Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες!!! Πέρσυ πάνω κάτω τέτοια εποχή μαθαίναμε όλες ότι είμαστε έγκυος ....πόσο συγκινητικό είναι βλέποντας το μικρό αγγελάκι να με κοιτάει και να Μ γελάει!!!!! Λιωνωωωωωωωω....!!!!!

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες!!! Πέρσυ πάνω κάτω τέτοια εποχή μαθαίναμε όλες ότι είμαστε έγκυος ....πόσο συγκινητικό είναι βλέποντας το μικρό αγγελάκι να με κοιτάει και να Μ γελάει!!!!! Λιωνωωωωωωωω....!!!!!

χα χα χα σαν σημερα ακριβως εκανα το τεστακι κ ηταν θετικο!!!!! ουτε κ το πιστευα! κ τωρα ειμαστε 4 μηνων!!! περασε ενας χρονος ακριβως κ ειναι απιστευτο πως περασαν ολα σε αυτο το διαστημα!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

χα χα χα σαν σημερα ακριβως εκανα το τεστακι κ ηταν θετικο!!!!! ουτε κ το πιστευα! κ τωρα ειμαστε 4 μηνων!!! περασε ενας χρονος ακριβως κ ειναι απιστευτο πως περασαν ολα σε αυτο το διαστημα!

Άστα εγώ το έμαθα αρχές Γενάρη αλλά ήμουν σίγουρη ότι ήμουν το ένιωθα... Περνάει ο καιρός αυτά σκέφτομαι να τα χαρούμε τώρα όσο καθόμαστε γρ μετά θα έχουμε πολύ τρεξιμο


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κορίτσια εμας σαν χθες ειχε γινει η επαφή και ηρθε αυτο το γλυκο πλασματακι στον κόσμο. Γερό να ναι..και του χρονου με Υγεία..

Εμένα απο χθες μου κανει εντονη απεργία η μικρη.. υπομονη κ επιμονή..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Χρονια πολλα κορίτσια εμας σαν χθες ειχε γινει η επαφή και ηρθε αυτο το γλυκο πλασματακι στον κόσμο. Γερό να ναι..και του χρονου με Υγεία..

Εμένα απο χθες μου κανει εντονη απεργία η μικρη.. υπομονη κ επιμονή..

Τι εννοείς απεργία; Χαχαχαχα φαντάζομαι όχι πείνας; 

Όντως ρε κορίτσια! Πώς πέρασε ο καιρός; Τι ωραία όμως που πέρασε ε;

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Χρονια πολλα κορίτσια εμας σαν χθες ειχε γινει η επαφή και ηρθε αυτο το γλυκο πλασματακι στον κόσμο. Γερό να ναι..και του χρονου με Υγεία..

Εμένα απο χθες μου κανει εντονη απεργία η μικρη.. υπομονη κ επιμονή..

Χρονια πολλα κοριτσια!ολες γιορταζουμε αυτες τις μερες τη συλληψη των μωρων μας!αν το σκεφτειτε γιναν ενος ετους!Εγω το τεστ το εκανα τον Γεναρη μετα τις γιορτές!

Σοφακι οταν.λες απεργια εννοείς οτι τρωει λιγο ή τρωει αν.μεγάλα διαστηματα;


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Όπως σας είπα αδιαθετησα τελικά προχθές και η παραγωγή από το γάλα μου έχει μειωθεί πάρα πολύ και έχω στενοχωρηθεί! Αύριο θα αναγκαστώ να του δώσω ξένο γάλα γιατί δεν φτάνει για το δικό μου για να βγάλω κιόλας... Η παιδίατρος λέει να μην στενοχωριεμαι και ότι είναι ορμονική διαταραχή από την περίοδο αλλά θα επανέλθει πάλι η παραγωγή μου.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

@2angels @lenoutso οταν λεω κοριτσια απεργια εννοω απεργια θηλασμού να μη θελει να θηλασει σωστά ακουσατε*ειδατε χαχαχαχ εχει αρνηση στο αριστερό στήθος, σήμερα τελικα λιιιγο καλύτερα..την ημερα το παθαινει το βράδυ ειναι μια χαρα..

