Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

O Σφακ είναι γνωστο ότι το τερματιζει με τις ημέρες που δίνει. Ελάχιστοι στις βλαστοκυστες δίνουν 12  ημέρες! Θέλει η χοριακη να έχει ξεκαθαρίσει. Για αυτό άλλωστε είναι συνηθες όταν βλεπεις κοπέλες του Σφακ και δεν πηγαίνουν από μόνες τους νωρίτερα να έχουν τεράστιες χοριακες. 

Πολύ καλή επιτυχία και σε εσένα. Στην Ελισώ έχω ήδη ευχηθεί. Στο Τσιριγ δεν είσαι; Με το καλό. 

Ο Σφακ σε βλαστοκύστες θέλει 14 ημέρες. Αυτή τη φορά η μαία του μου είπε 12 ,όταν μίλησα μαζί του μου είπε 14 και πάλι, αλλά του είπα έκλεισε στις 12 όπως μου πρωτοείπε η Κωνστ, δεν θα μου το αλλάζετε ...και γελούσαμε :)

Just now, Andri M είπε:

Και στο Γένεσις θέλουν τη χοριακή μετά από 14 ημέρες, ακόμη και με βλαστοκύστες! Θυμάμαι όταν ήμουν στο γένεσις, είχα πάρει το γιατρό μου τηλέφωνο για να διαπραγματευτώ τις ημέρες αναμονής και γελούσε, αλλά επέμενε...

Καλή αναμονή Ελισώ και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!! Σκέφτεσαι να κάνεις κανένα τεστάκι πιο πριν?

Και σε σένα κορίτσι μου καλή αναμονή και γρήγορα εγκυούλα.

Όσο για τεστάκι, πήρα δεν άντεξα, σκέφτομαι να το κάνω Δευτέρα ή Τρίτη, άν και φοβάμαι μη μου χαλάσει το όνειρο...

Εσύ θα κάνεις;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:x

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτή την αγκαλιτσα παλεύω να γεμίσω όπως όλες μας! 

Just now, *Μυρτώ said:

Συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς! Ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Έτσι, να ακούμε ωραία, χαρούμενα νέα, να ανεβαίνει η διάθεσή μας!

@Andri M και @Ελισώμε το καλό να ακούσουμε και τα δικά σας χαρούμενα νέα!

Εγώ έμαθα σήμερα ότι το  εμβρυάκι μου διαιρείται καλά και καλώς εχόντων των πραγμάτων τη Δευτέρα θα το μεταφέρουμε στο στάδιο της βλαστοκύστης! Για να δούμε!

Ευχαριστω πολύ! Με το καλό σου εύχομαι κι εσένα! Να γίνει μια ωραιοτατη βλαστοκυστη που θα σου δώσει αργότερα το παιδάκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Εγω στο Γεννεσις που ήμουν ήθελαν 14 σε εμβρυα 3 ημερών και 12 σε βλαστοκύστες. Λίγο πολύ μετά από  9η, 10η με βλαστοκυστες όλοι ξέρουμε ότι η χοριακη θα δείξει. Απλά εγώ όσες φορές περίμενα, περίμενα γιατί δεν ήθελα να μάθω το αποτέλεσμα. Για αυτό άλλωστε δεν έχω κάνει και πότε τεστ στη ζωή μου!! 

Ναι, ξέρω και εγώ αυτό το φόβο...έχω και εγώ καθυστερήσει μέχρι και 2 ημέρες να πάω για τη χοριακή από άρνηση...Τώρα όμως ζορίζομαι να περιμένω....Από τη μία έχω αυτό τον γνώριμο φόβο, από την άλλη έχω μία ανυπομονησία...5η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά σήμερα...

Just now, Ελισώ said:

Ο Σφακ σε βλαστοκύστες θέλει 14 ημέρες. Αυτή τη φορά η μαία του μου είπε 12 ,όταν μίλησα μαζί του μου είπε 14 και πάλι, αλλά του είπα έκλεισε στις 12 όπως μου πρωτοείπε η Κωνστ, δεν θα μου το αλλάζετε ...και γελούσαμε :)

Και σε σένα κορίτσι μου καλή αναμονή και γρήγορα εγκυούλα.

Έχεις καθόλου συμπτώματα;

Όσο για τεστάκι, πήρα δεν άντεξα, σκέφτομαι να το κάνω Δευτέρα ή Τρίτη, άν και φοβάμαι μη μου χαλάσει το όνειρο...

