Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 5/9/2019 at 1:59 ΠΜ, Ασία είπε:

αα τώρα που τα είπες αναλυτικά θυμήθηκα.μου είχε πει για το εμβόλιο με τις 3 δόσεις απλά δεν είχε αναφέρει το όνομα. πρότεινε να το κάνουμε μετά τα δύο χρόνια δεν θυμάμαι γιατί,οπότε δεν το κάναμε.

πάντως από φαγητά εμένα σταμάτησε να τρώει την φρούτοκρέμα κ θέλει να τρώει κάθε φρούτο μόνη της στο χέρι.τα κάνει βέβαια όλα χάλια κ δεν τρώει κ μεγάλη ποσότητα. Αλλά το προτιμώ να πω την αλήθεια.το πρόγραμμα μας έχει στη συνέχεια εισαγωγή σε πατζάρι, κασέρι, σπανάκι, ψάρι και ασπράδι. μόνο αυτά μας έχει βάλει.

ξέρετε τι με απασχολεί?σε λίγους μήνες θα κόψουμε λογικά τον θηλασμό κ θα πίνει φρέσκο γάλα. Τώρα ξυπνάει το βράδυ αρκετές φορές για να θηλάσει. όταν με το καλό κόψει τον θηλασμό θα ξυπνάει κ θα θέλει γάλα ή θα σταματήσει σιγά σιγά να ξυπνάει? ήδη άλλαξε πρόγραμμα ύπνου την ημέρα. κοιμάται μόνο μια φορά το μεσημέρι για δύο ώρες περίπου. ενώ κοιμόταν μια ώρα πριν το μεσημέρι κ μια ώρα το απόγευμα πέρα από τον βραδυνό της ύπνο.

θα ξυπναει κ μετα αλλα οχι τοσο πολυ για φαγητο αλλα γιατι θα διψαει η θα θελει αγκαλια. το ξυπνημα δεν το γλιτωνεις τοσο ευκολα. φρεσκο μπορεις να δωσεις μετα το χρονο εμας μας ειπε ομως καλητερα σκονη βρεφικο κ φρεσκο δυο χρονων γιατι τα βρεφικα εχουν τις βιταμινες μεσα κ τωρα τις εχουν ακομα αναγκη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

η νονά σας έδωσε φρέσκο μετά δύο έτη δηλ?

Όχι, έδωσε φρέσκο μετά τους 12 μήνες.  ωστόσο,  συνέχιζε να θηλάζει μέχρι τα 2 έτη! 

κορίτσια πως τα πάτε από τσιριδα;;; εμάς μας ακούει η γειτονιά. μέχρι που αναγουλιαζει καμία φορά από την ένταση. κ μετά γελαει. θα με τρελάνει!

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

θα ξυπναει κ μετα αλλα οχι τοσο πολυ για φαγητο αλλα γιατι θα διψαει η θα θελει αγκαλια. το ξυπνημα δεν το γλιτωνεις τοσο ευκολα. φρεσκο μπορεις να δωσεις μετα το χρονο εμας μας ειπε ομως καλητερα σκονη βρεφικο κ φρεσκο δυο χρονων γιατι τα βρεφικα εχουν τις βιταμινες μεσα κ τωρα τις εχουν ακομα αναγκη. 

δύσκολα να γλυτώσουμε το ξύπνημα ε; χαχαχα

για το βρεφικό γάλα, μας είπε η γιατρός ότι το προτείνει σε παιδάκια ελλιποβαρη που έχουν μια καθυστέρηση στην ανάπτυξη.  αλλιώς προχώραμε απευθείας σε φρέσκο κατσικίσιο και φυσικά γαλατακι μαμάς!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

θα ξυπναει κ μετα αλλα οχι τοσο πολυ για φαγητο αλλα γιατι θα διψαει η θα θελει αγκαλια. το ξυπνημα δεν το γλιτωνεις τοσο ευκολα. φρεσκο μπορεις να δωσεις μετα το χρονο εμας μας ειπε ομως καλητερα σκονη βρεφικο κ φρεσκο δυο χρονων γιατι τα βρεφικα εχουν τις βιταμινες μεσα κ τωρα τις εχουν ακομα αναγκη. 

καλύτερα σκόνη βρεφικό ή καλύτερα μητρικό σας είπε? εσείς ξεκινήσατε φρέσκο ή ακόμη? αν θυμάμαι καλά ο μικρός είναι 13 μηνών?

