Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μπράβο και σε εσένα και στο νινακι σου!!! Βρήκες ωραίο σπιτάκι;

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω όσες πήρατε το 6μηνο... Έκανα αίτηση 20/12/2018 και σήμερα μπήκαν 511€ από 01/01/2019 έως 31/01/2019 λέει. Από 20/12/2018 έως 31/12/2018 δεν μου τα έβαλαν! Γιατί;;;;;

φαιη μου εγω εκανα αιτηση στις 24.12 . στο 6μηνο βγηκα απο τις 15.12  .Μου εβαλαν για 15-31/12/18  284 ευρω + δωρο χριστουγεννων + επιδομα αδειας ( μπηκαν 15/1/19) και σημερα μου εβαλαν 511,53 για τον Ιανουαριο . μηπως να παρεις να ρωτησεις ? η μπες στον οαεδ online na deis στις πληρωμες.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

φαιη μου εγω εκανα αιτηση στις 24.12 . στο 6μηνο βγηκα απο τις 15.12  .Μου εβαλαν για 15-31/12/18  284 ευρω + δωρο χριστουγεννων + επιδομα αδειας ( μπηκαν 15/1/19) και σημερα μου εβαλαν 511,53 για τον Ιανουαριο . μηπως να παρεις να ρωτησεις ? η μπες στον οαεδ online na deis στις πληρωμες.

Με μπερδέψεις! Αφού έκανες αίτηση στις 24/12 γιατί σου έδωσαν από 15/12; Μπήκα online και αναφέρεται μόνο η πληρωμή του Ιανουαρίου 511,53€ τίποτα άλλο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Με μπερδέψεις! Αφού έκανες αίτηση στις 24/12 γιατί σου έδωσαν από 15/12; Μπήκα online και αναφέρεται μόνο η πληρωμή του Ιανουαρίου 511,53€ τίποτα άλλο!

Σου έστειλα κ πμ.δεν έχει σημασία η ημερομηνία της αιτήσεως. Μετράει ποτέ τελειώνει η άδεια λοχείας. Μπες online και διάλεξε   πρόγραμματα κ επιδότησεις . επελεξε την παροχή μητρότητας κ δες από ποτέ ξεκίνησε το 6Μηνο σου.

On 30/1/2019 at 10:55 ΠΜ, λιλιτο είπε:

@2angels  περαστικα σας ευχομαι. 

βλεπω τα μωρακια ολα μια χαεα απο αναπτυξη , εμενα τωρα εφτασε τα 6 κιλα. φαγητο ειπε η παιδιατρος στον 6ο. 

εντωμεταξυ εχει απο την ωρα που μπηκε στον 4ο σταματησε να δεχεται πιπιλα, πονανε τα δοντακια της κυριως απογευμα τρελη γκρινια. και θελει μονο μανουλα, ψιλοχαλασε και τον υπνο της, κοιμοταν 10-7 καιτωρα μπορει να σηκωνεται καποιεσ μερες ανα 2ωρο! και δεν δεχεται κ μπουκαλι , με πολυ ζορι θα πιει ενω επινε μια χαρα οταν την αφηνα στις γιαγιαδες. τι επαθε ??συγχυση θηλων απο την αναποδη?

Να σε ρωτήσω κ εμένα τώρα τελευταία δεν δέχεται την πιπιλα κ την φτύνει.. εσένα Ακόμα σου το κάνει;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 Που να το κοιτάξω αυτό; Πήγα εκεί που λες και λέει ότι έχω εγκριθεί και ημερομηνία έχει 17/01 που το ενέκρινε ο ΟΑΕΔ και από κάτω που γράφει τις πληρωμές γράφει πληρωμή για τον Ιανουάριο...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

@ada32 Που να το κοιτάξω αυτό; Πήγα εκεί που λες και λέει ότι έχω εγκριθεί και ημερομηνία έχει 17/01 που το ενέκρινε ο ΟΑΕΔ και από κάτω που γράφει τις πληρωμές γράφει πληρωμή για τον Ιανουάριο...

