Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, σας παρακολουθώ και εγώ πάρα πολύ καιρό! Είμαι στην τέταρτη προσπάθεια και την Τρίτη έβαλα δύο φρέσκα έμβρυα 3 ημερών. Πήγα σήμερα για χοριακή ενώ έπρεπε να πάω το Σάββατο. Δυστυχώς το ποσοστό ήταν 4,6 άρα πήρα αρνητική χοριακή. Πήρα στο κέντρο να τους ενημερώσω & μου είπαν να συνεχίσω τα φάρμακα & να την επαναλάβω το Σάββατο. Και αναρωτιέμαι πως ένα αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να εξελιχθεί σε θετικό? Έχω απογοητευτεί πολύ...


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SONINI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας παρακολουθώ και εγώ πάρα πολύ καιρό! Είμαι στην τέταρτη προσπάθεια και την Τρίτη έβαλα δύο φρέσκα έμβρυα 3 ημερών. Πήγα σήμερα για χοριακή ενώ έπρεπε να πάω το Σάββατο. Δυστυχώς το ποσοστό ήταν 4,6 άρα πήρα αρνητική χοριακή. Πήρα στο κέντρο να τους ενημερώσω & μου είπαν να συνεχίσω τα φάρμακα & να την επαναλάβω το Σάββατο. Και αναρωτιέμαι πως ένα αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να εξελιχθεί σε θετικό? Έχω απογοητευτεί πολύ...

σε δύο μέρες μπορεί να είναι το διπλάσιο δλδ γύρω στο 10 που δεν είναι αρνητικό. .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

νομιζα θα πηγαινες δευτερα...χαχαχα

να μην σκεφτεσαι καθολου ετσι...να σαι θετικη κι αισιοδοξη κι ολα καλα θα πανε θα δεις..και τα ροζ καφε υγρα στις 99% των περιπτωσεων ειναι το μεγαλυτερο θετικο σημαδι..οπου κι αν το ψαξεις αυτο θα δεις!σε κατανοω που αγχωνεσαι,απλα ειμαστε διαφορετικες.εμενα θα με αγχωνε ακομη περισσοτερο η παραταση στην αναμονη. στην περιπτωση μου ειχα κανει χοριακη απο την 9η μερα.κι ειχε δειξει 900κατι να σκεφτεις...

κατα τα αλλα πως εισαι? πονους εχεις? σε μεση-κοιλια? στηθος καθολου ευαισθητο? (οχι οτι ειναι κι απαραιτητα....κουβεντα να γινεται...) εγω πχ ειχα μονο καφε υγρα μια βδομ μετα την εμβρυομεταφορα.

παρολα αυτα στην φυσιολογικη εγκυμοσυνη που ειχα, ενιωθα πονους περιοδου πριν την καθυστερηση και διηρκησαν αρκετο καιρο.

Οχι τπτ δεν εχω..ουτε στηθος ουτε μεση..την 5η μερα απτην μεταφορα ειχα πονακια περιοδου κ τοτε εμφανιστηκαν τα καφε τα οποια κρατησαν ως χτες δηλ συνολικα 5μερες(σημερα δεν εχω δν ξερω αν παιζει ρολο που χτες βραδυ εβαλα vasclor για πρωτη φορα)..την 3η μερα απτη μεταφορα ενιωθα πονο κοντα στο νεφρο..θεωρησα οτι πιαστηκα απτην ξαπλα ή τη λαθος σταση του σωματος μου. Δν ξερω να ηταν κατι αλλο? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONINI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας παρακολουθώ και εγώ πάρα πολύ καιρό! Είμαι στην τέταρτη προσπάθεια και την Τρίτη έβαλα δύο φρέσκα έμβρυα 3 ημερών. Πήγα σήμερα για χοριακή ενώ έπρεπε να πάω το Σάββατο. Δυστυχώς το ποσοστό ήταν 4,6 άρα πήρα αρνητική χοριακή. Πήρα στο κέντρο να τους ενημερώσω & μου είπαν να συνεχίσω τα φάρμακα & να την επαναλάβω το Σάββατο. Και αναρωτιέμαι πως ένα αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να εξελιχθεί σε θετικό? Έχω απογοητευτεί πολύ...

