Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Taggeris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ήθελα να σας ρωτήσω σε ποια μέρα του κύκλου σας , σας έκαναν την εμβρυομεταφορά...

Οι εμβρυομεταφορες ηταν συγχρονισμένες με την ωορρηξία οταν ηταν κατεψυγμενα, αλλιώς ηταν τροποποιημένος κυκλος με cyclacur απο δευτερη μερα και τα βάζεις ανάλογα με ορμόνες και ενδομητριο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά στο forum θα ήθελα να μας ευχηθώ όλες μας τέλειες χοριακες και τελειομηνες εγκυμοσύνες. Η δικιά μου ιστορία ξεκινάει στο 2014 και φτάνουμε στις 13/7 για μεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών κατηγ. 1 ( εάν θυμάμαι καλά). Σήμερα έκανα χοριακη η οποία από κατάλαβα δεν είναι πολύ καλή (19,1) . Ωστόσο μου είπαν να το ξαναδώ τη Δευτέρα και ότι δεν έχει σημασία, είναι θετική και θα δούμε πως θα εξελιχθεί. Κατά τα άλλα είμαι 37 χρονών και αυτή είναι η 4 προσπάθεια, με αρκετά χειρουργεία κακής ποιότητας ωαριων, με μια ωοθηκη αλλά (ακόμα τουλάχιστον) με τη σκέψη ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο και ότι με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε.

Και ναι θα σας πω και εγώ το κοινοτυπο " ότι όλα καλά θα πάνε αρκεί να έχουμε θετική σκέψη ακόμα και στα αρνητικά " Σας φιλώ όλες και ελπίζω τα καλύτερα :wub:

Να ξέρετε ότι σας διαβάζω πολύ καιρό και ευχαριστώ όλες για τις εμπειρίες σας

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Σας παρακολουθώ εδώ και έναν μήνα περίπου όπου είχα την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά (μηδενική χοριακή) από βλαστοκύστες 5 ημερών και παίρνω κουράγιο. Θα κάνω πάλι εμβρυομεταφορά τον Σεπτέμβριο τις δύο βλαστοκύστες που έχουν μείνει και ο Θεός βοηθός.

Το ερώτημα της taggeris είναι αυτό που μου βασανίζει το μυαλό από την ημέρα που έμαθα ότι δεν πήγε καλά, γιατί έκανα την εμβρυομεταφορά την 21η ημέρα του κύκλου μου (με cyclacur prolutrex utrogestan και αντιπηκτικές μέχρι εκείνη την ημέρα) και θεωρώ ότι ήταν αργά σε σχέση με τον κύκλο μου. Συνήθως έχω ωορηξία 13η - 14η ημέρα και όπως μου είχαν πει από το κέντρο και είχα συζητήσει και με άλλες κοπέλες, ότι γίνεται η εμβρυομεταφορά περίπου την 17η -18η ημέρα του κύκλου. Υπάρχει περίπτωση να μην "συγχρονίστηκαν" τα έμβρυα με τον κύκλο μου? Πιο πολύ αγχώνομαι για την επόμενη φορά γιατί μπήκα στη διαδικασία έκανα και υστεροσκόπηση και θέλω να εξασφαλίσω δεν γίνεται κάτι πολύ λάθος...

Ευχαριστώ!

16 hours ago, Taggeris said:

Κορίτσια καλησπέρα. Ήθελα να σας ρωτήσω σε ποια μέρα του κύκλου σας , σας έκαναν την εμβρυομεταφορά...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kikil είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά στο forum θα ήθελα να μας ευχηθώ όλες μας τέλειες χοριακες και τελειομηνες εγκυμοσύνες. Η δικιά μου ιστορία ξεκινάει στο 2014 και φτάνουμε στις 13/7 για μεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών κατηγ. 1 ( εάν θυμάμαι καλά). Σήμερα έκανα χοριακη η οποία από κατάλαβα δεν είναι πολύ καλή (19,1) . Ωστόσο μου είπαν να το ξαναδώ τη Δευτέρα και ότι δεν έχει σημασία, είναι θετική και θα δούμε πως θα εξελιχθεί. Κατά τα άλλα είμαι 37 χρονών και αυτή είναι η 4 προσπάθεια, με αρκετά χειρουργεία κακής ποιότητας ωαριων, με μια ωοθηκη αλλά (ακόμα τουλάχιστον) με τη σκέψη ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο και ότι με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε.

