Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Lena3 είπε:

3 ε;; Δικιά μου είσαι εσύ!! Να πάνε όλα καλά!!!

Σ ευχαριστώ πολύ!!εεε,δεν πίστευα  το 1ο,μετά λέω να κάνω κ ένα 2ο ,επίσης δεν...εεε στο 3ο λέω ότι γίνει χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!εεε,δεν πίστευα  το 1ο,μετά λέω να κάνω κ ένα 2ο ,επίσης δεν...εεε στο 3ο λέω ότι γίνει χαχαχαα

2 έμβρυα βάλατε ή 3;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια 

Δώσε μας κουράγιο σ εμάς που ακολουθούμε 

.... 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!τις καλύτερες ευχές μέσα από την καρδιά μου σε όλες κορίτσια!!να πάνε οοοοοολα καλα κ να γεμίσουμε μωράκια:-)

πρίν από 14 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

2 έμβρυα βάλατε ή 3;

2 5ης μέρας.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!τις καλύτερες ευχές μέσα από την καρδιά μου σε όλες κορίτσια!!να πάνε οοοοοολα καλα κ να γεμίσουμε μωράκια:-)

2 5ης μέρας.. 

 

Ευχομαι να έχεις 2πλή εμφύτευση!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ευχομαι να έχεις 2πλή εμφύτευση!!!!!!!

Να πάνε όλα καλά και ότι θέλει ο Θεός!!Θα ήθελα να πάνε καλά κ τα 2 η αλήθεια ειναι!!!τώρα, θα φανεί την Τετάρτη:-) :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είναι κάποια που έκανε πρόσφατα ΕΤ και βρίσκεται σ αυτές τις ωραίες ημέρες της αναμονής πριν τη χοριακή; Έχετε συμπτώματα;; Εμένα δεν έχει πρηστεί ούτε το στήθος μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Lena3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είναι κάποια που έκανε πρόσφατα ΕΤ και βρίσκεται σ αυτές τις ωραίες ημέρες της αναμονής πριν τη χοριακή; Έχετε συμπτώματα;; Εμένα δεν έχει πρηστεί ούτε το στήθος μου...

Ουυυ καλη υπομονή και ηρεμία 

Δυστυχώς σ αυτή τη κατάσταση με τις φαρμακουτσες μη ψάχνεις συμπτώματα 

Απλά υπομονή 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ellidr said:

Ουυυ καλη υπομονή και ηρεμία 

Δυστυχώς σ αυτή τη κατάσταση με τις φαρμακουτσες μη ψάχνεις συμπτώματα 

Απλά υπομονή 

 

 

Σευχαριστώ! Δε θα πρεπε να ειχε πρηστει τουλαχιστον το στηθος;;με τοσες ορμονες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lena3 είπε:

Σευχαριστώ! Δε θα πρεπε να ειχε πρηστει τουλαχιστον το στηθος;;με τοσες ορμονες;

καλημέρα...Δυστυχώς με τόσα φάρμακα μέσα μας γίνεται χαμός.. εγώ είχα πρησμένο στηθος ,το οποίο ξεπρηστικε εντελώς...είχα κράμπες που ερχόντουσαν κ έφευγαν, πόνο χαμηλά κ στη μέση αλλά τις τελευταίες μέρες έφυγαν όλα κ ήμουν πεπεισμένη για μηδενική χοριακή κ τελικά χθες ήταν 306!οπότε μην ψάχνεις πολλά πολλά.. έχε υπομονή  ,πρόσεχε κ όλα θα πάνε καλα!πότε έχεις χοριακη;

πρίν από 21 λεπτά , Ellidr είπε:

Ουυυ καλη υπομονή και ηρεμία 

Δυστυχώς σ αυτή τη κατάσταση με τις φαρμακουτσες μη ψάχνεις συμπτώματα 

Απλά υπομονή 

 

 

πες το ψεματα...

καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Lena3 είπε:

Την μεταφορά την έκανα το Σάββατο και χοριακή έχω 6/12!!Δηλαδή μία αιωνιότητα και μία μέρα...

από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι, στην 1η μου εξωσωματικη πριν 1 χρόνο ήμουν τρελαμένη..έψαχνα, ρωτούσα ,όλο απορίες,τηλέφωνα στον γιατρό, να ζαλίζω τον άντρα μου..σε πλήρη αλαλασμο..να έχω νεύρα με τον γιατρό που δεν μου υπέρ ανέλυε τα πάντα.. κτλ κτλ...αποτέλεσμα 0!!

