Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω παλι παιρνω dufalac συνεχεια γτ εχω δυσκοιλιότητα .. μην απελπίζεσαι ειναη νωρις ακομα 

Από ότι διάβασα η υψηλή προγεστερόνη ένα από τα συμπτώματα της είναι είναι η δυσκοιλιότητα...

@*Μυρτώ συγχαρητήρια για το μωράκι σου να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη να την ευχαριστηθείς!!! 

  • Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσια έχουν αρχίσει και κουνιούνται τα έντερα μου... αυτό το παθαίνω λίγο πριν αδιαθετήσω δεν είναι καλό σημάδι.... μπήκα και διάβασα πότε γίνεται αυτό δεν το είχα ψάξει μέχρι τώρα και είδα ότι οι γυναίκες το παθαίνουν αυτό όταν πέφτει η προγεστερώνη στον οργανισμό τους.

πολύ έχω απογοητευτεί τώρα... το είχα πάθει και την προηγούμενη φορά αυτό. Βέβαια κανονικά είναι να μου έρθει περίοδος την Παρασκευή με κυριακή είναι λίγο νωρίς ακόμα αλλά τι να πω? υπάρχει κάποια κοπέλα που να το έχει πάθει αυτό και να είχε θετικό αποτέλεσμα? μπάς και ηρεμήσω λίγο?

Αυτο το εχω αρκετες μερες.πιστευω οτι φταιει η προγεστερονη..δε νομιζω να ειναι καποιο συμπτωμα αυτο αλλα παρενεργεια του φαρμακου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Από ότι διάβασα η υψηλή προγεστερόνη ένα από τα συμπτώματα της είναι είναι η δυσκοιλιότητα...

@*Μυρτώ συγχαρητήρια για το μωράκι σου να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη να την ευχαριστηθείς!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κι εσύ να έχεις μια μεγάλη χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Αυτο το εχω αρκετες μερες.πιστευω οτι φταιει η προγεστερονη..δε νομιζω να ειναι καποιο συμπτωμα αυτο αλλα παρενεργεια του φαρμακου!

Μακάρι κούκλα μου !!! εγώ το παθαίνω αυτό κάθε μήνα την προηγούμενη ή την ίδια μέρα που αδιαθετώ είναι σύμπτωμα περίοδο για μένα... δεν έχω πονάκια στην κοιλία ή στη μέση όταν περιμένω έχω αυτό... ας ελπίσουμε ότι είναι παρενέργεια από τα φάρμακα!! άλλα ακόμα και έτσι να είναι έχω μία απορία σου λένε να μην κάνεις απότομες κινήσεις, μη σηκώνεις βαρύ, μη μη με τόσο κούνημα μέσα στη κοιλία δεν κάνει σύσπαση  η μήτρα? που αυτό είναι που θέλουμε να αποφύγουμε?


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Μακάρι κούκλα μου !!! εγώ το παθαίνω αυτό κάθε μήνα την προηγούμενη ή την ίδια μέρα που αδιαθετώ είναι σύμπτωμα περίοδο για μένα... δεν έχω πονάκια στην κοιλία ή στη μέση όταν περιμένω έχω αυτό... ας ελπίσουμε ότι είναι παρενέργεια από τα φάρμακα!! άλλα ακόμα και έτσι να είναι έχω μία απορία σου λένε να μην κάνεις απότομες κινήσεις, μη σηκώνεις βαρύ, μη μη με τόσο κούνημα μέσα στη κοιλία δεν κάνει σύσπαση  η μήτρα? που αυτό είναι που θέλουμε να αποφύγουμε?

Φανταζομαι οταν ειναι γεματο το εντερο θα ασκει καποια πιεση στη μητρα.

κατα τ αλλα η κινητικοτητα του εντερου δε νομιζω να προκαλει συσπαση..η γνώμη μου ειναι αυτη βεβαια..Σιγουρα τα φαρμακα προκαλουν διαταραχες.αλλα αυτο συμβαινει κ απο αγχος...

Ωστοσο αυτο το συμπτωμα το εχεις, τοσες μερες πριν αδιαθετησεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Queen 90 είπε:

Φανταζομαι οταν ειναι γεματο το εντερο θα ασκει καποια πιεση στη μητρα.

κατα τ αλλα η κινητικοτητα του εντερου δε νομιζω να προκαλει συσπαση..η γνώμη μου ειναι αυτη βεβαια..Σιγουρα τα φαρμακα προκαλουν διαταραχες.αλλα αυτο συμβαινει κ απο αγχος...

