Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Fofi16_87 είπε:

Και μένα πάντα παρακολουθεί οιστρ. Μέχρι ώοληψια....ακριβώς το ίδιο...προγεστ ποτέ...

Περαστικά σου ....έχεις δίκιο...γκαντέμια...:(

Καλησπέρα moomin....επειδή ειμαι στη φάση του φυσικού...θέλω να σε ρωτήσω γτ το έχω ξαναδιαβάσει  έδω...πως έχασες 2 φυσικούς χωρίς να προλάβετε  την ωορρηξία???σε ρωτάω για να μην την πάθω και εγώ...

Δεν ξεκινάει να σε βλέπει από την 6η η 7η μέρα κύκλου??

Καλησπέρα, ναι πήγαινα κ έκανε υπέρηχο αλλά δεν μετρούσαμε ορμόνες κ επίσης δεν έδινε ανταγωνιστές. Ο δικός μου γιατρός, γιατί αλλα κορίτσια που έκαναν φυσικούς έπαιρναν ανταγωνιστες μόνο κ δεν είχαν θέμα. Πάντως μια άλλη κοπέλα που είναι στον ίδιο γιατρό πρόλαβε μια χαρά την ωοληψια. Μάλλον στη δική μου περίπτωση δεν ξεγελουσαμε τον οργανισμό με την οβιτρελ....

Just now, vasia!!! είπε:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Αχ μπράβο, καλούς διπλασιασμους κ ξεκούραση! Να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, ναι πήγαινα κ έκανε υπέρηχο αλλά δεν μετρούσαμε ορμόνες κ επίσης δεν έδινε ανταγωνιστές. Ο δικός μου γιατρός, γιατί αλλα κορίτσια που έκαναν φυσικούς έπαιρναν ανταγωνιστες μόνο κ δεν είχαν θέμα. Πάντως μια άλλη κοπέλα που είναι στον ίδιο γιατρό πρόλαβε μια χαρά την ωοληψια. Μάλλον στη δική μου περίπτωση δεν ξεγελουσαμε τον οργανισμό με την οβιτρελ....

Αχ μπράβο, καλούς διπλασιασμους κ ξεκούραση! Να πάνε όλα καλά!

Ευχαριστω πολυυυυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Καλούς διπλασιασμόυς κορίτσι μου!!!τοκ τοκ η χαρά χτυπάει την πόρτα και η αγωνία μακριά παρακαλώ!!!να ανοίξεις με χαρά.....ααα και η ξεκούραση χτυπά την πόρτα!!!:x

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, ναι πήγαινα κ έκανε υπέρηχο αλλά δεν μετρούσαμε ορμόνες κ επίσης δεν έδινε ανταγωνιστές. Ο δικός μου γιατρός, γιατί αλλα κορίτσια που έκαναν φυσικούς έπαιρναν ανταγωνιστες μόνο κ δεν είχαν θέμα. Πάντως μια άλλη κοπέλα που είναι στον ίδιο γιατρό πρόλαβε μια χαρά την ωοληψια. Μάλλον στη δική μου περίπτωση δεν ξεγελουσαμε τον οργανισμό με την οβιτρελ....

Αχ μπράβο, καλούς διπλασιασμους κ ξεκούραση! Να πάνε όλα καλά!

Αααα άρα μάλλον ενεσουλες δεν γλυτώνουμε....

Εσύ πραγματικά δεν το ξεγελουσες....!!!σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , vasia!!! είπε:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Συγχαρητήρια είσαι έγκυος, καλό διπλασιασμό εύχομαι ολόψυχα! Είχες κάποιο σύμπτωμα μέχρι σήμερα που έκανες χωριακη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marangelina είπε:

Συγχαρητήρια είσαι έγκυος, καλό διπλασιασμό εύχομαι ολόψυχα! Είχες κάποιο σύμπτωμα μέχρι σήμερα που έκανες χωριακη;

Ειχα αρκετα αλλα ειλικρινα δε ξερω αν μπορω να  σου πω αν ηταν απο τα φαρμακα ή οχι.Αυτο που μου εκανε εντυπωση σημερα και ειπα βρε λες..;ηταν  οτι οταν πηγαινα για τη χοριακη μου βρωμουσαν τα σκουπιδια απο τους καδους στο δρομο κ ηθελα να κανω εμετο..κατα τα αλλα δεκατα 37.4 με 37.5 τις τελευταιες μερες που μου εκανε εντυπωση γτ παντα μετα την ωορηξια ημουν κατω απο 37..ζαλαδες πονοι περιοδου πρηξιμο..ολα αυτα ομως τα κανει η προγεστερονη οποτε..Σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vasia!!! said:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμούς!!! Πολύ χάρηκα!!!! Η πράσινη σύριγγα έφερε γούρι τελικά :-) 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Μπραβο μπραβο! Συγχαρητηρια!!!! Καλους διπλασιασμους!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Καλημέρα και συγχαρητήρια! Καλούς διπλασιασμούς να έχεις και μια ήρεμη, τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Ειχα αρκετα αλλα ειλικρινα δε ξερω αν μπορω να  σου πω αν ηταν απο τα φαρμακα ή οχι.Αυτο που μου εκανε εντυπωση σημερα και ειπα βρε λες..;ηταν  οτι οταν πηγαινα για τη χοριακη μου βρωμουσαν τα σκουπιδια απο τους καδους στο δρομο κ ηθελα να κανω εμετο..κατα τα αλλα δεκατα 37.4 με 37.5 τις τελευταιες μερες που μου εκανε εντυπωση γτ παντα μετα την ωορηξια ημουν κατω απο 37..ζαλαδες πονοι περιοδου πρηξιμο..ολα αυτα ομως τα κανει η προγεστερονη οποτε..Σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα!

