Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Μα αυτό λέω...Αυτό με κάποιους γιατρούς δεν το καταλαβαίνω.Γιατι να μην μπορείς να τους βρεις;Εγώ για χοριακη πήγα στο κέντρο του κ όταν βγήκαν τα αποτέλεσμα με πήρε ο ίδιος.Τελος πάντων μην αγχώνεσαι γιατί το καταλαβαίνει το εμβρυακι σου...Θετική σκέψη κ όλα θα πάνε καλά!

ναι έχεις δίκιο και εμένα με ενοχλεί αυτό κάποιες φορές.  Ελπίζω μετά από αυτή την χοριακή  να επιστρέψω στον κανονικό  μου γιατρό  που είναι ακρίβως το αντιθετο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, teta2 είπε:

ναι έχεις δίκιο και εμένα με ενοχλεί αυτό κάποιες φορές.  Ελπίζω μετά από αυτή την χοριακή  να επιστρέψω στον κανονικό  μου γιατρό  που είναι ακρίβως το αντιθετο!

Τι εγινε κοριτσι?μιλησες με το γιατρο σου?


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Πως ειστε σημερα; Εγω σε αναμονη της χοριακης την Δευτερα... Νιωθω να μην περνουν οι μερες... Κοριτσια, περαν του καπως πρησμενου στηθους, δεν νιωθω τιποτα αλλο. Ουτε καφε υγρα εχω, ουτε πονακια χαμηλα... Δεν κρυβω οτι απογοητευομαι, γιατι την προηγουμενη φορα που πηρα θετικο αποτελεσμα, ειχα διαφορες τετοιες ενοχλησεις... Εχω μπει στον πειρασμο να κανω τεστ, γιατι εχω ενα στο σπιτι, αλλα δεν ξερω ποτε θα μπορουσε να δειξει... Εμβρυομεταφορα εκανα την περασμενη Πεμπτη με βλαστοκυστες.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι ουτε την αφηνω λιγα δευτερολεπτα, ουτε αργα την βγαζω. Ανατριχιαζω και νιωθω να με τσουζει οταν την βγαζω σιγα σιγα και γι αυτο την τραβαω πολυ αποτομα για να μην εχω αυτη την αισθηση. Ισως κανω λαθος κινηση και τραυματισα την περιοχη. Εσυ πηγαινεις καθε μερα σε φαρμακειο; Εχεις καποιο γνωστο;

Καλη τυχη ναεχουμε να γινουμε μανουλες

10 ώρες πρίν, teta2 είπε:

ναι έχεις δίκιο και εμένα με ενοχλεί αυτό κάποιες φορές.  Ελπίζω μετά από αυτή την χοριακή  να επιστρέψω στον κανονικό  μου γιατρό  που είναι ακρίβως το αντιθετο!

Ευχομαι να πανε ολα καλα τετα

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλημερα! Πως ειστε σημερα; Εγω σε αναμονη της χοριακης την Δευτερα... Νιωθω να μην περνουν οι μερες... Κοριτσια, περαν του καπως πρησμενου στηθους, δεν νιωθω τιποτα αλλο. Ουτε καφε υγρα εχω, ουτε πονακια χαμηλα... Δεν κρυβω οτι απογοητευομαι, γιατι την προηγουμενη φορα που πηρα θετικο αποτελεσμα, ειχα διαφορες τετοιες ενοχλησεις... Εχω μπει στον πειρασμο να κανω τεστ, γιατι εχω ενα στο σπιτι, αλλα δεν ξερω ποτε θα μπορουσε να δειξει... Εμβρυομεταφορα εκανα την περασμενη Πεμπτη με βλαστοκυστες.

Τι συμπτωματα ειχες εσυ οταν πηρεσ θετικο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλημερα! Πως ειστε σημερα; Εγω σε αναμονη της χοριακης την Δευτερα... Νιωθω να μην περνουν οι μερες... Κοριτσια, περαν του καπως πρησμενου στηθους, δεν νιωθω τιποτα αλλο. Ουτε καφε υγρα εχω, ουτε πονακια χαμηλα... Δεν κρυβω οτι απογοητευομαι, γιατι την προηγουμενη φορα που πηρα θετικο αποτελεσμα, ειχα διαφορες τετοιες ενοχλησεις... Εχω μπει στον πειρασμο να κανω τεστ, γιατι εχω ενα στο σπιτι, αλλα δεν ξερω ποτε θα μπορουσε να δειξει... Εμβρυομεταφορα εκανα την περασμενη Πεμπτη με βλαστοκυστες.

