Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Bili είπε:

 

Τι να πω δεν ξέρω φοβάμαι Νοιώθω ένα σαν κάψιμο κιόλας σήμερα και χτες τσιμπηματάκια τράβηγμα 

Θα πάω αύριο μου φαίνεται ατελείωτο το αύριο 

Σε όλες μας!Κ εγώ αύριο πάω κ δεν περνάει με τίποτα η μέρα!Εγω πολύ θετικά τα βλέπω αυτά που λες κ σου ευχομαι να πάρεις μια μεγάλη χοριακη!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλο άγχος Τώρα ήρθε ο μπαμπάς μου πολύ κρυωμένος από την δουλεια και τον βάλαμε καραντίνα στο δωμάτιο του..τι γίνετε αν κολλήσουμε γρίπη σε αυτή την φάση ξέρει καμία κοπελα;

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Άλλο άγχος Τώρα ήρθε ο μπαμπάς μου πολύ κρυωμένος από την δουλεια και τον βάλαμε καραντίνα στο δωμάτιο του..τι γίνετε αν κολλήσουμε γρίπη σε αυτή την φάση ξέρει καμία κοπελα;

Καλό είναι να προσέξεις γιατί μπορεί να είναι ίωση κ όχι κρύωμα...Είμαι παθούσα γιατί στην πρώτη εμβρυομεταφορα που είχα κάνει κόλλησα γαστρεντερίτιδα την πρώτη μέρα..Πέρασα τέσσερις μέρες με εμετούς κ πυρετό...Δεν κάνει να ταλαιπωρούμε τους οργανισμούς μας με ιώσεις.Κρατα αποστάσεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εμένα η περίοδος  ήρθε κανονικά σήμερα το πρωί έχω ξε πρηστεί κιόλας δεν πονάω καθόλου πήγα και έκανα και την χοριακη το απόγευμα θα την πάρω 0 δεν πειράζει έχουμε πολύ δρόμο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bili είπε:

Καλημερα εμένα η περίοδος  ήρθε κανονικά σήμερα το πρωί έχω ξε πρηστεί κιόλας δεν πονάω καθόλου πήγα και έκανα και την χοριακη το απόγευμα θα την πάρω 0 δεν πειράζει έχουμε πολύ δρόμο 

Billi μου λυπαμε πολυ ξερω πως νιωθεις η επομενη θα ναι η τυχερη σου!τι εμβρυακια εβαλες??


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Καλημερα εμένα η περίοδος  ήρθε κανονικά σήμερα το πρωί έχω ξε πρηστεί κιόλας δεν πονάω καθόλου πήγα και έκανα και την χοριακη το απόγευμα θα την πάρω 0 δεν πειράζει έχουμε πολύ δρόμο 

εννοείς ότι  έχεις κανονική ροή; υποτίθεται ότι με τα φάρμακα που παίρνουμε δεν μας έρχεται περίοδος,  έτσι νομίζω τουλάχιστον. Ο γιατρός σου τι σου ειπε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Billi μου λυπαμε πολυ ξερω πως νιωθεις η επομενη θα ναι η τυχερη σου!τι εμβρυακια εβαλες??

Τριών ημερών ένα τεσσάρων και ένα οχτώ κυττάρων δεν έμειναν αλλά μου είπαν δεν προχώρησαν ! Έβγαλα 7 γονιμοποιήθηκαν τα πέντε και προχώρησαν αυτά που μου έβαλαν και άλλο ένα το οποίο ήταν στο στάδιο τον δυο κυττάρων και σταμάτησε ! Γιατί έβγαλα τόσα λίγα διαβάζω άλλες που έχουν κατάψηξει πως γίνεται αυτό μήπως έπρεπε να παρω περισσότερες μονάδες  φαρμάκου πήρα 200 να βγάλω πιο πολλά ;; Είμαι 32 και είναι η πρώτη εξωσωματική 

Just now, teta2 είπε:

εννοείς ότι  έχεις κανονική ροή; υποτίθεται ότι με τα φάρμακα που παίρνουμε δεν μας έρχεται περίοδος,  έτσι νομίζω τουλάχιστον. Ο γιατρός σου τι σου ειπε;

Μου είπε ο γιατρός συνέχισε τα φάρμακα και Να κάνω την χοριακη περιμένω το απόγευμα την απάντηση αλλά έχω πολύ μαυρο αίμα 

Just now, Annita tsoupani είπε:

Billy ισως να εισαι εγκυος περιμενε χοριακη!!!

Στο μικροβιολογικό μου είπε γιατί κάνω εξετάσεις αίματος αφού μου ήρθε η περίοδος δεν είμαι έγκυος και τις είπα μπορεί να το χρειαστούν στην επιτροπή για Τα Δευτέρα φάρμακα να τα πάρω δωρεάν 

πρίν από 1 λεπτό , Annita tsoupani είπε:

Billi μου λυπαμε πολυ ξερω πως νιωθεις η επομενη θα ναι η τυχερη σου!τι εμβρυακια εβαλες??