Και ναι θα σας πω και εγώ το κοινοτυπο " ότι όλα καλά θα πάνε αρκεί να έχουμε θετική σκέψη ακόμα και στα αρνητικά " Σας φιλώ όλες και ελπίζω τα καλύτερα :wub:

Να ξέρετε ότι σας διαβάζω πολύ καιρό και ευχαριστώ όλες για τις εμπειρίες σας

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!δεν ξερω πολλα να σε βοηθησω για τη χοριακη..το σιγουρο ειναι οτι ειναι θετικη αρα εχει γινει εμφυτευση...υπομονη μεχρι την επαναληπτικη..παντως κ το σαββατο αν κανεις θα δεις αν εχει αυξηθει..

Εγω ειμαι 33 εκανα την 1η μου προσπαθεια κ το σαββατο θα μετρησω χοριακη για 2βλαστοκυστες..ημουν πολυ θετικη κ αισιοδοξη απο τις 15/7 που εκανα την μεταφορα ομως οσο πλησιαζει η μερα της χοριακης και δν αισθανομαι τπτ εκτος απο λιγα καφε υγρα λεω αν ημουν εγκυος δε θα ενιωθα κατι??καπως διαφορετικα?

Σου ευχομαι καλη δυναμη..εχουμε ολες δρομο κ αγωνα μπροστα μας..να ξερεις εδω παντα θα νιωθεις καλυτερα οταν μιλας..δε θα βρεις πουθενα αλλου αγνωστους ανθρωπους που θα σε καταλαβαινουν 100%..μπορει να μην ξερουμε πως ειναι ενφανισιακα η καθεμια αλλα το δεσιμο ερχεται μεσα απο τα βιωματα κ την αλληλοσυμπαρασταση..τα φιλια μου

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassou82 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Σας παρακολουθώ εδώ και έναν μήνα περίπου όπου είχα την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά (μηδενική χοριακή) από βλαστοκύστες 5 ημερών και παίρνω κουράγιο. Θα κάνω πάλι εμβρυομεταφορά τον Σεπτέμβριο τις δύο βλαστοκύστες που έχουν μείνει και ο Θεός βοηθός.

Το ερώτημα της taggeris είναι αυτό που μου βασανίζει το μυαλό από την ημέρα που έμαθα ότι δεν πήγε καλά, γιατί έκανα την εμβρυομεταφορά την 21η ημέρα του κύκλου μου (με cyclacur prolutrex utrogestan και αντιπηκτικές μέχρι εκείνη την ημέρα) και θεωρώ ότι ήταν αργά σε σχέση με τον κύκλο μου. Συνήθως έχω ωορηξία 13η - 14η ημέρα και όπως μου είχαν πει από το κέντρο και είχα συζητήσει και με άλλες κοπέλες, ότι γίνεται η εμβρυομεταφορά περίπου την 17η -18η ημέρα του κύκλου. Υπάρχει περίπτωση να μην "συγχρονίστηκαν" τα έμβρυα με τον κύκλο μου? Πιο πολύ αγχώνομαι για την επόμενη φορά γιατί μπήκα στη διαδικασία έκανα και υστεροσκόπηση και θέλω να εξασφαλίσω δεν γίνεται κάτι πολύ λάθος...

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα κ καλώς ήρθες!Εβαλες φρέσκα έμβρυα ή κατεψυγμένα;Όταν βάζεις φρέσκα τα μεταφέρεις πέντε μέρες μετά την ωοληψια (εφόσον είναι 5ης μερας αν είναι 3ης μερας τρεις μέρες μετά την ωοληψια) κ ουσιαστικά ξεκινάς τα φάρμακα την ημέρα της ωοληψιας.Οταν βάζεις κατεψυγμένα ακολουθείς άλλο πρωτόκολλο με φάρμακα από τη 2η μέρα του κύκλου κ εφόσον ο γιατρός μετά από παρακολούθηση βρει σωστό ενδομήτριο κ σωστές τις ορμόνες σου προχωράει στην εμβρυομεταφορα.Δεν μπορούν όμως να σου καθορίσουν την ημέρα όπως γίνεται όταν μεταφέρεις φρέσκα έμβρυα...