Σου ευχομαι μια θετικη χοριακη...εγω το σαββατο ειναι να την μετρησω..απο συμπτωματα τπτ..το προηγ σαββατο ειχα πονακια περιοδου κ τοτε εμφαβιστηκαν καφε υγρα που συνεχιζονται ακομη,αλλα χωρις πλεον πονους περιοδου..πιανω στηθος μηπως νιωσω κατι αλλα τπτ..τι να κανουμε..υπομονη..καθε οργανισμος ειναι διαφορερικος..εγω ελπιζω εκει μεσα να εχει ξεκινησει να δημιουεγειται το ανθρωπακι/ια μου κ ας μη νιωθω τπτ...γτ απτην αλλη αν νιωθαμε θα λεγαμε οτι ειναι απτα φαρμακα..ασε πουθενα δε μας βρισκεις..υπομονη ως τη χοριακη..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Τι εγινε κοριτσι?μιλησες με το γιατρο σου?

πήρα πρωί πρωί στο κέντρο και άφησα μνμ αλλά ακόμα τπτ. Αυτός όλο το πρωί είναι χειρουργείο,  ωοληψια,  μεταφορές κλπ. οπότε κατά το μεσημέρι  θα με πάρουν. ...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Σου ευχομαι μια θετικη χοριακη...εγω το σαββατο ειναι να την μετρησω..απο συμπτωματα τπτ..το προηγ σαββατο ειχα πονακια περιοδου κ τοτε εμφαβιστηκαν καφε υγρα που συνεχιζονται ακομη,αλλα χωρις πλεον πονους περιοδου..πιανω στηθος μηπως νιωσω κατι αλλα τπτ..τι να κανουμε..υπομονη..καθε οργανισμος ειναι διαφορερικος..εγω ελπιζω εκει μεσα να εχει ξεκινησει να δημιουεγειται το ανθρωπακι/ια μου κ ας μη νιωθω τπτ...γτ απτην αλλη αν νιωθαμε θα λεγαμε οτι ειναι απτα φαρμακα..ασε πουθενα δε μας βρισκεις..υπομονη ως τη χοριακη..

Τα καφε υγρα ειναι σημαδι εμφυτευσης... Κι εγω πιανω ολη την ωρα το στηθος και ολο του ζουλαω... Θα κατεβασω γαλα σε λιγο...χιχιχι!! Κι εγω αυτο ευχομαι και για τις δυο μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τα καφε υγρα ειναι σημαδι εμφυτευσης... Κι εγω πιανω ολη την ωρα το στηθος και ολο του ζουλαω... Θα κατεβασω γαλα σε λιγο...χιχιχι!! Κι εγω αυτο ευχομαι και για τις δυο μας!

Χαχα..σταματα το ζουλιγμα..χαχα..Το εχω διαβασει αυτο αλλα για 1-2 μερες..εμενα τωρα ειναι η 5η μερα με τα καφε υγρα...χτες ηταν μειωμενα κ λεω οκ θα σταματησουν αλλα παλι τα ιδια..μακαρι κοριτσι μου να μας πανε ολα καλα..

  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλημερα! Πως ειστε σημερα; Εγω σε αναμονη της χοριακης την Δευτερα... Νιωθω να μην περνουν οι μερες... Κοριτσια, περαν του καπως πρησμενου στηθους, δεν νιωθω τιποτα αλλο. Ουτε καφε υγρα εχω, ουτε πονακια χαμηλα... Δεν κρυβω οτι απογοητευομαι, γιατι την προηγουμενη φορα που πηρα θετικο αποτελεσμα, ειχα διαφορες τετοιες ενοχλησεις... Εχω μπει στον πειρασμο να κανω τεστ, γιατι εχω ενα στο σπιτι, αλλα δεν ξερω ποτε θα μπορουσε να δειξει... Εμβρυομεταφορα εκανα την περασμενη Πεμπτη με βλαστοκυστες.

