Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

12 minutes ago, happykar said:

Ποτέ ετοιμάζεσαι για χοριακη;

Δεν ετοιμάζομαι χαχαχαχααχχα λέω να μην παω...

κανονικα ο γιατρός θέλει 14 μέρες από ετ.

τις άλλες φορες πήγαινα την 9η και έδειχνε.

τωρα 9η είναι το Σάββατο αλλα έχω μια άρνηση να παω δε θέλω να ξέρω!!

δεν παω καλα ε;

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, mominthemaking είπε:

Δεν ετοιμάζομαι χαχαχαχααχχα λέω να μην παω...

κανονικα ο γιατρός θέλει 14 μέρες από ετ.

τις άλλες φορες πήγαινα την 9η και έδειχνε.

τωρα 9η είναι το Σάββατο αλλα έχω μια άρνηση να παω δε θέλω να ξέρω!!

δεν παω καλα ε;

Σε καταλαβαινω αγάπη μου

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Δεν ετοιμάζομαι χαχαχαχααχχα λέω να μην παω...

κανονικα ο γιατρός θέλει 14 μέρες από ετ.

τις άλλες φορες πήγαινα την 9η και έδειχνε.

τωρα 9η είναι το Σάββατο αλλα έχω μια άρνηση να παω δε θέλω να ξέρω!!

δεν παω καλα ε;

αχ σαν και εμενα και εσυ το παθαινω και εγω πριν την χοριακη .....

Ευχομαι τριψηφιο αριθμο

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Δεν ετοιμάζομαι χαχαχαχααχχα λέω να μην παω...

κανονικα ο γιατρός θέλει 14 μέρες από ετ.

τις άλλες φορες πήγαινα την 9η και έδειχνε.

τωρα 9η είναι το Σάββατο αλλα έχω μια άρνηση να παω δε θέλω να ξέρω!!

δεν παω καλα ε;

Και εγω δεν ήθελα να παω καθολου!! Βαριομουνα /ειχα αυτη την άρνηση που λες.αλλα δεν ειχα αγχος γιατι νομιζα οτι θα αποτύχω κ ημουν σιγουρη για αυτο κ δε με ενοιαζε ή ειχα καταπιεσει το οτι με ενοιαζε :-) ημουν σε αλλο κοσμο κανονικα γιατι ολη μερα εβλεπα νετφλιξ και ειχα «χαθει» Αναγκαστηκα την 12η γιατι ειχα ριγος ολη μερα και  του τηλ το απογευμα γιατι φοβηθηκα κ μου ειπε «πηγαινε τωρα για χοριακη prg e2 & ετρεχα σα τη τρελη εκει με επιασε ο πανικος! Εγω λεω να πας την Τριτη να κανεις !!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 said:

Και εγω δεν ήθελα να παω καθολου!! Βαριομουνα /ειχα αυτη την άρνηση που λες.αλλα δεν ειχα αγχος γιατι νομιζα οτι θα αποτύχω κ ημουν σιγουρη για αυτο κ δε με ενοιαζε ή ειχα καταπιεσει το οτι με ενοιαζε :-) ημουν σε αλλο κοσμο κανονικα γιατι ολη μερα εβλεπα νετφλιξ και ειχα «χαθει» Αναγκαστηκα την 12η γιατι ειχα ριγος ολη μερα και  του τηλ το απογευμα γιατι φοβηθηκα κ μου ειπε «πηγαινε τωρα για χοριακη prg e2 & ετρεχα σα τη τρελη εκει με επιασε ο πανικος! Εγω λεω να πας την Τριτη να κανεις !!

Νομίζω αυτό θα κάνω Νεφελακι!

σας ευχαριστω κοριτσια μου!!

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

56 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

@mominthemaking πως είσαι σήμερα;;;;

Καλημερα!

Καλημερα γλυκουλα μου αχ ποσό συγκινούμαι που ενδιαφέρεστε και με σκέφτεστε...

χαλια είμαι!ζαλαδες, πόνους (όχι περιόδου) ευτυχώς όχι άλλο αίμα 

ξεεεερω γώ τι παίζει;θα δειξει

πρησμενη δεν είμαι πάντως 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλημερα γλυκουλα μου αχ ποσό συγκινούμαι που ενδιαφέρεστε και με σκέφτεστε...

χαλια είμαι!ζαλαδες, πόνους (όχι περιόδου) ευτυχώς όχι άλλο αίμα 

ξεεεερω γώ τι παίζει;θα δειξει

πρησμενη δεν είμαι πάντως 

Το βασικό είναι ότι δεν  εχεις αίμα. Τώρα τα υπόλοιπα είπαμε είναι από προγεστερονη και δεν δίνουμε σημασία.

