα δυστυχως. Αλλα μην κανεις κακο στον εαυτο σου! Προσπαθησε να ηρεμησεις και ασε λιγες ημερες για να μιλησεις με τον γιατρο σου να δεις τι προτιθεται να κανει για την περιπτωση. Να δειτε τι θα κανετε παρακατω. Πολυ λυπαμαι, ειλικρινα.

Δεν ειχαμε επαφες γτ ημουν χαλια ψυχολογικα εκλαιγα συνεχεια!!! Ας ηξερα εστω οτι μπορουσα να παω στο αττικον να μου τα παρουν....ουτε καν αυτο...σ ευχαριστω πολυ, θα δουμε ναι...λογικα θα αφησει κανενας μηνας να περασει με ωοληψια σε φυσικο κ μετα παλι διεγερση....εκτος αν μου ξανακανει καπακι διεγερση...εκνευριστηκα ομως που δε γνωριζε για το αττικο κ δεν εχω ορεξη να τον παρω τηλ

Just now, *Μυρτώ είπε:

Όλες σε νιώθουμε και σε καταλαβαίνουμε! Αναπνοουλες και ηρέμησε! Όλα καλά θα πάνε! Ας είναι η τελευταία ανάποδια! Εσύ να είσαι καλά, να αναρρώσεις γρήγορα και όταν με το καλό γίνεις εντελώς καλά, κάνεις την επόμενη προσπάθεια! Σιδερένια!

Σ ευχαριστω παρα πολυ κ ευχομαι κ σε σενα τα καλυτερα απο καρδιας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Freida είπε:

Δεν ειχαμε επαφες γτ ημουν χαλια ψυχολογικα εκλαιγα συνεχεια!!! Ας ηξερα εστω οτι μπορουσα να παω στο αττικον να μου τα παρουν....ουτε καν αυτο...σ ευχαριστω πολυ, θα δουμε ναι...λογικα θα αφησει κανενας μηνας να περασει με ωοληψια σε φυσικο κ μετα παλι διεγερση....εκτος αν μου ξανακανει καπακι διεγερση...εκνευριστηκα ομως που δε γνωριζε για το αττικο κ δεν εχω ορεξη να τον παρω τηλ

 

Λογικο, το καταλαβαινω...ας πανε ολα κατ' ευχην την επομενη φορα! σε εκανα mention στο "καφε εξωσωματικης" για πενα γκοναλ, γιατι δεν καταλαβα αν την πληρωσες αυτη τη φορα ή οχι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Λογικο, το καταλαβαινω...ας πανε ολα κατ' ευχην την επομενη φορα! σε εκανα mention στο "καφε εξωσωματικης" για πενα γκοναλ, γιατι δεν καταλαβα αν την πληρωσες αυτη τη φορα ή οχι...

Εχω κ γω ακομα περισσευουμενες γκοναλ αλλα δε μου πηγε καλα...2 μονο σε σχεση με μενοπουρ που ειχα βγαλει 5...το αν ηταν τα τυχερα ομως η καλα δε θα το μαθω ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ελεγα μηπως τις ειχες αγορασει. Δεν εχει νοημα να σκεφτεσαι αν ηταν καλα ή οχι. Επειδη δε θα το μαθεις, ξεχασε το και προχωρα παρακατω. Καθε εμποδιο για καλο...μπορει την επομενη να εχεις περισσοτερα και καλυτερα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida said:

Δεν ειχαμε επαφες γτ ημουν χαλια ψυχολογικα εκλαιγα συνεχεια!!! Ας ηξερα εστω οτι μπορουσα να παω στο αττικον να μου τα παρουν....ουτε καν αυτο...σ ευχαριστω πολυ, θα δουμε ναι...λογικα θα αφησει κανενας μηνας να περασει με ωοληψια σε φυσικο κ μετα παλι διεγερση....εκτος αν μου ξανακανει καπακι διεγερση...εκνευριστηκα ομως που δε γνωριζε για το αττικο κ δεν εχω ορεξη να τον παρω τηλ

Σ ευχαριστω παρα πολυ κ ευχομαι κ σε σενα τα καλυτερα απο καρδιας!!!

