Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια..αλλα με εχει ριξει στο κλάμα χωρις λογο

Μπισκοτάκι μου, ελπίζω και σου εύχομαι να βγει θετική η χοριακή σου την Παρασκευή. Κάνε κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Μπισκοτακι27 said:

@FAITH** καλημεραααα εχει δοκιμασει καμια το τεστ της hometest? Το εκανα τωρα το πρωι 9η μερα που ειμαι κ βγήκε αρνητικό...ειναι αξιόπιστο;

Καλήμερα κοριτσάκι μου.. Όχι, εγώ δεν κάνω ποτέ τεστ πριν την χοριακή για να μην αγχωνομαι τσάμπα.. Πάντως είναι νωρίς, μπορεί να μην έχει προλάβει να ανέβει.. Πότε είναι η χοριακη σου? 

11 hours ago, Andri M said:

Κρίμα κορίτσι μου...Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις...Είναι επίπονο μονοπάτι αυτό που μας έλαχε....Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

Στο Γένεσις είσαι? Άσε, αυτές οι 14 ημέρες είναι σκέτο βασανιστήριο, I've been there, I've done that! Εντάξει, αν αντέχεις να πας τη Δευτέρα για χοριακή, χτύπα το τεστάκι την Κυριακή! Μια χαρά θα δείξει στις 11 ημέρες. Θύμησέ μου, έκανες ovitrelle μαζί με την εμβρυομεταφορά? 

Έχω και είχα κάποια υγρά, αλλά μερικές φορές ένιωθα ότι είναι υπολείμματα από την crinone (κολπική κρέμα που βάζω το βράδυ πριν ξαπλώσω - προγεστερόνη). 

Κορίτσια, έκανα τον υπέρηχο σήμερα!

@*Μυρτώ @happykar @mominthemaking είχατε δίκιο! Έχω δύο φασολάκια! Πάει, πέρασε και αυτό! Επόμενος υπέρηχος σε 9 ημέρες!

Μπράβο!! Κι εγώ είχα πει για 2! Να καταγραφεί αυτό παρακαλώ!! Άκουσες καρδουλες? Αν και νομίζω είναι νωρίς, μόνο σακους θα είδες.. :x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια..αλλα με εχει ριξει στο κλάμα χωρις λογο

Προσπαθησε να μην σε επηρεασει αλλλο αρνητικα..γιατι μπορει να ηταν απλα ενα λαθος του τεστ κ να στεναχωρησεις κ τα εμβρυακια σου που προσπαθουν..να σκεφτεσαι αυτα κ να εισαι οσο το δυνατον περισσοτερο αισιοδοξη..Ξερω ειναι μια κατασταση που δε μπορουμε να ελεγξουμε αλλα σκεψου τα μικρουλια σου που μπορει να ειναι εκει!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Προσπαθησε να μην σε επηρεασει αλλλο αρνητικα..γιατι μπορει να ηταν απλα ενα λαθος του τεστ κ να στεναχωρησεις κ τα εμβρυακια σου που προσπαθουν..να σκεφτεσαι αυτα κ να εισαι οσο το δυνατον περισσοτερο αισιοδοξη..Ξερω ειναι μια κατασταση που δε μπορουμε να ελεγξουμε αλλα σκεψου τα μικρουλια σου που μπορει να ειναι εκει!!

Ειμαι κ σεισμοφοβικη! Κ εγινε ενας μεγαλος τον νιώσαμε σε ολη τη βόρεια ελλαδα σε πολυ έντονο βαθμό ! Ειμαι κ στον 7ο όροφο μονη μ εκλαιγα χειρότερα :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ειμαι κ σεισμοφοβικη! Κ εγινε ενας μεγαλος τον νιώσαμε σε ολη τη βόρεια ελλαδα σε πολυ έντονο βαθμό ! Ειμαι κ στον 7ο όροφο μονη μ εκλαιγα χειρότερα :shock:

Ωχ ηταν μεγαλος;Στον 7ο το αισθανεσαι κ περισσοτερο φανταζομαι..Προσπαθησε να εισαι θετικη!Ξεκινησε η μερα σου λιγο ασχημα αλλα προσπαθησε να την ομορφυνεις εσυ με θετικες σκεψεις!:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Queen 90 είπε:

Ωχ ηταν μεγαλος;Στον 7ο το αισθανεσαι κ περισσοτερο φανταζομαι..Προσπαθησε να εισαι θετικη!Ξεκινησε η μερα σου λιγο ασχημα αλλα προσπαθησε να την ομορφυνεις εσυ με θετικες σκεψεις!:wub::wub:

Το επίκεντρο ηταν στη Θεσσαλία 6 ριχτερ.. ασε ασε πολυ δυνατος.αυτο προσπαθω τωρα...να ηρεμισω γτ ταράχτηκα

@*Μυρτώ τι εγινε μ την χοριακη κοριτσι;;  Σημερα δεν θα πηγαινες;:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Το επίκεντρο ηταν στη Θεσσαλία 6 ριχτερ.. ασε ασε πολυ δυνατος.αυτο προσπαθω τωρα...να ηρεμισω γτ ταράχτηκα

@*Μυρτώ τι εγινε μ την χοριακη κοριτσι;;  Σημερα δεν θα πηγαινες;:wub:

Ναι το διαβασα και ειχε κ τρεις μετασεισμους...Ενταξει λογικο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Κορίτσια μου η χοριακή μου είναι θετική! 210 το νούμερο! Είμαι πολύ χαρούμενη! Μακάρι να πάει καλά! Παρά πολύ καλή τύχη σας όλα τα κορίτσια! 

Αχ τι τελεια νέα ειναι αυτα;;;!!!!! Κοριτσι μ χαρηκα παρα πολυ γιατι ειμαστε ιδια ημερομηνία!! Εγω σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ hometest ταινια κ βγήκε αρνητικό κ απογοητευτηκα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου συγχαρητήρια!!!!Άρα μία έβαλες μία έπιασε ε;;; Κι εγώ έτσι λέω να το πάω σε φυσικό και βλέπουμε....Τί έπαιρνες μετά τη μεταφορά;;κι επίσης, με ένα μωρό φαντάζομαι δεν ήσουν ξάπλα τις πρώτες ημέρες ε;;

Τελειόμηνη να είναι και όλα να πάνε τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Αχ τι τελεια νέα ειναι αυτα;;;!!!!! Κοριτσι μ χαρηκα παρα πολυ γιατι ειμαστε ιδια ημερομηνία!! Εγω σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ hometest ταινια κ βγήκε αρνητικό κ απογοητευτηκα

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι σύντομα να μας πεις τα χαρούμενα νέα! Μην απογοητευσαι μπισκοτάκι μου! Δεν είναι ακριβή τα τεστ! Να εμπιστευτείς μόνο τη χοριακή! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι σύντομα να μας πεις τα χαρούμενα νέα! Μην απογοητευσαι μπισκοτάκι μου! Δεν είναι ακριβή τα τεστ! Να εμπιστευτείς μόνο τη χοριακή! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνης :wub:

@*Μυρτώ εσυ ποιο τεστ εγκυμοσύνης ειχες παρει κ εκανες χθες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Μπράβο κοπέλα μου συγχαρητήρια!!!!Άρα μία έβαλες μία έπιασε ε;;; Κι εγώ έτσι λέω να το πάω σε φυσικό και βλέπουμε....Τί έπαιρνες μετά τη μεταφορά;;κι επίσης, με ένα μωρό φαντάζομαι δεν ήσουν ξάπλα τις πρώτες ημέρες ε;;

Τελειόμηνη να είναι και όλα να πάνε τέλεια!!!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Ναι ναι μια βλαστοκυστη και τα κατάφερε! Ακριβώς αυτό που σκέφτεσαι κάναμε!! Η τηλεργασια σε αυτή την φάση βοήθησε για ξάπλα κλπ με το νήπιο, αλλά δεν ήταν τόσο ήρεμη και χαλαρή η φάση, όπως η προηγούμενη φορά η αλήθεια είναι! Όσο μπορούσα τις 2-3 πρώτες μέρες ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και "παίζαμε", αλλά με το μικρό όλο και κάποια απότομη κίνηση θα κάνεις! Βοήθησε ο μπαμπάς μας φυσικά! Όλα καλά, αυτό έχει σημασία! Μακάρι να συνεχίσει καλά!

Λοιπόν, παίρνω 3 utrogestan την 200(πρωί μεσημέρι και βράδυ), 2 σικλακουρ, salospir, filicine και ένεση prolutex! Και θα τα συνεχίσω μέχρι νεωτέρας!

 

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνης :wub:

@*Μυρτώ εσυ ποιο τεστ εγκυμοσύνης ειχες παρει κ εκανες χθες; 

Clear blue! Νομίζω είναι πιο αξιόπιστα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Κορίτσια μου η χοριακή μου είναι θετική! 210 το νούμερο! Είμαι πολύ χαρούμενη! Μακάρι να πάει καλά! Παρά πολύ καλή τύχη σας όλα τα κορίτσια! 

Συγχαρητηρια!!!οτι καλυτερο ευχομαι!να εχει μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...