Εσύ θα κάνεις;

 

Και εγώ έστειλα το σύντροφό μου στο φαρμακείο της γειτονιάς να μου πάρει ένα τεστ...αλλά ακριβώς τα ίδια αισθάνομαι και εγώ...από τη μία με έχει πιάσει ανυπομονησία, από την άλλη φοβάμαι οτι θα είναι αρνητικό. Βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμη για εμένα! Εσύ διανύεις σήμερα την 7η ημέρα....ενδεχομένως αύριο να μπορούσες να το κάνεις...Τίποτα από συμπτώματα. Το στήθος είναι λίγο πρησμένο, όπως ήταν όμως και πριν την εμβρυομεταφορά. Νιώθω ένα βάρος χαμηλά, αλλά πιστεύω ότι είναι από την προγεστερόνη...Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα που να πιστεύω ότι δείχνει εγκυμοσύνη. Εσύ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FAITH** είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα. Έγραφα πιο παλιά στο καφέ και μετά σταμάτησα για να αφοσιωθω στο στόχο μου χωρίς άγχος. Έκανα μεταφορά μιας βλαστοκυστης στις 11/2.. Σήμερα έκανα την χοριακή μου και το αποτέλεσμα ήταν 95.47! Ξεκινήσαμε καλά και εύχομαι να προχωρήσω έτσι. :) 

Σε όλες τις κοπέλες εύχομαι θετικές χοριακές και τελειομηνες κυησεις! Ήθελα σήμερα να δώσω μια νότα αισιοδοξίας στο forum! :-)

 

 

 

 

Συγχαρητηρια και καλους διπλασιασμους!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Ναι, ξέρω και εγώ αυτό το φόβο...έχω και εγώ καθυστερήσει μέχρι και 2 ημέρες να πάω για τη χοριακή από άρνηση...Τώρα όμως ζορίζομαι να περιμένω....Από τη μία έχω αυτό τον γνώριμο φόβο, από την άλλη έχω μία ανυπομονησία...5η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά σήμερα...

Και εγώ έστειλα το σύντροφό μου στο φαρμακείο της γειτονιάς να μου πάρει ένα τεστ...αλλά ακριβώς τα ίδια αισθάνομαι και εγώ...από τη μία με έχει πιάσει ανυπομονησία, από την άλλη φοβάμαι οτι θα είναι αρνητικό. Βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμη για εμένα! Εσύ διανύεις σήμερα την 7η ημέρα....ενδεχομένως αύριο να μπορούσες να το κάνεις...Τίποτα από συμπτώματα. Το στήθος είναι λίγο πρησμένο, όπως ήταν όμως και πριν την εμβρυομεταφορά. Νιώθω ένα βάρος χαμηλά, αλλά πιστεύω ότι είναι από την προγεστερόνη...Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα που να πιστεύω ότι δείχνει εγκυμοσύνη. Εσύ?

Μόνο συμπτώματα προγεστερόνης, πόνους περιόδου κτλ

Τίποτα ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελισώ said:

Μόνο συμπτώματα προγεστερόνης, πόνους περιόδου κτλ

Τίποτα ιδιαίτερο.

Πάντως, είσαι ηρωίδα, και εσύ και όλα τα κορίτσια που πρέπει να περιμένουν 14 ολόκληρες ημέρες για την χοριακή (εμβρυομεταφορά έγραψα...πάει το χάνω το μυαλό μου! Χαχαχαχα)! Σου εύχομαι να είσαι πολύυυυ εγκυούλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Πάντως, είσαι ηρωίδα, και εσύ και όλα τα κορίτσια που πρέπει να περιμένουν 14 ολόκληρες ημέρες για την χοριακή (εμβρυομεταφορά έγραψα...πάει το χάνω το μυαλό μου! Χαχαχαχα)! Σου εύχομαι να είσαι πολύυυυ εγκυούλα!

Στις 12 ημέρες θα κάνω, αλλά θα κάνω και το τεστακι μου 9η ή 10 μέρα. Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, εύχομαι μια τεράστια χοριακή να έχεις... πλησιάζει...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα. Έγραφα πιο παλιά στο καφέ και μετά σταμάτησα για να αφοσιωθω στο στόχο μου χωρίς άγχος. Έκανα μεταφορά μιας βλαστοκυστης στις 11/2.. Σήμερα έκανα την χοριακή μου και το αποτέλεσμα ήταν 95.47! Ξεκινήσαμε καλά και εύχομαι να προχωρήσω έτσι. :) 

Σε όλες τις κοπέλες εύχομαι θετικές χοριακές και τελειομηνες κυησεις! Ήθελα σήμερα να δώσω μια νότα αισιοδοξίας στο forum! :-)

 

 

 

 

Μπραβο!! Καλους διπλασιασμους. Ειχα κι  εγω τη 1η χοριακη στις 17/1 (11η μερα απο εμβρυομεταφορα 2 εμβρυων 3ημερων)  123 και εκανα και τη 2η χθες  η οποια ηταν τελεια μου ειπε ο γιατρος και την αλλη Παρασκευη παω για υπερηχο..Ευχομαι τα καλυτερα!ειμαστε πολυ κοντα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andri M said:

Πάντως, είσαι ηρωίδα, και εσύ και όλα τα κορίτσια που πρέπει να περιμένουν 14 ολόκληρες ημέρες για την χοριακή (εμβρυομεταφορά έγραψα...πάει το χάνω το μυαλό μου! Χαχαχαχα)! Σου εύχομαι να είσαι πολύυυυ εγκυούλα!