Κοριτσάκι μου καλημέρα,

όλες μία τέτοια αγωνία περνάμε μέχρι να έρθει η μέρα να κάνουμε τη χοριακή οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην αγχώνεσαι και μη σκέφτεσαι τα συμπτώματα ούτε εγώ είχα και όμως πήρα θετική χοριακή. Τεστ μην κάνεις ακόμα δεν πρόκειται να δείξει τίποτα είναι πάρα πολύ νωρίς. Ίσως να δοκίμαζες προς το τέλος της εβδομάδας Σάββατο με Κυριακή. ο χρόνος είναι εκνευριστικά ανυπόφορος το καταλαβαίνω Αλλά πρέπει να τον γεμίζεις και να απασχολείς το μυαλό σου Με άλλα πράγματα για να μπορείς να χαλαρώνεις λίγο. εμένα με βοήθησε να πηγαίνω καμία βολτίτσα να χαζεύω όχι για πάρα πολύ ώρα. επίσης διάβαζα βιβλία και έβλεπα πολλές ταινίες ακόμα και παιδικά. εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να ακούσουμε χαρμόσυνα νέα από σένα! Σου στέλνω πολλά φιλιά και υπομονή...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Κοριτσάκι μου καλημέρα,

όλες μία τέτοια αγωνία περνάμε μέχρι να έρθει η μέρα να κάνουμε τη χοριακή οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην αγχώνεσαι και μη σκέφτεσαι τα συμπτώματα ούτε εγώ είχα και όμως πήρα θετική χοριακή. Τεστ μην κάνεις ακόμα δεν πρόκειται να δείξει τίποτα είναι πάρα πολύ νωρίς. Ίσως να δοκίμαζες προς το τέλος της εβδομάδας Σάββατο με Κυριακή. ο χρόνος είναι εκνευριστικά ανυπόφορος το καταλαβαίνω Αλλά πρέπει να τον γεμίζεις και να απασχολείς το μυαλό σου Με άλλα πράγματα για να μπορείς να χαλαρώνεις λίγο. εμένα με βοήθησε να πηγαίνω καμία βολτίτσα να χαζεύω όχι για πάρα πολύ ώρα. επίσης διάβαζα βιβλία και έβλεπα πολλές ταινίες ακόμα και παιδικά. εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να ακούσουμε χαρμόσυνα νέα από σένα! Σου στέλνω πολλά φιλιά και υπομονή...

Σε ευχαριστω για την θετικη σου ενεργεια... Ισχυει οτι οταν απασχολω το μυαλο μου, καπως ξεχνιεμαι. Ευτυχως εχω την δουλεια... Το απογευμα που γυρναω σπιτι και ειδικα το βραδυ που πεφτω για υπνο σκεφτομαι ολα τα κακα σεναρια και δεν μπορω να ησυχασω. Θα εφαρμοσω αυτο που λες να βγω περισσοτερες φορες αυτες τις μερες... Μακαρι ολες να γινουμε μανουλες πολυ πολυ συντομα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Τι εγινε κοριτσι?μιλησες με το γιατρο σου?

πριν λίγο μίλησα με την μαια του , και μου είπε να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολογο.μου μου για υπερηχο. Ήταν καθησυχαστικη και με ξεαγχωσε είναι η αλήθεια.  Θα δείξει λοιπόν ο υπερηχος...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

πριν λίγο μίλησα με την μαια του , και μου είπε να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολογο.μου μου για υπερηχο. Ήταν καθησυχαστικη και με ξεαγχωσε είναι η αλήθεια.  Θα δείξει λοιπόν ο υπερηχος...

Μπραβο..πολυ ωραια!!μετα την 1η χοριακη ποσες μερες περασαν για να πας για υπερηχο? Αλλα νομιζω υπερηχο κανεις οταν η χοριακη ειναι πανω απο καποια συγκεκριμενη τιμη...θα περιμενουμε νεα σου λοιπον...τα ευχαριστα νεα σου


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Μπραβο..πολυ ωραια!!μετα την 1η χοριακη ποσες μερες περασαν για να πας για υπερηχο? Αλλα νομιζω υπερηχο κανεις οταν η χοριακη ειναι πανω απο καποια συγκεκριμενη τιμη...θα περιμενουμε νεα σου λοιπον...τα ευχαριστα νεα σου

Εμενα την προηγουμενη φορα, μου ειχε πει οτι πανω απο 10.000 μοναδες, φαινεται υπερηχογραφικα ο σακος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Μπραβο..πολυ ωραια!!μετα την 1η χοριακη ποσες μερες περασαν για να πας για υπερηχο? Αλλα νομιζω υπερηχο κανεις οταν η χοριακη ειναι πανω απο καποια συγκεκριμενη τιμη...θα περιμενουμε νεα σου λοιπον...τα ευχαριστα νεα σου

Μόλις μίλησα με τον γυναικολογο μου ο οποίος ήταν πιο συγκρατημενος. (είπε οτι ειναι συγκρατημενα αισιοδοξος).Θα με δει την Παρασκευή και απ ότι είπε θα μπορεί να δει σάκο.  Είμαι ακριβώς 5η εβδομάδα δλδ μια εβδομάδα μετά την 1η χοριακή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...