Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα

Μια ερώτηση συνήθως σε ποια μέρα πάμε σε ωοληψια είναι πιο νωρίς απ' ότι θα κάναμε κανονικά στα ποσά χιλιοστά στα παίρνουν τα ωάρια 

On 1/10/2021 at 8:12 ΠΜ, Ydroxoos76 είπε:

Με την πρώτη απόφαση της επιτροπής έχεις δύο προσπάθειες. Οπότε αν έχεις κάνει ήδη την πρώτη και έχεις πάρει φάρμακα και δεν έχεις αλλα έμβρυα στην κατάψυξη πας κατευθείαν και παίρνεις τα φάρμακα για τη δεύτερη προσπάθεια. Επίσης δικαιούσαι και ένα επίδομα 352 ευρώ για κάθε προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, Ellidr said:

Καλημέρα

Μια ερώτηση συνήθως σε ποια μέρα πάμε σε ωοληψια είναι πιο νωρίς απ' ότι θα κάναμε κανονικά στα ποσά χιλιοστά στα παίρνουν τα ωάρια 

 

8 hours ago, Ellidr said:

Καλημέρα

Μια ερώτηση συνήθως σε ποια μέρα πάμε σε ωοληψια είναι πιο νωρίς απ' ότι θα κάναμε κανονικά στα ποσά χιλιοστά στα παίρνουν τα ωάρια 

Ellidir εγώ θα κάνω αύριο που είναι η 14η μέρα. Αυτό όμως το καθοριζει ο γιατρός ελέγχοντας με τους υπερήχους τα ωοθηλακια και βλέποντας τις ορμόνες πως εξελίσσονται. Εγώ έχω καμία 15αρια έτοιμα αλλά οι ορμόνες μου δεν είναι ιδανικές οπότε θα κάνουμε ωοληψια αλλά όχι εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Mary.G είπε:

 

Ellidir εγώ θα κάνω αύριο που είναι η 14η μέρα. Αυτό όμως το καθοριζει ο γιατρός ελέγχοντας με τους υπερήχους τα ωοθηλακια και βλέποντας τις ορμόνες πως εξελίσσονται. Εγώ έχω καμία 15αρια έτοιμα αλλά οι ορμόνες μου δεν είναι ιδανικές οπότε θα κάνουμε ωοληψια αλλά όχι εμβρυομεταφορα.

Ωρε μπόλικο πράμα 

Θα δείξει τη Δευτέρα που θα κάνω υπέρηχο 

Ρε παιδιά να πω και κάτι άλλο εμένα δε μου είπε να κάνω επανάληψη οιστραδιόλης τη Δευτέρα πριν πάω για υπέρηχο 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ellidr said:

Ωρε μπόλικο πράμα 

Θα δείξει τη Δευτέρα που θα κάνω υπέρηχο 

Ρε παιδιά να πω και κάτι άλλο εμένα δε μου είπε να κάνω επανάληψη οιστραδιόλης τη Δευτέρα πριν πάω για υπέρηχο 

Άσε είναι η πρώτη και όλα μου φαίνονται ακαταλαβιστικα. Από την 6η μέρα της διέγερσης μετρούσα οιστραδιόλη και Lh μετρούσα μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλοι αυτό..ειδικά η οιστραδιόλη μου είχε ανέβει πολύ από την 5η ένεση οπότε ίσως γι αυτό την παρακολουθούσαμε. Τι να σου πω..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Μια ερώτηση..θα περιμένετε όλες 2 βδομαδες για χοριακη η θα κάνετε τεστ φαρμακείου νωριτερα; 

Έχω παραγγείλει ήδη 

Εγώ αν πάνε όλα καλά και θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Εννοείται και θα κάνω 

Σιγά μη με τρώει η αγωνία

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Μια ερώτηση..θα περιμένετε όλες 2 βδομαδες για χοριακη η θα κάνετε τεστ φαρμακείου νωριτερα; 

καλημέρα!!Χρόνια πολλά κορίτσια..η Χάρη της Παναγίας να μας βοηθάει...