Με συγχωρείς.. Μπες στις αιτήσεις (στα δεξιά είναι) ,διάλεξε την παροχή μητρότητας κ θα τα δεις από κάτω αναλυτικά


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες εχω τοσα νευρα που δν μπορω πρεπει καπου να τα πω . Χθες ηρθε η μια νονα απο τις δυο σπιτι μας η οποια ειναι 20 ετων κ ειναι η ξεδςεφη του αντρα μου που θα βαφτισουν κ το παιδι το σεπτεμβρη. Συνηθως ερχετε με την μανα ων της  (θεια του αντρα μ) που εχει αυτοκινητο. Ομως η μανα της δν νιωθει μια χθες κατα τις 10 περνει τηλ η μικρη την μανα της να ερθει να την παρει απο το σπιτι . Κ ερχετς κ καθετε μεχρι τις 12.30. κ ερχετε κ μολις ειχα κοιμησει τον μικρο κ της λεω μιλα λιγο πιο σιγα μην ξυπνησει αααα !!! Τον μαθατε στην ησυχια????? Μετα απο λιγο ο μικρος ξυπναει κ μπαινει μεσα στο δωματιο κ αρχιζε κ τ μιλαγε κ εγω αντε μετα να τον ξανακοιμησω.... Με τα πολλα τον ξανακοιμηζω παω μεσα κ μιλαμε για την βαπτιση κ μ λεει α να το κανετε κυριακη σαββατο δν μπορω να λειψω απο την δουλεια ....

 Κ να βαλεις κοντο φορεμα ολο μακρυα φορας κ της λεω θα βαλω οτι με κανει να νιωθω ανετα κ ωραια .οχι να μην βαλεις μακρυ κ της ξαναλεω ρο ιδιο κ πεταγετε η μικρη κ της λεει ρε μαμα αστην θα βαλει οτι θελει. Στο τελος καθοντουσαν κ εβλεπαν τηλεοραση. Κ ουτε λογος για να φυγουν εγω να κοιμαμαι ορθια κ ο αντρας μου.... Κ τωρα πειτε μ ειμαι υπερβολικη κ κακια; Εσεις θα πηγαινατε επισκεψη 10 η ωρα κ δν θα ξεκολαγατε με μωρο στο απιτι; Μ εσπασαν τα νευρα... Συγγνωμη για το κατεβατο.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 6:06 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

@ada32 Που να το κοιτάξω αυτό; Πήγα εκεί που λες και λέει ότι έχω εγκριθεί και ημερομηνία έχει 17/01 που το ενέκρινε ο ΟΑΕΔ και από κάτω που γράφει τις πληρωμές γράφει πληρωμή για τον Ιανουάριο...

@ΦαιηΚατς πηγαινε εκεί που λέει προγράμματα /επιδοτήσεις. Εγώ πληρωθηκα 450 από 5/12 έως 31/12 πήγα για αίτηση ακριβώς τη μέρα που θεωρητικά ξεκινούσε το 6μηνο. Επίσης πληρωθηκα τώρα την Παρασκευή 57 δώρο Χριστουγέννων και 511 για τον μήνα Ιανουάριο. Μήπως να πας από εκεί να δεις τι γίνεται. 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marmat είπε:

@ΦαιηΚατς πηγαινε εκεί που λέει προγράμματα /επιδοτήσεις. Εγώ πληρωθηκα 450 από 5/12 έως 31/12 πήγα για αίτηση ακριβώς τη μέρα που θεωρητικά ξεκινούσε το 6μηνο. Επίσης πληρωθηκα τώρα την Παρασκευή 57 δώρο Χριστουγέννων και 511 για τον μήνα Ιανουάριο. Μήπως να πας από εκεί να δεις τι γίνεται. 

Πήρα τηλέφωνο κοριτσακι μου και έβαλα άκρη... Δεν είχαν ενεργοποιησει την εντολή για πληρωμή για τον Δεκέμβριο. Το διόρθωσαν σήμερα! Ευχαριστώ πολύ πάντως...