Πολύ στεναχωριέμαι για αυτό που πέρασες και στην αρχή και εγώ τα πήρα με τον γιατρό σου που δεν σου είπε για το Αττικον αλλά ρε συ ξέρουμε αν από αυτό τον ιό επηρεάζονται τα ωάρια? δλδ μήπως πίστευε ότι θα μπεισ στην διαδικασία να κάνεις ωοληψία σε δημόσιο νοσοκομείο και τα ωάρια να είχαν επηρεαστεί από τον Κοβιντ?

anyway υποθέσεις κάνω!

Να του μιλήσεις όμως και να τον ρωτήσεις για ποιο λόγο δεν σας είπε να έχετε επαφές και για το Αττικό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Freida είπε:

Εχω κ γω ακομα περισσευουμενες γκοναλ αλλα δε μου πηγε καλα...2 μονο σε σχεση με μενοπουρ που ειχα βγαλει 5...το αν ηταν τα τυχερα ομως η καλα δε θα το μαθω ποτε...

Είχα στείλει μήνυμα με παράθεση το κείμενο για το Αττικό κ δεν το έχει εμφανίσει. Ίσως να μην ισχύει πλέον αυτό για το θετικό κοβιντ κ την ωοληψια. Δεν έχω ρωτήσει κ γω στο κέντρο, γιατί άντε να χεις πόσα ωάρια, στα αφήνουν έτσι δεν ξέρω. Για να σε παρηγορήσω εχω χάσει δύο φυσικούς γιατί δεν προλαβαμε ωορρηξία. Χάσιμο χρημάτων δεν είχαμε, αλλά χάσαμε χρονο κ τότε είχα σκάσει. Τουλάχιστον αν μπορέσουν να σου βρουν φάρμακα αν δεν έχεις, να σε εξυπηρετήσουν την επόμενη φορά.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Είχα στείλει μήνυμα με παράθεση το κείμενο για το Αττικό κ δεν το έχει εμφανίσει. Ίσως να μην ισχύει πλέον αυτό για το θετικό κοβιντ κ την ωοληψια. Δεν έχω ρωτήσει κ γω στο κέντρο, γιατί άντε να χεις πόσα ωάρια, στα αφήνουν έτσι δεν ξέρω. Για να σε παρηγορήσω εχω χάσει δύο φυσικούς γιατί δεν προλαβαμε ωορρηξία. Χάσιμο χρημάτων δεν είχαμε, αλλά χάσαμε χρονο κ τότε είχα σκάσει. Τουλάχιστον αν μπορέσουν να σου βρουν φάρμακα αν δεν έχεις, να σε εξυπηρετήσουν την επόμενη φορά.

Για τα φαρμακα δε με πειραζει τοσο γτ περναω επιτροπη τελος μαρτιου κ στη χειροτερη θα τα βρω παρα τη χασουρα...πιο πολυ με νοιαζουν αυτα τα 2 ωαριακια που εχασα που ηταν μεν λιγα αλλα ηταν ενισχυμενα λογω της διεγερσης...σε καταλαβαινω απολυτα πως ειναι να χανεις ωαρια απο φυσικο επειδη εσκασαν κ τρεμω μη μου συμβει αν κ δε σου κρυβω δε καταλαβαινω για ποιο λογο δε τα παιρνουν λιιιγο νωριτερα ωστε να τα προλαβουν ...