Just now, bella32 είπε:

Όχι, έδωσε φρέσκο μετά τους 12 μήνες.  ωστόσο,  συνέχιζε να θηλάζει μέχρι τα 2 έτη! 

κορίτσια πως τα πάτε από τσιριδα;;; εμάς μας ακούει η γειτονιά. μέχρι που αναγουλιαζει καμία φορά από την ένταση. κ μετά γελαει. θα με τρελάνει!

δύσκολα να γλυτώσουμε το ξύπνημα ε; χαχαχα

για το βρεφικό γάλα, μας είπε η γιατρός ότι το προτείνει σε παιδάκια ελλιποβαρη που έχουν μια καθυστέρηση στην ανάπτυξη.  αλλιώς προχώραμε απευθείας σε φρέσκο κατσικίσιο και φυσικά γαλατακι μαμάς!

Α πα πα, κι εμείς πολύ τσιρίδα.Και πολλά νεύρα ρε παιδί μου από τώρα. άσε.

πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που θα έρθει ο καιρός που δεν θα ξυπνάνε πια το βράδυ χωρίς να το καταλάβουμε. το ελπίζω δηλαδή χαχαχα

το φρέσκο κατσικίσιο είναι το καλύτερο ε? δεν έχω κάνει έρευνα ακόμη, ούτε καν έχω ρωτήσει τον γιατρό. εσείς κατσικίσιο θα ξεκινήσετε όταν έρθει η ώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

Όχι, έδωσε φρέσκο μετά τους 12 μήνες.  ωστόσο,  συνέχιζε να θηλάζει μέχρι τα 2 έτη! 

κορίτσια πως τα πάτε από τσιριδα;;; εμάς μας ακούει η γειτονιά. μέχρι που αναγουλιαζει καμία φορά από την ένταση. κ μετά γελαει. θα με τρελάνει!

δύσκολα να γλυτώσουμε το ξύπνημα ε; χαχαχα

για το βρεφικό γάλα, μας είπε η γιατρός ότι το προτείνει σε παιδάκια ελλιποβαρη που έχουν μια καθυστέρηση στην ανάπτυξη.  αλλιώς προχώραμε απευθείας σε φρέσκο κατσικίσιο και φυσικά γαλατακι μαμάς!

 

Just now, Ασία είπε:

καλύτερα σκόνη βρεφικό ή καλύτερα μητρικό σας είπε? εσείς ξεκινήσατε φρέσκο ή ακόμη? αν θυμάμαι καλά ο μικρός είναι 13 μηνών?

Α πα πα, κι εμείς πολύ τσιρίδα.Και πολλά νεύρα ρε παιδί μου από τώρα. άσε.

πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που θα έρθει ο καιρός που δεν θα ξυπνάνε πια το βράδυ χωρίς να το καταλάβουμε. το ελπίζω δηλαδή χαχαχα

το φρέσκο κατσικίσιο είναι το καλύτερο ε? δεν έχω κάνει έρευνα ακόμη, ούτε καν έχω ρωτήσει τον γιατρό. εσείς κατσικίσιο θα ξεκινήσετε όταν έρθει η ώρα?

εαν θηλαζεις κ θες να συνεχισεις εννοητε το μητρικο. αλλα αν θες να ελλατωσεις τους θηλασμους σκονη εμας προτεινει σε ολα τα μωρα για τις βιταμινες ασχετα απο το βαρος . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

καλύτερα σκόνη βρεφικό ή καλύτερα μητρικό σας είπε? εσείς ξεκινήσατε φρέσκο ή ακόμη? αν θυμάμαι καλά ο μικρός είναι 13 μηνών?

Α πα πα, κι εμείς πολύ τσιρίδα.Και πολλά νεύρα ρε παιδί μου από τώρα. άσε.

πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που θα έρθει ο καιρός που δεν θα ξυπνάνε πια το βράδυ χωρίς να το καταλάβουμε. το ελπίζω δηλαδή χαχαχα

το φρέσκο κατσικίσιο είναι το καλύτερο ε? δεν έχω κάνει έρευνα ακόμη, ούτε καν έχω ρωτήσει τον γιατρό. εσείς κατσικίσιο θα ξεκινήσετε όταν έρθει η ώρα?

