Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Την πρώτη φορά τον Απρίλιο είχα ένα άριστο έμβρυο και ένα πάρα πολύ καλό και ήταν βιοχημικη! Με άλλο πρωτόκολλο! Άρα τελικά δεν βγάζω μόνο μέτρια η κακά! Μάλλον δεν μου ταίριαξε τίποτα! Πολύ απογοητευτηκα! Εσύ θύμησε μου τα κατάφερες? Γτ έχω μπερδευτεί και δεν θυμάμαι! 

Αν θυμάμαι καλά είσαι με τον Παντο και είσαι έγκυος τώρα? Εγώ μιλήσω αύριο με τον εμβρυολογο, να δω τι πήγε τόσο χάλια και θα πρέπει να κανονίσω τα επόμενα βήματα μου! Ήμουν τόσο αισιοδοξη αυτή τη φορά πως έστω θα ήταν καλύτερα ποιοτικά τα ωάρια! 

Ναι!!με φυσικούς μαζεψα 2 εμβρυα  κ μετα καναμε και ενα τροποποιημενο με 150 μοναδες για 6 μερες μονο και πηραμε άλλα 2.μετεφερα 3 (2 φρεσκα κ ενα απο καταψυξη)κ γαντζωθήκανε 2 εμβρυακια τωρα ειναι 7 μηνων

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α διδυμακια έχεις! Όσο ξεκούραστηκες ξεκούραστηκες! Τώρα ξεκινάει ο αγώνας δρόμο! Με το καλό και μας δίνεις κουράγιο εμάς τις υπόλοιπες! Με τον Παντο? 

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μια φορά εκανα φυσικό. Γιατρό όχι δεν άλλαξα. Prp το σκέφτομαι , ο άντρας μου βασικά μου το είπε. Δεν ξέρω θα τα συζητήσω με τον γιατρό αφού γίνει η ωοληψια. 

Σκέφτομαι και εγώ πολύ το prp αλλά γενικά θέλω να κοιτάξω και τις βιταμίνες μου! Σήμερα έμαθα από φίλη της μαμάς μου πόσο σημαντικη είναι η βιταμίνη Ε! Έχει κάνει εξωσωματικη 15 χρόνια πριν ενώ ήταν σε αρχές εμμηνόπαυσης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Α διδυμακια έχεις! Όσο ξεκούραστηκες ξεκούραστηκες! Τώρα ξεκινάει ο αγώνας δρόμο! Με το καλό και μας δίνεις κουράγιο εμάς τις υπόλοιπες! Με τον Παντο? 

Σκέφτομαι και εγώ πολύ το prp αλλά γενικά θέλω να κοιτάξω και τις βιταμίνες μου! Σήμερα έμαθα από φίλη της μαμάς μου πόσο σημαντικη είναι η βιταμίνη Ε! Έχει κάνει εξωσωματικη 15 χρόνια πριν ενώ ήταν σε αρχές εμμηνόπαυσης

Στη Κρήτη είμαι! Καλημέρα! 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Bilo Birbilo είπε:

Α διδυμακια έχεις! Όσο ξεκούραστηκες ξεκούραστηκες! Τώρα ξεκινάει ο αγώνας δρόμο! Με το καλό και μας δίνεις κουράγιο εμάς τις υπόλοιπες! Με τον Παντο? 

Σκέφτομαι και εγώ πολύ το prp αλλά γενικά θέλω να κοιτάξω και τις βιταμίνες μου! Σήμερα έμαθα από φίλη της μαμάς μου πόσο σημαντικη είναι η βιταμίνη Ε! Έχει κάνει εξωσωματικη 15 χρόνια πριν ενώ ήταν σε αρχές εμμηνόπαυσης

Εγω στο. Παντ πηγα απο την αρχη λογω ονόματος δεν ειχα ιδεα απο αλλους γιατεους κ γενιξως απο εξωσωματικη τιποτα εδω στο φορπυμ τα εμαθα ολα και στον γιατρο κ τις μαιες  που συνεχως ρωταγα κ επρηζα ..για αυτο σου λεω δε γινεται να μην πετυχεις εχεις καλυτερες προδιαγραφές οπως κ ναχει .απλα κουραγιο κ υπομονη! Και D k b12 να τσεκαρεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2021 at 9:47 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Λίγο δύσκολο. Δεν έχω θέμα με τον γιατρό. Δεν φταίει σε κάτι απλά δεν κάθεται.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπώρησε 

