Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε ολες με τεράστιες χοριακες!! :wub:

Πότε έχεις την χοριακη σου @seashell

Καλημέραααα. Κανονικά 20 του μήνα αλλά πέφτει Κυριακή οπότε αναγκαστικά και όπως μου είπε ο γιατρός πάμε για Δευτέρα 21/10.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, seashell said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. @Ginpuam να σου ζήσει το ζουζούνι σου και με το καλό να υποδεχτείτε και το νέο μέλος της οικογένειας. Συγχαρητήριά όλα τα καλά σου εύχομαι! 

καλημερααααα τα καλυτερα σ' ολες και με τεραααααααααααααστιες χοριακαρες <3

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell said:

Καλημέραααα. Κανονικά 20 του μήνα αλλά πέφτει Κυριακή οπότε αναγκαστικά και όπως μου είπε ο γιατρός πάμε για Δευτέρα 21/10.

Τέλεια! Με το καλό, 1 εβδομάδα έμεινε :wub:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anania είπε:

Αστα πολλα φαρμακα δεν λες τιποτα εγω σκεψου δεν εχω ορεξη να φαω μου προκαλουν αναγουλα 

Μόνο εμένα μου ανοίγουν την όρεξη βρε κορίτσια? :mellow:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχαχαχα @Manoulitsa75 @playbunny είστε τυχερές.... λοιπόν οκ μόλις γύρισα από το γιατρό και πείρα άλλο ένα τριήμερακι. Να ρωτήσω: εσείς νιώθετε τίποτα εξάψεις-φουντωματα? Σήμερα εδώ και καμιά ώρα δλδ ανά διαστήματα νομίζω ότι με βάζουν στο φούρνο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell said:

Χαχαχαχαχα @Manoulitsa75 @playbunny είστε τυχερές.... λοιπόν οκ μόλις γύρισα από το γιατρό και πείρα άλλο ένα τριήμερακι. Να ρωτήσω: εσείς νιώθετε τίποτα εξάψεις-φουντωματα? Σήμερα εδώ και καμιά ώρα δλδ ανά διαστήματα νομίζω ότι με βάζουν στο φούρνο! 

Οχι πολυ συχνα, νιώθω εναλλαγες, μια κρυαδες και μια εξαψεις. Περισσότερο κρυαδες ομως, εχω την κουβέρτα αγκαλιά. Φαντάζομαι απο τις τοσες ορμόνες που παίρνουμε είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προσοχή αν περπατάτε. Μόλις βγήκα για περπάτημα και στα 10 λεπτά πήρα μια γλίστρα απερίγραπτη, σε δρόμο που τον περπατάω 10 χρόνια. Ένα περίεργο πράγμα. Κακό μάτι με είδε? Πήρα τέτοια τρομάρα, που γύρισα αμέσως σπίτι και ξάπλωσα. Ελπίζω να μην έγινε καμιά στραβή.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@playbunnyεπειδή είμαι άνθρωπος του googlaρισματος :-Dναι από τα φάρμακα είναι τώρα το διάβαζα. @Manoulitsa75 καλά έκανες κι εγώ ένα σκαλοπάτι είχε για να  μπω στην πολυκατοικία που ήταν το γιατρειο και στο παρά τσακ γλύτωσα.... μην λες τέτοια... όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 said:

Κορίτσια προσοχή αν περπατάτε. Μόλις βγήκα για περπάτημα και στα 10 λεπτά πήρα μια γλίστρα απερίγραπτη, σε δρόμο που τον περπατάω 10 χρόνια. Ένα περίεργο πράγμα. Κακό μάτι με είδε? Πήρα τέτοια τρομάρα, που γύρισα αμέσως σπίτι και ξάπλωσα. Ελπίζω να μην έγινε καμιά στραβή.

Μην ανησυχείς, είναι προστατευμένα μεσα τα μικρουλια μας αλλα σιγουρα θέλει εξτρα προσοχή απο ολες μας. Κατσε να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπερα κι απο μένα ! Εκανα 3η προσπάθεια εξωσωματικής με δωρεά ωαρίων στις 10/10 και και στις 19/10 εχω την χοριακή .

Τα μόνα συμπτώματα ( με επιφυλαξη ) είναι δέκατα που είχα για 2-3 μέρες και λίγα πονακια χαμηλά . Επιπλέον κάποιοες φορές ζεστάνομαι παααααρα πολύ . 

Μακάρι να είμαι εγκυος αν και αίμα δεν έχω δει καθόλου ... Αίμα είχα δει μόνο την 1ηφορά όπου τελικά παλινδρόμησε 1 εββδομάδα μετά την αυχενική . 

