Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, 2angels είπε:

Άντε μπράβο! Πάλι καλά....

εμάς βρέθηκε κ μικρόβιο στα ούρα.... Φοβάμαι τοοοοσο πολύ! Δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί άλλο το παιδάκι μου! Θα μας στείλει για υπέρηχο κ μακάρι να μην χρειαστεί κυστεοσκόπηση. :-(

Περαστικά στη μικρούλα σας φίλη..πως αρρώστησε?κόλλησε απο κάποιον??

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , 2angels είπε:

Μάλλον... Αυτό που με ανησυχεί είναι η ουρολοίμωξη και γιατί δεν τρώει... Έχω σκάσει βρε κορίτσια!

Ενα απ τα συμπτώματα ειναι αφαγια

  • Λυπημένη/-ος 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες εδω και δυο βδομαδες ο μικρος μ κοιμαται στις 9 ξυπναει στις 11 τρωει λιγο ακομα κ μετα μενει ξυπνιος μεχρι τις 2 οπου ξανατρωει κ κατα τις 3 κοιμαται μεχρι τις10 το πρωι. Εχω προσπαθησει να τον ξυπνησω το πρωι στις 8 εφαγε κ ξανακοιμηθηκε... Κ μετανολη μερα ζητημα να κοιμηθει μια με δυο ωρες... Τι να κανω πως να αλλαξω την ωρα; Μηπως πεεναει αλμα ειναι 19 εβδομαδων


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα μανουλες εδω και δυο βδομαδες ο μικρος μ κοιμαται στις 9 ξυπναει στις 11 τρωει λιγο ακομα κ μετα μενει ξυπνιος μεχρι τις 2 οπου ξανατρωει κ κατα τις 3 κοιμαται μεχρι τις10 το πρωι. Εχω προσπαθησει να τον ξυπνησω το πρωι στις 8 εφαγε κ ξανακοιμηθηκε... Κ μετανολη μερα ζητημα να κοιμηθει μια με δυο ωρες... Τι να κανω πως να αλλαξω την ωρα; Μηπως πεεναει αλμα ειναι 19 εβδομαδων

κ εμεις το ιδιο ακριβως ωραριο ειχαμε μεχρι πριν μια εβδομαδα που εκανε το τεταρτο εμβολιο κοιμηθηκε λιγο παραπανω απο νωρις το.βραδυ κ τωρα κοιμαται 12 κ. ξυπναει 6 το πρωι τρωει ξανακοιμαται μεχρι της 11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Εμείς πήγαμε ξανά γιατρό... Ξεκινήσαμε αντιβίωση για την ουρολοίμωξη η οποία δυστυχώς είναι ενδογενή κ όχι από επιμόλυνση. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να το ψάξουμε.... Επίσης μας έδωσε κ εισπνεόμενα αερολιν κ φλιξοταιτ για το βήχα. Όλα τα καλά μαζί.... Μόλις συνέλθει θα ξεκινήσουμε το ψάξιμο. Έχω καταστεναχωρηθει κ μου είναι λίγο δύσκολο να το διαχειριστω αν κ προσπαθώ. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

κ εμεις το ιδιο ακριβως ωραριο ειχαμε μεχρι πριν μια εβδομαδα που εκανε το τεταρτο εμβολιο κοιμηθηκε λιγο παραπανω απο νωρις το.βραδυ κ τωρα κοιμαται 12 κ. ξυπναει 6 το πρωι τρωει ξανακοιμαται μεχρι της λες 

Λες να ειναι καποιο αλμα τελικα

Κοριτσια αυριι το πρωι θα ερθει να δςι τον μικρο ο καινουργιος παιδιατρος στην αλλη δν ξαναπαμε κ με αυτο το γαλα εμετους κ της το λεεω κ μ λεει οποιο κ να παρει το ιδιο αποτελεσμα θα εχει δν γινετε να κλαιει ολη μερα κ να βγαζει συνεχεια το αλλο ..... 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Καλημέρα. Εμείς πήγαμε ξανά γιατρό... Ξεκινήσαμε αντιβίωση για την ουρολοίμωξη η οποία δυστυχώς είναι ενδογενή κ όχι από επιμόλυνση. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να το ψάξουμε.... Επίσης μας έδωσε κ εισπνεόμενα αερολιν κ φλιξοταιτ για το βήχα. Όλα τα καλά μαζί.... Μόλις συνέλθει θα ξεκινήσουμε το ψάξιμο. Έχω καταστεναχωρηθει κ μου είναι λίγο δύσκολο να το διαχειριστω αν κ προσπαθώ. 