Just now, Moomin είπε:

Είχα στείλει μήνυμα με παράθεση το κείμενο για το Αττικό κ δεν το έχει εμφανίσει. Ίσως να μην ισχύει πλέον αυτό για το θετικό κοβιντ κ την ωοληψια. Δεν έχω ρωτήσει κ γω στο κέντρο, γιατί άντε να χεις πόσα ωάρια, στα αφήνουν έτσι δεν ξέρω. Για να σε παρηγορήσω εχω χάσει δύο φυσικούς γιατί δεν προλαβαμε ωορρηξία. Χάσιμο χρημάτων δεν είχαμε, αλλά χάσαμε χρονο κ τότε είχα σκάσει. Τουλάχιστον αν μπορέσουν να σου βρουν φάρμακα αν δεν έχεις, να σε εξυπηρετήσουν την επόμενη φορά.

Μου το εμφανισε κ μαλιστα αου απαντησα απλα μας το σβησανε μαλλον οι διαχειριστες του φορουμ...δε πειραζει ομως γτ προλαβα κ το ειδα κ σ ευχαριστω 

Just now, Konna! είπε:

Πολύ στεναχωριέμαι για αυτό που πέρασες και στην αρχή και εγώ τα πήρα με τον γιατρό σου που δεν σου είπε για το Αττικον αλλά ρε συ ξέρουμε αν από αυτό τον ιό επηρεάζονται τα ωάρια? δλδ μήπως πίστευε ότι θα μπεισ στην διαδικασία να κάνεις ωοληψία σε δημόσιο νοσοκομείο και τα ωάρια να είχαν επηρεαστεί από τον Κοβιντ?

anyway υποθέσεις κάνω!

Να του μιλήσεις όμως και να τον ρωτήσεις για ποιο λόγο δεν σας είπε να έχετε επαφές και για το Αττικό! 

Στο κατω κατω ας τα παιρναμε κ ας τα ελεγχαμε μετα...

@Konna! θα τον ρωτησω σιγουρα ομως κ να χει να δω τι θα μου πει ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Για τα φαρμακα δε με πειραζει τοσο γτ περναω επιτροπη τελος μαρτιου κ στη χειροτερη θα τα βρω παρα τη χασουρα...πιο πολυ με νοιαζουν αυτα τα 2 ωαριακια που εχασα που ηταν μεν λιγα αλλα ηταν ενισχυμενα λογω της διεγερσης...σε καταλαβαινω απολυτα πως ειναι να χανεις ωαρια απο φυσικο επειδη εσκασαν κ τρεμω μη μου συμβει αν κ δε σου κρυβω δε καταλαβαινω για ποιο λογο δε τα παιρνουν λιιιγο νωριτερα ωστε να τα προλαβουν ...

Δεν μπορούμε να ξέρουμε πώς ήταν τα ωάρια, δυστυχώς. Εγώ ήμουν τυχερή, (παρότι δεν πήραμε θετική χοριακη) πήρα μετά δύο ωάρια,δύο έμβρυα. Σε μένα νωρίτερα θα το έπαιρνε αλλά πόσο πια, αν είναι ανώριμο δεν προχωράει....εύχομαι η επόμενη φορά να σε ανταμείψει όπως κ να το κάνετε. Σε μένα μάλλον δε γινόταν σωστά ο κύκλος κ βιαζοντουσαν,.

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Δεν μπορούμε να ξέρουμε πώς ήταν τα ωάρια, δυστυχώς. Εγώ ήμουν τυχερή, (παρότι δεν πήραμε θετική χοριακη) πήρα μετά δύο ωάρια,δύο έμβρυα. Σε μένα νωρίτερα θα το έπαιρνε αλλά πόσο πια, αν είναι ανώριμο δεν προχωράει....εύχομαι η επόμενη φορά να σε ανταμείψει όπως κ να το κάνετε. Σε μένα μάλλον δε γινόταν σωστά ο κύκλος κ βιαζοντουσαν,.

