Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Τα φάρμακα που παίρνουμε για την εξωσωματική όπως και η κορτιζόνη. Το μηχανάκι λειτουργεί σωστά περίπου μερικούς μήνες οχτώ με ένα χρόνο. Το τσεκάρεις κάνοντας και μία εξέταση αίματος δηλαδή μετράω σάκχαρο νηστείας το πρωί με το μηχανάκι και πάω και κάνω και εξετάσεις στο αίμα συνήθως όταν μετράει σωστά το μηχανάκι δεν έχουν αποκλιση πάνω από δύο μονάδες

Να προσθεσω περα απο αυτο που εγραψα, το οποιο μου το ειπε ο Σουβ, κατι που κανω εγω.Αλλαζω συχνα τις μπαταριες και ας λειτουργουν..Καπου ειχα διαβασει κατι σχετικο , αλλα δε θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, φλεβικά το σάκχαρο νηστείας μου δίνει 20- 30 μονάδες πάνω κ το μηχανάκι το έχω 2ο μήνα μόλις. Κορτιζόνη δεν πήρα ποτέ, δεν υπήρχε λόγος κ ελάχιστη προγεστερόνη παίρνω πλέον μόνο κολπικά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, masra solena73 είπε:

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, φλεβικά το σάκχαρο νηστείας μου δίνει 20- 30 μονάδες πάνω κ το μηχανάκι το έχω 2ο μήνα μόλις. Κορτιζόνη δεν πήρα ποτέ, δεν υπήρχε λόγος κ ελάχιστη προγεστερόνη παίρνω πλέον μόνο κολπικά. 

Και η προγεστερονη ανεβαζει σακχαρο.Συγκρινε καποια στιγμη οπως εγραψα και αλλαξε μπαταριες.Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να προσθεσω περα απο αυτο που εγραψα, το οποιο μου το ειπε ο Σουβ, κατι που κανω εγω.Αλλαζω συχνα τις μπαταριες και ας λειτουργουν..Καπου ειχα διαβασει κατι σχετικο , αλλα δε θυμαμαι ακριβως.

Αυτό δεν το ήξερα θα το εφαρμόσω και εγώ....

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι κι εγώ εκεί κλείνω στο να ξανακάνω ! Τι κάνει το αγοράκι σου; Πρέπει να έχει πάει 6 μηνών ε;

 

Ναι έξι μηνες με το μπουμπουκακι. Ποτε ηταν μια σταλιτσα, ο δικος σου ο μπεμπουλης τι κανει; 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ναι έξι μηνες με το μπουμπουκακι. Ποτε ηταν μια σταλιτσα, ο δικος σου ο μπεμπουλης τι κανει; 

Καλά είμαστε κι εμείς! Πήγαμε 4.5 μηνών τώρα! Πότε μεγαλώνουν τα σκατούλια δεν το καταλαβαίνεις!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2021 at 10:34 ΠΜ, Troia είπε:

Όχι βρε, άλλο οι σκάλες, κι άλλο τα χημικά. Και μια βιοχημική είχες, δεν σημαίνει ότι θα σου είναι όλα δύσκολα. Κι εγώ είχα βιοχημική και η επόμενη πήγε καλά. Απλώς σου το λέω για να αυξήσεις τις πιθανότητές σου. Αν έχεις ευχέρεια με τα αγγλικά να σου στείλω ένα βιβλίο που εξηγεί για την ποιότητα των ωαρίων να το διαβάσεις, διαφορετικά πες στην Τσεκούρα να σου εξηγήσει τι κάνει κακό στην ποιότητα των ωαρίων.

Ποιος, αλήθεια;

Troia καλησπέρα, που το βρίσκουμε το βιβλίο it starts with the egg, καθώς εχω δει που το αναφέρεις? 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γειά σας....μπήκα να σας γράψω γιατί πραγματικά σήμερα με έχει πάρει πολύ από κάτω και προσπαθώ πολύ να το διαχειριστώ... 

