Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Alekk είπε:

Το εχω σκεφτει κι αυτο, θα βαλω ξυραφι αν με πιασει ο μικρος μεσα στη νυχτα γιατι εχω προγραμματισει αποτριχωτικη μηχανη αυριο το πρωι!!! Χαχαχαχα! Το βραδυ εχω ραντεβου εγω, για να δουμε. Αυριο θα κανω κι ολα τα κολπα (πλην σεξ γιατι εχω ξεχασει να ρωτησω - μας το ειχε κοψει) μεχρι να παω!

Μακαριιιιιιιιι!!!!! :wub:

 Εγω τα εκανα ολα σημερα (και σεξ! Ναι τα καταφεραμε!!)!!! Βρε λες να είναι τοσο αποτελεσματικο??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , Alekk είπε:

Το εχω σκεφτει κι αυτο, θα βαλω ξυραφι αν με πιασει ο μικρος μεσα στη νυχτα γιατι εχω προγραμματισει αποτριχωτικη μηχανη αυριο το πρωι!!! Χαχαχαχα! Το βραδυ εχω ραντεβου εγω, για να δουμε. Αυριο θα κανω κι ολα τα κολπα (πλην σεξ γιατι εχω ξεχασει να ρωτησω - μας το ειχε κοψει) μεχρι να παω!

Μακαριιιιιιιιι!!!!! :wub:

Κ εγώ κορίτσια μόλις μάθω ημερομηνία θα τρέξω για αποτρίχωση κ όλα τα υπόλοιπα μην πάμε κ έτσι.. 

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

 Εγω τα εκανα ολα σημερα (και σεξ! Ναι τα καταφεραμε!!)!!! Βρε λες να είναι τοσο αποτελεσματικο??? 

Πω πω πως τα καταφέρατε εγώ ούτε να το σκεφτώ δεν μπορώ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Αχ λες;;;; Μακαρι! Καμια σχεση παντως με τον μεγαλο μ. Στον μεγαλο εσπασαν τα νερα και μετα ξεκινησαν μπαμ οι πονοι, ενω πιο πριν το μονο που ειχα δει ηταν αυτο το βυσμα που λενε. Η αληθεια ειναι οτι περιμενω τα ιδια και γι’αυτο δεν το πολυπιστευω!!! :roll:

Λένε ότι στο δεύτερο ,γέννας πιο γρήγορα ενώ Στο πρώτο αργείς.. Μακάρι να γεννήσεις πιο εύκολα κ γρήγορα!!

4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια νομίζω σας έχω ξανά ρωτήσει αλλά δεν θυμάμαι καθόλου.. Μανιτάρια στην εγκυμοσύνη τρώτε?? Σας έχει πει ο γιατρός σας κάτι ότι δεν κάνει??? 

Κ  εγω τρωω κανονικα .δεν μου ειπε κατι

2 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκα! Τι κάνετε;

Καταρχάς να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας σε όσες έχουν γεννήσει και οι υπόλοιπες κουράγιο και υπομονή και θα έρθει η πολύτιμη ώρα!

Εγώ τελικά γέννησα την Πέμπτη 27/09 με καισαρική και η μικρή μου βγήκε 2550, 47cm. 

Δεν είχα το μυαλό να σας γράψω γιατί έγιναν αρκετά ευτράπελα με την καισαρικη και μετα έπεσα πολυ ψυχολογικά. Τώρα προσπαθώ να συνέλθω λίγο και να γνωρίσω καλυτερα τη μπουμπού μου που ειναι μικροσκοπική και όμορφη σαν μπιμπελό!

Να σας ζήσει!!!να την χαίρεστε!!!μην σκέφτεσαι όσα έγιναν ,πάει πέρασε..

Κορίτσια κ εγώ ξυριστικα,να είμαι έτοιμη.. Ελπίζω δλδ!!!τώρα το μωρό είναι Υπερκινητικό,νιώθω λες κ αλλάξε θέση .. Κ θα μου σκισει τη κοιλια

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γτ αγχωθηκα λιγακι.. Σήμερα η αλήθεια είναι ότι συγχιστηκα με την συνιφαδα μου πολύ άσχημα κ μάλλον πρεπει να ανεβηκε η πιεση..ήμουν κ όλη την ώρα ορθια όλη μέρα  κ βόλτα.. Τώρα είδα κατι βαθουλωματα στις γάμπες μου. Πατησα κ το δέρμα εκεί με το χέρι μου κ Μενει για αρκετή ώρα τρυπα μέχρι να επανελθει πισω . τι να είναι άραγε ; σημαδια προεκλαψιας;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εσύ κανονίσεις ημέρα? Ή περιμένετε την άλλη εβδομάδα?

Εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη και ίσως μου πει τότε.. Αλλά Μέχρι τώρα είμαστε στο να φτάσουμε στις 15 του μήνα.. Οπότε πιστεύω από τς 15 κ μετά μέσα σε εκείνη την βδομάδα θα με βάλει.. 