Οκ καταλαβα, σ ευχαριστω πολυ αρα μαλλον ειναι πολυ περιπλοκο γι αυτο δε τα προλαβαινουν...στο εργαστηριο δε μπορουν να ωριμασουν; 

Σ ευχαριστω πολυ κ ευχομαι κ σε σενα καλη συνεχεια κ συντομες εξελιξεις!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Οκ καταλαβα, σ ευχαριστω πολυ αρα μαλλον ειναι πολυ περιπλοκο γι αυτο δε τα προλαβαινουν...στο εργαστηριο δε μπορουν να ωριμασουν; 

Σ ευχαριστω πολυ κ ευχομαι κ σε σενα καλη συνεχεια κ συντομες εξελιξεις!!

Να σαι καλά! Θεωρώ πως όχι αλλιώς θα τα έπαιρναν από όλες μας μικρά χωρίς ορμόνες δικές μας ή ενεσεις κ θα έκαναν τη δουλειά στο εργοστηριο. Αυτό που θέλουν είναι όταν είναι έτοιμο να σπάσει να το έχουν πάρει κ να βάλουν το σπερματοζωάριο μέσα.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Freida said:

Σ ευχαριστω πολυ για τις θετικες σου σκεψεις αλλα δυστυχως με τις μεταλλαξεις δεν ειμαι καλυμμενη για ολα αυτα που αναφερεις...ειμαι κανονικα εκτεθειμενη οπως ολοι ξανα , ειδικα μετα το 3μηνο που κρατανε μονο αυτα....

Για κατσε να δούμε γιατι κ αυτά δεν τα χουν αποσαφηνίσει. Εσύ εκανες τεστ για τον τυπο του ιού που έχεις; Θα βοηθούσε σε κάτι αυτό; Δε γνωρίζω. Όπως κ να χει μη σκέφτεσαι τιποτα πλεον ότι έγινε έγινε, όλες καταλαβαίνουμε οτι ήταν τρελή ατυχία ας ειναι η μοναδική στο δρόμο σου κ να συνεχίσεις γερή δυνατή σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Moomin είπε:

Να σαι καλά! Θεωρώ πως όχι αλλιώς θα τα έπαιρναν από όλες μας μικρά χωρίς ορμόνες δικές μας ή ενεσεις κ θα έκαναν τη δουλειά στο εργοστηριο. Αυτό που θέλουν είναι όταν είναι έτοιμο να σπάσει να το έχουν πάρει κ να βάλουν το σπερματοζωάριο μέσα.

Ok καταλαβα....ευχαριστω!!

πρίν από 3 λεπτά , Roda είπε:

Για κατσε να δούμε γιατι κ αυτά δεν τα χουν αποσαφηνίσει. Εσύ εκανες τεστ για τον τυπο του ιού που έχεις; Θα βοηθούσε σε κάτι αυτό; Δε γνωρίζω. Όπως κ να χει μη σκέφτεσαι τιποτα πλεον ότι έγινε έγινε, όλες καταλαβαίνουμε οτι ήταν τρελή ατυχία ας ειναι η μοναδική στο δρόμο σου κ να συνεχίσεις γερή δυνατή σύντομα!!!

Ναι δεν ξερει κανεις τιποτα , αυτο ειναι το δυσκολο...δεν εχω κανει τιποτα απολυτως περαν του τεστ αυτου, ισως μετα κανω αυτο για τα αντισωματα που λενε οτι ειναι μια εξεταση αιματος. Θα μιλησω μαλλον σημερα με τον γυναικολογο μου να μου πει τι παραπανω χρειαζεται ωστε να ξεκιμησουμε...με πηραν παντως απο τον ΕΟΔΥ σημερα κ μου ειπαν οτι σε 10 μερες εχουν φυγει απο τον οργανισμο τα παντα οποτε ειναι θετικο αυτο...οτι νεοτερο εχω θα σας το λεω!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Irida Mundo είπε:

Εμενα παρακολουθουσε οιστραδιολη μεχρι και την ωοληψια.. αλλα καποιες κοπελες γραφουν οτι τους παρακολουθουσε και προγεστερονη, εμενα ποτε, μου ειπε ειμαι οκ με τα φαρμακα που παιρνω και δε χρειαζομαι

Και μένα πάντα παρακολουθεί οιστρ. Μέχρι ώοληψια....ακριβώς το ίδιο...προγεστ ποτέ...