Ωστοσο αυτο το συμπτωμα το εχεις, τοσες μερες πριν αδιαθετησεις;

συνήθως το έχω τη μέρα που είναι να αδιαθετήσω μπορεί και την προηγούμενη... τώρα είναι όντως νωρίς... είναι στην 22 του κύκλου και συνήθως έχω κύκλο 25-26. την προηγούμενη φορά στη εξωσωματική άρχισε κανονικά αυτό μαζί με καφέ στην αναμενόμενη μέρα περίοδου αλλά η περίοδος δεν ερχόταν κανονικά μέχρι που έκοψα τα utrogestan. θα δούμε ... δεν σταματώ να ελπίζω και να εύχομαι για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κόριτσία μου τι κάνετε ?? 

Εγώ σήμερα 7η μέρα από ετ. και συνεχίζουμε!!! εχθές το βράδυ σταμάτησε το κούνημα στην κοιλία μου πράγμα που σημαίνει ότ δεν μου έρχεται περίοδος!!! Όποτε ελπίζουμε ακόμα.... 

Η ψυχολογία μου είναι του τρελού ,μια σκέφτομαι θετικά και χαϊδεύω την κοιλία μου και μιλάω στα μπεμπάκια μου την άλλη είμαι απαισιόδοξη και λέω σιγά μην είμαι... θυμώνω με τον εαυτό μου που ελπίζει και φοβάμαι να μην απογοητευτώ... Φαντάζομαι ότι όλες μας κάπως έτσι είμαστε ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες!!!

@Μπισκοτακι27 μου καλημέρα πώς είσαι σήμερα?

  • Χαχα 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Kαλημέρα κόριτσία μου τι κάνετε ?? 

Εγώ σήμερα 7η μέρα από ετ. και συνεχίζουμε!!! εχθές το βράδυ σταμάτησε το κούνημα στην κοιλία μου πράγμα που σημαίνει ότ δεν μου έρχεται περίοδος!!! Όποτε ελπίζουμε ακόμα.... 

Η ψυχολογία μου είναι του τρελού ,μια σκέφτομαι θετικά και χαϊδεύω την κοιλία μου και μιλάω στα μπεμπάκια μου την άλλη είμαι απαισιόδοξη και λέω σιγά μην είμαι... θυμώνω με τον εαυτό μου που ελπίζει και φοβάμαι να μην απογοητευτώ... Φαντάζομαι ότι όλες μας κάπως έτσι είμαστε ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες!!!

@Μπισκοτακι27 μου καλημέρα πώς είσαι σήμερα?

Καλημεραααα καλα ειμαι...αγχωμένη για αυριο!!!εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!Πως ειστε σημερα;

Just now, Love!!! είπε:

Kαλημέρα κόριτσία μου τι κάνετε ?? 

Εγώ σήμερα 7η μέρα από ετ. και συνεχίζουμε!!! εχθές το βράδυ σταμάτησε το κούνημα στην κοιλία μου πράγμα που σημαίνει ότ δεν μου έρχεται περίοδος!!! Όποτε ελπίζουμε ακόμα.... 

Η ψυχολογία μου είναι του τρελού ,μια σκέφτομαι θετικά και χαϊδεύω την κοιλία μου και μιλάω στα μπεμπάκια μου την άλλη είμαι απαισιόδοξη και λέω σιγά μην είμαι... θυμώνω με τον εαυτό μου που ελπίζει και φοβάμαι να μην απογοητευτώ... Φαντάζομαι ότι όλες μας κάπως έτσι είμαστε ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες!!!

@Μπισκοτακι27 μου καλημέρα πώς είσαι σήμερα?

Χαχαχα!ετσι ακριβως ειμαι κ εγω!!!αντε αλλη μια μερα πιο κοντα ειμαστε!!

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημεραααα καλα ειμαι...αγχωμένη για αυριο!!!εσυ;;

Εγω εχω μια αμφιβολια για το τεστ που εκανες.

αν ειναι οντως αξιοπιστο!Ευχομαι να βγω αληθινη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!Πως ειστε σημερα;

Χαχαχα!ετσι ακριβως ειμαι κ εγω!!!αντε αλλη μια μερα πιο κοντα ειμαστε!!

Εγω εχω μια αμφιβολια για το τεστ που εκανες.