Έβαλα ένα τεσσάρων και ένα οχτώ κυττάρων την Τρίτη μέρα ! Είχα 7 γονιμοποιήθηκαν τα 5 να υπόλοιπα δεν προχώρησαν 

Επίσης θέλω να ρωτήσω τα ουτροτζεσταν εσείς τα παίρνετε κολπικά η από το στόμα τι είναι καλύτερο ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Τριών ημερών ένα τεσσάρων και ένα οχτώ κυττάρων δεν έμειναν αλλά μου είπαν δεν προχώρησαν ! Έβγαλα 7 γονιμοποιήθηκαν τα πέντε και προχώρησαν αυτά που μου έβαλαν και άλλο ένα το οποίο ήταν στο στάδιο τον δυο κυττάρων και σταμάτησε ! Γιατί έβγαλα τόσα λίγα διαβάζω άλλες που έχουν κατάψηξει πως γίνεται αυτό μήπως έπρεπε να παρω περισσότερες μονάδες  φαρμάκου πήρα 200 να βγάλω πιο πολλά ;; Είμαι 32 και είναι η πρώτη εξωσωματική 

Μου είπε ο γιατρός συνέχισε τα φάρμακα και Να κάνω την χοριακη περιμένω το απόγευμα την απάντηση αλλά έχω πολύ μαυρο αίμα 

Στο μικροβιολογικό μου είπε γιατί κάνω εξετάσεις αίματος αφού μου ήρθε η περίοδος δεν είμαι έγκυος και τις είπα μπορεί να το χρειαστούν στην επιτροπή για Τα Δευτέρα φάρμακα να τα πάρω δωρεάν 

Έβαλα ένα τεσσάρων και ένα οχτώ κυττάρων την Τρίτη μέρα ! Είχα 7 γονιμοποιήθηκαν τα 5 να υπόλοιπα δεν προχώρησαν 

Επίσης θέλω να ρωτήσω τα ουτροτζεσταν εσείς τα παίρνετε κολπικά η από το στόμα τι είναι καλύτερο ;;; 

Αγαπη μου εγω τωρα εκανα μακρυ προτοκολο αφου πηρα 1 μηνα αντισυλληπτικα κ 1 μηνα αβερκαπ κ μετα αρχισα μακρυ!!!δοκιμασε κ αυτο συζητα με γιατρο εγω βεβαια εχω πολυκιστικες κ ειμαι 38


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη μου εγω τωρα εκανα μακρυ προτοκολο αφου πηρα 1 μηνα αντισυλληπτικα κ 1 μηνα αβερκαπ κ μετα αρχισα μακρυ!!!δοκιμασε κ αυτο συζητα με γιατρο εγω βεβαια εχω πολυκιστικες κ ειμαι 38

Just now, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη μου εγω τωρα εκανα μακρυ προτοκολο αφου πηρα 1 μηνα αντισυλληπτικα κ 1 μηνα αβερκαπ κ μετα αρχισα μακρυ!!!δοκιμασε κ αυτο συζητα με γιατρο εγω βεβαια εχω πολυκιστικες κ ειμαι 38

Συγνώμη δεν πολύ κατάλαβα τι είναι το αβερκαπ και μετά μακρύ !!! Δεν τα ξέρω καλά ; Εσυ περιμένεις να κανείς χοριακη ;;; 

Just now, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη μου εγω τωρα εκανα μακρυ προτοκολο αφου πηρα 1 μηνα αντισυλληπτικα κ 1 μηνα αβερκαπ κ μετα αρχισα μακρυ!!!δοκιμασε κ αυτο συζητα με γιατρο εγω βεβαια εχω πολυκιστικες κ ειμαι 38

Τι είναι το αβερκαπ που βοηθάει ;; Και μέτα άρχισες το μακρύ !! Τι εννοείς ;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Τι είναι το αβερκαπ που βοηθάει ;; Και μέτα άρχισες το μακρύ !! Τι εννοείς ;  

 

Just now, Bili είπε:

Τι είναι το αβερκαπ που βοηθάει ;; Και μέτα άρχισες το μακρύ !! Τι εννοείς ;  

Το αβερκαπ ειναι για καταστολη κ μετα εκανα μακρυ προτοκολο με αγωνιστη οχι ανταγωνιστη αλλα συζητα με τον γιατρο σου!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα τον ρωτήσω δεν τα ξέρω καθόλου αυτά! Εγώ έχω πολύ κοντό κύκλο 24 μέρες και μάλλον είναι πρόβλημα αλλά από ότι καταλαβαίνω με αυτό το πρωτόκολλο θα έχεις περισσότερα ωάρια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bili είπε:

Πήρα και τη χοριακη μου δεν είμαι έγκυος! Εύχομαι στα υπόλοιπα κορίτσια να τους πάνε όλα όπως τα θέλουν ! Καλή δύναμη 

Δεν πειράζει!!! Πάμε δυνατά για την επόμενη φορά!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...