Θα δεις και τι θα αρέσει στο μωρό. Κατσικίσιο είναι καλύτερο αν δε το θέλει όμως γιαουρτακι ή τυρί. 

Εννοείται το μητρικό είναι το καλύτερο , είναι ειδικά φτιαγμένο για το μωρό σου!! 

Κι εγώ θα ήθελα μετά το χρόνο να πιει φρέσκο να κόψουμε σιγά σιγά τον θηλασμό. Τον ηρεμεί όμως από τα πάντα.. και το ζητάει πολύ ακόμη. Ειδικά τώρα με τα δόντια που βγαίνουν όλα μαζί ,είναι η παρηγοριά του. Έχει γίνει βέβαια λίγο θηριακι (10 κιλά, δεν είναι όμως στρουμπουλος είναι ψηλός κ δεμενος) και δυσκολεύει λίγο η αγκαλιά κ το σήκωμα !!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Ασία είπε:

καλύτερα σκόνη βρεφικό ή καλύτερα μητρικό σας είπε? εσείς ξεκινήσατε φρέσκο ή ακόμη? αν θυμάμαι καλά ο μικρός είναι 13 μηνών?

Α πα πα, κι εμείς πολύ τσιρίδα.Και πολλά νεύρα ρε παιδί μου από τώρα. άσε.

πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που θα έρθει ο καιρός που δεν θα ξυπνάνε πια το βράδυ χωρίς να το καταλάβουμε. το ελπίζω δηλαδή χαχαχα

το φρέσκο κατσικίσιο είναι το καλύτερο ε? δεν έχω κάνει έρευνα ακόμη, ούτε καν έχω ρωτήσει τον γιατρό. εσείς κατσικίσιο θα ξεκινήσετε όταν έρθει η ώρα?

καλέ ναι! τι νεύρο είναι αυτό παναγιά μου!!! 

Ναι κατσικίσιο θα ξεκινήσουμε, φρέσκο,  7 ημερών! Η γιατρός μας είναι της άποψης όσο πιο αγνά γίνεται, γι'αυτό μας είπε όχι στη σκόνη με extra βιταμίνες.. ωστόσο τονίζω,  ότι το παιδί είναι στη καμπύλη του κ αναπτύσσεται σωστά και φυσικά θηλάζει και παίρνει όλα τα θρεπτικά που χρειάζεται! μη παρεξηγηθώ!!! από κει και πέρα , κανε κι εσυ την έρευνα σου, διάβασε, και ρώτησε και τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει!! 

έχε κατά νου όμως ότι μετά το έτος η πρόσληψη ασβεστίου πρέπει να είναι συγκεκριμένη.  σκεψου πχ ότι θα δίνεις γιαούρτι, τυρί, γάλα! μη ξεφεύγεις στις ποσότητες ! θα μου τα πει αναλυτικά τον άλλο μήνα είπε η γιατρός! απλώς με προϊδεάσε τωρα!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε.? Και εγώ είχα την ίδια απορία με την @Ασία τώρα στον χρόνο θέλω να αρχίσω απόμοθηλασμο αν και πλέον η μικρή μου δεν θηλάζει πολύ γτ λείπω για δουλειά δουλεύω πολλές ώρες οπότε βγαίνει πρωί βράδυ ο θηλασμός. Αλλά θέλω να το κόψω τελείως απλά σκέφτομαι τι θα γίνεται όταν ξυπνάει το βράδυ πως θα ξανά κοιμάται που κοιμάται με στήθος. Επίσης έχω ακούσει από πάρα πολλές γνωστές μου ότι όσο πιο μεγάλα είναι πιο δύσκολα κόβουν τον θηλασμό οπότε δεν θέλω να πάει 2 και να θηλάζει ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ άπο μένα κορίτσια! Χάθηκα άλλα ξεκίνησα δουλειά κ ήταν λίγο δύσκολη η προσαρμογη.

