Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Δεν μου έχει πει κάτι ή παιδίατρος ποτέ το κάνουν?? 

Η 1η δοση γίνεται το 2ο μηνα και η 2η τν 4ο αν θυμαμαι καλα.. 

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Γτ δεν θεωρείται απαραίτητος???  Πότε είναι να το κάνουμε αυτό?? 

Εγω προσωπικα δεν το θεωρώ απαραίτητο γτ ουσιαστικά είναι για ενα ιο που προκαλεί γαστρεντερίτιδα. Υπάρχουν άπειροι αλλοι ιοι και μικροβια που προκαλούν το ιδιο πράγμα και εμβόλιο δεν έχουμε... Ε ας κολλήσει και μια φορά επιπλέον, δεν παθαίνει κατι... Αλλωστε με μια απλή γαστρεντερίτιδα δεν απειλείται η ζωη... 

Μπορείτε να ρωτησετε τν παιδιατρο σας να σας πει τη γνώμη του και αν μπορείτε να το κάνετε μεταγενεστερα... Παντως δεν αφορά στον υποχρεωτικό εμβολιασμο 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Η 1η δοση γίνεται το 2ο μηνα και η 2η τν 4ο αν θυμαμαι καλα.. 

Εγω προσωπικα δεν το θεωρώ απαραίτητο γτ ουσιαστικά είναι για ενα ιο που προκαλεί γαστρεντερίτιδα. Υπάρχουν άπειροι αλλοι ιοι και μικροβια που προκαλούν το ιδιο πράγμα και εμβόλιο δεν έχουμε... Ε ας κολλήσει και μια φορά επιπλέον, δεν παθαίνει κατι... Αλλωστε με μια απλή γαστρεντερίτιδα δεν απειλείται η ζωη... 

Μπορείτε να ρωτησετε τν παιδιατρο σας να σας πει τη γνώμη του και αν μπορείτε να το κάνετε μεταγενεστερα... Παντως δεν αφορά στον υποχρεωτικό εμβολιασμο 

Καλησπερα κοριτσι. Εμεις το καναμε μια δοση τον 2ο και μια τον 4ο μηνα.Ποσιμο ειναι για το συνηθεστερο ιο  που προκαλει γαστρεντεριτιδα κυριως λογο δικου μας επαγγελματος που ερχομαστε σε αμεση επαφη και κολλαμε καθε χρονο(νοσηλευτρια και γιατρος).


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι. Εμεις το καναμε μια δοση τον 2ο και μια τον 4ο μηνα.Ποσιμο ειναι για το συνηθεστερο ιο  που προκαλει γαστρεντεριτιδα κυριως λογο δικου μας επαγγελματος που ερχομαστε σε αμεση επαφη και κολλαμε καθε χρονο(νοσηλευτρια και γιατρος).

Ελα ρε συναδελφισσα!! Νοσηλευτρια και εσυ? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Η 1η δοση γίνεται το 2ο μηνα και η 2η τν 4ο αν θυμαμαι καλα.. 

Εγω προσωπικα δεν το θεωρώ απαραίτητο γτ ουσιαστικά είναι για ενα ιο που προκαλεί γαστρεντερίτιδα. Υπάρχουν άπειροι αλλοι ιοι και μικροβια που προκαλούν το ιδιο πράγμα και εμβόλιο δεν έχουμε... Ε ας κολλήσει και μια φορά επιπλέον, δεν παθαίνει κατι... Αλλωστε με μια απλή γαστρεντερίτιδα δεν απειλείται η ζωη... 

Μπορείτε να ρωτησετε τν παιδιατρο σας να σας πει τη γνώμη του και αν μπορείτε να το κάνετε μεταγενεστερα... Παντως δεν αφορά στον υποχρεωτικό εμβολιασμο 

Καταλαβα εμένα δεν μου το ανέφερε ποτέ η γιατρός πάντως.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Η 1η δοση γίνεται το 2ο μηνα και η 2η τν 4ο αν θυμαμαι καλα.. 

Εγω προσωπικα δεν το θεωρώ απαραίτητο γτ ουσιαστικά είναι για ενα ιο που προκαλεί γαστρεντερίτιδα. Υπάρχουν άπειροι αλλοι ιοι και μικροβια που προκαλούν το ιδιο πράγμα και εμβόλιο δεν έχουμε... Ε ας κολλήσει και μια φορά επιπλέον, δεν παθαίνει κατι... Αλλωστε με μια απλή γαστρεντερίτιδα δεν απειλείται η ζωη... 

Μπορείτε να ρωτησετε τν παιδιατρο σας να σας πει τη γνώμη του και αν μπορείτε να το κάνετε μεταγενεστερα... Παντως δεν αφορά στον υποχρεωτικό εμβολιασμο 

Δεν απειλείται η ζωή, αλλά ενός φίλου μου νοσηλεύτηκε το μωράκι του με γαστρεντερίτιδα κι έτσι πήρα τη τελική απόφαση εγώ. 6 μηνών.. Με επηρέασε αρκετά. Κι αφού προστατεύεται το μωρο σε ότι ποσοστό κι αν είναι αυτό, το κάναμε. Η γιατρός μου το είχε αναφέρει όταν κάναμε το πρώτο εμβόλιο. 