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Όπως σας είπα αδιαθετησα τελικά προχθές και η παραγωγή από το γάλα μου έχει μειωθεί πάρα πολύ και έχω στενοχωρηθεί! Αύριο θα αναγκαστώ να του δώσω ξένο γάλα γιατί δεν φτάνει για το δικό μου για να βγάλω κιόλας... Η παιδίατρος λέει να μην στενοχωριεμαι και ότι είναι ορμονική διαταραχή από την περίοδο αλλά θα επανέλθει πάλι η παραγωγή μου.

Να μη στεναχωριέσαι και ια επανέλθει όπως πολυ ορθα σου ειπαν..να σε ρωτησω στηθος ποσο συχνά τον βάζεις? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Όπως σας είπα αδιαθετησα τελικά προχθές και η παραγωγή από το γάλα μου έχει μειωθεί πάρα πολύ και έχω στενοχωρηθεί! Αύριο θα αναγκαστώ να του δώσω ξένο γάλα γιατί δεν φτάνει για το δικό μου για να βγάλω κιόλας... Η παιδίατρος λέει να μην στενοχωριεμαι και ότι είναι ορμονική διαταραχή από την περίοδο αλλά θα επανέλθει πάλι η παραγωγή μου.

Ναι το έχω ακούσει κ εγώ ότι μειώνει την παραγωγή προσπάθησε να τον έχεις συνέχεια στο στήθος.και αν δεις ότι συνεχίζει δύο τρεις μέρες να μην χορταινει τότε να του δώσεις ξένο μην βιαστεις.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Όπως σας είπα αδιαθετησα τελικά προχθές και η παραγωγή από το γάλα μου έχει μειωθεί πάρα πολύ και έχω στενοχωρηθεί! Αύριο θα αναγκαστώ να του δώσω ξένο γάλα γιατί δεν φτάνει για το δικό μου για να βγάλω κιόλας... Η παιδίατρος λέει να μην στενοχωριεμαι και ότι είναι ορμονική διαταραχή από την περίοδο αλλά θα επανέλθει πάλι η παραγωγή μου.

Λογικό να στεναχωρηθείς, αλλά μην το αφήσεις να σε επηρεάσει κ να επηρεάσει αυτόματα κ άλλο τη παραγωγή. Σκέψου κ τα χειρότερα....εμένα μου κόπηκε στους 2 μήνες, ούτε καν πρόλαβα να τους κλείσω. Κόπηκε μια φορά, το επανέφερα και είχα μεγάλη παραγωγη. Μετα ξανακοπηκε κ τελος.... δεν επανερχονταν με τίποτα! Ηρεμία κ θα επιστρέψεις στα φυσιολογικά.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

@2angels @lenoutso οταν λεω κοριτσια απεργια εννοω απεργια θηλασμού να μη θελει να θηλασει σωστά ακουσατε*ειδατε χαχαχαχ εχει αρνηση στο αριστερό στήθος, σήμερα τελικα λιιιγο καλύτερα..την ημερα το παθαινει το βράδυ ειναι μια χαρα..

Να μη στεναχωριέσαι και ια επανέλθει όπως πολυ ορθα σου ειπαν..να σε ρωτησω στηθος ποσο συχνά τον βάζεις? 

Ανά 2-3 ώρες τη μέρα και 2 φορές τη νύχτα... Γύρω στις 2 και μετά κατά τις 5:30. 

πρίν από 10 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ναι το έχω ακούσει κ εγώ ότι μειώνει την παραγωγή προσπάθησε να τον έχεις συνέχεια στο στήθος.και αν δεις ότι συνεχίζει δύο τρεις μέρες να μην χορταινει τότε να του δώσεις ξένο μην βιαστεις.

Του αγόρασα σήμερα γιατί δεν είχα άλλο στην κατάψυξη για αύριο που θα πάω για δουλειά. Όσο είμαι σπίτι τον βάζω συνέχεια και πίνω και τσάι θηλασμού.

