Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Ναι ναι μια βλαστοκυστη και τα κατάφερε! Ακριβώς αυτό που σκέφτεσαι κάναμε!! Η τηλεργασια σε αυτή την φάση βοήθησε για ξάπλα κλπ με το νήπιο, αλλά δεν ήταν τόσο ήρεμη και χαλαρή η φάση, όπως η προηγούμενη φορά η αλήθεια είναι! Όσο μπορούσα τις 2-3 πρώτες μέρες ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και "παίζαμε", αλλά με το μικρό όλο και κάποια απότομη κίνηση θα κάνεις! Βοήθησε ο μπαμπάς μας φυσικά! Όλα καλά, αυτό έχει σημασία! Μακάρι να συνεχίσει καλά!

Λοιπόν, παίρνω 3 utrogestan την 200(πρωί μεσημέρι και βράδυ), 2 σικλακουρ, salospir, filicine και ένεση prolutex! Και θα τα συνεχίσω μέχρι νεωτέρας!

 

Clear blue! Νομίζω είναι πιο αξιόπιστα!

Αυτα που λενε για πιο νωρις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

46 minutes ago, FAITH** said:

Καλήμερα κοριτσάκι μου.. Όχι, εγώ δεν κάνω ποτέ τεστ πριν την χοριακή για να μην αγχωνομαι τσάμπα.. Πάντως είναι νωρίς, μπορεί να μην έχει προλάβει να ανέβει.. Πότε είναι η χοριακη σου? 

Μπράβο!! Κι εγώ είχα πει για 2! Να καταγραφεί αυτό παρακαλώ!! Άκουσες καρδουλες? Αν και νομίζω είναι νωρίς, μόνο σακους θα είδες.. :x

Μόνο 2 σακουλάκια είδα! Ναι, σωστά το είχες προβλέψει και εσύ! Σημειώθηκε!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Χαλάλι η ξάπλα! Συνηθίζεται! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου μανούλα! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Τουλάχιστον έχουμε internet,  eshops, courriers, όλα τα έχουμε! 

Εννοείται!!! Θα δεις και συ σε λίγο καιρό που θα φέρεις τα παιδάκια σου στον κόσμο ότι ο,τι και αν πέρασες αξίζει τον κόπο και με τον παραπάνω!!!!!! Εύχομαι τα καλύτερα, θα περιμένω με αγωνία να διαβάζω τα νέα σου!!!!

4 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

6 μέρα σήμερα χα χα χα πόσο αργά περνάει ο χρόνος μερικές φορές.

Έχουμε ακόμα.... εγώ εξακολουθώ να μην έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα.

Έχω αρχίσει και ανησυχώ δεν είναι φυσιολογικό αυτό... κάτι θα έπρεπε να έχω....

Καθόλου να μην ανησυχείς...κι εγώ. Έτσι έλεγα...και ήρθε η πρώτη χοριακη 500 και κάτι...!!! Φαντάσου και να είχα πατώματα δηλαδή!!!! Κοντοζυγωνει η ώρα για τα ευχαριστα!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Το πέταξα το κουτάκι, αλλά είναι το κλασικό της συγκεκριμένης εταιρείας με το μπλε χρώμα! Μην αγχώνεσαι με τα τεστ! Καλύτερα χοριακή που είναι και σίγουρη!

Την παρασκευη θα παω! Θα σας γραψω να σας πω! Εχω πολυ αγωνια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2021 at 7:30 ΜΜ, Love!!! είπε:

πόσο καιρό προσπαθείς?? να υποθέσω για να πηγαίνεις με φυσικούς δε θα έχεις καλά ανταπόκριση στα φάρμακα λόγω χαμηλής ΑΜΗ?

Love Συγνωμη που σου απαντάω τώρα αλλά δυστυχώς δουλεύω και πάρα πάρα πολύ!!!Ναι ακριβώς έχω πολύ χαμηλή αμη....Και δεν έχω καλή ανταπόκριση ούτε από menopur ούτε από το gonal.....λίγο καλύτερη νε το gonal....Αλλά ενώ έκανα 2 προσπαθείες και τα έμβρυα ήταν πολύ καλά...προχώρησα μετά σε υστερ στο οποίο βρήκα μικροβ. το οποίο ευθύνεται για τις αποτυχίες....οπότε αφού έκανα αγωγή τώρα είμαι με φυσικό....ειμαι λίγο πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@mpourmouraΚοπέλα μου λυπάμαι πολύ..έχεις ακόμα κατεψυγμένα; Αν ναι, εγω θα σκεφτομουν να προχωρήσω με βλαστοκύστες την επόμενη φορά, να έχεις δει τη δυναμική τους. Εγω μετανιώνω που έβαζα τριτης ημέρας. Μπορεί να μην προχώραγαν καν σε βλαστοκύστες και τσάμπα να μπαίνεις σε αναμονή....

Αφού έχεις μείνει έγκυος, μόλις εμφανιστεί καλό έμβρυο θα ξαναμείνεις!!!!!Είναι σίγουρο!!! 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Μόνο 2 σακουλάκια είδα! Ναι, σωστά το είχες προβλέψει και εσύ! Σημειώθηκε!!!

Αρε κοριτσιι, τι τελεια νεα;;; Να εχεις την πιο τελεια εγκυμοσυνη!