Just now, Kikil είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά στο forum θα ήθελα να μας ευχηθώ όλες μας τέλειες χοριακες και τελειομηνες εγκυμοσύνες. Η δικιά μου ιστορία ξεκινάει στο 2014 και φτάνουμε στις 13/7 για μεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών κατηγ. 1 ( εάν θυμάμαι καλά). Σήμερα έκανα χοριακη η οποία από κατάλαβα δεν είναι πολύ καλή (19,1) . Ωστόσο μου είπαν να το ξαναδώ τη Δευτέρα και ότι δεν έχει σημασία, είναι θετική και θα δούμε πως θα εξελιχθεί. Κατά τα άλλα είμαι 37 χρονών και αυτή είναι η 4 προσπάθεια, με αρκετά χειρουργεία κακής ποιότητας ωαριων, με μια ωοθηκη αλλά (ακόμα τουλάχιστον) με τη σκέψη ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο και ότι με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε.

Και ναι θα σας πω και εγώ το κοινοτυπο " ότι όλα καλά θα πάνε αρκεί να έχουμε θετική σκέψη ακόμα και στα αρνητικά " Σας φιλώ όλες και ελπίζω τα καλύτερα :wub:

Να ξέρετε ότι σας διαβάζω πολύ καιρό και ευχαριστώ όλες για τις εμπειρίες σας

Καλησπέρα!Ευχομαι η χοριακη σου στον επανέλεγχο να διπλασιαστεί!Οσο μπορείς να είσαι αισιόδοξη!Καταλαβαινω πως νιώθεις γιατί το ίδιο ακριβώς πέρασα κ εγώ τον προηγούμενο μήνα...Ότι κ να γίνει δεν το βάζουμε κάτω κ συνεχίζουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έβαλα κατεψυγμένα, είχα κάνει ωοληψία πριν το Πάσχα και έκανα την εμβρυομεταφορά αρχές Ιουνίου, είχα ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα του κύκλου όντως φάρμακα και με είχε δει ο γιατρός την δωδέκατη ημέρα για υπέρηχο (Τρίτη ήταν) και μου είπε έρχεσαι την άλλη Πέμπτη. Επειδή είχα κάνει και σαλπιγγογραφία και όλες τις εξετάσεις δεν είχαν δείξει κάποιο πρόβλημα, το πρόβλημα είναι στο σπέρμα οπότε περίμενα ότι θα πάει καλά... Εννοείται και ο εμβρυολόγος μου είχε πει ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας τα έμβρυα και είχα αναθαρρήσει.

Έχετε ακούσει να έχουν κάνει άλλες κοπέλες 21 η ημέρα εμβρυομεταφορα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassou82 είπε:

Έβαλα κατεψυγμένα, είχα κάνει ωοληψία πριν το Πάσχα και έκανα την εμβρυομεταφορά αρχές Ιουνίου, είχα ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα του κύκλου όντως φάρμακα και με είχε δει ο γιατρός την δωδέκατη ημέρα για υπέρηχο (Τρίτη ήταν) και μου είπε έρχεσαι την άλλη Πέμπτη. Επειδή είχα κάνει και σαλπιγγογραφία και όλες τις εξετάσεις δεν είχαν δείξει κάποιο πρόβλημα, το πρόβλημα είναι στο σπέρμα οπότε περίμενα ότι θα πάει καλά... Εννοείται και ο εμβρυολόγος μου είχε πει ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας τα έμβρυα και είχα αναθαρρήσει.

Έχετε ακούσει να έχουν κάνει άλλες κοπέλες 21 η ημέρα εμβρυομεταφορα?

Εννοείται ότι έχει γίνει κ σε άλλες κοπέλες.Εμενα φίλη μου έκανε την 20η μέρα γιατί ο κύκλος είναι τροποποιημένος με τα φάρμακα που παίρνουμε...Εγώ έχω κάνει τρεις εμβρυομεταφορες τις δυο πρώτες πήρα αρνητικό αποτέλεσμα κ την τρίτη φορά πήρα θετικό αλλά δεν προχώρησε ήταν βιοχημική κύηση. Χωρίς να έχω πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος μου...Αν έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις μετά είναι κ λίγο θέμα τύχης...

