Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 13/7/2021 at 7:59 ΜΜ, KoraliaP είπε:

@*Vasoula Σε ευχαριστώ πολύ! Πολλά συγχαρητήρια και σε σένα. 

Δευτερη, τρίτη χοριακή σου ανέβηκαν κανονοκά έ;  Εγώ γι’αυτό προσέυχομαι τώρα, θα επαναλάβω Παρασκευή 

Κορίτσι πως είσαι? Βγήκε η χοριακη σου? Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Κορίτσι πως είσαι? Βγήκε η χοριακη σου? Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

@Zzeezze σημερα την έκανα και Δυστυχώς μειώθηκε, βιοχημικη. 

Next time!! τωρα θα κάτσουμε να ξεκουραστούμε και να περασουμε το καλοκαίρι όμορφα γεμίζοντας μπαταρίες γιατί το έχουμε πολύ ανάγκη! 

Εύχομαι τα καλυτερα σε σένα!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Zzeezze σημερα την έκανα και Δυστυχώς μειώθηκε, βιοχημικη. 

Next time!! τωρα θα κάτσουμε να ξεκουραστούμε και να περασουμε το καλοκαίρι όμορφα γεμίζοντας μπαταρίες γιατί το έχουμε πολύ ανάγκη! 

Εύχομαι τα καλυτερα σε σένα!! :wub:

Με τέτοια νέα δεν εμψυχωνομαι...πολυ κρίμα... Είχες αίμα ταυτόχρονα? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω?? Οι τιμές μου ηταν:την Δευτέρα 85, την Τρίτη 159,την Τετάρτη 243,την Παρασκευή 577.αν το δούμε Δευτέρα με Τετάρτη ή τιμή τριπλασιαστηκε. Τετάρτη με Παρασκευή όμως ο ρυθμός αύξησης μειώθηκε!! Αυτό είναι κακό σημάδι??? Παρόμοιες εμπειρίες?? 

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2021 at 3:52 ΜΜ, Zzeezze είπε:

Με τέτοια νέα δεν εμψυχωνομαι...πολυ κρίμα... Είχες αίμα ταυτόχρονα? 

@Zzeezze Καλημέρα!! σορυ μόλις είδα το μνμ σου!! Οχι οχι εσυ δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι! Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εσύ ακους τον γιατρό σου και όλα καλα θα πάνε :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/7/2021 at 9:21 ΠΜ, Zzeezze είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω?? Οι τιμές μου ηταν:την Δευτέρα 85, την Τρίτη 159,την Τετάρτη 243,την Παρασκευή 577.αν το δούμε Δευτέρα με Τετάρτη ή τιμή τριπλασιαστηκε. Τετάρτη με Παρασκευή όμως ο ρυθμός αύξησης μειώθηκε!! Αυτό είναι κακό σημάδι??? Παρόμοιες εμπειρίες?? 

Κάθε μέρα έκανες χοριακη???εμένα μου φαίνονται καλές οι τιμες σου!δε βρίσκω λόγο ανησυχίας εφόσον διπλασιαζεται και ανεβαίνει!!!πηγες και σήμερα???

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ φόβο λόγω προηγούμενων απόβόλων... Ναι πήγα κ εχθες δευτερα, ήταν 1706.αλλα θα προσπαθήσω να μην ξαναπάω, γιατί μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα, περναω μεγάλη στεναχώρια.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Έχω πολύ φόβο λόγω προηγούμενων απόβόλων... Ναι πήγα κ εχθες δευτερα, ήταν 1706.αλλα θα προσπαθήσω να μην ξαναπάω, γιατί μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα, περναω μεγάλη στεναχώρια.. 

Ε μα δεν χρειάζονται τόσες χοριακες κορίτσι μου. Τώρα θα πας για υπέρηχο εφόσον είναι πάνω από 1000. Όλα βαίνουν καλώς. Ψυχραιμία οσο μπορείς!

Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2021 at 3:59 ΜΜ, KoraliaP είπε:

Το ξέρω ναι..Προσεχω οσο μπορω!!

Τις εξετάσεις ναι μου τις ειπαν (οιστραδιολη και προγεστερονη). Επισης TSH μετρησα και γιατι είχα ανεβασμένη στην προηγούμενη ΕΤ και έτσι τώρα ξεκίνησα χάπι πριν τη 2η προσπάθεια. 