εγώ έχω αύριο χοριακη..έκανα την Παρασκευή 3 τεστ κ βγήκαν όλα θετικά...φοβάμαι πολύ βέβαια.. δεν έχω χαρεί.. θα δείξει αυριο..

καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα!!Χρόνια πολλά κορίτσια..η Χάρη της Παναγίας να μας βοηθάει...

εγώ έχω αύριο χοριακη..έκανα την Παρασκευή 3 τεστ κ βγήκαν όλα θετικά...φοβάμαι πολύ βέβαια.. δεν έχω χαρεί.. θα δείξει αυριο..

καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!

Ολεεεεε 

Αχ τι καλά 

Κάνε και σήμερα 

Δεν έχεις άλλο;;

Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Ολεεεεε 

Αχ τι καλά 

Κάνε και σήμερα 

Δεν έχεις άλλο;;

Χαχαχα

χαχαχαχα θα μπορούσα, αλλά όχι...με έχει πιάσει μια άρνηση σήμερα να μην πάω καν για χοριακη αυριο..φοβάμαι... :-(

το πόνο που με κάνει να πρέπει να πάω είναι οι ενέσεις κ τα φάρμακα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

χαχαχαχα θα μπορούσα, αλλά όχι...με έχει πιάσει μια άρνηση σήμερα να μην πάω καν για χοριακη αυριο..φοβάμαι... :-(

το πόνο που με κάνει να πρέπει να πάω είναι οι ενέσεις κ τα φάρμακα...

Καλέ τι λες 

Όλα μια χαρά είναι το μεγαλύτερο βήμα έγινε 

Άσε την άρνηση τώρα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα χθες εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης και μου είπαν να περιμένω μέχρι 6 Δεκέμβρη για χοριακη!! Δεν είναι πολυ;;

3 hours ago, Ευαγγελιαα said:

καλημέρα!!Χρόνια πολλά κορίτσια..η Χάρη της Παναγίας να μας βοηθάει...

εγώ έχω αύριο χοριακη..έκανα την Παρασκευή 3 τεστ κ βγήκαν όλα θετικά...φοβάμαι πολύ βέβαια.. δεν έχω χαρεί.. θα δείξει αυριο..

καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!

Ε τότε σίγουρα είσαι!! Να πάνε όλα τελεια! Στις πόσες μέρες έκανες τεστ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lena3 είπε:

Εγώ έκανα χθες εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης και μου είπαν να περιμένω μέχρι 6 Δεκέμβρη για χοριακη!! Δεν είναι πολυ;;

15 μέρες ε;;

Αν ρωτάς εμένα ναι μου φαίνεται πολύ 

Αλλά Παρ όλα αυτά πάρε τεστ να έχεις 

Αν σε τρώει η αγωνία και ξεκινά τα 9 με 10 μέρες μετά την ένεση της πρόκλησης οβιτρελ

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ellidr said:

15 μέρες ε;;

Αν ρωτάς εμένα ναι μου φαίνεται πολύ 

Αλλά Παρ όλα αυτά πάρε τεστ να έχεις 

Αν σε τρώει η αγωνία και ξεκινά τα 9 με 10 μέρες μετά την ένεση της πρόκλησης οβιτρελ

Ναι σκέφτομαι να πάρω πριν.. Ποια είναι η ένεση οβιτρελ; Αυτή πριν την ωοληψια εννοεις; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα!!Χρόνια πολλά κορίτσια..η Χάρη της Παναγίας να μας βοηθάει...

εγώ έχω αύριο χοριακη..έκανα την Παρασκευή 3 τεστ κ βγήκαν όλα θετικά...φοβάμαι πολύ βέβαια.. δεν έχω χαρεί.. θα δείξει αυριο..

καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!

Αντε μπράβο!!!!! Καλά αποτελέσματα αύριο που θα είναι καλά εφόσον εχεις θετικά τεστ στα χέρια σου. Συγχαρητηρια!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...