Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, Ασία είπε:

σκέφτεται καμία για δεύτερο μωρό ή είναι νωρίς ακόμη?

Εγω είμαι πλήρης με το ένα πραγματικά δεν μου περνάει καν από το μυαλό για δεύτερο. Όχι μόνο τώρα αλλά γενικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ σκέφτομαι!! Βέβαια ακόμη δεν έχω αδιαθετησει. 

Εσύ για να το αναφέρεις το σκέφτεσαι? Με τον αδερφό μου έχουμε 1,5 χρόνο διάφορα κ θα ήθελα και ο μικρός μου να έχει ένα ακόμη(τουλάχιστον) αδελφακι με μικρή διαφορά ηλικίας. 

το σκέφτομαι γιατί θα ήθελα να χουν μικρή διαφορά ηλικίας αλλά πρακτικά δεν γίνεται δεύτερο παιδί, τουλάχιστον ακόμη.

Just now, Marimarv είπε:

Εγω είμαι πλήρης με το ένα πραγματικά δεν μου περνάει καν από το μυαλό για δεύτερο. Όχι μόνο τώρα αλλά γενικά. 

Εγώ από μικρή ήθελα 2-3 παιδιά αλλά τώρα που έκανα αυτό το ένα σκέφτομαι πως μπορεί να είναι κ το μοναδικό.ιδανικά θα ήθελα δύο με μικρή διαφορά ηλικίας αλλά πρακτικά είναι δύσκολο, οπότε ίσως μείνουμε στο ένα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

το σκέφτομαι γιατί θα ήθελα να χουν μικρή διαφορά ηλικίας αλλά πρακτικά δεν γίνεται δεύτερο παιδί, τουλάχιστον ακόμη.

Εγώ από μικρή ήθελα 2-3 παιδιά αλλά τώρα που έκανα αυτό το ένα σκέφτομαι πως μπορεί να είναι κ το μοναδικό.ιδανικά θα ήθελα δύο με μικρή διαφορά ηλικίας αλλά πρακτικά είναι δύσκολο, οπότε ίσως μείνουμε στο ένα.

Ποτε δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωη! Μπορεί το 2ο να έρθει πιο ευκολα απο το 1ο!!!

Εγω δρν το σκεφτομαι ουτε για πλακα!! Νιωθω τοσο κουρασμενη!!! Και για αυτο αλλωστε ξεκινησα και αντισυλληπτικα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ασία είπε:

σκέφτεται καμία για δεύτερο μωρό ή είναι νωρίς ακόμη?

Εμείς λεμε οταν κλεισει ενος να βαλουμε μπρος. Μπορει να έρθει αμέσως, μπορεί να περάσουν και μήνες κανενας δεν ξέρει.  Εσεις τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2019 at 6:34 ΠΜ, ada32 είπε:

Καλησπέρα!Εγώ  ακόμα σπίτι είμαι. Μάλλον θα γυρίσω 2.9 δουλειά... να φύγει κ η ζέστη! Καλά με το φαγητό δεν παίζεται ο δικός μου...Εσύ πως τα πας στην δουλειά?

Εμένα κοιμάται 12 κ ξυπνάει 5 ,7 ,10 Κ θηλάζει..  μην ακούς κανέναν.. δώσε στο μωρό γάλα κ άσε να λένε...

Εγώ έχω της nuk εκπαιδευτικό ποτήρι με θήκη κ χερουλακια .το παίρνει ,το σηκώνει μόνος  του κ πίνει.δεν γίνεται μουσκεμα

Μην ανησυχείς, το ίδιο σκέφτομαι  κ εγώ..  Θέλω λίγη ξεκούραση... μόνη μου.. Εγώ βέβαια θ θα διακοπές κ θα έρθουν κ οι  γονείς μου να τον κρατήσουν λίγες ώρες  ,μπας κ μείνουμε κ λίγο μόνοι μας με τον άντρα μου ..