Εκανα μεταφορά δυο άριστα εμβρυα 3ης μερας στις 07/06....ενα κατεψυγμένο και ενα φρέσκο με φυσικό κύκλο....σημερα 10η μέρα αποφάσισα να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης....και εκανα ενα hometest και βγηκε αρνητικό...έψαχνα μια δεύτερη γραμμούλα π δεν είδα ποτέ...και έπεσα πολύ ψυχολογικά...δεν νοιωθω κ εγκυος....είχα πολλές ελπίδες...αλλα δεν νοιώθω...πολυ θα ήθελα δικές σας εμπειρίες π τελικά είχατε πετύχει εγκυμοσύνη....

Είναι η πρώτη κιυ εμβρυομεταφορα μετα απο ενα χρόνο μονο που πάλευα με ωοληψιες και εχω χοριακη την Παρασκευή...

Συγγνώμη για το σεντόνι....

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2021 at 5:21 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Κοριτσια μου γειά σας....μπήκα να σας γράψω γιατί πραγματικά σήμερα με έχει πάρει πολύ από κάτω και προσπαθώ πολύ να το διαχειριστώ... 

Εκανα μεταφορά δυο άριστα εμβρυα 3ης μερας στις 07/06....ενα κατεψυγμένο και ενα φρέσκο με φυσικό κύκλο....σημερα 10η μέρα αποφάσισα να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης....και εκανα ενα hometest και βγηκε αρνητικό...έψαχνα μια δεύτερη γραμμούλα π δεν είδα ποτέ...και έπεσα πολύ ψυχολογικά...δεν νοιωθω κ εγκυος....είχα πολλές ελπίδες...αλλα δεν νοιώθω...πολυ θα ήθελα δικές σας εμπειρίες π τελικά είχατε πετύχει εγκυμοσύνη....

Είναι η πρώτη κιυ εμβρυομεταφορα μετα απο ενα χρόνο μονο που πάλευα με ωοληψιες και εχω χοριακη την Παρασκευή...

Συγγνώμη για το σεντόνι....

Κορίτσι μου γλυκό....δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο για να σου πω την εμπειρία μου αλλά θα σου πω ότι είμαι ακριβώς στην ίδια φάση και έλεγα όταν φτάσει 10η μέρα να κάνω τεστ....βέβαια και έμενα αυτός είναι ο φόβος μ...μην δεν βγάλει δεύτερη γραμμουλα....Επίσης το τεστ πρέπει να το κάνουμε πάντα στη πρώτη πρωινή ουρ....(Συγνωμη κορίτσια μου,αλλά φαντάζομαι  καταλαβαίνεται μετά από τόσα που λεμε εδώ μέσα ....)και αυτό γιατί μπορεί να αλλοιωθεί το αποτέλεσμα  από τα (πολλα) υγρά που καταναλώνουμε....πάντως σκέψου ότι οι γιατροί δεν θα μας έβαζαν να κάνουμε χοριακη  αν ήταν σίγουροι με το απλό τεστ....οποτε κράτα τις δυνάμεις σου και πήγαινε  αύριο και μέσα απο την καρδιά μου  εύχομαι να έχεις τεράστια χοριακη κορίτσι  μου!!!!!:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/6/2021 at 5:21 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Κοριτσια μου γειά σας....μπήκα να σας γράψω γιατί πραγματικά σήμερα με έχει πάρει πολύ από κάτω και προσπαθώ πολύ να το διαχειριστώ... 

Εκανα μεταφορά δυο άριστα εμβρυα 3ης μερας στις 07/06....ενα κατεψυγμένο και ενα φρέσκο με φυσικό κύκλο....σημερα 10η μέρα αποφάσισα να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης....και εκανα ενα hometest και βγηκε αρνητικό...έψαχνα μια δεύτερη γραμμούλα π δεν είδα ποτέ...και έπεσα πολύ ψυχολογικά...δεν νοιωθω κ εγκυος....είχα πολλές ελπίδες...αλλα δεν νοιώθω...πολυ θα ήθελα δικές σας εμπειρίες π τελικά είχατε πετύχει εγκυμοσύνη....

