Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, seashell είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Καινούργια εδώ σας διαβάζω όμως καιρό.... και πραγματικά χαίρομαι που σε όλο αυτό δεν είμαι μόνη. Να συστηθώ καταρχήν.... 40χρ κι εγώ.... τον Ιούνιο έκανα ωοληψια από την οποία παρόλο που στους υπέρηχους βλέπαμε 6-7 ωάρια πειραμε 3 (Και πάλι καλά σκέφτομαι λόγω της ηλικίας μου) εκ των οποίων γονημοποιηθηκαν και τα 3. Δυστυχώς είχαμε μια τεράστια απώλεια στην οικογένεια και η εμβρυομεταφορα δεν έγινε. τα 2 μπήκαν κατάψυξη το τρίτο το αφήσαμε μήπως προχωρήσει σε βλαστοκυστη αλλά τελικά δεν. Την Τρίτη που μας πέρασε λοιπόν 8 του μήνα έγινε τελικά η πολυπόθητη εμβρυομεταφορα. Και τα 2 έμβρυα ήταν άριστα από ότι μας είπαν.Για να είμαι ειλικρινής δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο πέρα από ελάχιστα πονακια χαμηλά.... ούτε στο στήθος ούτε κάτι άλλο.... α και 2 φορές μια τρελή έξαψη. Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

 

Καλή σου επιτυχία και σ' εσένα. Εγώ 44. Εμείς βλέπαμε 3, πήραμε 2, προχώρησε το 1. 

Κορίτσια 2 μέρες μετά την μεταφορά κι έχω πολύ πρησμένο στήθος. Είναι καλό σημάδι? Πρησμένο στήθος είχα πάντα μετά την ωορρηξία έτσι κι αλλιώς. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Καλή σου επιτυχία και σ' εσένα. Εγώ 44. Εμείς βλέπαμε 3, πήραμε 2, προχώρησε το 1. 

Κορίτσια 2 μέρες μετά την μεταφορά κι έχω πολύ πρησμένο στήθος. Είναι καλό σημάδι? Πρησμένο στήθος είχα πάντα μετά την ωορρηξία έτσι κι αλλιώς. 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Η μαία του γιατρού μου μου είπε όταν τελειώσαμε επί λέξη:Μην ψάχνεις συμπτώματα ούτε μαγικές συνταγές για επιτυχία εμφύτευσης.... αν είναι να στεριώσει θα στεριώσει! Βέβαια κάθε τι που γίνεται με αγχώνει είναι η αλήθεια.Αν με ρωτάς εμένα θα σου πω ναι.... είναι καλό.... τουλάχιστον είναι κάτι αυτό θέλω να πω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Καλή σου επιτυχία και σ' εσένα. Εγώ 44. Εμείς βλέπαμε 3, πήραμε 2, προχώρησε το 1. 

Κορίτσια 2 μέρες μετά την μεταφορά κι έχω πολύ πρησμένο στήθος. Είναι καλό σημάδι? Πρησμένο στήθος είχα πάντα μετά την ωορρηξία έτσι κι αλλιώς. 

 

Κοριτσια καλη σας επιτυχια τι να πω συμπτωματα συγκεκριμενα δεν υπαρχουν οποτε ξεκουραση και ο θεος μαζι μας,

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Κοριτσια καλη σας επιτυχια τι να πω συμπτωματα συγκεκριμενα δεν υπαρχουν οποτε ξεκουραση και ο θεος μαζι μας,

Έτσι ακριβώς... βασικά εγώ τρέμω γιατί μεθαύριο γυρίζω στη δουλεία και είμαι σε μαγαζί.... ξέρουν ότι έκανα μια επέμβαση μεν αλλά τώρα πρέπει να δω πως θα συμπεριφερθω στο θέμα δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Έτσι ακριβώς... βασικά εγώ τρέμω γιατί μεθαύριο γυρίζω στη δουλεία και είμαι σε μαγαζί.... ξέρουν ότι έκανα μια επέμβαση μεν αλλά τώρα πρέπει να δω πως θα συμπεριφερθω στο θέμα δουλειά. 