τώρα το πήρα αλλιώς.. ούτε ο άντρας μου δεν με αναγνωριζε...απλα εκτελούσα οδηγίες.. σαν στρατιωτακι..οι μόνες απορίες ήταν σχετικά με τις ώρες των ενεσεων για να προσαρμοστουν στη δουλειά μου..ανέβηκα Αθήνα για εμβρυομεταφορα και ένιωθα το σώμα μου ανοιχτό..έτοιμο να δεχτεί τα πάντα..γιατί πέρυσι, ήμουν"κλειδωμενη"  και το είχα προκαλέσει εγώ κ μόνο εγώ!Ταξιδέψαμε αμέσως το ίδιο βράδυ για Κρήτη πάλι.. δεν ξανασυζητάμε καμία μέρα για το θέμα αυτό.. ως μη γενόμενο  ..απλα εμένα σπίτι κ πρόσεχα.. ειλικρινά, δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες.. την Παρασκευή πήγε η αδερφή μου κ μου πήρε 3 τεστ..αυτή είχε άγχος.. εγώ απλά σαν να μην περίμενα κάτι.. βγήκαν θετικά.. χάρηκα λίγο αλλά σαν να ήταν άλλης..

πήρα την χοριακη χθες κ δεν το πίστευα, απλά γιατί σαν να μην είχα κάνει καμία εξωσωματικη..ίσως είναι άμυνα του οργανισμού..δεν ξέρω..

Συμβουλή μετά από τις 2 εμπειρίες μου..εμπιστευσου τον γιατρό σου κ άφησε το σώμα σου να κάνει αυτό που πρέπει!μην το ζορίσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ευαγγελιαα said:

από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι, στην 1η μου εξωσωματικη πριν 1 χρόνο ήμουν τρελαμένη..έψαχνα, ρωτούσα ,όλο απορίες,τηλέφωνα στον γιατρό, να ζαλίζω τον άντρα μου..σε πλήρη αλαλασμο..να έχω νεύρα με τον γιατρό που δεν μου υπέρ ανέλυε τα πάντα.. κτλ κτλ...αποτέλεσμα 0!!

τώρα το πήρα αλλιώς.. ούτε ο άντρας μου δεν με αναγνωριζε...απλα εκτελούσα οδηγίες.. σαν στρατιωτακι..οι μόνες απορίες ήταν σχετικά με τις ώρες των ενεσεων για να προσαρμοστουν στη δουλειά μου..ανέβηκα Αθήνα για εμβρυομεταφορα και ένιωθα το σώμα μου ανοιχτό..έτοιμο να δεχτεί τα πάντα..γιατί πέρυσι, ήμουν"κλειδωμενη"  και το είχα προκαλέσει εγώ κ μόνο εγώ!Ταξιδέψαμε αμέσως το ίδιο βράδυ για Κρήτη πάλι.. δεν ξανασυζητάμε καμία μέρα για το θέμα αυτό.. ως μη γενόμενο  ..απλα εμένα σπίτι κ πρόσεχα.. ειλικρινά, δεν κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες.. την Παρασκευή πήγε η αδερφή μου κ μου πήρε 3 τεστ..αυτή είχε άγχος.. εγώ απλά σαν να μην περίμενα κάτι.. βγήκαν θετικά.. χάρηκα λίγο αλλά σαν να ήταν άλλης..

πήρα την χοριακη χθες κ δεν το πίστευα, απλά γιατί σαν να μην είχα κάνει καμία εξωσωματικη..ίσως είναι άμυνα του οργανισμού..δεν ξέρω..

Συμβουλή μετά από τις 2 εμπειρίες μου..εμπιστευσου τον γιατρό σου κ άφησε το σώμα σου να κάνει αυτό που πρέπει!μην το ζορίσεις.

Έχω καεί και εγώ αρκετές φορές και καταλαβαίνω πως το λες, αλλά στην πράξη είναι δύσκολο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Lena3 είπε:

Έχω καεί και εγώ αρκετές φορές και καταλαβαίνω πως το λες, αλλά στην πράξη είναι δύσκολο!

Συμφωνώ...Εμενα η αλήθεια ειναι μου βγήκε αβίαστα αυτή η αντίδραση.. δεν ξέρω πως ..εκ του αποτελέσματος όμως,αξίζει να το παλέψεις...

Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ellidr said:

Ουυυ καλη υπομονή και ηρεμία 

Δυστυχώς σ αυτή τη κατάσταση με τις φαρμακουτσες μη ψάχνεις συμπτώματα 

Απλά υπομονή 

 

 

Αχ πήρα λίγη δύναμη μέσα στη μεγάλη αγωνία ! Τη Παρασκευή κάνω τη χοριακη . Ούτε και εγώ έχω πρησμένο στήθος μάλιστα είμαι μπορώ να πω κανονικά … θεωρούσα ότι θα έπρεπε να είναι πρησμένο το στήθος κλπ αλλά είδα πως και εσείς δεν έχετε κάτι τέτοιο ! Άρα δεν σημαίνει και τίποτα απαραίτητα ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...