Θέλει 14 μέρες.... Πήγες πάρα πολύ νωρίς... Τί να δείξει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Οχι τπτ δεν εχω..ουτε στηθος ουτε μεση..την 5η μερα απτην μεταφορα ειχα πονακια περιοδου κ τοτε εμφανιστηκαν τα καφε τα οποια κρατησαν ως χτες δηλ συνολικα 5μερες(σημερα δεν εχω δν ξερω αν παιζει ρολο που χτες βραδυ εβαλα vasclor για πρωτη φορα)..την 3η μερα απτη μεταφορα ενιωθα πονο κοντα στο νεφρο..θεωρησα οτι πιαστηκα απτην ξαπλα ή τη λαθος σταση του σωματος μου. Δν ξερω να ηταν κατι αλλο? 

το ευχομαι να ηταν η εμφυτευση!

σου ευχομαι απο το σαββατο και μετα ολα αυτα να τα περιγραφεις σαν τα δικα σου "συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν την χοριακη"...!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Artemis20 είπε:

το ευχομαι να ηταν η εμφυτευση!

σου ευχομαι απο το σαββατο και μετα ολα αυτα να τα περιγραφεις σαν τα δικα σου "συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν την χοριακη"...!!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου..κ σε σενα ευχομαι να παρουν ολα το δρομο τους κ συντομα να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , SONINI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας παρακολουθώ και εγώ πάρα πολύ καιρό! Είμαι στην τέταρτη προσπάθεια και την Τρίτη έβαλα δύο φρέσκα έμβρυα 3 ημερών. Πήγα σήμερα για χοριακή ενώ έπρεπε να πάω το Σάββατο. Δυστυχώς το ποσοστό ήταν 4,6 άρα πήρα αρνητική χοριακή. Πήρα στο κέντρο να τους ενημερώσω & μου είπαν να συνεχίσω τα φάρμακα & να την επαναλάβω το Σάββατο. Και αναρωτιέμαι πως ένα αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να εξελιχθεί σε θετικό? Έχω απογοητευτεί πολύ...

Με έμβρυα 3 ημερών πρέπει να κανείς πρώτη χοριακη στις 12 μέρες...Εσυ λογικά έκανες στις 10 μέρες...Δεν πήρες αρνητικό αποτέλεσμα αλλά είναι δύσκολο να πάρεις κ πολύ υψηλό για να είσαι πιο σίγουρη...Πάνω από 25 θεωρείται σίγουρα εγκυμοσύνη.Εγω στις 12 μέρες πήρα χοριακη 18,6 ναι μεν θετική αλλά χαμηλή γι’αυτο ήταν κ βιοχημική κύηση.Δηλαδη έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε το έμβρυο.Υπαρχουν καποιες περιπτώσεις με χαμηλές χοριακες που εξελίχθηκαν σε εγκυμοσύνες χωρίς κανένα πρόβλημα!Εγω δεν ήμουν μια από αυτές...Εσένα σου ευχομαι να είσαι!!Κ στην επόμενη μέτρηση να δεις τουλάχιστον το 25!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!Σεπτέμβρη ξεκινάω με άλλον γιατρό την δεύτερή μου προσπάθεια..Ελπίζω αυτή την φορά να έχω θετικά αποτελέσματα!!!Διαβάζω όλες τις αναρτήσεις σας,συμπάσχω και εύχομαι όλες μας να γίνουμε μανούλες..Που για τους περισσοτέρους είναι αυτονόητο και για εμάς είναι αγώνας..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, bily είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Σεπτέμβρη ξεκινάω με άλλον γιατρό την δεύτερή μου προσπάθεια..Ελπίζω αυτή την φορά να έχω θετικά αποτελέσματα!!!Διαβάζω όλες τις αναρτήσεις σας,συμπάσχω και εύχομαι όλες μας να γίνουμε μανούλες..Που για τους περισσοτέρους είναι αυτονόητο και για εμάς είναι αγώνας..

Καλή επιτυχία αγάπη μου εύχομαι η δεύτερη φορά να είναι και για σένα και για μένα οι τυχεροί μας! Κουράγιο για κάποιες από εμάς όλα έρχονται με κόπο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, έχετε δίκιο για το γεγονός ότι πήγα πολύ νωρίς. 9 ημέρα ήταν. Έχω άλλες 2 βιοχημικές στην πλάτη μου & δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας @Taggeris, @Zina21 & @teta2. Ήταν η 4η προσπάθεια... Να ξέρετε ότι όλο αυτό τον καιρό σας παρακολουθώ και έπαιρνα αρκετή δύναμη παρ' όλο που δεν συμμετείχα.