Χαχα μην ανησυχεις! Θα φτιαξει! Με τη δουλεια ειναι δυσκολα τα πραγματα γιατι ακομα προσπαθω να ισορροπησω το αγχος της δουλειας με το αγχος των παιδιων.. Γενικα ομως απο Σεπτεμβρη παιδικος και βλεπουμε.. γιατι και στη δουλεια γινονται πολλες αλλαγες!

Μπραβο που τα καταφερες και πηρες και το καλοκαιρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ποτε δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωη! Μπορεί το 2ο να έρθει πιο ευκολα απο το 1ο!!!

Εγω δρν το σκεφτομαι ουτε για πλακα!! Νιωθω τοσο κουρασμενη!!! Και για αυτο αλλωστε ξεκινησα και αντισυλληπτικα!!! 

από κούραση κι εγώ άλλο τίποτα. δουλεύει κ ο άντρας μου πολλές ώρες.

4 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Εμείς λεμε οταν κλεισει ενος να βαλουμε μπρος. Μπορει να έρθει αμέσως, μπορεί να περάσουν και μήνες κανενας δεν ξέρει.  Εσεις τι λέτε??

Εμείς όποτε το συζητάμε λέμε "όποτε έρθει" συνήθως. Και το θέλουμε σύντομα για να μεγαλώσουν μαζί αλλά και θέλουμε να περάσει καιρός γιατί θα μου πέσουν όλα μαζί. Προς το παρόν προσέχουμε πολύ, δεν έρχεται λοιπόν. προχθές μου είπε ο άντρας μου ότι και με ένα να μείνουμε νιώθει γεμάτος αν και θα ήθελε ένα ακόμη.κι εγώ συμφωνώ σε αυτό... πιστεύω πως θα βάλουμε μπρος σε κανένα εξάμηνο, ίσως και ένα χρόνο μετά.νιώθω πως είναι πολύ νωρίς να μπω ξανά στην διαδικασία αυτή, εγκυμοσύνες, γέννες, θηλασμοι από την αρχή...αν δεν δούλευα θα ήταν πιο εύκολη η απόφαση για δεύτερο.σκέφτομαι πως θα είναι καλή διαφορά τα 3 χρόνια. Ούτε πολύ κοντά, αλλά ούτε κ μακρυά. το άλλο που σκέφτομαι είναι ότι τον πρώτο χρόνο μετά τη γέννα πιάνεις εύκολα μωρό. μήπως λοιπόν να ξεκινήσουμε τις προσπαθείς τώρα που μάλλον θα πιάσουμε εύκολα? Γιατί το πρώτο κάναμε δύο χρόνια να το πιάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

από κούραση κι εγώ άλλο τίποτα. δουλεύει κ ο άντρας μου πολλές ώρες.

Εμείς όποτε το συζητάμε λέμε "όποτε έρθει" συνήθως. Και το θέλουμε σύντομα για να μεγαλώσουν μαζί αλλά και θέλουμε να περάσει καιρός γιατί θα μου πέσουν όλα μαζί. Προς το παρόν προσέχουμε πολύ, δεν έρχεται λοιπόν. προχθές μου είπε ο άντρας μου ότι και με ένα να μείνουμε νιώθει γεμάτος αν και θα ήθελε ένα ακόμη.κι εγώ συμφωνώ σε αυτό... πιστεύω πως θα βάλουμε μπρος σε κανένα εξάμηνο, ίσως και ένα χρόνο μετά.νιώθω πως είναι πολύ νωρίς να μπω ξανά στην διαδικασία αυτή, εγκυμοσύνες, γέννες, θηλασμοι από την αρχή...αν δεν δούλευα θα ήταν πιο εύκολη η απόφαση για δεύτερο.σκέφτομαι πως θα είναι καλή διαφορά τα 3 χρόνια. Ούτε πολύ κοντά, αλλά ούτε κ μακρυά. το άλλο που σκέφτομαι είναι ότι τον πρώτο χρόνο μετά τη γέννα πιάνεις εύκολα μωρό. μήπως λοιπόν να ξεκινήσουμε τις προσπαθείς τώρα που μάλλον θα πιάσουμε εύκολα? Γιατί το πρώτο κάναμε δύο χρόνια να το πιάσουμε.