On 27/9/2021 at 11:29 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Εγω στο. Παντ πηγα απο την αρχη λογω ονόματος δεν ειχα ιδεα απο αλλους γιατεους κ γενιξως απο εξωσωματικη τιποτα εδω στο φορπυμ τα εμαθα ολα και στον γιατρο κ τις μαιες  που συνεχως ρωταγα κ επρηζα ..για αυτο σου λεω δε γινεται να μην πετυχεις εχεις καλυτερες προδιαγραφές οπως κ ναχει .απλα κουραγιο κ υπομονη! Και D k b12 να τσεκαρεις 

Ναι τελικά θέλει πολύ υπομονή, απλά παράλληλα με τη δουλειά όλα δυσκολεύουν! Βιταμίνες τσεκάρω κάθε 6μηνο γενικά! Τώρα θα ξεκινήσω να πάρω ότι χρειάζεται πάλι +βιταμίνη Ε! Κ ο Θεός βοηθός! Βέβαια εχτές το πρωί έμαθα πως για να περάσετε επιτροπής πρέπει να έχει περάσει ένας χρόνος και ενα εγκεφαλικό το έπαθα, γιατί την προηγούμενη την πήρα Φλεβάρη! 

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 11:26 ΜΜ, Bilo Birbilo είπε:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπώρησε 

Ναι τελικά θέλει πολύ υπομονή, απλά παράλληλα με τη δουλειά όλα δυσκολεύουν! Βιταμίνες τσεκάρω κάθε 6μηνο γενικά! Τώρα θα ξεκινήσω να πάρω ότι χρειάζεται πάλι +βιταμίνη Ε! Κ ο Θεός βοηθός! Βέβαια εχτές το πρωί έμαθα πως για να περάσετε επιτροπής πρέπει να έχει περάσει ένας χρόνος και ενα εγκεφαλικό το έπαθα, γιατί την προηγούμενη την πήρα Φλεβάρη! 

Με την πρώτη απόφαση της επιτροπής έχεις δύο προσπάθειες. Οπότε αν έχεις κάνει ήδη την πρώτη και έχεις πάρει φάρμακα και δεν έχεις αλλα έμβρυα στην κατάψυξη πας κατευθείαν και παίρνεις τα φάρμακα για τη δεύτερη προσπάθεια. Επίσης δικαιούσαι και ένα επίδομα 352 ευρώ για κάθε προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου τί κάνετε; καιρό έχω να γραψω εδω. Χθες εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκύστεων. Χθες και σημερα μονοπαντα εντονοσ πονος δεξια αντανακλα στο ποδι και ελαφρεις πονους περιοδου απο την προγεστερονη. Να ανησυχω; Σας εχει τυχει; Μιλαμε συνεχομενος πονος δεξια στο ισχιο και στη μεση αλλα στη δεξια μερι.α Μου εκανε τη μεταφορα ο Π..ος και δεν ειχε υπερηχο μαζι..Ετσι το κανει αυτος. Φοβαμαι μην τα εναποθεσε κοντα σε καμια σαλπιγγα και εχουμε αλλα...

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Κορίτσια μου τί κάνετε; καιρό έχω να γραψω εδω. Χθες εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκύστεων. Χθες και σημερα μονοπαντα εντονοσ πονος δεξια αντανακλα στο ποδι και ελαφρεις πονους περιοδου απο την προγεστερονη. Να ανησυχω; Σας εχει τυχει; Μιλαμε συνεχομενος πονος δεξια στο ισχιο και στη μεση αλλα στη δεξια μερι.α Μου εκανε τη μεταφορα ο Π..ος και δεν ειχε υπερηχο μαζι..Ετσι το κανει αυτος. Φοβαμαι μην τα εναποθεσε κοντα σε καμια σαλπιγγα και εχουμε αλλα...

Όχι βρε σιγά. Έχουν πολλή εμπειρία αυτοί μη φοβάσαι.

