Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα! Λυπάμαι που δεν πήγε καλά η πρώτη φορά! Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι η τυχερή!

Αν η προηγούμενη προσπάθεια ήταν με διέγερση, αλλά κι αυτή που ετοιμάζεσαι να κάνεις το ίδιο (δλδ πάλι με διέγερση), τότε η μεταξύ τους χρονική απόσταση είναι 4 μήνες! Διαφορετικα, δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός εκτός αν πρέπει να γίνουν στο ενδιάμεσο εξετάσεις κλπ!

Καλή τύχη να έχεις!

Όχι με εξωσωματική κανονικά ήτανε.  Λόγο αζωοσπερμίας... αλλα λίγο αγχώνομαι ο χρόνος μου φαίνεται μεγάλος.  Και ανυπομονώ δεν ξέρω γιατί πρέπει να περιμένω τόσο πολύ :sad: δηλ. Τώρα ξανά κάνω εξετάσεις απ την αρχή;;; ξανα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, No Name είπε:

Όχι με εξωσωματική κανονικά ήτανε.  Λόγο αζωοσπερμίας... αλλα λίγο αγχώνομαι ο χρόνος μου φαίνεται μεγάλος.  Και ανυπομονώ δεν ξέρω γιατί πρέπει να περιμένω τόσο πολύ :sad: δηλ. Τώρα ξανά κάνω εξετάσεις απ την αρχή;;; ξανα

Εξετάσεις δεν χρειάζονται ξανά. Καταλαβαινω είναι μεγάλο το διάστημα . Ίσως στις 3 μήνες να μπορείς να κάνεις διέγερση. Εγω έτσι εκανα . Πόσες μονάδες φαρμάκων έπαιρνες; 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εξετάσεις δεν χρειάζονται ξανά. Καταλαβαινω είναι μεγάλο το διάστημα . Ίσως στις 3 μήνες να μπορείς να κάνεις διέγερση. Εγω έτσι εκανα . Πόσες μονάδες φαρμάκων έπαιρνες; 

Επερνα 225 gonal kai crtrotaid αργότερα.  Αλλά μάλλον λέω εγώ έπρεπε να πάρω λιγότερο στην αρχή... γιατί είχα σύνολο 7 ωοθηλακια και καταλήξανε μόνο στα δύο :( νομίζω σπάσανε γιατί ήταν αρκετά μεγάλα και τώρα πρέπει ξανά απ την αρχή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, No Name είπε:

Όχι με εξωσωματική κανονικά ήτανε.  Λόγο αζωοσπερμίας... αλλα λίγο αγχώνομαι ο χρόνος μου φαίνεται κι μεγάλος.  Και ανυπομονώ δεν ξέρω γιατί πρέπει να περιμένω τόσο πολύ :sad: δηλ. Τώρα ξανά κάνω εξετάσεις απ την αρχή;;; ξανα

Ξέρω ακριβώς πώς νιώθεις!!! Αν έχεις κατεψυγμένα μπορείς και στα καπάκια να ξεκινήσετε! Για εξετάσεις κλπ θα το δεις με τον γιατρό σου, μην αγχώνεσαι! 

Κάπως έτσι ένιωθα κι εγώ τον Οκτώβριο που απέτυχα με διέγερση! Με είχε πιάσει μια ανυπομονησία! Για αυτό, επαμε με τον γιατρό, αφού είμαι σταθερή με τον κύκλο μου να δοκιμάσουμε φυσικό κατευθείαν! Έτσι κι έγινε! Αυτό εναλλακτικά μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Μυρτώ είπε:

Όλα καλά, ελπίζω! Περιμένω πώς και πώς το υπερηχο! Μακάρι όλα να είναι καλά!

Εσύ πώς είσαι; Πώς πάει η αναμονή;

Χαχαχα καλά πάει. Σμρ κουράστηκα κ έχω διάφορες ενοχλήσεις κ έχω ξαπλώσει. Μπορεί να είναι και της φαντασίας μου.

Πότε εχεις ραντεβού;;;;

Just now, No Name είπε:

Επερνα 225 gonal kai crtrotaid αργότερα.  Αλλά μάλλον λέω εγώ έπρεπε να πάρω λιγότερο στην αρχή... γιατί είχα σύνολο 7 ωοθηλακια και καταλήξανε μόνο στα δύο :( νομίζω σπάσανε γιατί ήταν αρκετά μεγάλα και τώρα πρέπει ξανά απ την αρχή 

Ίσως δοκιμάσετε τροποποιημένο ή φυσικό όπως λέει και η @*Μυρτώ

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Χαχαχα καλά πάει. Σμρ κουράστηκα κ έχω διάφορες ενοχλήσεις κ έχω ξαπλώσει. Μπορεί να είναι και της φαντασίας μου.

Πότε εχεις ραντεβού;;;;

Θα πάω Τετάρτη ή Πέμπτη το πρωί στο κέντρο! Θα είμαι 6η βδομάδα! Ιδανικά θα ήθελα να ακούσω καρδιά να φύγει ένα άγχος, αλλά κρατάω μικρό καλάθι! 

Πότε κάνεις χοριακή; Τέλη του μήνα; Ουφ! Αυτό το στάδιο της αναμονής είναι ατελείωτο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Θα πάω Τετάρτη ή Πέμπτη το πρωί στο κέντρο! Θα είμαι 6η βδομάδα! Ιδανικά θα ήθελα να ακούσω καρδιά να φύγει ένα άγχος, αλλά κρατάω μικρό καλάθι! 