11 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα μανουλες εχω τοσα νευρα που δν μπορω πρεπει καπου να τα πω . Χθες ηρθε η μια νονα απο τις δυο σπιτι μας η οποια ειναι 20 ετων κ ειναι η ξεδςεφη του αντρα μου που θα βαφτισουν κ το παιδι το σεπτεμβρη. Συνηθως ερχετε με την μανα ων της  (θεια του αντρα μ) που εχει αυτοκινητο. Ομως η μανα της δν νιωθει μια χθες κατα τις 10 περνει τηλ η μικρη την μανα της να ερθει να την παρει απο το σπιτι . Κ ερχετς κ καθετε μεχρι τις 12.30. κ ερχετε κ μολις ειχα κοιμησει τον μικρο κ της λεω μιλα λιγο πιο σιγα μην ξυπνησει αααα !!! Τον μαθατε στην ησυχια????? Μετα απο λιγο ο μικρος ξυπναει κ μπαινει μεσα στο δωματιο κ αρχιζε κ τ μιλαγε κ εγω αντε μετα να τον ξανακοιμησω.... Με τα πολλα τον ξανακοιμηζω παω μεσα κ μιλαμε για την βαπτιση κ μ λεει α να το κανετε κυριακη σαββατο δν μπορω να λειψω απο την δουλεια ....

 Κ να βαλεις κοντο φορεμα ολο μακρυα φορας κ της λεω θα βαλω οτι με κανει να νιωθω ανετα κ ωραια .οχι να μην βαλεις μακρυ κ της ξαναλεω ρο ιδιο κ πεταγετε η μικρη κ της λεει ρε μαμα αστην θα βαλει οτι θελει. Στο τελος καθοντουσαν κ εβλεπαν τηλεοραση. Κ ουτε λογος για να φυγουν εγω να κοιμαμαι ορθια κ ο αντρας μου.... Κ τωρα πειτε μ ειμαι υπερβολικη κ κακια; Εσεις θα πηγαινατε επισκεψη 10 η ωρα κ δν θα ξεκολαγατε με μωρο στο απιτι; Μ εσπασαν τα νευρα... Συγγνωμη για το κατεβατο.

Εντάξει, έλεος κάπου! Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο από όλα ... Την παλεύουν καθόλου;;; Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και μόνο στη σκέψη! Εγώ θα την έδιωχνα με τρόπο, όπως και το έχω κάνει δηλαδή! Τους είπα "καθιστε εσείς αν θέλετε, εγώ προσκυναω από τη νυστα" και έφυγαν!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα μανουλες εχω τοσα νευρα που δν μπορω πρεπει καπου να τα πω . Χθες ηρθε η μια νονα απο τις δυο σπιτι μας η οποια ειναι 20 ετων κ ειναι η ξεδςεφη του αντρα μου που θα βαφτισουν κ το παιδι το σεπτεμβρη. Συνηθως ερχετε με την μανα ων της  (θεια του αντρα μ) που εχει αυτοκινητο. Ομως η μανα της δν νιωθει μια χθες κατα τις 10 περνει τηλ η μικρη την μανα της να ερθει να την παρει απο το σπιτι . Κ ερχετς κ καθετε μεχρι τις 12.30. κ ερχετε κ μολις ειχα κοιμησει τον μικρο κ της λεω μιλα λιγο πιο σιγα μην ξυπνησει αααα !!! Τον μαθατε στην ησυχια????? Μετα απο λιγο ο μικρος ξυπναει κ μπαινει μεσα στο δωματιο κ αρχιζε κ τ μιλαγε κ εγω αντε μετα να τον ξανακοιμησω.... Με τα πολλα τον ξανακοιμηζω παω μεσα κ μιλαμε για την βαπτιση κ μ λεει α να το κανετε κυριακη σαββατο δν μπορω να λειψω απο την δουλεια ....

 Κ να βαλεις κοντο φορεμα ολο μακρυα φορας κ της λεω θα βαλω οτι με κανει να νιωθω ανετα κ ωραια .οχι να μην βαλεις μακρυ κ της ξαναλεω ρο ιδιο κ πεταγετε η μικρη κ της λεει ρε μαμα αστην θα βαλει οτι θελει. Στο τελος καθοντουσαν κ εβλεπαν τηλεοραση. Κ ουτε λογος για να φυγουν εγω να κοιμαμαι ορθια κ ο αντρας μου.... Κ τωρα πειτε μ ειμαι υπερβολικη κ κακια; Εσεις θα πηγαινατε επισκεψη 10 η ωρα κ δν θα ξεκολαγατε με μωρο στο απιτι; Μ εσπασαν τα νευρα... Συγγνωμη για το κατεβατο.

