Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Freida είπε:

Απο χθες προσπςθω να βγαλω ακρη με γιατρους του ΕΟΔΥ για το συγκεκριμενο θεμα κ δε πιανω γραμμη. Με τον γυναικολογο μου θα μιλησω σημερα το απογευμα γτ ηθελα να εχω παρει πρωτα την αποψη λοιμωξιολογου που σημερα καταφερα να τον βρω...θα μαθω, δωσ μου λιγο χρονο κ θα σας ενημερωσω...δε θελω να το παθει καμμια κοπελα ειναι πολυ ασχημο κ ψυχοφθορο!!!!

Εαν τυχον παντως δεν υπαρχει plan b τοτε στη θεση σου απο την ημερα της διεγερσης μεχρι την ωοληψια θα περιοριζα στο ελαχιστο μετακξνησεις κ επαφες κ θα επαιρνα αδεια κ απο τη δουλεια αν τυχον εργαζεσαι κ δεν εχετε τηλεργασια...εννοειται διπλη μασκα παντου κ παντα!!!

Εγω κανω τηλεργασια, ο αντρας μου ομως παει κανονικα στη δουλεια γι αυτο αγχωθηκα! Ευχαριστουμε για την ενημερωση!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 hours ago, vasia!!! said:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

 Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Όλα καλά να πάνε εύχομαι, να χαρείς και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** said:

Γειά σας κορίτσια και από μένα. Έγραφα πιο παλιά στο καφέ και μετά σταμάτησα για να αφοσιωθω στο στόχο μου χωρίς άγχος. Έκανα μεταφορά μιας βλαστοκυστης στις 11/2.. Σήμερα έκανα την χοριακή μου και το αποτέλεσμα ήταν 95.47! Ξεκινήσαμε καλά και εύχομαι να προχωρήσω έτσι. :) 

Σε όλες τις κοπέλες εύχομαι θετικές χοριακές και τελειομηνες κυησεις! Ήθελα σήμερα να δώσω μια νότα αισιοδοξίας στο forum! :-)

 

 

 

 

Μπράβο κοπέλα μου συγχαρητήρια!!!!Μου έφτιαξες την ημέρα!Σε θυμάμαι είχαμε μιλήσει παλαιότερα!!Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FAITH** said:

@mominthemakingΕυχαριστω πολύ! Κι εγώ σε θυμάμαι :)

Ακριβώς όπως το είπες καλή και προπαντων τελειομηνη κυηση! :x

Γειά σου! Και εγώ σε θυμάμαι, αν και δεν είχαμε μιλήσει ποτέ προσωπικά! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη κύηση!!!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!

Και εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 15/02 και...κάνω υπομονή...Στις 9 ημέρες μου είπαν να κάνω χοριακή, δηλαδή την επόμενη Τετάρτη, στις 24/02. Έχω αρχίσει και ανησυχώ....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , FAITH** είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα. Έγραφα πιο παλιά στο καφέ και μετά σταμάτησα για να αφοσιωθω στο στόχο μου χωρίς άγχος. Έκανα μεταφορά μιας βλαστοκυστης στις 11/2.. Σήμερα έκανα την χοριακή μου και το αποτέλεσμα ήταν 95.47! Ξεκινήσαμε καλά και εύχομαι να προχωρήσω έτσι. :) 

Σε όλες τις κοπέλες εύχομαι θετικές χοριακές και τελειομηνες κυησεις! Ήθελα σήμερα να δώσω μια νότα αισιοδοξίας στο forum! :-)

 

 

 

 

Συγχαρητήρια!!! Σε θυμάμαι!!!

Καλούς διπλασιασμούς και να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη!!! Πολλή χαρά μας έδωσες!!!

13/2 έκανα κι εγώ εμβρυομεταφορά , όμως ο γιατρός μου, ζήτησε μετά απο 12 ημέρες, στις 25/2 δηλαδή. 