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassou82 είπε:

Έβαλα κατεψυγμένα, είχα κάνει ωοληψία πριν το Πάσχα και έκανα την εμβρυομεταφορά αρχές Ιουνίου, είχα ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα του κύκλου όντως φάρμακα και με είχε δει ο γιατρός την δωδέκατη ημέρα για υπέρηχο (Τρίτη ήταν) και μου είπε έρχεσαι την άλλη Πέμπτη. Επειδή είχα κάνει και σαλπιγγογραφία και όλες τις εξετάσεις δεν είχαν δείξει κάποιο πρόβλημα, το πρόβλημα είναι στο σπέρμα οπότε περίμενα ότι θα πάει καλά... Εννοείται και ο εμβρυολόγος μου είχε πει ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας τα έμβρυα και είχα αναθαρρήσει.

Έχετε ακούσει να έχουν κάνει άλλες κοπέλες 21 η ημέρα εμβρυομεταφορα?

εφοσον μιλαμε για μεταφορα κατεψυγμενων, εκανες τροποποιημενο κυκλο. επι της ουσιας καταστελουν τη λειτουργια των ωοθηκων και ολες τις τιμες των ορμονων τις χειριζονται μεσω των φαρμακων. σε αυτη την περιπτωση παντα η εμβρυομεταφορα γινεται καθυστετημενα σε σχεση με το ποτε γινεται φυσιολογικα μια ωορρηξια. κι αυτο γιατι.....δεν γινεται φυσιολογικα η ωορρηξια. απλα με τα φαρμακα παχαινουν και συγκρατουν το ενδομητριο και παραλληλα δεν αφηνουν να γινει παραγωγη ωαριων. οποτε η ολη διαδικασια διαρκει περισσοτερο απο οτι φυσικα.συνηθως στον τροποποιημενο κυκλο η μεταφορα γινεται γυρω στις 21 με 23 μερες...

Link to comment
Share on other sites

@Artemis20  @Zina21 Ευχαριστώ κορίτσια τι να πω μάλλον πρέπει να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου.

Τώρα μου έχει δώσει θεραπεία "post scratching" όπως την ονομάζει, για 21 ημέρες valtrex cyclacur vibramycin και salospir, θα την ξεκινήσω 1/8 και μετά στην επόμενη περίοδο πάω πάλι για εμβρυομεταφορά.

Εύχομαι όλες μας να αποκτήσουμε λίγη τύχη λοιπόν, γιατί απ'ότι καταλαβαίνω αυτό μας χρειάζεται κυρίως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!δεν ξερω πολλα να σε βοηθησω για τη χοριακη..το σιγουρο ειναι οτι ειναι θετικη αρα εχει γινει εμφυτευση...υπομονη μεχρι την επαναληπτικη..παντως κ το σαββατο αν κανεις θα δεις αν εχει αυξηθει..

Εγω ειμαι 33 εκανα την 1η μου προσπαθεια κ το σαββατο θα μετρησω χοριακη για 2βλαστοκυστες..ημουν πολυ θετικη κ αισιοδοξη απο τις 15/7 που εκανα την μεταφορα ομως οσο πλησιαζει η μερα της χοριακης και δν αισθανομαι τπτ εκτος απο λιγα καφε υγρα λεω αν ημουν εγκυος δε θα ενιωθα κατι??καπως διαφορετικα?

Σου ευχομαι καλη δυναμη..εχουμε ολες δρομο κ αγωνα μπροστα μας..να ξερεις εδω παντα θα νιωθεις καλυτερα οταν μιλας..δε θα βρεις πουθενα αλλου αγνωστους ανθρωπους που θα σε καταλαβαινουν 100%..μπορει να μην ξερουμε πως ειναι ενφανισιακα η καθεμια αλλα το δεσιμο ερχεται μεσα απο τα βιωματα κ την αλληλοσυμπαρασταση..τα φιλια μου

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.δεν ειναι απαραιτητο να νιωθεις κατι.κι επισης ειναι πολυ νωρις για να νιωσεις το οτιδηποτε.με εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων 15/7 κι απο σημερα θα μπορουσες να εχεις ξεκαθαρο αποτελεσμα παντως.πως την παλευεις να περιμενεις αλλες 5 μερες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, natassou82 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Σας παρακολουθώ εδώ και έναν μήνα περίπου όπου είχα την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά (μηδενική χοριακή) από βλαστοκύστες 5 ημερών και παίρνω κουράγιο. Θα κάνω πάλι εμβρυομεταφορά τον Σεπτέμβριο τις δύο βλαστοκύστες που έχουν μείνει και ο Θεός βοηθός.