Τωρα για τα πονάκια τι να πω. 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Κορίτσια μου τί κάνετε; καιρό έχω να γραψω εδω. Χθες εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκύστεων. Χθες και σημερα μονοπαντα εντονοσ πονος δεξια αντανακλα στο ποδι και ελαφρεις πονους περιοδου απο την προγεστερονη. Να ανησυχω; Σας εχει τυχει; Μιλαμε συνεχομενος πονος δεξια στο ισχιο και στη μεση αλλα στη δεξια μερι.α Μου εκανε τη μεταφορα ο Π..ος και δεν ειχε υπερηχο μαζι..Ετσι το κανει αυτος. Φοβαμαι μην τα εναποθεσε κοντα σε καμια σαλπιγγα και εχουμε αλλα...

Αν μιλαμε για το αφεντικο του Γενεσις, ναι, ετσι το κανει αυτος. Μην ανησυχεις, εχω κανει μαζι του τρεις ετ. Και στις δυο ειχα εμφυτευση. Ξερει που τα βαζει!  Οσο για τους πονους ειναι τελειως φυσιολογικοι. Ιδιως τις πρωτες δυο μερες θα νιωσεις διαφορα. Προσπαθησε αυτες τις πρωτες δυο -τρεις, αντε τεσσερις μερες να εισαι χαλαρη, γιατι τοτε γινεται η εμφυτευση. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2021 at 8:28 AM, happykar said:

Αν μιλαμε για το αφεντικο του Γενεσις, ναι, ετσι το κανει αυτος. Μην ανησυχεις, εχω κανει μαζι του τρεις ετ. Και στις δυο ειχα εμφυτευση. Ξερει που τα βαζει!  Οσο για τους πονους ειναι τελειως φυσιολογικοι. Ιδιως τις πρωτες δυο μερες θα νιωσεις διαφορα. Προσπαθησε αυτες τις πρωτες δυο -τρεις, αντε τεσσερις μερες να εισαι χαλαρη, γιατι τοτε γινεται η εμφυτευση. 

Καλημερα!Χθες ειχα όλη μέρα μια μόνιμη κράμπα χαμηλά στην κοιλιά πολύ περίεργη,σήμερα τίποτα.που και που ισως κατι τραβήγματα αλλα γενικα σα να μην έχω κάνει κάτι! Ζαλάδες μόνο από τα ουτρο.

ο,τι να ναι!τουλαχιστον αν δεν πονάς το ξεχνάς που και που και αισθάνεσαι φυσιολογικός άνθρωπος!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 4:57 ΜΜ, mominthemaking είπε:

Κορίτσια μου τί κάνετε; καιρό έχω να γραψω εδω. Χθες εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκύστεων. Χθες και σημερα μονοπαντα εντονοσ πονος δεξια αντανακλα στο ποδι και ελαφρεις πονους περιοδου απο την προγεστερονη. Να ανησυχω; Σας εχει τυχει; Μιλαμε συνεχομενος πονος δεξια στο ισχιο και στη μεση αλλα στη δεξια μερι.α Μου εκανε τη μεταφορα ο Π..ος και δεν ειχε υπερηχο μαζι..Ετσι το κανει αυτος. Φοβαμαι μην τα εναποθεσε κοντα σε καμια σαλπιγγα και εχουμε αλλα...

Στη σάλπιγγα πανε μόνα τους τις μερες που βολτάρουν για να εμφυτευτουν, δεν ειναι ευθύνη του γιατρου. Καλη επιτυχία να εχεις!!!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Καντι said:

Στη σάλπιγγα πανε μόνα τους τις μερες που βολτάρουν για να εμφυτευτουν, δεν ειναι ευθύνη του γιατρου. Καλη επιτυχία να εχεις!!!

Σε ευχαριστώ! Και φυσικά νεύρα ε;;; απο χθες δεν την παλευω...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Καλημερα!Χθες ειχα όλη μέρα μια μόνιμη κράμπα χαμηλά στην κοιλιά πολύ περίεργη,σήμερα τίποτα.που και που ισως κατι τραβήγματα αλλα γενικα σα να μην έχω κάνει κάτι! Ζαλάδες μόνο από τα ουτρο.

ο,τι να ναι!τουλαχιστον αν δεν πονάς το ξεχνάς που και που και αισθάνεσαι φυσιολογικός άνθρωπος!!

Ποτέ ετοιμάζεσαι για χοριακη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...