Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Sugar86 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Καί σένα το ίδιο είδα κι εσύ περιμένεις! Έβαλα δύο βλαστοκυστες πολύ καλές μου είπαν. Κανονικά έχω την Κυριακή μου είπαν για Δευτέρα αλλά εγώ θα πάω Σάββατο. Μου είπαν θα δείξει απλά θα είναι πιο χαμηλό το νούμερο!

 

Εσύ ποτέ έχεις χοριακη;

Εγώ κανονικά έχω την Τετάρτη!!!! Να σου πω την αλήθεια θέλω να κάνω κι ένα τεστ την Δευτέρα αλλά φοβάμαι πως δεν θα δείξει...

 

Είναι η πρώτη σου φορά?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Εγώ κανονικά έχω την Τετάρτη!!!! Να σου πω την αλήθεια θέλω να κάνω κι ένα τεστ την Δευτέρα αλλά φοβάμαι πως δεν θα δείξει...

 

Είναι η πρώτη σου φορά?

Όχι είναι η τρίτη! Την πρωτη έβαλα 2και δεν έπιασε κανένα καί τή δεύτερη εβαλα πάλι δύο κι έπιασε ένα. Τη δεύτερη φορά είχα κανει κι εγώ ένα τεστ την προηγούμενη μέρα και είχε βγει θετικό. Νομίζω πώς δείχνει! Αν όχι Δευτέρα κάνε την τρίτη! 

Άντε λίγες μέρες σου έμειναν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sugar86 είπε:

Όχι είναι η τρίτη! Την πρωτη έβαλα 2και δεν έπιασε κανένα καί τή δεύτερη εβαλα πάλι δύο κι έπιασε ένα. Τη δεύτερη φορά είχα κανει κι εγώ ένα τεστ την προηγούμενη μέρα και είχε βγει θετικό. Νομίζω πώς δείχνει! Αν όχι Δευτέρα κάνε την τρίτη! 

Άντε λίγες μέρες σου έμειναν!!!!

Ναι την Τρίτη θα κάνω σίγουρα!!!!

Έχεις ένα.μωρακι ήδη δηλαδή?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον εξωσωματικο μου για να με δει θα είμαι στην 15 μέρα στις γόνιμες δηλαδή για μιλήσουμε για να κάνω εξωσωματική τώρα τον Οκτώβρη η περίοδος μου ξεκινάει 4/10 τα φάρμακα από ποτέ τα ξεκινάς? Ανυπομονώ πάρα πολύ να ξεκινήσω είμαι 30 αλλά δυστυχώς ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις του είπαμε να κάνει βιοψια μαζί την ημέρα που θα μου πάρουν τα αυγά μακάρι να πάνε όλα καλά, σε περίπτωση που δν βρούμε θα προχωρήσουμε με δότη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sugar86 είπε:

Ναι!! 16μηνων! Κι ελπίζω και σε ένα ακόμα!!:grin::grin::grin:

Να σε ρωτησω απο την αποτυχια στην επιτυχημενη εκανες κατι διαφορετικο?εχω κ εγω ενα γιο 8 με εξωσωματικη κ τωρα προσπαθω για 2 κ εχω 2 αποτυχιες!!!σε ενα μηνα θα κανω ξανα μεταφορα αλλα εγω ειμαι 38!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia88 είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον εξωσωματικο μου για να με δει θα είμαι στην 15 μέρα στις γόνιμες δηλαδή για μιλήσουμε για να κάνω εξωσωματική τώρα τον Οκτώβρη η περίοδος μου ξεκινάει 4/10 τα φάρμακα από ποτέ τα ξεκινάς? Ανυπομονώ πάρα πολύ να ξεκινήσω είμαι 30 αλλά δυστυχώς ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις του είπαμε να κάνει βιοψια μαζί την ημέρα που θα μου πάρουν τα αυγά μακάρι να πάνε όλα καλά, σε περίπτωση που δν βρούμε θα προχωρήσουμε με δότη.. 