Το ερώτημα της taggeris είναι αυτό που μου βασανίζει το μυαλό από την ημέρα που έμαθα ότι δεν πήγε καλά, γιατί έκανα την εμβρυομεταφορά την 21η ημέρα του κύκλου μου (με cyclacur prolutrex utrogestan και αντιπηκτικές μέχρι εκείνη την ημέρα) και θεωρώ ότι ήταν αργά σε σχέση με τον κύκλο μου. Συνήθως έχω ωορηξία 13η - 14η ημέρα και όπως μου είχαν πει από το κέντρο και είχα συζητήσει και με άλλες κοπέλες, ότι γίνεται η εμβρυομεταφορά περίπου την 17η -18η ημέρα του κύκλου. Υπάρχει περίπτωση να μην "συγχρονίστηκαν" τα έμβρυα με τον κύκλο μου? Πιο πολύ αγχώνομαι για την επόμενη φορά γιατί μπήκα στη διαδικασία έκανα και υστεροσκόπηση και θέλω να εξασφαλίσω δεν γίνεται κάτι πολύ λάθος...

Ευχαριστώ!

 

Αγάπη καλησπέρα. Εμένα έγινε 18 η μέρα του κύκλου. Κι εμένα με απασχολεί αυτό. Θα ρωτήσω το γιατρό μου... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εγω ειχα κανει 21η μερα του κυκλου την εμβρυομεταφορά  κ ειχα θετικο αποτελεσμα με την πρωτη προσπαθεια ασχετα που παλλινδρομησε αργοτερα. Μην ανησυχειτε για τπτ οι γιατροι μας ξερουν τι κανουν κ ποτε. Φυσικα αν τους εμπιστεύεστε με κλειστα τα ματια οπως εγω τον δικο μου. Αυτο ειναι το σημαντικότερο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.δεν ειναι απαραιτητο να νιωθεις κατι.κι επισης ειναι πολυ νωρις για να νιωσεις το οτιδηποτε.με εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων 15/7 κι απο σημερα θα μπορουσες να εχεις ξεκαθαρο αποτελεσμα παντως.πως την παλευεις να περιμενεις αλλες 5 μερες;

Οχι αλλες 5 αλλες δυο ειναι..μην μου τις αυξανεις γτ δε θα αντεξω..χαχα...κ γω ετσι σκεφτομουν οταν το ελεγαν αλλα κοριτσια..πως κανουν υπομονη? ομως θελω να ακολουθησω ακριβως οτι μου πε ο γιατρος μου..κατα γραμμα οτι μου πε εκανα μεχρι τψρα κ στο τελευταιο σταδιο θα το αλλαξω?!απτην αλλη κιολας μαλλον ειμαι κοτα γτ αρχικα σκεφτομουν αυριο να εκανα ενα τεστ αλλα αυτη τη στιγμη δν εχω αγορασει κ δν ξερω απτο αγχος αν θα παω να αγορασω..φοβαμαι..αν μου ελεγες σε ενα μηνα η χοριακη ισως να μη με πειραζε απο το φοβο του αρνητικου..ολες τις μερες της αναμονης ημουν οκ, απο χτες ομως αισθανομαι αγχωμενη χωρις αισιοδοξια..απτην αρχη πιστευα στα εμβριακια μου στο γιατρο κ σρον οργανισμο μου γυναικολογικα εννοω...ομως κ αλλεςς κοπελες πληρουσαν τα κριτγρια κ δν εμειναν εγκυες..οσο σου γραφω συνηδειτοποιω οτι με εχει κυριευσει φοβος μηπως συμβει κ σε μενα αυτο..κ γτ να μην συμβει?εχουμε υπογραψει συμβολαιο η καθεμια ποσο θα ταλαιπωρηθει μεχρι να δουμε παιδι στα χερια μας?!