 

Είχες κάποια συμπτώματα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Συγχαρητήρια!!! Σε θυμάμαι!!!

Καλούς διπλασιασμούς και να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη!!! Πολλή χαρά μας έδωσες!!!

13/2 έκανα κι εγώ εμβρυομεταφορά , όμως ο γιατρός μου, ζήτησε μετά απο 12 ημέρες, στις 25/2 δηλαδή. 

O Σφακ είναι γνωστο ότι το τερματιζει με τις ημέρες που δίνει. Ελάχιστοι στις βλαστοκυστες δίνουν 12  ημέρες! Θέλει η χοριακη να έχει ξεκαθαρίσει. Για αυτό άλλωστε είναι συνηθες όταν βλεπεις κοπέλες του Σφακ και δεν πηγαίνουν από μόνες τους νωρίτερα να έχουν τεράστιες χοριακες. 

Just now, Andri M είπε:

Γειά σου! Και εγώ σε θυμάμαι, αν και δεν είχαμε μιλήσει ποτέ προσωπικά! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη κύηση!!!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!

Και εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 15/02 και...κάνω υπομονή...Στις 9 ημέρες μου είπαν να κάνω χοριακή, δηλαδή την επόμενη Τετάρτη, στις 24/02. Έχω αρχίσει και ανησυχώ....

Πολύ καλή επιτυχία και σε εσένα. Στην Ελισώ έχω ήδη ευχηθεί. Στο Τσιριγ δεν είσαι; Με το καλό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

O Σφακ είναι γνωστο ότι το τερματιζει με τις ημέρες που δίνει. Ελάχιστοι στις βλαστοκυστες δίνουν 12  ημέρες! Θέλει η χοριακη να έχει ξεκαθαρίσει. Για αυτό άλλωστε είναι συνηθες όταν βλεπεις κοπέλες του Σφακ και δεν πηγαίνουν από μόνες τους νωρίτερα να έχουν τεράστιες χοριακες. 

Και στο Γένεσις θέλουν τη χοριακή μετά από 14 ημέρες, ακόμη και με βλαστοκύστες! Θυμάμαι όταν ήμουν στο γένεσις, είχα πάρει το γιατρό μου τηλέφωνο για να διαπραγματευτώ τις ημέρες αναμονής και γελούσε, αλλά επέμενε...

Καλή αναμονή Ελισώ και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!! Σκέφτεσαι να κάνεις κανένα τεστάκι πιο πριν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M said:

Γειά σου! Και εγώ σε θυμάμαι, αν και δεν είχαμε μιλήσει ποτέ προσωπικά! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη κύηση!!!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!

Και εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 15/02 και...κάνω υπομονή...Στις 9 ημέρες μου είπαν να κάνω χοριακή, δηλαδή την επόμενη Τετάρτη, στις 24/02. Έχω αρχίσει και ανησυχώ....

 

Just now, Ελισώ said:

Συγχαρητήρια!!! Σε θυμάμαι!!!

Καλούς διπλασιασμούς και να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη!!! Πολλή χαρά μας έδωσες!!!

13/2 έκανα κι εγώ εμβρυομεταφορά , όμως ο γιατρός μου, ζήτησε μετά απο 12 ημέρες, στις 25/2 δηλαδή. 

Γειά σας κορίτσια μου! Σας εύχομαι σε λίγες μέρες να πάρετε την χαρά που πήρα κι εγώ σήμερα! Συγκρατημενη βέβαια είμαι αλλά νομίζω είναι η πρώτη μου νίκη! Πίστη να έχουμε και όλα θα γίνουν!

Andri να μην ανησυχείς καθόλου, σκέψη θετική θέλει μόνο.. Θα τα καταφέρεις κι εσύ! 