Πρέπει να είναι όντως αγενέστατοι.Εκτός του ότι δεν κάθεσαι τόσο αργά σε σπίτι με τόσο μικρό παιδί, δεν προσπαθείς να κάνεις κουμάντο στον άλλον πότε θα γίνει η βάπτιση, τι θα φορέσει κτλ.Καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 5:20 ΜΜ, ada32 είπε:

Σου έστειλα κ πμ.δεν έχει σημασία η ημερομηνία της αιτήσεως. Μετράει ποτέ τελειώνει η άδεια λοχείας. Μπες online και διάλεξε   πρόγραμματα κ επιδότησεις . επελεξε την παροχή μητρότητας κ δες από ποτέ ξεκίνησε το 6Μηνο σου.

Να σε ρωτήσω κ εμένα τώρα τελευταία δεν δέχεται την πιπιλα κ την φτύνει.. εσένα Ακόμα σου το κάνει;

Ναι δεν τη δέχεται με τίποτα και τώρα άρχισε να μη θέλει και το μπιμπερο.αν και αυτό το έπαιρνε σπανια οπότε το καταλαβαίνω να το ξεχνάει αλλά την πιπίλα δεν καταλαβαίνω γιατί. Περίμενα ότι αφού πονανς τα δοντακια θα τη θέλει να τη μασάει έστω


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Πήρα τηλέφωνο κοριτσακι μου και έβαλα άκρη... Δεν είχαν ενεργοποιησει την εντολή για πληρωμή για τον Δεκέμβριο. Το διόρθωσαν σήμερα! Ευχαριστώ πολύ πάντως...

Εντάξει, έλεος κάπου! Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο από όλα ... Την παλεύουν καθόλου;;; Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και μόνο στη σκέψη! Εγώ θα την έδιωχνα με τρόπο, όπως και το έχω κάνει δηλαδή! Τους είπα "καθιστε εσείς αν θέλετε, εγώ προσκυναω από τη νυστα" και έφυγαν!

Την επομενη φορα το ιδιο θα κανω κ εγω δν μπορω να καταλαβω ειλικρινα ειχα τοσα νευρα που δν με επερνε ο υπνος.στο τελος θα αε πουν κ κακια

Αλλα ειλικρινα πλεον δν με απασχολει καθολου.... Απκα αναρωτιεμε τοση αναιστησια δεν σε σεβονται με αυτον τον τροπο.. 

πρίν από 35 λεπτά , sunshine83 είπε:

Πρέπει να είναι όντως αγενέστατοι.Εκτός του ότι δεν κάθεσαι τόσο αργά σε σπίτι με τόσο μικρό παιδί, δεν προσπαθείς να κάνεις κουμάντο στον άλλον πότε θα γίνει η βάπτιση, τι θα φορέσει κτλ.Καλό κουράγιο!

Α

Γενεστατοι ειναι σιγουρα το απεδειξαν πρεπει να αρχισω να γινομαι κακια κ εγω αλλιως δν περνουν μπροατα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα μανουλες εχω τοσα νευρα που δν μπορω πρεπει καπου να τα πω . Χθες ηρθε η μια νονα απο τις δυο σπιτι μας η οποια ειναι 20 ετων κ ειναι η ξεδςεφη του αντρα μου που θα βαφτισουν κ το παιδι το σεπτεμβρη. Συνηθως ερχετε με την μανα ων της  (θεια του αντρα μ) που εχει αυτοκινητο. Ομως η μανα της δν νιωθει μια χθες κατα τις 10 περνει τηλ η μικρη την μανα της να ερθει να την παρει απο το σπιτι . Κ ερχετς κ καθετε μεχρι τις 12.30. κ ερχετε κ μολις ειχα κοιμησει τον μικρο κ της λεω μιλα λιγο πιο σιγα μην ξυπνησει αααα !!! Τον μαθατε στην ησυχια????? Μετα απο λιγο ο μικρος ξυπναει κ μπαινει μεσα στο δωματιο κ αρχιζε κ τ μιλαγε κ εγω αντε μετα να τον ξανακοιμησω.... Με τα πολλα τον ξανακοιμηζω παω μεσα κ μιλαμε για την βαπτιση κ μ λεει α να το κανετε κυριακη σαββατο δν μπορω να λειψω απο την δουλεια ....