Εγώ τωρα δε δουλεύω, αν δουλευα όμως και πάλι θα του το έκανα. Νοσηλεύτρια κ εγω.

Οποια απόφαση κ να πάρετε παντως, να ρωτήσετε τον  παιδίατρο, να ενημερωθείτε. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δεν απειλείται η ζωή, αλλά ενός φίλου μου νοσηλεύτηκε το μωράκι του με γαστρεντερίτιδα κι έτσι πήρα τη τελική απόφαση εγώ. 6 μηνών.. Με επηρέασε αρκετά. Κι αφού προστατεύεται το μωρο σε ότι ποσοστό κι αν είναι αυτό, το κάναμε. Η γιατρός μου το είχε αναφέρει όταν κάναμε το πρώτο εμβόλιο. 

Εγώ τωρα δε δουλεύω, αν δουλευα όμως και πάλι θα του το έκανα. Νοσηλεύτρια κ εγω.

Οποια απόφαση κ να πάρετε παντως, να ρωτήσετε τον  παιδίατρο, να ενημερωθείτε. 

Εχω 7 χρόνια προϋπηρεσία σε παιδιατρικο τμημα καο τα ξερω ολα αυτα!!! Ειμαι η κακια που εκανε "τσιμπι"  στα μωρακια, οποτε τα ξερω απο πρωτο χέρι!!!! Εννοείται παντως πως η καθε μαμα θα πρέπει να ενημερώνεται απο τν παιδιατρο της πριν παρει την οποια αποφαση!!! 

Απλα προφανως δεν το αναφερουν γτ καποιοι παιδιατροι δεν το θεωρουν απαραίτητο.. Πολλοι συναδελφοι απο τη δουλειά που γνωρίζω, δεν το αναφερουν καν στους γονείς. Το αν είναι σωστό ή οχι αυτο, ειναι μεγαλη ιστορία... Προσωπικα θεωρώ πως ο γονιος θα πρέπει να παιρνει την τελικη αποφαση και ευθύνη για καθε παρεμβαση που συμβαινει στο παιδι, ειτε γνωριζει κατι σχετικά ειτε οχι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια πως τα πάνε τα παιδάκια σας με τα ούλα τους και την γκρίνια??? 

Δε γκρινιάζει πάρα πολύ.. του δίνω κ το μασητικό κ κάπως ηρεμεί.. μασάει κ πετσετακι, κουβέρτα, μανίκια βέβαια!

Δεν έχω πάρει ακόμη το τζελ για τα ούλα..

Εσείς?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Δε γκρινιάζει πάρα πολύ.. του δίνω κ το μασητικό κ κάπως ηρεμεί.. μασάει κ πετσετακι, κουβέρτα, μανίκια βέβαια!

Δεν έχω πάρει ακόμη το τζελ για τα ούλα..

Εσείς?

Εμένα έχει απίστευτη γκρίνια όλη τν βδομάδα το χέρι συνέχεια στ στόμα με μανία και εννοείται κουβέρτα μανίκια τα πάντα ότι βρεθεί μπροστά της.. Αλλά από γκρίνια άλλο πράγμα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμένα έχει απίστευτη γκρίνια όλη τν βδομάδα το χέρι συνέχεια στ στόμα με μανία και εννοείται κουβέρτα μανίκια τα πάντα ότι βρεθεί μπροστά της.. Αλλά από γκρίνια άλλο πράγμα.. 

Πως το αντιμετωπίζεις?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Πως το αντιμετωπίζεις?

Θέλει να είναι συνέχεια αγκαλιά κ να την κουνάω κιόλας... Οποτε κάνουμε βόλτες όλο το σπίτι.. Μόνο που ρε σε αυτό ξεκινάει από τς 7.30 που ξυπνάει έως τι βράδυ που θα ξανά κοιμηθεί.. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα μέσα στ σπίτι μια δούλευα ένα φαγητό κ όταν κοιμάται το μεσημέρι μόνο πάνω μου μόλις την αφήσω ξυπνάει.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Θέλει να είναι συνέχεια αγκαλιά κ να την κουνάω κιόλας... Οποτε κάνουμε βόλτες όλο το σπίτι.. Μόνο που ρε σε αυτό ξεκινάει από τς 7.30 που ξυπνάει έως τι βράδυ που θα ξανά κοιμηθεί.. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα μέσα στ σπίτι μια δούλευα ένα φαγητό κ όταν κοιμάται το μεσημέρι μόνο πάνω μου μόλις την αφήσω ξυπνάει.. 

Κι όταν ξυπνήσει κλαιει? Τελικά μάρσιπο δεν έχεις δοκιμάσει ε?

Εγώ τον βάζω στα μεγάλα ζόρια κ κοιμάται εκεί κ εγώ κάνω δουλειές. Και για εξωτερική δουλειά που πήγα με μάρσιπο, πάλι κοιμήθηκε


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...