πρίν από 9 λεπτά , 2angels είπε:

Λογικό να στεναχωρηθείς, αλλά μην το αφήσεις να σε επηρεάσει κ να επηρεάσει αυτόματα κ άλλο τη παραγωγή. Σκέψου κ τα χειρότερα....εμένα μου κόπηκε στους 2 μήνες, ούτε καν πρόλαβα να τους κλείσω. Κόπηκε μια φορά, το επανέφερα και είχα μεγάλη παραγωγη. Μετα ξανακοπηκε κ τελος.... δεν επανερχονταν με τίποτα! Ηρεμία κ θα επιστρέψεις στα φυσιολογικά.

Μου το είπε και η μαία ότι δεν πρέπει να αγχώνομαι γιατί θα μειωθεί πολύ χειρότερα! Αλλά το σκέφτομαι... Δεν είμαι ακόμα έτοιμη ψυχολογικά να τον σταματήσω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ανά 2-3 ώρες τη μέρα και 2 φορές τη νύχτα... Γύρω στις 2 και μετά κατά τις 5:30. 

Του αγόρασα σήμερα γιατί δεν είχα άλλο στην κατάψυξη για αύριο που θα πάω για δουλειά. Όσο είμαι σπίτι τον βάζω συνέχεια και πίνω και τσάι θηλασμού.

Μου το είπε και η μαία ότι δεν πρέπει να αγχώνομαι γιατί θα μειωθεί πολύ χειρότερα! Αλλά το σκέφτομαι... Δεν είμαι ακόμα έτοιμη ψυχολογικά να τον σταματήσω!

Λογικό να μην είσαι έτοιμη ακόμα αλλά πιστεύω θα επανέλθει αλλιώς μπορείς να συμβουλευτείς κ κάποιον σύμβουλο θηλασμού για να σε βοηθήσει να κρατήσεις τοννθηλασμο


...:-D

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ανά 2-3 ώρες τη μέρα και 2 φορές τη νύχτα... Γύρω στις 2 και μετά κατά τις 5:30. 

Του αγόρασα σήμερα γιατί δεν είχα άλλο στην κατάψυξη για αύριο που θα πάω για δουλειά. Όσο είμαι σπίτι τον βάζω συνέχεια και πίνω και τσάι θηλασμού.

Μου το είπε και η μαία ότι δεν πρέπει να αγχώνομαι γιατί θα μειωθεί πολύ χειρότερα! Αλλά το σκέφτομαι... Δεν είμαι ακόμα έτοιμη ψυχολογικά να τον σταματήσω!

Το τσαι θηλασμου τι περιεχει μεσα??? Μαραθο?? Στο e lactancia το βγαζει high risk Δηλαδή η μεγάλη κατανάλωση μπορεί να προκαλέσει λήθαργο, εμετό και υποτονία, είτε στο μωρό είτε στη μητέρα.πιες λιγο γλυκανισο 3 4 μερες απο μια κούπα την ημερα...οχι τον αστεροειδή αλλα τα σπορακια..βραστα και σουρωσε τα 

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Το τσαι θηλασμου τι περιεχει μεσα??? Μαραθο?? Στο e lactancia το βγαζει high risk Δηλαδή η μεγάλη κατανάλωση μπορεί να προκαλέσει λήθαργο, εμετό και υποτονία, είτε στο μωρό είτε στη μητέρα.πιες λιγο γλυκανισο 3 4 μερες απο μια κούπα την ημερα...οχι τον αστεροειδή αλλα τα σπορακια..βραστα και σουρωσε τα 

Δεν πίνω πολύ, κανονικά λέει 4 κούπες τη μέρα, εγώ πίνω 2... Πώς γίνεται να είναι high risk όμως αφού είναι για το θηλασμό;;; Πώς το έγραψες στην αναζήτηση; Γιατί έγραψα το όνομα από το τσάι, έγραψα και μάραθος και δεν μου το βγάζει...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...