Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

dosoula σε ευχαριστω και ελπιζω να ρυθμιστω γρηγορα. τωρα σχετικα με το thyrogen επειδη πρεπει να το παρω 2-3/07 γιατι 4/07 θα παρω ιωδιο εκανα αγονα για να το βρω. το φαρμακειο του εοππυ εχει έλειψη έτσι πηρα σφραγίδα ότι στερείται και μετα μέσω γνωστου βρηκα σε καποιο φαρμακείο στο πικερμι ότι υπαρχει πλήρωσα βεβαια μετρητα ( που ειναι πολλα δεν ξερω αν γνωρίζεις ) και κατέθεσα την απόδειξη στο ικα μηπως ποτε τα πάρω πισω.το συμπέρασμα αν έχεις να πληρωσεις μετρητοις θα το βρεις. ετσι μας καταντησαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

dosoula: εχω να σου πω ακομα πως εχω καταγωγη απο το Ηρακλειο και ερχομαι συνεχεια ,ειναι πολλοι απο τους συγγενεις και φιλους μου που μενουν κατω.την αγαπω πολυ την Κρητη ειναι δυτερο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σόλη την ομορφη παρεα μας!!!!!!!!Θα ηθελα την συμβουλη οποιου ξερει,Υπαρχουν πουθενα στην Ελλαδα οι βελόνες thyrogen?Πρεπει να την κανω τον Οκτωβριο και στο Νοσοκομειο της Κρητης δεν υπάρχουν ξέρετε αν μπορω καπου να βρω η υπάρχει ελλειψη και θα κόψω ξανα το χαπι?Φιλια σε ολους!!!!

Dosoula καλημέρα!Αυτες τις μερες (αυριο, μεθαυριο) η εταιρια που εισαγει τις thyrogen περιμένει μια παρτιδα.Θα τις διοχετευσει στα φαρμακεια του Εοπυυ και στις φαρμακαποθήκες απ τις οποιες θα παρουν και τα ιδιωτικα φαρμακεια.Θα ειναι η τελευταια παρτιδα που θα ερθει για τωρα και μετα δεν ξερει κανεις ποτε θα ξαναφερουν.Σε συμβουλεύω να μιλησεις αμεσα με τον γιατρο σου ωστε να σου γραψει την συνταγη.Αν ειναι να την παρεις απο φαρμακειο του Εοπυυ θα πρεπει να πας οσο πιο συντομα γινεται για να δηλωσεις προτεραιοτητα.Αν την παρεις απο ιδιωτικο φαρμακειο θα πας στο φαρμακειο σου την συνταγη και το φαρμακειο θα την στειλει στην φαρμακαποθηκη απ την οποια προμηθευεται φαρμακα ωστε να την παραγγειλουν στην εταιρια.

Οτι κι αν κανεις πρεπει να κινηθεις ΑΜΕΣΑ.

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και οτι χρειαστεις μην διστασεις να με ρωτησεις!;)

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μου, σε ευχαριστω απο τη μερια μου για την ........αμεσοτατη ........ ανταποκριση!!!!!!!

Αχ!!!!! να ειχαμε κι εναν ενδοκρινολογο στην παρεα μας!!!!! Αχ!!!! Καημο το 'χω!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dosoula σε ευχαριστω και ελπιζω να ρυθμιστω γρηγορα. τωρα σχετικα με το thyrogen επειδη πρεπει να το παρω 2-3/07 γιατι 4/07 θα παρω ιωδιο εκανα αγονα για να το βρω. το φαρμακειο του εοππυ εχει έλειψη έτσι πηρα σφραγίδα ότι στερείται και μετα μέσω γνωστου βρηκα σε καποιο φαρμακείο στο πικερμι ότι υπαρχει πλήρωσα βεβαια μετρητα ( που ειναι πολλα δεν ξερω αν γνωρίζεις ) και κατέθεσα την απόδειξη στο ικα μηπως ποτε τα πάρω πισω.το συμπέρασμα αν έχεις να πληρωσεις μετρητοις θα το βρεις. ετσι μας καταντησαν

Dancer θα διαφωνησω μαζι σου, δεν ειναι θεμα χρηματων, αν δηλαδή πληρωσεις την βρισκεις.Οι thyrogen δινονται κανονικα με συνταγη απο ολα τα φαρμακεια, εσυ αναγκαστηκες να πληρωσεις γιατι μεχρι χτες τα φαρμακεια δεν δεχονταν συνταγες του Εοπυυ.Απο σημερα δεχονται κανονικά ολες τις συνταγες οποτε δεν πληρωνεις τιποτα.Ησουν πολύ ατυχη, ελπιζω να παρεις τα χρηματα σου με την αποδειξη που κατεθεσες γιατι ειναι μεγάλη αδικία.

