Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν πίνω πολύ, κανονικά λέει 4 κούπες τη μέρα, εγώ πίνω 2... Πώς γίνεται να είναι high risk όμως αφού είναι για το θηλασμό;;; Πώς το έγραψες στην αναζήτηση; Γιατί έγραψα το όνομα από το τσάι, έγραψα και μάραθος και δεν μου το βγάζει...

Καλυτερα να το αποφύγεις και να παρεις κανα πιο συμβατο βότανο γι'αυτό κ σ πρότεινα γλυκανισο κανει εξισου και δημιουργεί υπερπαραγωγη γιαυτο με μέτρο και σου ειπα λιγες μερες μια κουπα την ημερα αντε 2.. παρακάτω στο λινκ ειναι ο μαραθος...για εμπόριο τα προωθούν..

www.e-lactancia.org/breastfeeding/fennel/product/

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλυτερα να το αποφύγεις και να παρεις κανα πιο συμβατο βότανο γι'αυτό κ σ πρότεινα γλυκανισο κανει εξισου και δημιουργεί υπερπαραγωγη γιαυτο με μέτρο και σου ειπα λιγες μερες μια κουπα την ημερα αντε 2.. παρακάτω στο λινκ ειναι ο μαραθος...για εμπόριο τα προωθούν..

www.e-lactancia.org/breastfeeding/fennel/product/

Αυτό θα κάνω, θα δοκιμάσω τον γλυκάνισο και βλέπουμε! Πάντως από το πρωί έχει αρχίσει να μειώνεται η ροή της περιοδου και άρχισε να αυξάνεται το γάλα σιγά σιγά...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αυτό θα κάνω, θα δοκιμάσω τον γλυκάνισο και βλέπουμε! Πάντως από το πρωί έχει αρχίσει να μειώνεται η ροή της περιοδου και άρχισε να αυξάνεται το γάλα σιγά σιγά...

Αντε ωραία..ποσες μερες σου κρατάει η περιοδος? Να σε ρωτήσω τις ωρες που δεν εισαι σπίτι πως κοιμαται το μωρο?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Αντε ωραία..ποσες μερες σου κρατάει η περιοδος? Να σε ρωτήσω τις ωρες που δεν εισαι σπίτι πως κοιμαται το μωρο?

4 μέρες! Τώρα έχω ελάχιστα! Όπως κοιμάται και όταν είμαι σπίτι! Τρώει και η κοιμάται όσο τρώει η όταν νυστάζει κλείνει ματάκια και κάνει νάνι!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

4 μέρες! Τώρα έχω ελάχιστα! Όπως κοιμάται και όταν είμαι σπίτι! Τρώει και η κοιμάται όσο τρώει η όταν νυστάζει κλείνει ματάκια και κάνει νάνι!

Θα ρθει η μητερα μου τον Γενάρη να μου την κρατήσει να δωσω 5 μαθήματα και το σκέφτομαι πολύ..πως θα τα καταφέρει να της κοιμάται..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Θα ρθει η μητερα μου τον Γενάρη να μου την κρατήσει να δωσω 5 μαθήματα και το σκέφτομαι πολύ..πως θα τα καταφέρει να της κοιμάται..

Εμένα κοιμάται μόνος του, δεν τον έχω κουνήσει ποτέ! Οπότε δεν έχω θέμα. Τον μεγάλο που τον κουναγα μέχρι τα 2 δεν είχα θέμα, οποίος ήθελε να τον κοιμήσει απλά τον έκανε βόλτες με το καρότσι που το είχα μέσα στο σπίτι γιατί από μια φάση και μετά τα είχε παίξει η μέση μου!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα κορίτσια  μου!

Εμένα η μικρή μου ήταν το πρωτοχροννιατικο δωρο μου!!! Και να σκεφτείτε ότι ήταν η μόνη φορά στα 12 χρόνια που ήμασταν μαΖί που δεν μου χε παρει καποιο δωρο. 

Από τότε δεν έχουμε ξαναβρεθεί βέβαια...αλλά υπομονή και κάποτε θα κοιμηθούν και τα δυο!χαχα

Αδιαθέτησα και γω σήμερα..δυστυχώς! Στους 3μιση μήνες..ενώ στο 1ο μου παιδάκι στους  5  είχα αδιαθετήσει

Φαίη  βγάλε απ το μυαλό σου σε παρακαλώ ότι δεν έχεις γάλα λόγω περιόδου...απλά θα μειωθεί λίγο η ροή και μπορεί να θέλει συχνότερα να φάει. Μην αγχώνεσαι..μανάδες θηλάζουν παιδιά 3ων και 4ων ετών.Αυτές δεν έχουν περιοδο λές? Ή πίνουν λίγο τα μεγάλα παιδιά ενώ τα μωρά θέλουν πολύ? Και να σε ρωτήσω...πώς κατάλαβες ότι μειώθηκε η παραγωγη σου? κλαίει το μωρό στο στήθος μήπως? Αν οχι...μπορεί να ναικαι ιδέα σου ότι μειώθηκε. 