Καλή αρχή λοιπόν και καλά αποτελέσματα!! Αυτό εξαρτάται από το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσει ο γιατρός σού. Μπορεί δεύτερη μέρα περιόδου και μπορεί λίγες μέρες πριν την περίοδο! Ανάλογα με τις ανάγκες σού! Υπομονή μέχρι το ραντεβού σάς καί θα μάθεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sugar86 είπε:

Ναι!! 16μηνων! Κι ελπίζω και σε ένα ακόμα!!:grin::grin::grin:

Αχ!!! Τι όμορφα!!! Να σου ζήσει κοπέλα μου και να το καμαρώνεις κι εσύ κι ο μπαμπάς του!!! Μακάρι σε εννιά μήνες από τώρα να του χαρίσετε ένα ή και γιατί όχι δύο αδελφακια!!!!

Να σε ρωτήσω κάτι θυμάσαι κανένα σύμπτωμα στην προηγούμενη έμβρυομεταφορά???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Να σε ρωτησω απο την αποτυχια στην επιτυχημενη εκανες κατι διαφορετικο?εχω κ εγω ενα γιο 8 με εξωσωματικη κ τωρα προσπαθω για 2 κ εχω 2 αποτυχιες!!!σε ενα μηνα θα κανω ξανα μεταφορα αλλα εγω ειμαι 38!!!

8 χρόνων η μηνών; Να σου ζήσει!! Τίποτα είναι καθαρά θέμα τύχης όπως μου είχε πει η γιατρός μου! Σκέψου ότι όλα τα έμβρυακια είναι από την ίδια εξωσωματική! Από τα 4 έπιασε μόνο τό 1! Και τώρα τα δούμε! Έχεις ήδη ένα γιό , εσύ τι έκανες στην πρώτη; Το μόνο μάλλον πού έκανε το κέντρο ήταν να τρυπήσουν τα έμβρυακια πριν την μεταφορά για να τα βοηθήσουν το οποίο πλέον το κάνουν συνέχεια μας είπαν

Just now, Sofoulis είπε:

Αχ!!! Τι όμορφα!!! Να σου ζήσει κοπέλα μου και να το καμαρώνεις κι εσύ κι ο μπαμπάς του!!! Μακάρι σε εννιά μήνες από τώρα να του χαρίσετε ένα ή και γιατί όχι δύο αδελφακια!!!!

Να σε ρωτήσω κάτι θυμάσαι κανένα σύμπτωμα στην προηγούμενη έμβρυομεταφορά???

Ευχαριστώ πολύ! Σού εύχομαι κι εσένα ένα τώρα!! Καμία διαφορά δεν ένιωσα κανένα σύμπτωμα! Μόνο άγχος, φόβο καί κρίση πανικού τη μέρα τής χοριακης! Βλέπεις εκτός από τη πρώτη αποτυχία είχα και δύο χειρουργεία πρίν και ένα εξωμήτριο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sugar86 είπε:

8 χρόνων η μηνών; Να σου ζήσει!! Τίποτα είναι καθαρά θέμα τύχης όπως μου είχε πει η γιατρός μου! Σκέψου ότι όλα τα έμβρυακια είναι από την ίδια εξωσωματική! Από τα 4 έπιασε μόνο τό 1! Και τώρα τα δούμε! Έχεις ήδη ένα γιό , εσύ τι έκανες στην πρώτη; Το μόνο μάλλον πού έκανε το κέντρο ήταν να τρυπήσουν τα έμβρυακια πριν την μεταφορά για να τα βοηθήσουν το οποίο πλέον το κάνουν συνέχεια μας είπαν

Ευχαριστώ πολύ! Σού εύχομαι κι εσένα ένα τώρα!! Καμία διαφορά δεν ένιωσα κανένα σύμπτωμα! Μόνο άγχος, φόβο καί κρίση πανικού τη μέρα τής χοριακης! Βλέπεις εκτός από τη πρώτη αποτυχία είχα και δύο χειρουργεία πρίν και ένα εξωμήτριο! 

Ποπό...δεν πειράζει όμως, όλα περασμένα ξεχασμένα τώρα κρατάς στην αγκαλιά το μωράκι σου και σε εννέα μήνες να κρατάς και το άλλο σου μωράκι!!!!