 

 

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, SONINI είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχετε δίκιο για το γεγονός ότι πήγα πολύ νωρίς. 9 ημέρα ήταν. Έχω άλλες 2 βιοχημικές στην πλάτη μου & δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας @Taggeris, @Zina21 & @teta2. Ήταν η 4η προσπάθεια... Να ξέρετε ότι όλο αυτό τον καιρό σας παρακολουθώ και έπαιρνα αρκετή δύναμη παρ' όλο που δεν συμμετείχα.

 

 

Μην βιάζεσαι.... 9η μέρα κι εγώ είχα κάνει τέστ και βγήκε αρνητικό ξαναέκανα 10η και πάλι αρνητικό ήταν και 13-14η μέρα τσουπ θετικό. Γι'αυτό λένε 14 μέρες..... Υπομονή γλυκιά μου δείξε πίστη... λίγες μερούλες έμειναν... Αφού πιάνεις παιδί θα κάνεις παιδί έτσι απλά...... Πίστεψε το!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  καλησπέρα!  Τελικά είναι καλά τα νέα μου , ειμαι σήμερα  5εβδ και 2 ημερών και είδαμε στον υπερηχο σάκο και μια κουκιδα άσπρη! Το επόμενο βήμα είναι σε 10 περίπου μέρες να ακούσουμε καρδιά! !!! μου φαίνεται απίστευτο! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Κορίτσια  καλησπέρα!  Τελικά είναι καλά τα νέα μου , ειμαι σήμερα  5εβδ και 2 ημερών και είδαμε στον υπερηχο σάκο και μια κουκιδα άσπρη! Το επόμενο βήμα είναι σε 10 περίπου μέρες να ακούσουμε καρδιά! !!! μου φαίνεται απίστευτο! 

Μπράβο κορίτσι !!! Όλα να είναι θετικά από δω και μπρος και να έχεις μία χαρούμενη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! Με το καλό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Κορίτσια  καλησπέρα!  Τελικά είναι καλά τα νέα μου , ειμαι σήμερα  5εβδ και 2 ημερών και είδαμε στον υπερηχο σάκο και μια κουκιδα άσπρη! Το επόμενο βήμα είναι σε 10 περίπου μέρες να ακούσουμε καρδιά! !!! μου φαίνεται απίστευτο! 

Πολυ χαρηκα με τα νεα σου κοπελα μου!! Με το καλο λοιπον!! Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να χαρεις την καθε στιγμη της!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη βοήθεια του θεού και των γιατρων μας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: Μετά από μια φυσιολογική σύλληψη το 2016 και διακοπή σε μεγάλη ηλικία εγκυμοσύνης (24 εβδομάδες) προχώρησα σε εξωσωματική. Όταν συνέλαβα φυσιολογικά ήμουν 41. Τώρα πια 43. Το Πάσχα έκανα την πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων καθώς πλέον δεν έχω απόθεμα λόγω ηλικίας. Ανεπιτυχής. Στις 22/7 έκανα μεταφορά δυο βλαστόκύστες οι οποίες ήταν πολύ καλές από ότι μου είπαν. Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν έχω πέρα από λίγο βαρος χαμηλά στην κοιλιά περισσότερο σαν μούδιασμα κι αυτό κοντά στην τομη που έχω από την προηγούμενη εγκυμοσυνη. Λίγο πόνο στο ένα στήθος όχι και στα δυο. Αίμα και καφέ εκκρίσεις καθόλου. Που και που πολύ ελαφρυ πόνο στη μέση καθώς και πολύ ελαφριά τσιμπήματα πάλι χαμηλά. Σκέφτομαι να κάνω τεστ στο  σπίτι αλλά φοβάμαι ότι θα απογοήτευτω.  Γενικά σκέφτομαι ότι θα απογοητευτώ και ότι δεν έχω και ποκυ χρόνο και Χρήμα για πειράματα. Από φαρμακα μόνο cuclacur και utrogestan. Παρόλο που έχω θρομβοφιλια δεν μου είπε να κάνω ενέσεις ο γιατρός. Ο γιατρός είναι σε γνωστό κέντρο στο Χαλάνδρι. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα που πήρε θετικό αποτέλεσμα;;;;

 

σας ευχαριστώ κι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτέλεσματα και πάνω από όλα υγεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...