Είναι η πρώτη κιυ εμβρυομεταφορα μετα απο ενα χρόνο μονο που πάλευα με ωοληψιες και εχω χοριακη την Παρασκευή...

Συγγνώμη για το σεντόνι....

Μη προτρεχεις κοριτσι μου κ εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα,ολα εμφανιστήκανε τελος 7ης βδομαδας κ Ολα πηγαν καλα.ειναι νωρις για τεστ για 3ης μερας.με το καλό η χοριακη!! Ευχομαι ενα τελειο νουμερο που θα το θυμασαι για παντα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

καινουργια κι εγώ στο φόρουμ...

geovars καλή επιτυχία!!!

εγω έκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστες πριν 16 ημέρες.. η χοριακη μετά από 9 βγήκε 253 και ο γιατρός μου είπε να πάω σε 15 μέρες για υπέρηχο.. εννοειτε πως ξαναπήγα για χοριακη μετά από 5 γιατί δεν το πίστευα και ευτυχώς είχε ανεβεί.. τώρα έχω αγχωθεί μέχρι τον υπέρηχο αν θα είναι όλα καλά... ουφφφ 6 μέρες ακομα! 
μετά από πόσες εξωσωματικές μου φαίνεται σαν ψέμα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, smiles είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

καινουργια κι εγώ στο φόρουμ...

geovars καλή επιτυχία!!!

εγω έκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστες πριν 16 ημέρες.. η χοριακη μετά από 9 βγήκε 253 και ο γιατρός μου είπε να πάω σε 15 μέρες για υπέρηχο.. εννοειτε πως ξαναπήγα για χοριακη μετά από 5 γιατί δεν το πίστευα και ευτυχώς είχε ανεβεί.. τώρα έχω αγχωθεί μέχρι τον υπέρηχο αν θα είναι όλα καλά... ουφφφ 6 μέρες ακομα! 
μετά από πόσες εξωσωματικές μου φαίνεται σαν ψέμα...

Καλημερα ποσες εχεις κανει ?

Εγω επιασα διψηφιο αστα....

Να πανε ολα καλα ευχομαι 

18 ώρες πρίν, Geovars είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!ειμαι καινούργια στο φόρουμ!διανυω την 6 μέρα μετά την εμβρυομεταφορας 2βλαστοκυστεων 5ημερων ΑΑ!

Με το καλο 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, smiles είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

καινουργια κι εγώ στο φόρουμ...

geovars καλή επιτυχία!!!

εγω έκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστες πριν 16 ημέρες.. η χοριακη μετά από 9 βγήκε 253 και ο γιατρός μου είπε να πάω σε 15 μέρες για υπέρηχο.. εννοειτε πως ξαναπήγα για χοριακη μετά από 5 γιατί δεν το πίστευα και ευτυχώς είχε ανεβεί.. τώρα έχω αγχωθεί μέχρι τον υπέρηχο αν θα είναι όλα καλά... ουφφφ 6 μέρες ακομα! 
μετά από πόσες εξωσωματικές μου φαίνεται σαν ψέμα...

Μπράβο βρε κορίτσι!!!!!μην αγχώνεσαι όλα θα πάμε καλά!!!πρωτη εμβρυομεταφορα ήτανε;

3 ώρες πρίν, Neverislate είπε:

Καλημερα ποσες εχεις κανει ?

Εγω επιασα διψηφιο αστα....

Να πανε ολα καλα ευχομαι 

Με το καλο 

Ευχαριστώ πολύ τι Εννοείς έπιασες διψήφιο;δίδυμα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...