 Κ να βαλεις κοντο φορεμα ολο μακρυα φορας κ της λεω θα βαλω οτι με κανει να νιωθω ανετα κ ωραια .οχι να μην βαλεις μακρυ κ της ξαναλεω ρο ιδιο κ πεταγετε η μικρη κ της λεει ρε μαμα αστην θα βαλει οτι θελει. Στο τελος καθοντουσαν κ εβλεπαν τηλεοραση. Κ ουτε λογος για να φυγουν εγω να κοιμαμαι ορθια κ ο αντρας μου.... Κ τωρα πειτε μ ειμαι υπερβολικη κ κακια; Εσεις θα πηγαινατε επισκεψη 10 η ωρα κ δν θα ξεκολαγατε με μωρο στο απιτι; Μ εσπασαν τα νευρα... Συγγνωμη για το κατεβατο.

Κορίτσι μ απο τη στιγμη που εχεις το παιδάκι σ κ τον άντρα σ μη σε νοιάζει τίποτα! Θα τους λες αυτό που νιώθεις κ ας παρεξηγηθουν, αυτά του τύπου να σ κανουν κουμάντο κ τα σχετικά καλά είναι να τα ξεκοβεις εξ αρχής γτ μετα δε κόβονται με Τίποτα κ αν σε πουν κακιά;; εσυ ξέρεις τις αντοχές σου την ημέρα κ τη κούραση σου..καλη δυναμη σ εύχομαι γτ ώντας κ νονά θα θέλει να εχει κ δικαιώματα στο παιδί!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Κορίτσι μ απο τη στιγμη που εχεις το παιδάκι σ κ τον άντρα σ μη σε νοιάζει τίποτα! Θα τους λες αυτό που νιώθεις κ ας παρεξηγηθουν, αυτά του τύπου να σ κανουν κουμάντο κ τα σχετικά καλά είναι να τα ξεκοβεις εξ αρχής γτ μετα δε κόβονται με Τίποτα κ αν σε πουν κακιά;; εσυ ξέρεις τις αντοχές σου την ημέρα κ τη κούραση σου..καλη δυναμη σ εύχομαι γτ ώντας κ νονά θα θέλει να εχει κ δικαιώματα στο παιδί!η νο

Το ξερω εχεις δικιο.. η νονα τ παιδιου δν ειπε κατι εχουμε πολυ καλες σχεσεις. Η μανα της χωνετε


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Το ξερω εχεις δικιο.. η νονα τ παιδιου δν ειπε κατι εχουμε πολυ καλες σχεσεις. Η μανα της χωνετε

Αα δε κατάλαβα καλά..μια χαρά τοτε αφού είναι η μάνα ε εντάξει!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2019 at 5:30 ΜΜ, Evangeliaaa είπε:

Κορίτσι μ απο τη στιγμη που εχεις το παιδάκι σ κ τον άντρα σ μη σε νοιάζει τίποτα! Θα τους λες αυτό που νιώθεις κ ας παρεξηγηθουν, αυτά του τύπου να σ κανουν κουμάντο κ τα σχετικά καλά είναι να τα ξεκοβεις εξ αρχής γτ μετα δε κόβονται με Τίποτα κ αν σε πουν κακιά;; εσυ ξέρεις τις αντοχές σου την ημέρα κ τη κούραση σου..καλη δυναμη σ εύχομαι γτ ώντας κ νονά θα θέλει να εχει κ δικαιώματα στο παιδί!η νο

 

Καλημερα σας οσες ξεκινησαν φεουτοκρεμα πως τα πανε τα μωρακια σας... Εμενα με χιλια ζορια να φαει 5 κουταλακια μετα αρχιζει κ κλαιει. Εχω απελπιστει..


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...