Η μπέμπα μου τρελαίνεται στον πόνο 2/3 μέρες τώρα από τα δόντια...θα τα βγάλει σίγουρα πολύ σύντομα. Είναι άσπρα τα ουλάκια της..έχουν σχηματιστεί και τα σημεία που θα βγουν ! Της έχω δώσει ντεπον λίγες φορές..δεν μπορώ να την ακούω να τσιρίζει έτσι δυνατά το καημένο! Ταυτόχρονα βγάζει και ο μεγάλος μου γιος τους 2ους τραπεζίτες. Έκανε μέχρι και πυρετό αυτός..εκεί να δείτε πόνο!!! 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα κοιμάται μόνος του, δεν τον έχω κουνήσει ποτέ! Οπότε δεν έχω θέμα. Τον μεγάλο που τον κουναγα μέχρι τα 2 δεν είχα θέμα, οποίος ήθελε να τον κοιμήσει απλά τον έκανε βόλτες με το καρότσι που το είχα μέσα στο σπίτι γιατί από μια φάση και μετά τα είχε παίξει η μέση μου!

Εμενα παντα στηθος και μερικές φορες περπάτημα αλλα σπάνια..

πρίν από 24 λεπτά , sweet mommy είπε:

χρονια πολλα κορίτσια  μου!

Εμένα η μικρή μου ήταν το πρωτοχροννιατικο δωρο μου!!! Και να σκεφτείτε ότι ήταν η μόνη φορά στα 12 χρόνια που ήμασταν μαΖί που δεν μου χε παρει καποιο δωρο. 

Από τότε δεν έχουμε ξαναβρεθεί βέβαια...αλλά υπομονή και κάποτε θα κοιμηθούν και τα δυο!χαχα

Αδιαθέτησα και γω σήμερα..δυστυχώς! Στους 3μιση μήνες..ενώ στο 1ο μου παιδάκι στους  5  είχα αδιαθετήσει

Φαίη  βγάλε απ το μυαλό σου σε παρακαλώ ότι δεν έχεις γάλα λόγω περιόδου...απλά θα μειωθεί λίγο η ροή και μπορεί να θέλει συχνότερα να φάει. Μην αγχώνεσαι..μανάδες θηλάζουν παιδιά 3ων και 4ων ετών.Αυτές δεν έχουν περιοδο λές? Ή πίνουν λίγο τα μεγάλα παιδιά ενώ τα μωρά θέλουν πολύ? Και να σε ρωτήσω...πώς κατάλαβες ότι μειώθηκε η παραγωγη σου? κλαίει το μωρό στο στήθος μήπως? Αν οχι...μπορεί να ναικαι ιδέα σου ότι μειώθηκε. 

Η μπέμπα μου τρελαίνεται στον πόνο 2/3 μέρες τώρα από τα δόντια...θα τα βγάλει σίγουρα πολύ σύντομα. Είναι άσπρα τα ουλάκια της..έχουν σχηματιστεί και τα σημεία που θα βγουν ! Της έχω δώσει ντεπον λίγες φορές..δεν μπορώ να την ακούω να τσιρίζει έτσι δυνατά το καημένο! Ταυτόχρονα βγάζει και ο μεγάλος μου γιος τους 2ους τραπεζίτες. Έκανε μέχρι και πυρετό αυτός..εκεί να δείτε πόνο!!! 

 

Ηρεμεί με το ντεπον?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

χρονια πολλα κορίτσια  μου!

Εμένα η μικρή μου ήταν το πρωτοχροννιατικο δωρο μου!!! Και να σκεφτείτε ότι ήταν η μόνη φορά στα 12 χρόνια που ήμασταν μαΖί που δεν μου χε παρει καποιο δωρο. 

Από τότε δεν έχουμε ξαναβρεθεί βέβαια...αλλά υπομονή και κάποτε θα κοιμηθούν και τα δυο!χαχα

Αδιαθέτησα και γω σήμερα..δυστυχώς! Στους 3μιση μήνες..ενώ στο 1ο μου παιδάκι στους  5  είχα αδιαθετήσει

Φαίη  βγάλε απ το μυαλό σου σε παρακαλώ ότι δεν έχεις γάλα λόγω περιόδου...απλά θα μειωθεί λίγο η ροή και μπορεί να θέλει συχνότερα να φάει. Μην αγχώνεσαι..μανάδες θηλάζουν παιδιά 3ων και 4ων ετών.Αυτές δεν έχουν περιοδο λές? Ή πίνουν λίγο τα μεγάλα παιδιά ενώ τα μωρά θέλουν πολύ? Και να σε ρωτήσω...πώς κατάλαβες ότι μειώθηκε η παραγωγη σου? κλαίει το μωρό στο στήθος μήπως? Αν οχι...μπορεί να ναικαι ιδέα σου ότι μειώθηκε. 