σας θαυμάζω αλήθεια..εγώ νιώθω τόσο κομμάτια κ κούραση που πράγματικα και ν μείνω με ένα δεν έχω κανένα θέμα..  Επίσης όσο σκέφτομαι την εγκυμοσύνη που θα έχω πάλι με πιάνει πανικός. είναι δεδομένο ότι θα χρειαστεί να μείνω ξανά στο κρεβάτι ν ήδη έχω περάσει 10 μήνες της ζωής μου κλινιρης..δεν ξέρω αν έχω αντοχές να περάσω τα ίδια. καμία φορά σκέφτομαι ότι είναι εγωιστικό να κάνω τέτοιες σκέψεις αλλά από την αλλη πνίγομαι στη σκέψη να περάσω πάλι τα ίδια..

@Marimarv  βρήκες αντισυλληπτικα συμβατά με θηλασμό; ( για οοοταν βρούμε χρόνο για σεξ χχαχχααχαχ)


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

σας θαυμάζω αλήθεια..εγώ νιώθω τόσο κομμάτια κ κούραση που πράγματικα και ν μείνω με ένα δεν έχω κανένα θέμα..  Επίσης όσο σκέφτομαι την εγκυμοσύνη που θα έχω πάλι με πιάνει πανικός. είναι δεδομένο ότι θα χρειαστεί να μείνω ξανά στο κρεβάτι ν ήδη έχω περάσει 10 μήνες της ζωής μου κλινιρης..δεν ξέρω αν έχω αντοχές να περάσω τα ίδια. καμία φορά σκέφτομαι ότι είναι εγωιστικό να κάνω τέτοιες σκέψεις αλλά από την αλλη πνίγομαι στη σκέψη να περάσω πάλι τα ίδια..

@Marimarv  βρήκες αντισυλληπτικα συμβατά με θηλασμό; ( για οοοταν βρούμε χρόνο για σεξ χχαχχααχαχ)

Σε όλες έχει έρθει περίοδος? Μόνο εγώ περιμένω ακόμη?

Πριν λίγες μέρες είχα πόνους ωορρηξίας. Ελπίζω να μου έρθει κάποια στιγμή σύντομα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, bella32 είπε:

σας θαυμάζω αλήθεια..εγώ νιώθω τόσο κομμάτια κ κούραση που πράγματικα και ν μείνω με ένα δεν έχω κανένα θέμα..  Επίσης όσο σκέφτομαι την εγκυμοσύνη που θα έχω πάλι με πιάνει πανικός. είναι δεδομένο ότι θα χρειαστεί να μείνω ξανά στο κρεβάτι ν ήδη έχω περάσει 10 μήνες της ζωής μου κλινιρης..δεν ξέρω αν έχω αντοχές να περάσω τα ίδια. καμία φορά σκέφτομαι ότι είναι εγωιστικό να κάνω τέτοιες σκέψεις αλλά από την αλλη πνίγομαι στη σκέψη να περάσω πάλι τα ίδια..

@Marimarv  βρήκες αντισυλληπτικα συμβατά με θηλασμό; ( για οοοταν βρούμε χρόνο για σεξ χχαχχααχαχ)

ωχ, είναι σίγουρο πως κ η δεύτερη εγκυμοσύνη θα είναι στο κρεβάτι δηλαδή? εδώ που τα λέμε το να έχεις ένα παιδί μόνο έχει και τα καλά του.

11 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Σε όλες έχει έρθει περίοδος? Μόνο εγώ περιμένω ακόμη?

Πριν λίγες μέρες είχα πόνους ωορρηξίας. Ελπίζω να μου έρθει κάποια στιγμή σύντομα

Ούτε εμένα δεν έχει έρθει ακόμη!!!!

που κ που έχω άσπρες βλέννες αλλά περίοδος δεν έρχεται.λογικά γίνεται ωορρηξία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

ωχ, είναι σίγουρο πως κ η δεύτερη εγκυμοσύνη θα είναι στο κρεβάτι δηλαδή? εδώ που τα λέμε το να έχεις ένα παιδί μόνο έχει και τα καλά του.