Είσαι η δεύτερη που έκανες ποδαρικό στο καφέ εξωσωματικής 2021! Είναι σίγουρο ότι όλα θα πάνε καλά και θα μας φέρεις γούρι και στις υπόλοιπες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konna! said:

Είσαι η δεύτερη που έκανες ποδαρικό στο καφέ εξωσωματικής 2021! Είναι σίγουρο ότι όλα θα πάνε καλά και θα μας φέρεις γούρι και στις υπόλοιπες! 

Μακάρι Konna μου! Να πάνε όλα καλά για όλες!!!!!!! Αχ, προς το παρόν θα ήθελα την καταστολή που είχε αναφερθεί ώστε να ξυπνήσω κατευθείαν την Τετάρτη! Χαχαχααχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 minutes ago, vasia!!! said:

Μπραβο!! Καλους διπλασιασμους. Ειχα κι  εγω τη 1η χοριακη στις 17/1 (11η μερα απο εμβρυομεταφορα 2 εμβρυων 3ημερων)  123 και εκανα και τη 2η χθες  η οποια ηταν τελεια μου ειπε ο γιατρος και την αλλη Παρασκευη παω για υπερηχο..Ευχομαι τα καλυτερα!ειμαστε πολυ κοντα

Τέλεια! Άντε με το καλό να κάνεις και τον υπερηχο! Όντως είμαστε κοντά.. Εύχομαι να τα λέμε για τους επόμενους 9 μήνες! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, είναι να κάνω χοριακη αύριο και έτσι έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης, τι το θελα, αρνητικοτατο, έκανα το predictor early, από χθες έχω πόνους περιόδου και στη μέση πολύ έντονους, να φανταστώ δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το αποτέλεσμα; Είναι η πρώτη μου εξωσωματική, ξέρει καμιά μετά τι κανω; Αν πρέπει να κάνω έξτρα εξετάσεις, η ποτέ μπορώ να βάλω τα άλλα που έχω στη κατάψυξη. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Andri M said:

Ναι, ξέρω και εγώ αυτό το φόβο...έχω και εγώ καθυστερήσει μέχρι και 2 ημέρες να πάω για τη χοριακή από άρνηση...Τώρα όμως ζορίζομαι να περιμένω....Από τη μία έχω αυτό τον γνώριμο φόβο, από την άλλη έχω μία ανυπομονησία...5η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά σήμερα...

Και εγώ έστειλα το σύντροφό μου στο φαρμακείο της γειτονιάς να μου πάρει ένα τεστ...αλλά ακριβώς τα ίδια αισθάνομαι και εγώ...από τη μία με έχει πιάσει ανυπομονησία, από την άλλη φοβάμαι οτι θα είναι αρνητικό. Βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμη για εμένα! Εσύ διανύεις σήμερα την 7η ημέρα....ενδεχομένως αύριο να μπορούσες να το κάνεις...Τίποτα από συμπτώματα. Το στήθος είναι λίγο πρησμένο, όπως ήταν όμως και πριν την εμβρυομεταφορά. Νιώθω ένα βάρος χαμηλά, αλλά πιστεύω ότι είναι από την προγεστερόνη...Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα που να πιστεύω ότι δείχνει εγκυμοσύνη. Εσύ?

Καλημέρα! Υπομονή, θετική σκέψη, ωραία μουσική, καμμία τανία/σειρά να ξεφεύγεις κ οι μέρες θα περάσουν. Έκανες το καλύτερο δυνατό, αναμένουμε όλες μαζί τα καλά νέα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marangelina said:

Καλημέρα κορίτσια, είναι να κάνω χοριακη αύριο και έτσι έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης, τι το θελα, αρνητικοτατο, έκανα το predictor early, από χθες έχω πόνους περιόδου και στη μέση πολύ έντονους, να φανταστώ δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το αποτέλεσμα; Είναι η πρώτη μου εξωσωματική, ξέρει καμιά μετά τι κανω; Αν πρέπει να κάνω έξτρα εξετάσεις, η ποτέ μπορώ να βάλω τα άλλα που έχω στη κατάψυξη. 

Καλησπέρα κορίτσι. Περιμένε να κάνεις και αύριο την χοριακη και μετά βλέπεις πως θα προχωρήσεις. Μην προδικαζεις τίποτα! Ο γιατρός σου θα σε συμβουλεψει πως θα προχωρήσετε. Τα εμβρυακια που έχεις στην κατάψυξη να τα βάλεις όποτε είσαι έτοιμη εσύ ψυχολογικά. Μην βιαστεις, πάρε το χρόνο σου και προχωρα.  Εγώ πάντως σου εύχομαι μια θετική χοριακή αύριο! :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Roda said:

Καλημέρα! Υπομονή, θετική σκέψη, ωραία μουσική, καμμία τανία/σειρά να ξεφεύγεις κ οι μέρες θα περάσουν. Έκανες το καλύτερο δυνατό, αναμένουμε όλες μαζί τα καλά νέα!

Καλησπέρα σου! Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο. Σήμερα ήταν μία πολύ καλύτερη ημέρα. Ξεκόλλησε επιτέλους το μυαλό μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...