Η μπέμπα μου τρελαίνεται στον πόνο 2/3 μέρες τώρα από τα δόντια...θα τα βγάλει σίγουρα πολύ σύντομα. Είναι άσπρα τα ουλάκια της..έχουν σχηματιστεί και τα σημεία που θα βγουν ! Της έχω δώσει ντεπον λίγες φορές..δεν μπορώ να την ακούω να τσιρίζει έτσι δυνατά το καημένο! Ταυτόχρονα βγάζει και ο μεγάλος μου γιος τους 2ους τραπεζίτες. Έκανε μέχρι και πυρετό αυτός..εκεί να δείτε πόνο!!! 

 

Το κατάλαβα επειδή βγάζω με το θηλαστρο και αφήνω πίσω γάλα όταν πηγαίνω για δουλειά... Εκεί που έβγαζα και 400γρ τη μέρα ξαφνικά τιποτα! Δεν έβγαζα καθόλου! Εχθές που άρχισε να μειώνεται η περίοδος έβγαλα 80 γρ και κατάλαβα ότι άρχισε πάλι να γεμίζει το στήθος! Σήμερα μου έχει σχεδόν τελειώσει και έβγαλα 150... Η παιδίατρος μου είπε ότι σε πολλές γυναίκες μειώνεται λόγω ορμονών αλλά επανέρχεται πάλι σύντομα! Απλά εμένα με έπιασε πανικός!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Το κατάλαβα επειδή βγάζω με το θηλαστρο και αφήνω πίσω γάλα όταν πηγαίνω για δουλειά... Εκεί που έβγαζα και 400γρ τη μέρα ξαφνικά τιποτα! Δεν έβγαζα καθόλου! Εχθές που άρχισε να μειώνεται η περίοδος έβγαλα 80 γρ και κατάλαβα ότι άρχισε πάλι να γεμίζει το στήθος! Σήμερα μου έχει σχεδόν τελειώσει και έβγαλα 150... Η παιδίατρος μου είπε ότι σε πολλές γυναίκες μειώνεται λόγω ορμονών αλλά επανέρχεται πάλι σύντομα! Απλά εμένα με έπιασε πανικός!

Πολύ χάρηκα που επανήλθε το γαλατάκι σου ηρέμησε κ απόλαυσε το ξανα

  • Ευχαριστώ 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Το κατάλαβα επειδή βγάζω με το θηλαστρο και αφήνω πίσω γάλα όταν πηγαίνω για δουλειά... Εκεί που έβγαζα και 400γρ τη μέρα ξαφνικά τιποτα! Δεν έβγαζα καθόλου! Εχθές που άρχισε να μειώνεται η περίοδος έβγαλα 80 γρ και κατάλαβα ότι άρχισε πάλι να γεμίζει το στήθος! Σήμερα μου έχει σχεδόν τελειώσει και έβγαλα 150... Η παιδίατρος μου είπε ότι σε πολλές γυναίκες μειώνεται λόγω ορμονών αλλά επανέρχεται πάλι σύντομα! Απλά εμένα με έπιασε πανικός!

Σου έφυγε ενα άγχος..

 

Να σε ρωτήσω βρε Φαίη ο μεγάλος σου που έπαθε βρογχιολιτιδα τι συμπτώματα ειχε??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Σου έφυγε ενα άγχος..

 

Να σε ρωτήσω βρε Φαίη ο μεγάλος σου που έπαθε βρογχιολιτιδα τι συμπτώματα ειχε??

Είχε ξεκινήσει με μπούκωμα πολύ, μετά βήχα πάρα πολύ και πυρετο... Επειδή όταν είσαι καινούρια μανούλα δεν ξέρεις πως να τους κάνεις ορό γιατί φοβάσαι η το λυπάσαι δεν ξεμπουκωνει σωστά οπότε εύκολα παγαινει το θέμα στους πνεύμονες... Μετα τον είχα με βραστηρα μέσα στο δωμάτιο και έλαιο ευκαλύπτου, εισπνοές, μάσκα στο νοσοκομείο πρωί βράδυ και να είμαι από πάνω του να μετράω ανάσες. Άσε... Μέχρι να πάνε 2 να μάθουν να φυσάνε μυτούλα θέλει πολυυυυυυ ορό!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...