Κορίτσια με έχει τρελάνει στις τσιριδες Από το Σάββατο κ νεύρα με αποτέλεσμα να θέλει να δαγκώσει (6 δόντια εχει)πλέον τον αφήνω όλη μέρα στους γονείς μου μέχρι κ το βραδυ .θηκασμος πρωι βραδυ κ απο τις 5 τα ξημερωματα κοιμομαστε μαζι γτ θηλαζει συνεχεια..εμεμα δεν δεχετσι καμια σκονη πλεον κ εχω απελπιστει. Μολις βλεπει πιπιλα κ μπιμπερο τα πεταει.. θα του ξεκινησω φρεσκο κατσικισιο σε λιγο .το μονο που σκρφτομαι κ δεν κοβω τον θηλασμο , ειναι η νυχτα.. πως θα ξανακοιμηθει..

Από βηματάκια, θελει ορθιος κ να τον κρατας να περπαταει. 10 κιλα ειναι κ ο δικος μου κ η μεση μου εχει γίνει κομματια.

Τώρα κάνω ετοιμασίες για την βάφτιση,  ο φωτογράφος πολύ ακριβός ρε παιδί μου .. 550 ευρώ!!! Τι δώρο πήρατε στον νονο/α εσεις;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κ άπο μένα κορίτσια! Χάθηκα άλλα ξεκίνησα δουλειά κ ήταν λίγο δύσκολη η προσαρμογη.

Κορίτσια με έχει τρελάνει στις τσιριδες Από το Σάββατο κ νεύρα με αποτέλεσμα να θέλει να δαγκώσει (6 δόντια εχει)πλέον τον αφήνω όλη μέρα στους γονείς μου μέχρι κ το βραδυ .θηκασμος πρωι βραδυ κ απο τις 5 τα ξημερωματα κοιμομαστε μαζι γτ θηλαζει συνεχεια..εμεμα δεν δεχετσι καμια σκονη πλεον κ εχω απελπιστει. Μολις βλεπει πιπιλα κ μπιμπερο τα πεταει.. θα του ξεκινησω φρεσκο κατσικισιο σε λιγο .το μονο που σκρφτομαι κ δεν κοβω τον θηλασμο , ειναι η νυχτα.. πως θα ξανακοιμηθει..

Από βηματάκια, θελει ορθιος κ να τον κρατας να περπαταει. 10 κιλα ειναι κ ο δικος μου κ η μεση μου εχει γίνει κομματια.

Τώρα κάνω ετοιμασίες για την βάφτιση,  ο φωτογράφος πολύ ακριβός ρε παιδί μου .. 550 ευρώ!!! Τι δώρο πήρατε στον νονο/α εσεις;

Αχ έτσι και εμείς. Στην πεθερά μου βέβαια αλλά όλη μέρα χθες δούλευα 10 με 9 κ θήλασε μόνο βράδυ για ύπνο και εμείς κοιμόμαστε σχεδόν αγκαλιά από τς 3 κ μετά. Αυτό σκέφτομαι το βράδυ. Πως θα ξανά κοιμάται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κ άπο μένα κορίτσια! Χάθηκα άλλα ξεκίνησα δουλειά κ ήταν λίγο δύσκολη η προσαρμογη.

Κορίτσια με έχει τρελάνει στις τσιριδες Από το Σάββατο κ νεύρα με αποτέλεσμα να θέλει να δαγκώσει (6 δόντια εχει)πλέον τον αφήνω όλη μέρα στους γονείς μου μέχρι κ το βραδυ .θηκασμος πρωι βραδυ κ απο τις 5 τα ξημερωματα κοιμομαστε μαζι γτ θηλαζει συνεχεια..εμεμα δεν δεχετσι καμια σκονη πλεον κ εχω απελπιστει. Μολις βλεπει πιπιλα κ μπιμπερο τα πεταει.. θα του ξεκινησω φρεσκο κατσικισιο σε λιγο .το μονο που σκρφτομαι κ δεν κοβω τον θηλασμο , ειναι η νυχτα.. πως θα ξανακοιμηθει..

Από βηματάκια, θελει ορθιος κ να τον κρατας να περπαταει. 10 κιλα ειναι κ ο δικος μου κ η μεση μου εχει γίνει κομματια.

Τώρα κάνω ετοιμασίες για την βάφτιση,  ο φωτογράφος πολύ ακριβός ρε παιδί μου .. 550 ευρώ!!! Τι δώρο πήρατε στον νονο/α εσεις;

Φωτογράφους μπορείς να βρεις σε διάφορες τιμές, το θέμα είναι όμως να είναι κ καλό το αποτέλεσμα!! Εγώ θα έχω αυτούς που είχα κ στο γάμο μου γιατί ταιριαζουμε και σαν προσωπικότητες και σαν αισθητική. Κι εγώ 600 θα δώσω αλλά έχω προσθέσει κι άλλες υπηρεσίες στο βασικό πακετο.

