Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα!Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη...Εγώ κάνω χοριακη την Τριτη.Εχω ενοχλήσεις χαμηλά που έρχονται κ φεύγουν,κ το στήθος μου μια το νιώθω πρησμένο κ μια όχι...Αφού έχω τρελάνει τον άνδρα μου,όταν νιώθω κάτι του λέω θα πάρουμε θετική χοριακη όταν δεν νιώθω του λέω πάμε για μηδενικη...Κ εγώ βλαστοκυστες έβαλα κ για μένα είναι η τέταρτη εμβρυομεταφορα...

Ζήνα μου προσπαθώ να σου γράψω και για κάποιο λόγο δεν μου καταχωρεί την απάντηση. Επειδή ξέρω πολύ καλά την αγωνία σου θα σου ευχηθώ από τα βάθη της καρδιάς μου να είναι η τελευταία σου φορά κ πολύ σύντομα να μιλάμε για υπερήχους, καρδούλες και μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex83 είπε:

Ζήνα μου προσπαθώ να σου γράψω και για κάποιο λόγο δεν μου καταχωρεί την απάντηση. Επειδή ξέρω πολύ καλά την αγωνία σου θα σου ευχηθώ από τα βάθη της καρδιάς μου να είναι η τελευταία σου φορά κ πολύ σύντομα να μιλάμε για υπερήχους, καρδούλες και μωράκια!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!Πλησιαζει η μέρα της χοριακης άρα σε δυο μέρες θα ξέρω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!Πλησιαζει η μέρα της χοριακης άρα σε δυο μέρες θα ξέρω...

Χαμός θα γίνει κορίτσια αυτή τη βδομάδα!!! Θα έχουμε πολλές και θετικές χιριακουλες!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Χαμός θα γίνει κορίτσια αυτή τη βδομάδα!!! Θα έχουμε πολλές και θετικές χιριακουλες!!!

Για να δούμε θα είναι έτσι;Μακάρι να έχει έρθει κ μας αυτή η ώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φούφη είπε:

ΚαλημερααΑ και απο μενα...Δεύτερη μέρα από ετ και νιώθω περίεργα τα πρεζόλον φέρνουν υπνηλία κορίτσια μου;;;

Καλημέρα!!! Εμένα η προγεστερονη μου φέρνει υπνηλία. Το prezolon το πήρα για 5 μέρες αλλά δεν κατάλαβα κάτι διαφορετικό. Ξεκουράσου και με το καλό σε λίγες μέρες μια τεράστια χωριακη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Καλημέρα!!! Εμένα η προγεστερονη μου φέρνει υπνηλία. Το prezolon το πήρα για 5 μέρες αλλά δεν κατάλαβα κάτι διαφορετικό. Ξεκουράσου και με το καλό σε λίγες μέρες μια τεράστια χωριακη!

Ευχαριστώ πολύ πολύ μακάρι ο θεουλής να μας ευλογήσει όλες μας που περνάμε αυτή την δοκιμασία♡♡

Just now, Sofoulis είπε:

Χαμός θα γίνει κορίτσια αυτή τη βδομάδα!!! Θα έχουμε πολλές και θετικές χιριακουλες!!!

Αμην παναγίτσα μου ♡♡

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Alex83 είπε:

Καλημέρα και με το καλό μια τεράστια χωριακη!!! Πριν λίγες μέρες πήρα και εγώ τη θετική μου χωριακη και ας ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αρνητικο! Ήταν η Τετάρτη έμβρυο μεταφορά σε βλαστοκυστες και ανησυχούσα επειδή δεν είχα κανένα σύμπτωμα... το στήθος μου μια πρήζοταν μια ξεπρηζοταν και το μόνο διαφορετικό που είχα ήταν αυξημένα κολπικά διάφανα υγρά, σε σημείο που ανησύχησα για ακράτεια ούρων... επίσης την 7 μέρα ένιωσα για πολύ λίγο κράμπες περιόδου. Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!❤️

Καλησπέρα!σε ευχαριστώ πολύ ειλικρινά!! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Εγώ πάλι το μεσημέρι μόνο νιώθω λίγο κουρασμένη γενικά καλά συν αυτό που έγραψα στην @Alex83. Κατά τα άλλα καλά!! Σήμερα έκανα και τις δουλειές του σπιτιού να φανταστείς!! Χωρίς φυσικά να σηκώσω βάρος είχα βοηθό τον άντρα μου χιχιχ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα έκανα έμβρυο μεταφορά πριν έντεκα μέρες Και σήμερα είδα καφέ αίμα μάλλον δεν πέτυχε ! Πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε αύριο να κάνω χοριακη. Έβαλα δυο έμβρυα ένα τεσσάρων κύτταρων και ένα οχτώ την 3 μέρα! Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να είμαι έγκυος ;; Πρώτη φορά έξωσωματικη !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bili είπε:

Καλημερα έκανα έμβρυο μεταφορά πριν έντεκα μέρες Και σήμερα είδα καφέ αίμα μάλλον δεν πέτυχε ! Πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε αύριο να κάνω χοριακη. Έβαλα δυο έμβρυα ένα τεσσάρων κύτταρων και ένα οχτώ την 3 μέρα! 

Τι εννοείς δεν πέτυχε??? Το αιματακι, μπορεί να είναι αίμα εμφυτευσης!! Νομίζω πως πρέπει να κάνεις μια χοριακη για να είσαι σίγουρη!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Καλημερα έκανα έμβρυο μεταφορά πριν έντεκα μέρες Και σήμερα είδα καφέ αίμα μάλλον δεν πέτυχε ! Πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε αύριο να κάνω χοριακη. Έβαλα δυο έμβρυα ένα τεσσάρων κύτταρων και ένα οχτώ την 3 μέρα! Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να είμαι έγκυος ;; 

και εγώ έτσι είχα καφε αιμα πριν την χοριακη και ήμουν έγκυος! !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Καλημερα έκανα έμβρυο μεταφορά πριν έντεκα μέρες Και σήμερα είδα καφέ αίμα μάλλον δεν πέτυχε ! Πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε αύριο να κάνω χοριακη. Έβαλα δυο έμβρυα ένα τεσσάρων κύτταρων και ένα οχτώ την 3 μέρα! Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να είμαι έγκυος ;; 

Καλημέρα!!Εννοειται να πας για χοριακη!Ειναι πολύ πιθανόν να είναι από την εμφύτευση!Καλα αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Καλημερα έκανα έμβρυο μεταφορά πριν έντεκα μέρες Και σήμερα είδα καφέ αίμα μάλλον δεν πέτυχε ! Πήρα τον γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε αύριο να κάνω χοριακη. Έβαλα δυο έμβρυα ένα τεσσάρων κύτταρων και ένα οχτώ την 3 μέρα! Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να είμαι έγκυος ;; 

Μάλλον πέτυχε θαλεγα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Μάλλον πέτυχε θαλεγα!!

 

Just now, teta2 είπε:

και εγώ έτσι είχα καφε αιμα πριν την χοριακη και ήμουν έγκυος! !!

Τι να πω δεν ξέρω φοβάμαι Νοιώθω ένα σαν κάψιμο κιόλας σήμερα και χτες τσιμπηματάκια τράβηγμα 

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα!!Εννοειται να πας για χοριακη!Ειναι πολύ πιθανόν να είναι από την εμφύτευση!Καλα αποτελέσματα!!!

Θα πάω αύριο μου φαίνεται ατελείωτο το αύριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...