Μη σε παιρνει απο κατω λύση υπάρχει να σαι δυνατη χρειάζεται μη σε βλεπει και η μικρουλα ετσι και ολα θα πανε καλα..περαστικα σας να ναι γρηγορα!!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μη σε παιρνει απο κατω λύση υπάρχει να σαι δυνατη χρειάζεται μη σε βλεπει και η μικρουλα ετσι και ολα θα πανε καλα..περαστικα σας να ναι γρηγορα!!

Σε ευχαριστώ πολύ βρε Σοφάκι μου.... Μου την έχουν ταλαιπωρήσει με πολλές εξετάσεις λόγω ιστορικού των προηγούμενων μωρών κ δεν αντέχω να τη βλέπω να ταλαιπωρείται πάλι . Εύχομαι να μην χρειαστεί παραπάνω ψάξιμο πέρα από τον απλό υπέρηχο. Να βγει καθαρός να ησυχάσει η μπεμπουλα μου....κ κατά επέκταση κ εμείς! Ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή! Δόξα το Θεό!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ βρε Σοφάκι μου.... Μου την έχουν ταλαιπωρήσει με πολλές εξετάσεις λόγω ιστορικού των προηγούμενων μωρών κ δεν αντέχω να τη βλέπω να ταλαιπωρείται πάλι . Εύχομαι να μην χρειαστεί παραπάνω ψάξιμο πέρα από τον απλό υπέρηχο. Να βγει καθαρός να ησυχάσει η μπεμπουλα μου....κ κατά επέκταση κ εμείς! Ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή! Δόξα το Θεό!

Το ξερω και εκει π ηρέμησε απο τις εξετάσεις αντε πάλι.. λιγο ακομα και μετά ευχομαι να μη χρειαστεί περα απο εμβόλια κατι αλλο..Ευτυχώς ναι..λογω της αφαγιας το καταλάβατε?

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ βρε Σοφάκι μου.... Μου την έχουν ταλαιπωρήσει με πολλές εξετάσεις λόγω ιστορικού των προηγούμενων μωρών κ δεν αντέχω να τη βλέπω να ταλαιπωρείται πάλι . Εύχομαι να μην χρειαστεί παραπάνω ψάξιμο πέρα από τον απλό υπέρηχο. Να βγει καθαρός να ησυχάσει η μπεμπουλα μου....κ κατά επέκταση κ εμείς! Ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή! Δόξα το Θεό!

Κοριτσακι μου, σε καταλαβαίνω αλλά πρέπει να οπλιστείτε με ψυχραιμία... Καλύτερα να την ταλαιπωρήσουν λίγο παραπάνω τώρα που είναι αρχή πάρα μετά! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις. 

Εγώ σήμερα τα πήγα και τα δύο παιδίατρο. Ο μεγάλος κόλλησε γαστρεντερίτιδα αλλά ευτυχώς την περνάει ελαφριά... Ο μπεμπακος μου έκανε το δεύτερο εμβόλιο! Πηγαμε 7.640 κιλά και 65 ύψος και από σήμερα το απόγευμα αρχίζουμε ριζαλευρο! Θα γελάσουμε πολύ νομίζω... Επίσης να σας πω ότι έχω δοκιμάσει να του δώσω 3 διαφορετικά γάλατα τις μέρες που είναι αδιαθετη και μου μειώνεται η παραγωγή αλλά δεν θέλει κανένα!!! Σήμερα θα δοκιμάσω άλλο ένα αν και είμαι σίγουρη για τα αποτελέσματα! Για να δούμε πως θα αντιδράσει με τη κρέμα το απόγευμα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσακι μου, σε καταλαβαίνω αλλά πρέπει να οπλιστείτε με ψυχραιμία... Καλύτερα να την ταλαιπωρήσουν λίγο παραπάνω τώρα που είναι αρχή πάρα μετά! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις. 