Στη κουμπάρα μου που θα μου βαφτίσει τον μικρό, πήρα δώρο κάτι χειροποίητα σκουλαρίκια που ήθελε ! Οπως κ στον γάμο της αγόρασα κάτι που ήθελε η ίδια!

Κ μας από τσιριδα άλλο τίποτα.. δόντια επίσης έξι...τον ταλαιπωρούν πάρα πολύ... Α κ μόνο να μπουσουλαει ή να περπατάει.. ούτε πάρκο.. ούτε ριλαξ ούτε πουθενά άλλο!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Φωτογράφους μπορείς να βρεις σε διάφορες τιμές, το θέμα είναι όμως να είναι κ καλό το αποτέλεσμα!! Εγώ θα έχω αυτούς που είχα κ στο γάμο μου γιατί ταιριαζουμε και σαν προσωπικότητες και σαν αισθητική. Κι εγώ 600 θα δώσω αλλά έχω προσθέσει κι άλλες υπηρεσίες στο βασικό πακετο.

Στη κουμπάρα μου που θα μου βαφτίσει τον μικρό, πήρα δώρο κάτι χειροποίητα σκουλαρίκια που ήθελε ! Οπως κ στον γάμο της αγόρασα κάτι που ήθελε η ίδια!

Κ μας από τσιριδα άλλο τίποτα.. δόντια επίσης έξι...τον ταλαιπωρούν πάρα πολύ... Α κ μόνο να μπουσουλαει ή να περπατάει.. ούτε πάρκο.. ούτε ριλαξ ούτε πουθενά άλλο!!!

Ναι μαζί με 4 ψηφιακά σ άλμπουμ μέσα...ωραία κατάλαβα!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ναι μαζί με 4 ψηφιακά σ άλμπουμ μέσα...ωραία κατάλαβα!

 

κ μένα 500 μου πήρε..με 3 ψηφιακά και βιντεοκαλυψη..πολλα λεφτά ρε συ αλλά δε μπορώ να πω ,μου έκανε τρομερή δουλειά..

εμείς 2 δόντια κ δαγκώνει τα πάντα.  από το γόνατο κ το πηγούνι μου μέχρι το κρεβάτι του κ τη κουρτίνα 

θέλει συνέχεια όρθιος είτε να κρατιέται κ να χοροπηδάει με τα γόνατα ( κ να χτυπάει τη κεφάλα του στα κάγκελα) είτε να μπούσουλαει.  πριν μερικές μέρες πήρα κάγκελα/περίφραξη, τα στερέωσα στον τοιχο , του έστρωσα πολύχρωμο χαλάκι, 100 παιχνίδια, κ κάθεται εκει με τις ώρες!! βέβαια μου έχει κλείσει το μισό σαλόνι, αλλά τουλάχιστον μπορώ να τον αφήνω μονο του !!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κ μένα 500 μου πήρε..με 3 ψηφιακά και βιντεοκαλυψη..πολλα λεφτά ρε συ αλλά δε μπορώ να πω ,μου έκανε τρομερή δουλειά..

εμείς 2 δόντια κ δαγκώνει τα πάντα.  από το γόνατο κ το πηγούνι μου μέχρι το κρεβάτι του κ τη κουρτίνα 

θέλει συνέχεια όρθιος είτε να κρατιέται κ να χοροπηδάει με τα γόνατα ( κ να χτυπάει τη κεφάλα του στα κάγκελα) είτε να μπούσουλαει.  πριν μερικές μέρες πήρα κάγκελα/περίφραξη, τα στερέωσα στον τοιχο , του έστρωσα πολύχρωμο χαλάκι, 100 παιχνίδια, κ κάθεται εκει με τις ώρες!! βέβαια μου έχει κλείσει το μισό σαλόνι, αλλά τουλάχιστον μπορώ να τον αφήνω μονο του !!

Από πού τα πήρες τα κάγκελα? Θέλω κι εγώ να βάλω γιατί στο πάρκο,ούτε λόγος!!!