H κανονική δραστηριότητα δεν πειράζει. Μη σηκώνεις βάρη μόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Manoulitsa75 είπε:

H κανονική δραστηριότητα δεν πειράζει. Μη σηκώνεις βάρη μόνο.

Ναι μωρέ το ξέρω αλλά όσο να πεις.... μαγαζί, ορθοστασία..... φοβάμαι πολύ.... σκέφτομαι δλδ αύριο να πάω να μου γράψουν καμιά άδεια 2-3 μέρες για να είμαι ήσυχη. 

Link to comment
Share on other sites

Μην κουράζεστε αυτο ειναι πολυ βασικό. Αναμονή. Συμπτώματα οσο και να ψάχνουμε δεν εχει κατι σίγουρο. 

Ο σύζυγος μου ηξερε ότι ειμαι έγκυος λέγοντάς μου ότι απο την 1η μερα ξεκινησα αδικαιολόγητο φτέρνισμα. Οχι συνάχι απλα φτέρνισμα. Τι να πεις... 

Δέστε ταινίες, διαβάστε βιβλία κρατήστε το μυαλό σας απασχολημένο και θα κυλήσουν οι μερες ♡

Just now, seashell said:

Ναι μωρέ το ξέρω αλλά όσο να πεις.... μαγαζί, ορθοστασία..... φοβάμαι πολύ.... σκέφτομαι δλδ αύριο να πάω να μου γράψουν καμιά άδεια 2-3 μέρες για να είμαι ήσυχη. 

Κανε αυτο που νιώθεις πιο καλα για σένα. !♡

Just now, seashell said:

Ναι μωρέ το ξέρω αλλά όσο να πεις.... μαγαζί, ορθοστασία..... φοβάμαι πολύ.... σκέφτομαι δλδ αύριο να πάω να μου γράψουν καμιά άδεια 2-3 μέρες για να είμαι ήσυχη. 

Κανε αυτο που νιώθεις πιο καλα για σένα. !♡


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Μην κουράζεστε αυτο ειναι πολυ βασικό. Αναμονή. Συμπτώματα οσο και να ψάχνουμε δεν εχει κατι σίγουρο. 

Ο σύζυγος μου ηξερε ότι ειμαι έγκυος λέγοντάς μου ότι απο την 1η μερα ξεκινησα αδικαιολόγητο φτέρνισμα. Οχι συνάχι απλα φτέρνισμα. Τι να πεις... 

Δέστε ταινίες, διαβάστε βιβλία κρατήστε το μυαλό σας απασχολημένο και θα κυλήσουν οι μερες ♡

Κανε αυτο που νιώθεις πιο καλα για σένα. !♡

Κανε αυτο που νιώθεις πιο καλα για σένα. !♡

Χαχαχα γέλασα πολύ με το φτερνισμα χαχαχαχαχα να'σαι καλά. Ε έτσι βλέπω να το κάνω.... από το να αγχώνομαι και να τρέχω στην τουαλέτα κάθε τρεις και λίγο..... καλύτερα να κάτσω άλλες τρεις μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, seashell είπε:

Χαχαχα γέλασα πολύ με το φτερνισμα χαχαχαχαχα να'σαι καλά. Ε έτσι βλέπω να το κάνω.... από το να αγχώνομαι και να τρέχω στην τουαλέτα κάθε τρεις και λίγο..... καλύτερα να κάτσω άλλες τρεις μέρες. 

Χαχαχα ωραίο αυτό με το φτέρνισμα. Πάρε 3 μέρες άναρρωτικη τόση ταλαιπωρία έχουμε περάσει . Εγώ πήρα 10 μέρες. Τις άλλες φορές την Τρίτη μέρα πήγαινα στο γραφείο. Τι να πω σχετικά είναι όλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Χαχαχα ωραίο αυτό με το φτέρνισμα. Πάρε 3 μέρες άναρρωτικη τόση ταλαιπωρία έχουμε περάσει . Εγώ πήρα 10 μέρες. Τις άλλες φορές την Τρίτη μέρα πήγαινα στο γραφείο. Τι να πω σχετικά είναι όλα.