7 ώρες πρίν, Freida είπε:

@Irida Mundo να κανονικη διεγερση με gonαl 300 mοναδες , ειχα βγαλει 2 μονο αλλα καλα, αστα ...συν τα 1000 ευρω που εδωσα ...δε παλευεται ολο αυτο 

Περαστικά σου ....έχεις δίκιο...γκαντέμια...:(

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Είχα στείλει μήνυμα με παράθεση το κείμενο για το Αττικό κ δεν το έχει εμφανίσει. Ίσως να μην ισχύει πλέον αυτό για το θετικό κοβιντ κ την ωοληψια. Δεν έχω ρωτήσει κ γω στο κέντρο, γιατί άντε να χεις πόσα ωάρια, στα αφήνουν έτσι δεν ξέρω. Για να σε παρηγορήσω εχω χάσει δύο φυσικούς γιατί δεν προλαβαμε ωορρηξία. Χάσιμο χρημάτων δεν είχαμε, αλλά χάσαμε χρονο κ τότε είχα σκάσει. Τουλάχιστον αν μπορέσουν να σου βρουν φάρμακα αν δεν έχεις, να σε εξυπηρετήσουν την επόμενη φορά.

Καλησπέρα moomin....επειδή ειμαι στη φάση του φυσικού...θέλω να σε ρωτήσω γτ το έχω ξαναδιαβάσει  έδω...πως έχασες 2 φυσικούς χωρίς να προλάβετε  την ωορρηξία???σε ρωτάω για να μην την πάθω και εγώ...

Δεν ξεκινάει να σε βλέπει από την 6η η 7η μέρα κύκλου??

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις! Χαρά στην υπομονή  σου! Εγώ θα είχα κάνει ήδη τεστ!

Μη νομιζεις..ισα που κρατιεμαι..Κ ενω εχω πει δε θα δωσω καμια σημασια σε συμπτωματα..δινω..μια τα δεκατα..μια το πρησμενο στηθος..μια μου μυριζουν ολα χαλια..μια σουβλιες στη μητρα..Μετα συνερχομαι  και λεω οτι ολες οι κοπελες τα εχουν αυτα..υπευθυνη η προγεστερονη!Ισως οι τελευταιες μερες πριν τη χοριακη ειναι χειροτερες και  απο τη στιγμη που παιρνεις ενα αρνητικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! said:

Μη νομιζεις..ισα που κρατιεμαι..Κ ενω εχω πει δε θα δωσω καμια σημασια σε συμπτωματα..δινω..μια τα δεκατα..μια το πρησμενο στηθος..μια μου μυριζουν ολα χαλια..μια σουβλιες στη μητρα..Μετα συνερχομαι  και λεω οτι ολες οι κοπελες τα εχουν αυτα..υπευθυνη η προγεστερονη!Ισως οι τελευταιες μερες πριν τη χοριακη ειναι χειροτερες και  απο τη στιγμη που παιρνεις ενα αρνητικο αποτελεσμα.

Λοιπόν νομίζω οτι σε κάθε στάδιο νομίζεις οτι το άγχος ειναι μεχρι το τελος του σταδίου που διανύεις και το επόμενο σταδιο θα ναι καλύτερο κ με λιγότερο άγχος κ τελικά το αντίθετο συμβαίνει. Κ θετική χοριακή να παρεις που το εύχομαι ολόψυχα το άγχος για το διπλασιασμό θα είναι διπλάσιο κ παει λέγοντας! Οπότε αναγκαστικά ή τρελένεσαι ή χαλαρώνεις κ το βλέπεις λιγο από απόσταση γιατι το ταξίδι εύχομαι να ναι μακρύ!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...