Ελισω  καλύτερα πιο μακριά η χοριακη για να έχει προλάβει να ανέβει η χοριακη.. Στις 9 μέρες οι τιμές μόλις ξεκινάνε να ανεβαίνουν. Θα ξανακάνω χοριακη την Τρίτη τώρα.  Κι εσύ θα τα καταφέρεις!Υπομονή θέλει στην αρχή αλλά εδώ κάναμε τόσο καιρό.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Και στο Γένεσις θέλουν τη χοριακή μετά από 14 ημέρες, ακόμη και με βλαστοκύστες! Θυμάμαι όταν ήμουν στο γένεσις, είχα πάρει το γιατρό μου τηλέφωνο για να διαπραγματευτώ τις ημέρες αναμονής και γελούσε, αλλά επέμενε...

Καλή αναμονή Ελισώ και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!! Σκέφτεσαι να κάνεις κανένα τεστάκι πιο πριν?

Εγω στο Γεννεσις που ήμουν ήθελαν 14 σε εμβρυα 3 ημερών και 12 σε βλαστοκύστες. Λίγο πολύ μετά από  9η, 10η με βλαστοκυστες όλοι ξέρουμε ότι η χοριακη θα δείξει. Απλά εγώ όσες φορές περίμενα, περίμενα γιατί δεν ήθελα να μάθω το αποτέλεσμα. Για αυτό άλλωστε δεν έχω κάνει και πότε τεστ στη ζωή μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να μην ρωτάτε για συμπτώματα γιατί δεν έχουν σημασία.. Κάποια κοπέλα μπορεί να έχει κάτι που εσείς δεν έχετε και να απογοητευτειτε χωρίς λόγο! Δε θα σας πω αν είχα συμπτώματα αλλά θα σας πω ότι αυτή τη φορά δεν είχα άγχος και πίστευα ειλικρινά ότι με τη βοήθεια της Παναγίας θα τα καταφέρω. Έβλεπα site με μωρουδιακα και έλεγα μέσα μου  κάτσε να πάρω μια ιδέα μη τρέχω τελευταία στιγμή.. Χιχιχι..

:x ΟΛΕΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Να μην ρωτάτε για συμπτώματα γιατί δεν έχουν σημασία.. Κάποια κοπέλα μπορεί να έχει κάτι που εσείς δεν έχετε και να απογοητευτειτε χωρίς λόγο! Δε θα σας πω αν είχα συμπτώματα αλλά θα σας πω ότι αυτή τη φορά δεν είχα άγχος και πίστευα ειλικρινά ότι με τη βοήθεια της Παναγίας θα τα καταφέρω. Έβλεπα site με μωρουδιακα και έλεγα μέσα μου  κάτσε να πάρω μια ιδέα μη τρέχω τελευταία στιγμή.. Χιχιχι..

:x ΟΛΕΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ! 

Εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη κ να πάρεις ένα γλυκό μωράκι αγκαλίτσα :x

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Να μην ρωτάτε για συμπτώματα γιατί δεν έχουν σημασία.. Κάποια κοπέλα μπορεί να έχει κάτι που εσείς δεν έχετε και να απογοητευτειτε χωρίς λόγο! Δε θα σας πω αν είχα συμπτώματα αλλά θα σας πω ότι αυτή τη φορά δεν είχα άγχος και πίστευα ειλικρινά ότι με τη βοήθεια της Παναγίας θα τα καταφέρω. Έβλεπα site με μωρουδιακα και έλεγα μέσα μου  κάτσε να πάρω μια ιδέα μη τρέχω τελευταία στιγμή.. Χιχιχι..

:x ΟΛΕΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ! 

Συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς! Ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Έτσι, να ακούμε ωραία, χαρούμενα νέα, να ανεβαίνει η διάθεσή μας!

@Andri M και @Ελισώμε το καλό να ακούσουμε και τα δικά σας χαρούμενα νέα!

Εγώ έμαθα σήμερα ότι το  εμβρυάκι μου διαιρείται καλά και καλώς εχόντων των πραγμάτων τη Δευτέρα θα το μεταφέρουμε στο στάδιο της βλαστοκύστης! Για να δούμε!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...