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Οχι αλλες 5 αλλες δυο ειναι..μην μου τις αυξανεις γτ δε θα αντεξω..χαχα...κ γω ετσι σκεφτομουν οταν το ελεγαν αλλα κοριτσια..πως κανουν υπομονη? ομως θελω να ακολουθησω ακριβως οτι μου πε ο γιατρος μου..κατα γραμμα οτι μου πε εκανα μεχρι τψρα κ στο τελευταιο σταδιο θα το αλλαξω?!απτην αλλη κιολας μαλλον ειμαι κοτα γτ αρχικα σκεφτομουν αυριο να εκανα ενα τεστ αλλα αυτη τη στιγμη δν εχω αγορασει κ δν ξερω απτο αγχος αν θα παω να αγορασω..φοβαμαι..αν μου ελεγες σε ενα μηνα η χοριακη ισως να μη με πειραζε απο το φοβο του αρνητικου..ολες τις μερες της αναμονης ημουν οκ, απο χτες ομως αισθανομαι αγχωμενη χωρις αισιοδοξια..απτην αρχη πιστευα στα εμβριακια μου στο γιατρο κ σρον οργανισμο μου γυναικολογικα εννοω...ομως κ αλλεςς κοπελες πληρουσαν τα κριτγρια κ δν εμειναν εγκυες..οσο σου γραφω συνηδειτοποιω οτι με εχει κυριευσει φοβος μηπως συμβει κ σε μενα αυτο..

νομιζα θα πηγαινες δευτερα...χαχαχα

να μην σκεφτεσαι καθολου ετσι...να σαι θετικη κι αισιοδοξη κι ολα καλα θα πανε θα δεις..και τα ροζ καφε υγρα στις 99% των περιπτωσεων ειναι το μεγαλυτερο θετικο σημαδι..οπου κι αν το ψαξεις αυτο θα δεις!σε κατανοω που αγχωνεσαι,απλα ειμαστε διαφορετικες.εμενα θα με αγχωνε ακομη περισσοτερο η παραταση στην αναμονη. στην περιπτωση μου ειχα κανει χοριακη απο την 9η μερα.κι ειχε δειξει 900κατι να σκεφτεις...

κατα τα αλλα πως εισαι? πονους εχεις? σε μεση-κοιλια? στηθος καθολου ευαισθητο? (οχι οτι ειναι κι απαραιτητα....κουβεντα να γινεται...) εγω πχ ειχα μονο καφε υγρα μια βδομ μετα την εμβρυομεταφορα.

παρολα αυτα στην φυσιολογικη εγκυμοσυνη που ειχα, ενιωθα πονους περιοδου πριν την καθυστερηση και διηρκησαν αρκετο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassou82 είπε:

Έβαλα κατεψυγμένα, είχα κάνει ωοληψία πριν το Πάσχα και έκανα την εμβρυομεταφορά αρχές Ιουνίου, είχα ξεκινήσει από την δεύτερη μέρα του κύκλου όντως φάρμακα και με είχε δει ο γιατρός την δωδέκατη ημέρα για υπέρηχο (Τρίτη ήταν) και μου είπε έρχεσαι την άλλη Πέμπτη. Επειδή είχα κάνει και σαλπιγγογραφία και όλες τις εξετάσεις δεν είχαν δείξει κάποιο πρόβλημα, το πρόβλημα είναι στο σπέρμα οπότε περίμενα ότι θα πάει καλά... Εννοείται και ο εμβρυολόγος μου είχε πει ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας τα έμβρυα και είχα αναθαρρήσει.

Έχετε ακούσει να έχουν κάνει άλλες κοπέλες 21 η ημέρα εμβρυομεταφορα?

Κ γω κοριτσι μου 21μερα εκανα εμβρυομεταφορα...τωρα περιμενω τη χοριακη..κ μεις μονο το σπερμα ηταν το προβλημα, εγω ολα οκ παντα σε ορμονες, ενδονητριο κλπ κ τα εμβρυα αριστα μας ειπαν..κ διαβαζω οσα λες κ ξερω οτι ποτε τπτ δεν ειβαι σιγουρο..τωρα απτο αγχος σκεφτομαι διαφορα,αν εγιναν ολα σωστα αν εγινε καλη μερα η μεταφορα κ ο αντρας μου μου λεει οτι μεχρι τωρα πιστευες 1000% στο γιατρο μας κ τον εμπιστευοσουν με κλειστα ματια,δειξτου εμπιστοσυνη μεχρι το τελος..την μερα της μεταφορας μου ειπε κ κατι αλλο..οτι ηταν να κανει ο γιατρος το εκανε ως σηνερα,απο δω κ περα αναλαμβανει ο θεος κ οτι προγραμμα εχει Αυτος για μας θα φανει..

Ευχομαι υπομονη κ καλη δυναμη..εχεις εμβρυακια που σε περιμενουν..δε μπορει θα γινουμε κ μεις μανουλες!

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...