αν ειναι οντως αξιοπιστο!Ευχομαι να βγω αληθινη!!

Εγω το μονο που φοβαμαι ειναι μην εγινε πιο αργα η «σύλληψη» στη μήτρα γιατι 3-4 μερες ελεγε ο γιατρός να ειμαστε ξάπλα..οποτε αν εγινε πιο αργα δεν θα έδειχνε..τι να πω ελπιζω να βγεις αληθινή!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω το μονο που φοβαμαι ειναι μην εγινε πιο αργα η «σύλληψη» στη μήτρα γιατι 3-4 μερες ελεγε ο γιατρός να ειμαστε ξάπλα..οποτε αν εγινε πιο αργα δεν θα έδειχνε..τι να πω ελπιζω να βγεις αληθινή!!:)

Ειναι παρα πολυ πιθανο, να εγινε αργοτερα η συλληψη και να μην το επιανε το τεστ ακομα.Σαββατο θα πας τελικα;Εγω σημερα πηρα να ρωτησω εκει που κανω τις αιματολογικες σε ποση ωρα θ ειναι το αποτελεσμα αν παω πρωι,και μου ειπαν το απογευμα!Πολλες ωρες δεν ειναι;

επισης εγω αγχωθηκα λιγο χθες,γιατι εβγαλαν και αλλες φορες λιγα καφε μεσα στην ημερα.Και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλο σημαδι.Για να δουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Ειναι παρα πολυ πιθανο, να εγινε αργοτερα η συλληψη και να μην το επιανε το τεστ ακομα.Σαββατο θα πας τελικα;Εγω σημερα πηρα να ρωτησω εκει που κανω τις αιματολογικες σε ποση ωρα θ ειναι το αποτελεσμα αν παω πρωι,και μου ειπαν το απογευμα!Πολλες ωρες δεν ειναι;

επισης εγω αγχωθηκα λιγο χθες,γιατι εβγαλαν και αλλες φορες λιγα καφε μεσα στην ημερα.Και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλο σημαδι.Για να δουμε..

Εμενα θεσσαλονικη σε μια ωρα βγαινουν τα αποτελέσματα για β χοριακη.Αυριο θα παω παρασκευη. Γιατι μου ειπαν ή παρασκευη ή δευτερα

μπορει να ειναι καλο σημαδι! Δεν τα ξερω καθολου γιατι το περναω πρώτη φορα :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εμενα θεσσαλονικη σε μια ωρα βγαινουν τα αποτελέσματα για β χοριακη.Αυριο θα παω παρασκευη. Γιατι μου ειπαν ή παρασκευη ή δευτερα

μπορει να ειναι καλο σημαδι! Δεν τα ξερω καθολου γιατι το περναω πρώτη φορα :)

Κ εγω σε ενα δυωρο το μαθαινα παλαιοτερα..Μου φαινεται αργει πολυ.
Λιγοτερο απο μια μερα σου εμεινε!
Σου ευχομαι να ειναι τεραστια η χοριακη σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημεραααα καλα ειμαι...αγχωμένη για αυριο!!!εσυ;;

Καλά είμαι και εγώ εδώ σα τη τρελή με τις κυκλοθημιές μου!!! Λογικό να είσαι αγχωμένη .... εγώ τρομοκρατημένη θα είμαι όταν θα έρθει αυτή η μέρα... να υποθέσω δεν έκανες άλλο τεστάκι.... Από ότι είδα θεσσαλονίκη είσαι?? και εγώ!!!! Εγώ Κυριακή Θα πάω για το τεστ.... Άντε κορίτσια πλησιάζει ο καιρός ... εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου μια τεράστια χοριακή!!!!

@Queen 90 πολλές ώρες είναι μήπως να πας κάπου άλλου??

  • Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 said:

Κ εγω σε ενα δυωρο το μαθαινα παλαιοτερα..Μου φαινεται αργει πολυ.
Λιγοτερο απο μια μερα σου εμεινε!
Σου ευχομαι να ειναι τεραστια η χοριακη σου!!!

Αν είσαι στην Αττική, υπάρχει ένα εργαστήριο στην πανόρμου, Αποστολακόπουλος λέγεται, βγάζει τα αποτελέσματα σε 2 ώρες. Αν θέλεις, πάρε τηλέφωνο να το διασταυρώσεις. Εννοείται ότι τις απαντήσεις τις στέλνει και με email.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...