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα μου, σε ευχαριστω απο τη μερια μου για την ........αμεσοτατη ........ ανταποκριση!!!!!!!

Αχ!!!!! να ειχαμε κι εναν ενδοκρινολογο στην παρεα μας!!!!! Αχ!!!! Καημο το 'χω!!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!Το μονο που θα ηθελα και εγω να πω ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω στη Mary78,για την αμεση ανταποκριση και στη βοηθεια που προσφερει σε ολη την παρεα!!Ειναι συγκινητικο οταν υπαρχουν Ανθρωποι που νοιαζονται για τον διπλανο τους κι ας μην τον γνωριζουν καν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές σας για την βελόνα θα τρεξω απο αυριο να δω τι θα κάνω!!!Τα νεα τα δικα μου ειναι καλα εκανα χτες ξανα εξετάσεις με tsh=0,01 kai Tg=0,1 AntiTg=10,25 οποτε όλα βαίνουν στο τέλος τους πια.Ο υπέρηχος εδειξε ξανα τον λεμφαδένα που είχαμε βρει πριν 3 μηνες με ιδιες διαστασεις και μορφολογία καλη.Εφοσον και οι εξετασεις ειναι τελειες ολα μια χαρα.Δεν θα ξανα κανω ιωδιο μην ανησυχείτε απλα την βελονα την θελω για τον Οκτωβριο όπου θα εχει συμπληρωθει χρονος απο το τελευταιο μου ιωδιο και θα κανω μονο αιμοληψιες και οχι σπηνθηρογραφημα οπως μου είπαν στο Θεαγένειο.Θα ειναι ο τελικος μου ελεγχος για να τελειωσει αυτο το κεφαλαιο και να ανοιξει αφοβα πια το κεφαλαιο ΠΑΙΔΙ!!!!.Χαιρομαι πραγματικα που το forum μας παει πολυ καλα και αν και η παρεα συνεχως αυξανεται στο τελος ολοι βγαινουμε ΝΙΚΗΤΕΣ!!!!!!!!!!!!Δεν σταματαμε ποτε και θα συνεχισουμε παντα να βοηθάμε οποιον χρειαζεται την βοηθεια μας!!!!!Καληνυχτα σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dancer θα διαφωνησω μαζι σου, δεν ειναι θεμα χρηματων, αν δηλαδή πληρωσεις την βρισκεις.Οι thyrogen δινονται κανονικα με συνταγη απο ολα τα φαρμακεια, εσυ αναγκαστηκες να πληρωσεις γιατι μεχρι χτες τα φαρμακεια δεν δεχονταν συνταγες του Εοπυυ.Απο σημερα δεχονται κανονικά ολες τις συνταγες οποτε δεν πληρωνεις τιποτα.Ησουν πολύ ατυχη, ελπιζω να παρεις τα χρηματα σου με την αποδειξη που κατεθεσες γιατι ειναι μεγάλη αδικία.

Mary καλησπέρα , αυτό που εννοω και δεν θελω να παρεξηγηθει είναι ότι στη συγγεκριμμενη περίπτωση που δεν το ειχε ο ΕΟΠΠΥ μου έλεγαν ότι υπάρχει έλειψη σε όλη την Ελλαδα και ότι μάλλον θα ερθει τέλος του μήνα οταν όμως εψαξα και ειπα ότι θα το παρω ιδιωτικα βρεθηκε .Τελος πάντων μακαρι για όλους που το έχουν αναγκη να γίνονται σωστα οι διαδικασίες γιατι δυστηχως υπαρχουν ανθρωποι που εχουν πολυ πιο σοβαρό προβλημα

και "φευγουν" γιατι δεν τους χορηγηθηκε το φαρμακο και αυτο ειναι εγκληματικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...