Δεν αγχωνοσουν όταν δεν είχες συμπτώματα??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sugar86 είπε:

Καλή αρχή λοιπόν και καλά αποτελέσματα!! Αυτό εξαρτάται από το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσει ο γιατρός σού. Μπορεί δεύτερη μέρα περιόδου και μπορεί λίγες μέρες πριν την περίοδο! Ανάλογα με τις ανάγκες σού! Υπομονή μέχρι το ραντεβού σάς καί θα μάθεις!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλά ανυπομονώ, ξέρεις πως είναι.. Ξεκινάω με πάρα πολύ θετική ενέργεια ενώ δν το περίμενα από την άλλη φοβάμαι μην βγει ξυνο... Αλλά όπως και να έχει ειναι ολα γραμμένα εγώ θα είμαι θετική... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sugar86 είπε:

8 χρόνων η μηνών; Να σου ζήσει!! Τίποτα είναι καθαρά θέμα τύχης όπως μου είχε πει η γιατρός μου! Σκέψου ότι όλα τα έμβρυακια είναι από την ίδια εξωσωματική! Από τα 4 έπιασε μόνο τό 1! Και τώρα τα δούμε! Έχεις ήδη ένα γιό , εσύ τι έκανες στην πρώτη; Το μόνο μάλλον πού έκανε το κέντρο ήταν να τρυπήσουν τα έμβρυακια πριν την μεταφορά για να τα βοηθήσουν το οποίο πλέον το κάνουν συνέχεια μας είπαν

Ευχαριστώ πολύ! Σού εύχομαι κι εσένα ένα τώρα!! Καμία διαφορά δεν ένιωσα κανένα σύμπτωμα! Μόνο άγχος, φόβο καί κρίση πανικού τη μέρα τής χοριακης! Βλέπεις εκτός από τη πρώτη αποτυχία είχα και δύο χειρουργεία πρίν και ένα εξωμήτριο! 

8 χρονων ειναι ο γιος μου κ πετυχε στην 4 μεταφορα βασικα μολις ειχα αλλαξη γιατρο τοτε κ ειχα βαλει βλαστοκυστες!!!κ μενα απο τα 6 τοτε ειχα 1 βιοχημικη κ τον γιο μου!!!εμας δεν τα τρυπουν!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Katia88 είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον εξωσωματικο μου για να με δει θα είμαι στην 15 μέρα στις γόνιμες δηλαδή για μιλήσουμε για να κάνω εξωσωματική τώρα τον Οκτώβρη η περίοδος μου ξεκινάει 4/10 τα φάρμακα από ποτέ τα ξεκινάς? Ανυπομονώ πάρα πολύ να ξεκινήσω είμαι 30 αλλά δυστυχώς ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις του είπαμε να κάνει βιοψια μαζί την ημέρα που θα μου πάρουν τα αυγά μακάρι να πάνε όλα καλά, σε περίπτωση που δν βρούμε θα προχωρήσουμε με 

πρίν από 35 λεπτά , Katia88 είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον εξωσωματικο μου για να με δει θα είμαι στην 15 μέρα στις γόνιμες δηλαδή για μιλήσουμε για να κάνω εξωσωματική τώρα τον Οκτώβρη η περίοδος μου ξεκινάει 4/10 τα φάρμακα από ποτέ τα ξεκινάς? Ανυπομονώ πάρα πολύ να ξεκινήσω είμαι 30 αλλά δυστυχώς ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια και τώρα περιμένουμε τις εξετάσεις του είπαμε να κάνει βιοψια μαζί την ημέρα που θα μου πάρουν τα αυγά μακάρι να πάνε όλα καλά, σε περίπτωση που δν βρούμε θα προχωρήσουμε με δότη.. 

συνχαρητηρια μόνο κ μόνο για αυτό που είπες....μπράβο σας που κυνηγάτε το όνειρο σας ....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Sofoulis είπε:

Ποπό...δεν πειράζει όμως, όλα περασμένα ξεχασμένα τώρα κρατάς στην αγκαλιά το μωράκι σου και σε εννέα μήνες να κρατάς και το άλλο σου μωράκι!!!!

Δεν αγχωνοσουν όταν δεν είχες συμπτώματα??

Αγχωνομουν καί πού ανεπνεα για να καταλάβεις, αλλά όχι με τα συμπτώματα είναι πολύ νωρίς για να αρχίσουν. Καί είχα διαβάσει ότι πολλές δεν είχαν, καθεμία είναι διαφορετική εξάλλου. Εγώ. Συμπτώματα είχα πρίν ακούσω καρδιά.μονο τότε. Και στο εξωμήτριο πάλι δεν είχαν από πριν! Οπότε δεν παίζει κανένα ρόλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...