θελετε να μου πείτε σε ποιο κεντρο εξωσωματικής πάτε ... να ανταλλάξουμε απόψεις ? εγώ παω στο Medimall 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

Κορίτσια καλησπερα κι απο μένα ! Εκανα 3η προσπάθεια εξωσωματικής με δωρεά ωαρίων στις 10/10 και και στις 19/10 εχω την χοριακή .

Τα μόνα συμπτώματα ( με επιφυλαξη ) είναι δέκατα που είχα για 2-3 μέρες και λίγα πονακια χαμηλά . Επιπλέον κάποιοες φορές ζεστάνομαι παααααρα πολύ . 

Μακάρι να είμαι εγκυος αν και αίμα δεν έχω δει καθόλου ... Αίμα είχα δει μόνο την 1ηφορά όπου τελικά παλινδρόμησε 1 εββδομάδα μετά την αυχενική . 

θελετε να μου πείτε σε ποιο κεντρο εξωσωματικής πάτε ... να ανταλλάξουμε απόψεις ? εγώ παω στο Medimall 

Καλησπέρα! Το αιμα εμφύτευσης που λενε δεν εμφανίζεται παντα αρα μην σε απασχολεί αυτό. Εξαψεις εχει και η @seashell,  για δεκατα δεν μετρηθηκα να πω την αλήθεια. Εγω είμαι στο Γένεσις. Καλη επιτυχία να εχεις!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια καλησπερα κι απο μένα ! Εκανα 3η προσπάθεια εξωσωματικής με δωρεά ωαρίων στις 10/10 και και στις 19/10 εχω την χοριακή .

Τα μόνα συμπτώματα ( με επιφυλαξη ) είναι δέκατα που είχα για 2-3 μέρες και λίγα πονακια χαμηλά . Επιπλέον κάποιοες φορές ζεστάνομαι παααααρα πολύ . 

Μακάρι να είμαι εγκυος αν και αίμα δεν έχω δει καθόλου ... Αίμα είχα δει μόνο την 1ηφορά όπου τελικά παλινδρόμησε 1 εββδομάδα μετά την αυχενική . 

θελετε να μου πείτε σε ποιο κεντρο εξωσωματικής πάτε ... να ανταλλάξουμε απόψεις ? εγώ παω στο Medimall 

Kαλησπέρα κορίτσι μου και καλή τύχη σε αυτήν σου την προσπάθεια που εύχομαι να είναι η τελευταία.Εγώ έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά την Τρίτη 08/10 και για να είμαι ειλικρινής το μόνο που μου έχει κάνει εντύπωση είναι οι εξάψεις που έχω οι οποίες από εχθές μου έχουν τύχει 3-4 φορές.Πονάκια έχω όχι συνέχεια αλλά έχω και σήμερα με ενοχλεί αρκετά και η μέση μου.Αίμα,γιατί ρώτησα τον γιατρό μου, δεν είναι απαραίτητο να δείς για να σημαίνει ότι πέτυχες.....το μόνο σίγουρο είναι η χωριακή όταν είναι η ώρα της.Μέτρηση όχι δεν έχω κάνει γιατί σήμερα είδα ότι το ηλ. μου θερμόμετρο μάλλον τα έχει φτύσει :tongue: και ένα απλό που έχω δεν ξέρω να το διαβάζω ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος χαχαχαχαχαχα. Την όλη διαδικασία την έκανα στο INSITUTE OF LIFE στο ΙΑΣΩ 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια ερώτηση αν γνωρίζετε 

Σε αυτήν την 3η προσπάθεια μου είπαν πριν την ετ και 2 μέρες μετά να κάνω κολπική πλύση με Αlgofren elle.

Μια μαια στην κλινική μου είπε ότι καθαρίζει ο κόλπος απο τα πολλά φάμρμακα που βαζω κοπικά . 

Χθες ξαναμιλησα με τον γιατρό και μου είπε να ξανακανω μια πλύση σημερα και την Πέμπτη . . Είπε ότι βοηθάει στην εμφυτευση . Εχετε ξανακουσει κάτι  σχετικό ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

Κορίτσια μια ερώτηση αν γνωρίζετε 

Σε αυτήν την 3η προσπάθεια μου είπαν πριν την ετ και 2 μέρες μετά να κάνω κολπική πλύση με Αlgofren elle.

Μια μαια στην κλινική μου είπε ότι καθαρίζει ο κόλπος απο τα πολλά φάμρμακα που βαζω κοπικά . 

Χθες ξαναμιλησα με τον γιατρό και μου είπε να ξανακανω μια πλύση σημερα και την Πέμπτη . . Είπε ότι βοηθάει στην εμφυτευση . Εχετε ξανακουσει κάτι  σχετικό ?

Πρωτη φορά το ακούω αυτό.. :wacko:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...