Εγώ σήμερα τα πήγα και τα δύο παιδίατρο. Ο μεγάλος κόλλησε γαστρεντερίτιδα αλλά ευτυχώς την περνάει ελαφριά... Ο μπεμπακος μου έκανε το δεύτερο εμβόλιο! Πηγαμε 7.640 κιλά και 65 ύψος και από σήμερα το απόγευμα αρχίζουμε ριζαλευρο! Θα γελάσουμε πολύ νομίζω... Επίσης να σας πω ότι έχω δοκιμάσει να του δώσω 3 διαφορετικά γάλατα τις μέρες που είναι αδιαθετη και μου μειώνεται η παραγωγή αλλά δεν θέλει κανένα!!! Σήμερα θα δοκιμάσω άλλο ένα αν και είμαι σίγουρη για τα αποτελέσματα! Για να δούμε πως θα αντιδράσει με τη κρέμα το απόγευμα!

δοκιμασε το sanilac 1 εμενα μονο αυτο του αρεσει κ δοκιμασαμε ολες της γνωστες μαρκες nan novalac frezilac καμια δεν του αρεσε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Περαστικά 2angels στο μπεμπάκι σου..να ναι κάτι απλό εύχομαι.

Πήγαμε γιατρό για το τριτο εμβόλιο σήμερα..έκλαψε ελάχιστα η μπουμπούκα μου και ησύχασε γρήγορα! Όσον αφορά τους ρυθμούς ανάπτυξης που λέτε... εχουμε φτιαξει μια καμπυλη σουπερ! 9050γρ  και 68εκ! Σημερα ειναι 4μιση μηνων ακριβως! 

Μου χει κοψει κ μενα τους ημερησιους υπνους..κοιμαται κανα δυο εικοσαλεπτα [ολη μερα) ή αλλιως αποκοιμιέται πανω μου ! Ευτυχως τη νυχτα κοιμαται απο τις 11/12 κ ξυπναει  5/6 το χαραμα αναλογα...πινει γαλα κ ξανακοιμαται με λιγη δυσκολια ως τις 10/11! αυτα... κουραγιο κανω..μολις μπει το φρεσκο γαλατακι στο χρονο θα κοιμομαστε ολη νυχτα πιστευω!!!

Απο φαγητο θα ξεκινησουμε μολις κλεισει τον 6ο μηνα ειπαμε με τη γιατρο!

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Περαστικά 2angels στο μπεμπάκι σου..να ναι κάτι απλό εύχομαι.

Πήγαμε γιατρό για το τριτο εμβόλιο σήμερα..έκλαψε ελάχιστα η μπουμπούκα μου και ησύχασε γρήγορα! Όσον αφορά τους ρυθμούς ανάπτυξης που λέτε... εχουμε φτιαξει μια καμπυλη σουπερ! 9050γρ  και 68εκ! Σημερα ειναι 4μιση μηνων ακριβως! 

Μου χει κοψει κ μενα τους ημερησιους υπνους..κοιμαται κανα δυο εικοσαλεπτα [ολη μερα) ή αλλιως αποκοιμιέται πανω μου ! Ευτυχως τη νυχτα κοιμαται απο τις 11/12 κ ξυπναει  5/6 το χαραμα αναλογα...πινει γαλα κ ξανακοιμαται με λιγη δυσκολια ως τις 10/11! αυτα... κουραγιο κανω..μολις μπει το φρεσκο γαλατακι στο χρονο θα κοιμομαστε ολη νυχτα πιστευω!!!

Απο φαγητο θα ξεκινησουμε μολις κλεισει τον 6ο μηνα ειπαμε με τη γιατρο!

 

9 κιλα? καλε εσεις μας βαζετε κατω!εμεις 5 μηνων 70 ποντους κ 7120. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

δοκιμασε το sanilac 1 εμενα μονο αυτο του αρεσει κ δοκιμασαμε ολες της γνωστες μαρκες nan novalac frezilac καμια δεν του αρεσε. 

Ήταν το πρώτο που του έδωσα αλλά τίποτα! Η γιατρουλα μας λέει ότι είναι βυζακιας απλά! Γι'αυτό μας ξεκίνησε κρεμουλες, για να του δίνουν όταν λείπω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...