Ρώτα τους παντως για ολες τις εξεταασεις πέραν της χοριακης. είναι σημαντικες και καλό ειναι να τις κανεις

Έκανα σήμερα από μόνη μου εξέταση οιστραδιολη κ είναι 409, η χοριακη δεν ανεβαίνει καλά εδώ κ λίγες ημέρες.. Γνωρίζεις σε παρακαλώ αν η τιμή αυτή είναι καλή ή όχι?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έκανα σήμερα από μόνη μου εξέταση οιστραδιολη κ είναι 409, η χοριακη δεν ανεβαίνει καλά εδώ κ λίγες ημέρες.. Γνωρίζεις σε παρακαλώ αν η τιμή αυτή είναι καλή ή όχι?? 

@Zzeezze Δυστυχώς όχι! Το μόνο που γνωρίζω σίγουρα, και στο λέω με πολύ αγάπη και νοιάξιμο, είναι πως έχεις πολύ πολύ πολύ άγχος και δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω. Είμαι σίγουρη όμως πως θα βρεις εσύ τον τρόπο να βοηθήσεις τον εαυτό σου:wub:  Για την οιστραδιόλη θα πάρεις ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις να σου πει. εγώ είχα κάνει κάποιες μέρες μετα την ΕΤ, ενώ εσύ καταλαβαίνω ότι είσαι σε πιο μετέπειτα στάδιο. ήταν στα 350 εμενα και ο γιατρός δεν μου είπε να αλλάξω κάτι από αυτά που έπαιρνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κατι σε σχέση με τις αντιπηκτικές ενέσεις;

Παλιότερα μου είχανε γράψει clexane που τις έκανα μόνο στην περιοχή της κοιλιάς. Αυτή την φορά όμως, ο γιατρός μου μού έδωσε inohep. Διάβασα τις οδηγίες και είδα ότι μπορείς να τις κάνεις και στους μηρούς και πάνω από την μέση . Το έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα σε αυτά τα σημεία; Σας αφήνει μελανιές;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Καλησπέρα, να ρωτήσω κατι σε σχέση με τις αντιπηκτικές ενέσεις;

Παλιότερα μου είχανε γράψει clexane που τις έκανα μόνο στην περιοχή της κοιλιάς. Αυτή την φορά όμως, ο γιατρός μου μού έδωσε inohep. Διάβασα τις οδηγίες και είδα ότι μπορείς να τις κάνεις και στους μηρούς και πάνω από την μέση . Το έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα σε αυτά τα σημεία; Σας αφήνει μελανιές;

εγω εκανα πολλους μηνες στους μηρους, ναι με μελανιαζαν κι εκει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα, να ρωτήσω κατι σε σχέση με τις αντιπηκτικές ενέσεις;

Παλιότερα μου είχανε γράψει clexane που τις έκανα μόνο στην περιοχή της κοιλιάς. Αυτή την φορά όμως, ο γιατρός μου μού έδωσε inohep. Διάβασα τις οδηγίες και είδα ότι μπορείς να τις κάνεις και στους μηρούς και πάνω από την μέση . Το έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα σε αυτά τα σημεία; Σας αφήνει μελανιές;

Και στο μπράτσο γίνονται αλλά αφήνει μελάνια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα, να ρωτήσω κατι σε σχέση με τις αντιπηκτικές ενέσεις;

Παλιότερα μου είχανε γράψει clexane που τις έκανα μόνο στην περιοχή της κοιλιάς. Αυτή την φορά όμως, ο γιατρός μου μού έδωσε inohep. Διάβασα τις οδηγίες και είδα ότι μπορείς να τις κάνεις και στους μηρούς και πάνω από την μέση . Το έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα σε αυτά τα σημεία; Σας αφήνει μελανιές;

Εγώ έχω δοκιμάσει στους μηρούς αλλά κάνω τεράστιες μελανιές που κρατάνε εβδομάδες κι έτσι το σταμάτησα. Κοιλιά η μπράτσο κάνε καλύτερα αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις μία φορά στο μηρό μήπως εσένα δεν σου κάνει τέτοια μελανια που κάνει σε μένα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...