Ούτε εμένα δεν έχει έρθει ακόμη!!!!

που κ που έχω άσπρες βλέννες αλλά περίοδος δεν έρχεται.λογικά γίνεται ωορρηξία. 

Δυστυχώς ναι..σίγουρο κρεβάτωμα...

@Anastasia05 ούτε κιεγω εχω αδιαθετησει ακόμη..τα Χριστούγεννα είχα λίγο αίμα για 2 μέρες και αυτό ήταν..

εν τω μεταξύ είμαι τόσο γκαντέμω που νιώθω ότι θα αδιαθετησω όταν θα πάω διακοπές, μετά από 4 χρόνια που το παλεύω χαχαχαχχ


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Δυστυχώς ναι..σίγουρο κρεβάτωμα...

@Anastasia05 ούτε κιεγω εχω αδιαθετησει ακόμη..τα Χριστούγεννα είχα λίγο αίμα για 2 μέρες και αυτό ήταν..

εν τω μεταξύ είμαι τόσο γκαντέμω που νιώθω ότι θα αδιαθετησω όταν θα πάω διακοπές, μετά από 4 χρόνια που το παλεύω χαχαχαχχ

Τελικά αδιαθετησα χθες βράδυ!! Ευτυχώς δεν πονάω όπως πονουσα κ η ροή είναι κανονική!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Δυστυχώς ναι..σίγουρο κρεβάτωμα...

@Anastasia05 ούτε κιεγω εχω αδιαθετησει ακόμη..τα Χριστούγεννα είχα λίγο αίμα για 2 μέρες και αυτό ήταν..

εν τω μεταξύ είμαι τόσο γκαντέμω που νιώθω ότι θα αδιαθετησω όταν θα πάω διακοπές, μετά από 4 χρόνια που το παλεύω χαχαχαχχ

θηλάζετε πολλές φορές κορίτσια μέσα στην μέρα? γιατί λένε πως γι αυτό δεν έρχεται η περίοδος, αν ισχύει δηλ.

@Anastasia05

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Κορίτσια να μωράκια σας έχουν μπουσουλήσει?? Η με τα χεράκια τους κάνουν παλαμάκια γειά σου κ τέτοια? 

Ο μικρος μου μπουσουλαει, σηκώνεται, χαιρετάει, κ κάνει κουπεπε! Τη περισσότερη ώρα όμως θέλει να είναι όρθιος κι όταν δεν είναι προσπαθεί να σηκωθεί σκαρφαλώνοντας όπου βρει.

Κάποια μωράκια δεν μπουσουλανε καθόλου βέβαια. Ούτε εγώ ειχα μπουσουλησει ως μωρό.

6 ώρες πρίν, Ασία είπε:

θηλάζετε πολλές φορές κορίτσια μέσα στην μέρα? γιατί λένε πως γι αυτό δεν έρχεται η περίοδος, αν ισχύει δηλ.

@Anastasia05

Συνεχίζω να θηλάζω γυρω στις 10 φορές.... Ειδικά τώρα με τα δόντια θέλει περισσότερο.. Γενικά όμως έχουν μειωθεί σε σχέση πχ με πριν δύο μήνες. Εσύ??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια να μωράκια σας έχουν μπουσουλήσει?? Η με τα χεράκια τους κάνουν παλαμάκια γειά σου κ τέτοια? 

Ναι εχει ξεκινησει εδω και καιρο. Τωρα πια φευγει απο το ενα δωματιο στο αλλο. Σηκωνεται στο παρκο και γενικα πιανεται απο τα παντα και σηκωνεται. Κανει ´ κολλα πεντε ´ (τα αλλα δεν μας εχει κανει ακομα τη χαρη).  Και λεει μπα μπα και αναρθες κραυγουλες. 

Γενικα ομως ακομα δε γυριζε δλδ αν το ρωτησεις που ειναι η μαμα , δε θα γυρισει να με ψαξει... στο ονομα του γυριζει κανονικα και μαλιστα προσπαθησε να το πει τις προαλλες.

Ο μεγαλος μου δεν μπουσουλησε, περπατησε κατευθειαν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...