Ναι ναι.... μωρέ αν ημουν σε γραφείο δεν θα το σκεφτόμουν.... σκέψου όμως τώρα σε εμπορικό κατάστημα με την κάθε μία, που έρχεται να χαζολογισει και να περάσει το χρόνο της, κι εσύ να πρέπει να είσαι δίπλα της κλαρίνο. Ε όσο να πεις.... θεωρώ ότι είναι ρίσκο. Άσε την ταλαιπωρία.  με τόσα φάρμακα σαν κινητή χημεία νιώθω.... πολύ πράμα ρε παιδί μου κι εγώ νόμιζα ότι μετά την ΕΤ θα τελείωνα με δαύτα αλλά και πάλι ένα σωρό φάρμακα παίρνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, seashell είπε:

Ναι ναι.... μωρέ αν ημουν σε γραφείο δεν θα το σκεφτόμουν.... σκέψου όμως τώρα σε εμπορικό κατάστημα με την κάθε μία, που έρχεται να χαζολογισει και να περάσει το χρόνο της, κι εσύ να πρέπει να είσαι δίπλα της κλαρίνο. Ε όσο να πεις.... θεωρώ ότι είναι ρίσκο. Άσε την ταλαιπωρία.  με τόσα φάρμακα σαν κινητή χημεία νιώθω.... πολύ πράμα ρε παιδί μου κι εγώ νόμιζα ότι μετά την ΕΤ θα τελείωνα με δαύτα αλλά και πάλι ένα σωρό φάρμακα παίρνω. 

Αστα πολλα φαρμακα δεν λες τιποτα εγω σκεψου δεν εχω ορεξη να φαω μου προκαλουν αναγουλα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Αστα πολλα φαρμακα δεν λες τιποτα εγω σκεψου δεν εχω ορεξη να φαω μου προκαλουν αναγουλα 

Καλά που το είπες γιατί είχα φοβηθεί.... έτσι ακριβώς κι εγώ.... ειδικά τις 3 τελευταίες μέρες. Χαμομήλι δεν έπινα και χαμομήλι ξεκίνησα με τέτοια αναγούλα.... ας είναι όμως προκειμένου να πετύχουμε το στόχο μας χαλάλι! 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δυστυχως ή ευτυχώς μονες μσς το περνάμε. Εαν δε βοηθήσεις τον εαυτό σου δε θα σε βοηθησει κανεις. Παρε 3 μερες χαλαρα νσ νιώθεις οτι εκανες οτι καλύτερο μπορούσες και απο εκεί και περα ο Θεός βοηθός.

Στην 1η εξωσωματική κάθησα 10 μερες κυριολεκτικά στο κρεβάτι! ( αποτέλεσμα τζίφος)

Στη 2η εξωσωματική 3 μερες αδεια μετα πήγα αλλα ηταν καθιστικη η δουλειά μου στο να εξυπηρετω πελάτες. Αποτέλεσμα αγορακι σήμερα 4 χρονων 

Στην 3η το εκανα τωρα Αύγουστο για να μην μπω σε διλήμματα αδειών κλπ.... δεν ξαπλωνα απλα ήμουνα χαλαρά απο ξενοδοχείο σε ξενοδοχείο και εκανα διακοπές ( μαμ-κακα-νανι :D) Αποτέλεσμα ενα ζουζουνάκι 13 εβδομάδων στην κοιλίτσα ♡

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. @Ginpuam να σου ζήσει το ζουζούνι σου και με το καλό να υποδεχτείτε και το νέο μέλος της οικογένειας. Συγχαρητήριά όλα τα καλά σου εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...