Η περιγραφή σου είναι σαν να βλέπω τον δικό μου!!! Χαχαχαχαχαχχα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κ μένα 500 μου πήρε..με 3 ψηφιακά και βιντεοκαλυψη..πολλα λεφτά ρε συ αλλά δε μπορώ να πω ,μου έκανε τρομερή δουλειά..

εμείς 2 δόντια κ δαγκώνει τα πάντα.  από το γόνατο κ το πηγούνι μου μέχρι το κρεβάτι του κ τη κουρτίνα 

θέλει συνέχεια όρθιος είτε να κρατιέται κ να χοροπηδάει με τα γόνατα ( κ να χτυπάει τη κεφάλα του στα κάγκελα) είτε να μπούσουλαει.  πριν μερικές μέρες πήρα κάγκελα/περίφραξη, τα στερέωσα στον τοιχο , του έστρωσα πολύχρωμο χαλάκι, 100 παιχνίδια, κ κάθεται εκει με τις ώρες!! βέβαια μου έχει κλείσει το μισό σαλόνι, αλλά τουλάχιστον μπορώ να τον αφήνω μονο του !!

κι εγώ θέλω να πάρω κάγκελα να περιφραξω αλλά είδα πως είναι πολύ ακριβά.πόσα μέτρα πήρες κ τι τιμή? από που?

Ο φωτογράφος κορίτσια εμάς μας βγήκε 750€. με 3 ψηφιακά άλμπουμ.4 είχε στο πακέτο αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχει η πεθερά μου άλμπουμ, οπότε πήραμε τρία!χα! Γενικά τα έξοδα της βάφτισης ηταν πολλά. γύρω στα 3 χιλιάρικα μας βγήκαν. Από τώρα σκέφτομαι πως τα επόμενα βαφτίσια αν έρθουν κ όποτε έρθουν θα είναι πολύ πιο οικονομικά σε όλα. Για να δούμε, τώρα που λέμε για έξοδα, ο κούλης θα δώσει τίποτα σε όσες γεννήσουν μετά το 2020 ή μόνο αυτές που γεννήσουν το 2020 είναι οι τυχερές? γιατί δεν με βλέπω για δεύτερο μωρό σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κι εγώ θέλω να πάρω κάγκελα να περιφραξω αλλά είδα πως είναι πολύ ακριβά.πόσα μέτρα πήρες κ τι τιμή? από που?

Ο φωτογράφος κορίτσια εμάς μας βγήκε 750€. με 3 ψηφιακά άλμπουμ.4 είχε στο πακέτο αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχει η πεθερά μου άλμπουμ, οπότε πήραμε τρία!χα! Γενικά τα έξοδα της βάφτισης ηταν πολλά. γύρω στα 3 χιλιάρικα μας βγήκαν. Από τώρα σκέφτομαι πως τα επόμενα βαφτίσια αν έρθουν κ όποτε έρθουν θα είναι πολύ πιο οικονομικά σε όλα. Για να δούμε, τώρα που λέμε για έξοδα, ο κούλης θα δώσει τίποτα σε όσες γεννήσουν μετά το 2020 ή μόνο αυτές που γεννήσουν το 2020 είναι οι τυχερές? γιατί δεν με βλέπω για δεύτερο μωρό σύντομα.

τα πήρα από bebejou στις εκπτώσεις.. ήταν τσιμπημενα αλλά αξίζουν τα λεφτά τους, όλη μέρα εκεί κάθεται! εν τω μεταξύ, έψαχνα να βρω χαρούμενη περίφραξη, και όχι απλά μαύρα κάγκελα φύλακης, γύρισα όλα τα μαγαζιά της Αθήνας και δεν είχε κάνεις κ ούτε ήξεραν τι είναι αυτο που ψάχνω κ μου έκανε εντύπωση.  κ αφού έκανα την αγορά,  είδα κατά τύχη σε ένα βιντεάκι στο 9gag τα κάγκελα που ήθελα!!!!! λέγεται play pen  και με μια αναζήτηση που έκανα στο Amazon  βρήκα ένα σωρό όμορφα σχέδια.....

@Anastasia05 ψάξε Amazon!!

@Ασία πολλά έξοδα...τουλάχιστον οι καλεσμένοι (οι περισσότεροι) δώρισαν στο μωρό χρήματα οπότε μπόρεσα να του πάρω πραγματάκια (πχ τα κάγκελα!!)

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...