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γτ αγχωθηκα λιγακι.. Σήμερα η αλήθεια είναι ότι συγχιστηκα με την συνιφαδα μου πολύ άσχημα κ μάλλον πρεπει να ανεβηκε η πιεση..ήμουν κ όλη την ώρα ορθια όλη μέρα  κ βόλτα.. Τώρα είδα κατι βαθουλωματα στις γάμπες μου. Πατησα κ το δέρμα εκεί με το χέρι μου κ Μενει για αρκετή ώρα τρυπα μέχρι να επανελθει πισω . τι να είναι άραγε ; σημαδια προεκλαψιας;

Η πίεση σου πως είναι την μέτρησες?? Πάντως εγώ επειδή είχα πολύ πρησμένα πόδια κάποιο διάστημα και είχα ρωτήσει κ διαβάσει για τα σημάδια της προεκλαψιας δεν είχα δει κάπου κάτι αντίστοιχο για βαθουλωματα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γτ αγχωθηκα λιγακι.. Σήμερα η αλήθεια είναι ότι συγχιστηκα με την συνιφαδα μου πολύ άσχημα κ μάλλον πρεπει να ανεβηκε η πιεση..ήμουν κ όλη την ώρα ορθια όλη μέρα  κ βόλτα.. Τώρα είδα κατι βαθουλωματα στις γάμπες μου. Πατησα κ το δέρμα εκεί με το χέρι μου κ Μενει για αρκετή ώρα τρυπα μέχρι να επανελθει πισω . τι να είναι άραγε ; σημαδια προεκλαψιας;

Μήπως έχουν πρηστεί τα πόδια σου? Κ από τη κούραση? Ξάπλωσε να τα ξεκουράσεις λιγο. Δε γνωρίζω αν είναι σημάδι προεκλαμψίας, αλλά μοιάζει  να είναι οίδημα. Να το παρακολουθήσεις παντως και να ενημερώσεις κ το γιατρό


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη και ίσως μου πει τότε.. Αλλά Μέχρι τώρα είμαστε στο να φτάσουμε στις 15 του μήνα.. Οπότε πιστεύω από τς 15 κ μετά μέσα σε εκείνη την βδομάδα θα με βάλει.. 

Η πίεση σου πως είναι την μέτρησες?? Πάντως εγώ επειδή είχα πολύ πρησμένα πόδια κάποιο διάστημα και είχα ρωτήσει κ διαβάσει για τα σημάδια της προεκλαψιας δεν είχα δει κάπου κάτι αντίστοιχο για βαθουλωματα.. 

Καλημέρα .η πίεση μου Είναι 13-14 με 8-8.5κ μου είπαν να την παρακολουθώ..τώρα που ανέβηκε παρατηρησα κ τα βαθουλωματα.θα πάω στον γιατρό να δω...Ίσως είναι κ από τα πολλά κιλά που έβαλα..απλά να πιω την αλήθεια φοβήθηκα γτ η θεία μου στο πρώτο της Παιδί που πήγε Μέχρι 41 εβδ . είχε τέλεια βαθουλωματα κ στο τέλος το γέννησε νεκρό...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα πάλι πέρασα μια νύχτα πόνο δεν αντέχω άλλο πραγματικά αν δεν γεννήσω μέχρι Τετάρτη που κλείνω 40 εβδομάδες θα του πω να μου το πάρει με καισαρική ναι εγώ Πιτ δεν ήθελα με τίποτα έχω φτάσει σε σημείο τέτοιο.. 

@ada32 μη φοβάσαι δεν νομίζω ότι είναι τίποτα λογικά από την κούραση αλλά εσύ ενημέρωση κάνε στον γιατρό σου, 

πρίν από 23 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα .η πίεση μου Είναι 13-14 με 8-8.5κ μου είπαν να την παρακολουθώ..τώρα που ανέβηκε παρατηρησα κ τα βαθουλωματα.θα πάω στον γιατρό να δω...Ίσως είναι κ από τα πολλά κιλά που έβαλα..απλά να πιω την αλήθεια φοβήθηκα γτ η θεία μου στο πρώτο της Παιδί που πήγε Μέχρι 41 εβδ . είχε τέλεια βαθουλωματα κ στο τέλος το γέννησε νεκρό...