Αχ καλέ εγώ είμαι 7 μέρες μετά την έμβρυομεταφορα και έχω μόνο πόνους περιόδου και πρησμένο στήθος που μάλλον είναι από τη προγεστερόνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Fofi16_87 είπε:

Καλούς διπλασιασμόυς κορίτσι μου!!!τοκ τοκ η χαρά χτυπάει την πόρτα και η αγωνία μακριά παρακαλώ!!!να ανοίξεις με χαρά.....ααα και η ξεκούραση χτυπά την πόρτα!!!:x

Αααα άρα μάλλον ενεσουλες δεν γλυτώνουμε....

Εσύ πραγματικά δεν το ξεγελουσες....!!!σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :-D

Τίποτα, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, happykar είπε:

Ενταξει, ελεγα μηπως τις ειχες αγορασει. Δεν εχει νοημα να σκεφτεσαι αν ηταν καλα ή οχι. Επειδη δε θα το μαθεις, ξεχασε το και προχωρα παρακατω. Καθε εμποδιο για καλο...μπορει την επομενη να εχεις περισσοτερα και καλυτερα! 

Σ ευχαριστω πολυ για την εμψυχωση !!! Μιλησα χθες με εναν λοιμωξιολογο κ για 3 μηνες εχω ανοσια...τουλαχιστον αυτο....οποτε μαρτιο ξεκιναω παλι απ την αρχη 

13 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Τελικα μολις μου ηρθαν τα αποτελεσματα!!123 η χοριακη μου!!αλλα ποσο δικιο εχεις..αφου εκλαψα αρκετα.. και χαρηκα γτ μου φανηκε ανελπιστο αυτο που διαβαζα και δε πιστευα στα ματια μου..ηρθε το επομενο αγχος του διπλασιασμου! Το μονο που κανω προσευχομαι στη Παναγια να με αξιωσει ο θεος να παρω στην αγκαλια μου αυτο το μωρο!ευχομαι σε ολες τις γυναικες που το παλευουμε να τα καταφερουμε!δυσκολος δρομος..αλλα αξιζει το κοπο μας!

Μπραβοοο, συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την εμψυχωση !!! Μιλησα χθες με εναν λοιμωξιολογο κ για 3 μηνες εχω ανοσια...τουλαχιστον αυτο....οποτε μαρτιο ξεκιναω παλι απ την αρχη 

 

Και αυτο ακομα ειναι πολυ σημαντικο! Δες το οτι σου εξασφαλιστηκε ανοσια για να κανεις μια πολυ καλη προσπαθεια μετα! :razz: Να σε ρωτησω κατι που ενδιαφερει κι εμενα: Μιλησες τελικα με τον γιατρο σου; Σου επιβεβαιωσε αυτο για το Αττικο; Σε ρωταωγιατι και εγω σε λιγο θα ξεκινησω διεγερση και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει πραγματι plan b σε περιπτωση θετικου κοβιντ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Και αυτο ακομα ειναι πολυ σημαντικο! Δες το οτι σου εξασφαλιστηκε ανοσια για να κανεις μια πολυ καλη προσπαθεια μετα! :razz: Να σε ρωτησω κατι που ενδιαφερει κι εμενα: Μιλησες τελικα με τον γιατρο σου; Σου επιβεβαιωσε αυτο για το Αττικο; Σε ρωταωγιατι και εγω σε λιγο θα ξεκινησω διεγερση και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει πραγματι plan b σε περιπτωση θετικου κοβιντ.

Απο χθες προσπςθω να βγαλω ακρη με γιατρους του ΕΟΔΥ για το συγκεκριμενο θεμα κ δε πιανω γραμμη. Με τον γυναικολογο μου θα μιλησω σημερα το απογευμα γτ ηθελα να εχω παρει πρωτα την αποψη λοιμωξιολογου που σημερα καταφερα να τον βρω...θα μαθω, δωσ μου λιγο χρονο κ θα σας ενημερωσω...δε θελω να το παθει καμμια κοπελα ειναι πολυ ασχημο κ ψυχοφθορο!!!!

Εαν τυχον παντως δεν υπαρχει plan b τοτε στη θεση σου απο την ημερα της διεγερσης μεχρι την ωοληψια θα περιοριζα στο ελαχιστο μετακξνησεις κ επαφες κ θα επαιρνα αδεια κ απο τη δουλεια αν τυχον εργαζεσαι κ δεν εχετε τηλεργασια...εννοειται διπλη μασκα παντου κ παντα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει χρηαιμοποιησει καμμια merional η meriofert? Μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι μπορει να μου ταιριαξει καλυτερα απο το μενοπουρ κ το γκοναλ... πιθανοτατα η επκμενη διεγερση να ειναι με καποιο απο αυτα γι αυτο θα θελα τις γνωμες σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...