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Την παρασκευη θα παω! Θα σας γραψω να σας πω! Εχω πολυ αγωνια 

Μπισκοτακι, κανε υπομονη μεχρι την Παρασκευη, δυο μερες μεινανε. Θυμαμαι και αλλες κοπελες με αρνητικο τεστ και θετικη χοριακη! Κρατα γερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια έχουν αρχίσει και κουνιούνται τα έντερα μου... αυτό το παθαίνω λίγο πριν αδιαθετήσω δεν είναι καλό σημάδι.... μπήκα και διάβασα πότε γίνεται αυτό δεν το είχα ψάξει μέχρι τώρα και είδα ότι οι γυναίκες το παθαίνουν αυτό όταν πέφτει η προγεστερώνη στον οργανισμό τους.

πολύ έχω απογοητευτεί τώρα... το είχα πάθει και την προηγούμενη φορά αυτό. Βέβαια κανονικά είναι να μου έρθει περίοδος την Παρασκευή με κυριακή είναι λίγο νωρίς ακόμα αλλά τι να πω? υπάρχει κάποια κοπέλα που να το έχει πάθει αυτό και να είχε θετικό αποτέλεσμα? μπάς και ηρεμήσω λίγο?


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσια έχουν αρχίσει και κουνιούνται τα έντερα μου... αυτό το παθαίνω λίγο πριν αδιαθετήσω δεν είναι καλό σημάδι.... μπήκα και διάβασα πότε γίνεται αυτό δεν το είχα ψάξει μέχρι τώρα και είδα ότι οι γυναίκες το παθαίνουν αυτό όταν πέφτει η προγεστερώνη στον οργανισμό τους.

πολύ έχω απογοητευτεί τώρα... το είχα πάθει και την προηγούμενη φορά αυτό. Βέβαια κανονικά είναι να μου έρθει περίοδος την Παρασκευή με κυριακή είναι λίγο νωρίς ακόμα αλλά τι να πω? υπάρχει κάποια κοπέλα που να το έχει πάθει αυτό και να είχε θετικό αποτέλεσμα? μπάς και ηρεμήσω λίγο?

Εγω παλι παιρνω dufalac συνεχεια γτ εχω δυσκοιλιότητα .. μην απελπίζεσαι ειναη νωρις ακομα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

@mpourmouraΚοπέλα μου λυπάμαι πολύ..έχεις ακόμα κατεψυγμένα; Αν ναι, εγω θα σκεφτομουν να προχωρήσω με βλαστοκύστες την επόμενη φορά, να έχεις δει τη δυναμική τους. Εγω μετανιώνω που έβαζα τριτης ημέρας. Μπορεί να μην προχώραγαν καν σε βλαστοκύστες και τσάμπα να μπαίνεις σε αναμονή....

Αφού έχεις μείνει έγκυος, μόλις εμφανιστεί καλό έμβρυο θα ξαναμείνεις!!!!!Είναι σίγουρο!!! 

Εχω αλλα 2 εμβρυα 3ης ημερας.Τα εμβρυα μου ηταν πολυ καλα το ενα κιολας μετα την αποψυξη ειχε προχωρησει ηδη στα 14 κυτταρα αλλα δυστυχως δεν τα καταφεραν,η εμβρυομεταφορα εγινε την ημερα που ειχαμε παρα πολυ χιονι στην Αθηνα κ φυγαμε απο το σπιτι 3 ωρες νωριτερα για να καταφερουμε να φτασουμε οποτε υπηρχε λιγο αγχος το οποιο θεωρω οτι δεν βοηθησε καθολου.Η αληθεια ειναι οτι εγω ειμαι κλεισμενη μεσα απο Σεπτεμβριο ππυ εκανα την προηγουμενη εμβρυομεταφορα μετα ημουν εγκυος προσεχα παλι μεσα μετα απεβαλα στην 11 βδομαδα αποξηση παλι μεσα τωρα εμβρυομεταφορα παλι κ μονη με το συζυγο γτ οι οικογενειες μας ειναι επαρχια.Δε βοηθαει αυτη η ατιμη η καραντινα στην ψυχολογια.Ευχομαι σε 2 μηνες που θα κανω την επομενη να εχοθμε βγει να παω στο χωριουδακι μου λιγες μερες να γεμισω μπαταριες κ να γυρισω δυναμικα πισω να υποδεχτω τα 2 τελευταια εμβρυακια μου .Κοριτσια μην απελπιζεστε αυριο ειναι μια καινουργια μερα αργα η γρηγορα ολες εδω μεσα θα μιλαμε για τις εγκυμοσυνες μας ειμαι σιγουρη για αυτο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Μυρτώ είπε:

Κορίτσια μου η χοριακή μου είναι θετική! 210 το νούμερο! Είμαι πολύ χαρούμενη! Μακάρι να πάει καλά! Παρά πολύ καλή τύχη σας όλα τα κορίτσια! 

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!!τέλεια τα νέα σου!!!!Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Μας δίνετε πολύ δύναμη και κουράγιο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Fofi16_87 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!!τέλεια τα νέα σου!!!!Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Μας δίνετε πολύ δύναμη και κουράγιο!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι!!! Όλες θα τα καταφέρουμε! Αισιοδοξία και θετική σκέψη!!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...