Και το πρήξιμο δεν είναι απαραίτητο. Καλύτερα να σου πω.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Παρακολουθώ εδώ κ πολύ καιρό τις συζητήσεις σας. Η αλήθεια είναι ότι έχω χαθεί λιγάκι με τα θέματα κ ούτε καν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο. Να μη σας κουράζω. Πρώτη εξωσωματική με δύο άριστες όπως μας ενημέρωσαν βλαστοκύστες κ χοριακή 82 την 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Επανάληψη μετά από 2 μέρες κ το αποτέλεσμα αρνητικό κ μόλις 2. Η αιμορραγία ξεκίνησε αμέσως μετά τη μέτρηση της πρώτης χοριακής. Είναι λογικό να έπεσε από 80 σε 2 μέσα σε 2 μέρες; Κάπου διάβασα ότι μειώνεται σταδιακά αν είναι βιοχημική. Τα έχουμε παίξει κανονικά. Τι μπορεί να συμβαίνει; Ήταν κάποιο λάθος δικό μας, του γιατρού, της φύσης;

Σας θαυμάζω πραγματικά για την επιμονή κ την ψυχική σας δύναμη κ μακάρι να μπορέσουμε κ εμείς να αντέξουμε τον αγώνα αυτόν ψυχολογικά και οικονομικά ❤️

Να συμπληρώσω ότι είμαι poor responder ηλικίας 38 με χασιμοτο κ προσπαθούμε για το πρώτο μας παιδάκι εδώ κ αρκετά χρόνια. Στη διέγερση ανταποκρίθηκα με μόλις 3 ωάρια, γονιμοποιηθηκαν τα δύο κ έδωσαν 2 ΑΑ βλαστοκύστες. Οπότε κ τις βάλαμε. Μόλις μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ότι ηταν αναμενόμενο κάπως λόγω AMH κ ορμονικού προφίλ κ ότι απλώς φταίει η ποιότητα των ωαρίων κ είναι θέμα χρόνου να πετύχουμε το καλό. Είναι κατά των φυσικών κύκλων κ θέλει να κάνουμε εκ νέου διέγερση σε 2-3 μήνες. Από εξετάσεις που τον ρώτησα για να αποκλείσουμε άλλα ενδεχόμενα είπε ότι δε χρειάζεται να κάνουμε τίποτα. Αλλά εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει για ένα σωρό εξετάσεις. Δεν ξέρω από πού να αρχίσω κ αν πρέπει να πάω κ σε άλλον για δεύτερη γνώμη. Θεσσαλονίκη είμαστε. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας χαιρετώ! 
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω! Είμαι στην 8η μέρα μετα από έμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών (βλαστοκυστεων) απο λήψη δανεικών ωαρίων! 
Ο γιατρός ειπε χοριακή στις 12 μέρες μετα την εμβρυομεταφορα!  Εδώ διαβάζω κάνετε τη 10η όταν είναι βλαστόκύστες και δείχνει! Κάποιες και την 9η! 
μηπως να κανω κι εγώ; 
μηπως με δανεικά ωάρια  που έχω εγώ η χοριακη  γίνεται αργότερα; 
Τι νομίζετε κορίτσια; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Aeroplano44! είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ! 
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω! Είμαι στην 8η μέρα μετα από έμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών (βλαστοκυστεων) απο λήψη δανεικών ωαρίων! 
Ο γιατρός ειπε χοριακή στις 12 μέρες μετα την εμβρυομεταφορα!  Εδώ διαβάζω κάνετε τη 10η όταν είναι βλαστόκύστες και δείχνει! Κάποιες και την 9η! 
μηπως να κανω κι εγώ; 
μηπως με δανεικά ωάρια  που έχω εγώ η χοριακη  γίνεται αργότερα; 
Τι νομίζετε κορίτσια; 

Καλημέρα και καλή επιτυχία από καρδιάς!

συνηθως ναι την 10η μέρα κάνουμε γιατί όχι και εσυ;;;;; Δεν έχει να κάνει αν είναι δανεικά.

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα . Θέλω την γνώμη σας ... είμαι στην 7η μέρα εμβρυομεταφοράς με δυο τέλεια έμβρυα τρίτης ημέρας . Γενικά είναι η τρίτη προσπάθεια που κάνω την πρώτη φορά είχα μια πετυχημένη εμφύτευση αλλά μόλις έκλεισα το τρίτο μήνα της εγκυμοσύνης μου απέβαλα . Μετά έκανα άλλη μια εμβρυομεταφορά με δυο όχι και τόσο καλά έμβρυα δυστυχώς δεν προχώρησαν σε εμφύτευση ....... και βρίσκομε εδώ να περιμένω να περάσουν οι μέρες για την β χοριακή . Αισθάνομαι ότι πάλι θα πάρω αρνητικά αποτελέσματα .... ο λόγος είναι επειδή στην πρώτη μου εμβρυομεταφορά  ειχα δει λίγο αίμα προφανώς της εμφύτευσης και τώρα τίποτα ... μόνο πόνους περιόδου που σίγουρα είναι από τα χάπια. Θα ήθελα την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...