Ρε συ μη σκέφτεσαι τέτοια σε παρακαλώ πολύ σε λίγο καιρό θα κρατάς αγκαλίτσα ένα γερό μωράκι κοριτσάκι μου ❣️ 

Έστειλα μήνυμα τώρα στον γιατρό μου ότι δεν αντέχω άλλο και μου είπε να πάω 11 να με δει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μήπως έχουν πρηστεί τα πόδια σου? Κ από τη κούραση? Ξάπλωσε να τα ξεκουράσεις λιγο. Δε γνωρίζω αν είναι σημάδι προεκλαμψίας, αλλά μοιάζει  να είναι οίδημα. Να το παρακολουθήσεις παντως και να ενημερώσεις κ το γιατρό

Καλημερα. Για τα δεδομένα τα δικά μου κ με 22 κιλά Που εχω βάλει ,δεν έχω πολύ πρησμένα πόδια. Κ το πρωί που ξύπναω είναι ελάχιστα πρησμένα. Απλά το βράδυ είναι πρησμένα. Ναι σαν οίδημα είναι ,βάζω το δαχτυλο κ κανει βαθουλωμα κ επανερχεται μετα απο λιγο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα .η πίεση μου Είναι 13-14 με 8-8.5κ μου είπαν να την παρακολουθώ..τώρα που ανέβηκε παρατηρησα κ τα βαθουλωματα.θα πάω στον γιατρό να δω...Ίσως είναι κ από τα πολλά κιλά που έβαλα..απλά να πιω την αλήθεια φοβήθηκα γτ η θεία μου στο πρώτο της Παιδί που πήγε Μέχρι 41 εβδ . είχε τέλεια βαθουλωματα κ στο τέλος το γέννησε νεκρό...

Κορίτσι μου καλημέρα.. Μην το σκέφτεσαι καν αυτό.. Σε λίγο θα έχεις στα χέρια σου ένα υγιέστατο παιδάκι.. Απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου άμεσα για να σου φύγει το άγχος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα. Για τα δεδομένα τα δικά μου κ με 22 κιλά Που εχω βάλει ,δεν έχω πολύ πρησμένα πόδια. Κ το πρωί που ξύπναω είναι ελάχιστα πρησμένα. Απλά το βράδυ είναι πρησμένα. Ναι σαν οίδημα είναι ,βάζω το δαχτυλο κ κανει βαθουλωμα κ επανερχεται μετα απο λιγο.

Καλημερα! Αυτό που περιγράφεις ειναι ξεκαθαρα εικονα οιδηματος.. Και η πίεση σ ειναι υψηλη... Εγω θα ειχα παει ηδη σ νοσοκομειο... Καλλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε! 

@Μαρθα Κ Μαρθουλα γτ δεν τ ζητας να σε βάλει με προκληση? Αμαρτία είναι με τοση ιατρικη πρόοδο να υποφερεις ετσι και να καταλήξεις σ μαχαίρι λογω εξάντλησης... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Μολις ξυπνησα κι εγω. Ο μικρος στη θεση του... το βραδυ ειχα πονους χαμηλα σαν περιοδου και δεν μπορουσα να αλλαξω ευκολα πλευρο. Σημερα εχω και γιατρο για nst και υπερηχο οπως παντα, για να δουμε. Η μεση συνεχιζει να με ποναει αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει συσπασεις.

@ada32 μη σκεφτεσαι βλακειες! Πες το στο γιατρο σου και ολα καλα θα πανε!

@anemoni1989 πως εισαι σημερα εσυ;

@Μαρθα Κ καλε σωπα που θα μπεις με καισαρικη! Ανεβα σκαλες πολλες, το πολυ πολυ να μπεις με φυσικη προκληση, ητοι να σου σπασει τα νερα ο γιατρος. Τοσοι τροποι υπαρχουν μεχρι τον τοκετο, γιατι κατευθειαν μαχαιρι, ε; Μην απελπιζεσαι!!! Κουραγιοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Μολις ξυπνησα κι εγω. Ο μικρος στη θεση του... το βραδυ ειχα πονους χαμηλα σαν περιοδου και δεν μπορουσα να αλλαξω ευκολα πλευρο. Σημερα εχω και γιατρο για nst και υπερηχο οπως παντα, για να δουμε. Η μεση συνεχιζει να με ποναει αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει συσπασεις.

@ada32 μη σκεφτεσαι βλακειες! Πες το στο γιατρο σου και ολα καλα θα πανε!

@anemoni1989 πως εισαι σημερα εσυ;

@Μαρθα Κ καλε σωπα που θα μπεις με καισαρικη! Ανεβα σκαλες πολλες, το πολυ πολυ να μπεις με φυσικη προκληση, ητοι να σου σπασει τα νερα ο γιατρος. Τοσοι τροποι υπαρχουν μεχρι τον τοκετο, γιατι κατευθειαν μαχαιρι, ε; Μην απελπιζεσαι!!! Κουραγιοοοοοοο

Καλά ξυνητούρια!!! :)

Εγω σήμερα είμαι μια χαρά! Καμία σχέση με χθες! Προφανώς τζάμπα αγχώθηκα!!! αχαχαχαχαχα

Η μέση μόνο με τσάκωνε όλο το βράδυ, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο... Πιστεύω πάλι πλέον πως θα τη φάω όλη τη βδομάδα και θα μπω προγραμματισμένα την επόμενη Τρίτη! 7 και σήμερα το πολύ!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...