Πότε κάνεις χοριακή; Τέλη του μήνα; Ουφ! Αυτό το στάδιο της αναμονής είναι ατελείωτο....

Λογικα θα ακούσεις καρδιά. Κάθε φορά και άγχος. Σάκος, καρδιά, αυχενική κλπ.....

Το άλλο Σάββατο θα κάνω.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Λογικα θα ακούσεις καρδιά. Κάθε φορά και άγχος. Σάκος, καρδιά, αυχενική κλπ.....

Το άλλο Σάββατο θα κάνω.

Ακριβώς, όπως τα λες!!!

Άντε, να περάσουν γρήγορα οι μέρες να μας πεις τα χαρούμενα νέα :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου (έστω και καθυστερημένα)!!!!!! Σου εύχομαι μία εύκολη εγκυμοσύνη!!!!! Και εγώ ψηφίζω διδυμάκια! 

Ευχαριστω παρα πολυ!!!!θα μαθω την Πεμπτη τελικα που θα παω για τον πρωτο υπερηχο!!

μου ειπαν κιολας να κανω κ αλλη μια χοριακη την Τριτη!Δεν ξερω γιατι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Queen 90 said:

Ευχαριστω παρα πολυ!!!!θα μαθω την Πεμπτη τελικα που θα παω για τον πρωτο υπερηχο!!

μου ειπαν κιολας να κανω κ αλλη μια χοριακη την Τριτη!Δεν ξερω γιατι!

Με το καλό κορίτσι μου να δεις τα φασολάκια σου!!! Εντάξει, δεν βλάπτει άλλη μία χοριακή, μάλλον θέλουν να δουν την πρόοδο. Τουλάχιστον, ελπίζω να έχεις χαλαρώσει και να μην βιώσεις το θρίλερ της αναμονής των αποτελεσμάτων την Τρίτη!

18 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Χαχαχα καλά πάει. Σμρ κουράστηκα κ έχω διάφορες ενοχλήσεις κ έχω ξαπλώσει. Μπορεί να είναι και της φαντασίας μου.

Πότε εχεις ραντεβού;;;;

Ίσως δοκιμάσετε τροποποιημένο ή φυσικό όπως λέει και η @*Μυρτώ

Κοριτσάρα μου, ξεκουράσου όσο μπορείς! Είμαστε όλες μαζί σου να ξέρεις!!!! 

18 hours ago, *Μυρτώ said:

Θα πάω Τετάρτη ή Πέμπτη το πρωί στο κέντρο! Θα είμαι 6η βδομάδα! Ιδανικά θα ήθελα να ακούσω καρδιά να φύγει ένα άγχος, αλλά κρατάω μικρό καλάθι! 

Πότε κάνεις χοριακή; Τέλη του μήνα; Ουφ! Αυτό το στάδιο της αναμονής είναι ατελείωτο....

Και καρδούλα να μην ακούσεις, δεν πειράζει! Θα δεις σάκο, θα δεις και εμβρυικά στοιχεία! Αχ, τί ωραία! Με το καλό Μυρτώ!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να δεις τα φασολάκια σου!!! Εντάξει, δεν βλάπτει άλλη μία χοριακή, μάλλον θέλουν να δουν την πρόοδο. Τουλάχιστον, ελπίζω να έχεις χαλαρώσει και να μην βιώσεις το θρίλερ της αναμονής των αποτελεσμάτων την Τρίτη!

Κοριτσάρα μου, ξεκουράσου όσο μπορείς! Είμαστε όλες μαζί σου να ξέρεις!!!! 

Και καρδούλα να μην ακούσεις, δεν πειράζει! Θα δεις σάκο, θα δεις και εμβρυικά στοιχεία! Αχ, τί ωραία! Με το καλό Μυρτώ!

Μακαρι να τα καταφέρω δεν ξέρω όλα παίζονται στην εξωσωματική. Έχω τραβήγματα, ενοχλήσεις στις ωοθήκες. Όλο από κάπου προσπαθώ να πιαστώ.

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Μακαρι να τα καταφέρω δεν ξέρω όλα παίζονται στην εξωσωματική. Έχω τραβήγματα, ενοχλήσεις στις ωοθήκες. Όλο από κάπου προσπαθώ να πιαστώ.

 

Όλα καλα θα πάνε!!Ειμαι σίγουρη..Προσπάθησε να αφεθείς όσο γίνεται. Θα ερθει!Ο επιμένων νικά!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να δεις τα φασολάκια σου!!! Εντάξει, δεν βλάπτει άλλη μία χοριακή, μάλλον θέλουν να δουν την πρόοδο. Τουλάχιστον, ελπίζω να έχεις χαλαρώσει και να μην βιώσεις το θρίλερ της αναμονής των αποτελεσμάτων την Τρίτη!

Κοριτσάρα μου, ξεκουράσου όσο μπορείς! Είμαστε όλες μαζί σου να ξέρεις!!!! 

Και καρδούλα να μην ακούσεις, δεν πειράζει! Θα δεις σάκο, θα δεις και εμβρυικά στοιχεία! Αχ, τί ωραία! Με το καλό Μυρτώ!

Καλημερα!!Η αληθεια ειναι οτι εχει μειωθει το αγχος εννοειται!Αλλα η αναμονη ειναι αναμονη!Αυριο παλι να σιγουρεψουμε την καλη εκβαση κ μετα τον υπερηχο!!! 
Εσυ πως εισαι;

15 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μακαρι

Εχω κ εγω καλο προσαισθημα για σενα!!Σε ποια μερα της εμβρυομεταφορας εισαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...