Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 21/6/2019 at 1:15 ΠΜ, bella32 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ μόλις μπω σε μια τάξη... τα χω φτύσει..υπό κατάρρευση.. μετακόμιση με μωρό,  χωρίς βοήθεια... θα πάρω τα βουνά σε λίγο ( για να τσιριξω/κλαψω/κοιμηθώ) ααααχχχ

Καλό κουράγιο με τέτοια ζέστη και ένα μωρό να κάνεις μετακόμιση!δύσκολο πράμα.

On 21/6/2019 at 1:17 ΠΜ, Alekk είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Τρελη ζεστη εδω. Ολη μερα με air condition ειμαστε.

Τι κανουν τα μπεμπακια σας;

Εγω ξεκινησα δουλεια... καταθλιψαρα... το μονο που σκεφτομαι οτι τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα.. θα μπορουσα να ειχα γυρισει πολυ νωριτερα για παραδειγμα... Τελοσπαντων καθολου δε μου αρεσει που δεν εχουμε κερδισει κερδισει το τζοκερ ωστε να κατσω σπιτι απο επιλογη... 

Οσες θηλαζετε ακομα και αντλειται εχει μειωθει το γαλα σας; Εγω βλεπω τεραστια διαφορα παρολο που θηλαζουμε 4-5 φορες την ημερα... Δλδ αντλω δυο φορες για να φτιαξω ενα σακουλακι των 90-100 ml...

 

Ωχ κοριτσι μου η μετακομιση ειναι χαλια..  εχω κανει 4 και καμια με παιδια... Σε κανα χρονο θα παω για την 5η... Καλο κουραγιο, φανταζομαι το χαος και φρικαρω..

Είναι δράμα η επιστροφή στην δουλειά! σε καταλαβαίνω! μακάρι να μην χρειαζόταν να δουλεύουμε κορίτσια, τουλάχιστον μέχρι να μεγαλώσουν λίγο τα μικρά μας να μέναμε σπίτι από επιλογή. Εγώ θηλάζω αρκετές φορές κ βγάζω κ με το θήλαστρο μια φορά τη μέρα περίπου 80 ml.πριν τις στέρεες που έπινε περισσότερο γάλα η μικρή έβγαζα δύο φορές τη μέρα με το θήλαστρο (για τις ώρες που έλειπα) περίπου 150ml τη φορά, ενώ θήλαζα αποκλειστικά. άρα έχει μειωθεί η ποσότητα που βγάζω γιατί το μωρό πλέον ζητάει λιγότερο γάλα από το στήθος άρα παράγω και λιγότερο.

On 21/6/2019 at 9:36 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Κουράγιο με τη δουλειά... Απο Σεπτέμβρη θα ξεκινησω και εγω τη δικια μου βρεφικο για να έχει συνηθίσει οταν παω για δουλειά εγω... Μην την εχω και αυτη εννοια... 

Κορίτσια, εσας τα μωρα κοιμούνται μονα στο κρεβάτι τους ή τα λρατατε αγκαλια και τα βαζετε κοιμισμενα σ κουνια??? Εγω δεν εχω καταφέρει ποτε να κοιμηθεί μονβ της... Παντα την εχω αγκαλια... Οχι ορθια, ουτε να την κουναω... Αλλα την κραταω... Και θέλω να μαθρι να κοιμάται μονη της γτ στο βρεφικο τετοιες πολυτελειες αποκλειεται να παιζουν... Και προτιμω να το περασουμε μαζι αυτό το δυσκολο κομμάτι παρα τοτε να φαει ολες τς φρικες μαζεμενες... Εχετε μηπως κανα κολπακι να μοιραστειτε??? 

Είσαι σε πολύ καλύτερο δρόμο από μένα στο θέμα ύπνου. εμένα κοιμάται μόνο στο στήθος!!! κ μετά την βάζω στην κούνια της και όλη την νύχτα κοιμάται δίπλα μου, ξυπνάει, πίνει γάλα κ κοιμάται ξανά. Όταν λείπω η γιαγιά της την κοιμίζει κουνώντας την. με εμένα όμως δεν πιάνει αυτός ο τρόπος γιατί θέλει στήθος. Έχει αρχίζει κ με προβληματίζει το πως θα την κοιμίζω όταν κόψουμε τον θηλασμό.

11 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Θα κοιμαται μαζι σου αγκαλια και στο βρεφικο που δεν θα είσαι εκεί, θα βρει τον τροπο να κοιμαται. Τα μωρα ειναι πολυ ευπροσαρμοστα στις εκαστοτε συνθηκες αυτό καταλαβα. Η δικια μου κοιμαται με θηλασμο μονο και ηταν το μεγαλο μου αγχος οταν επεστρεψα στη δουλειά μεσα Μαϊου. Την αφηνω στη μαμα μου και με τη μαμα μου κοιμαται με κουνημα στο καρότσι. Οταν καποιες φορές μένει με τον άντρα μου την κοιμίζει αγκαλια κοβοντας βολτες περα δωθε :-) μαζι μου βεβαια μονο με θηλασμο ακομα. Οπότε θα δεις θα βρει τον τροπο της η μικρούλα σου.

Εγω επεστρεψα στη δουλειά εδω και ενα μηνα και όταν αντλω δεν βγαζω την ποσοτητα που εβγαζα πριν λιγους μηνες. Πριν παω δουλεια ειχα καταφερει και εκανα και τραπεζα στην καταψυξη και θηλαζε και το μωρο. Οπότε υποθετω μειώθηκε τωρα η παραγωγη γιατι δεν καταφέρνω να αναπληρώσω το γαλα της καταψυξης που χρησιμοποιω, ούτε εχω τον χρονο και την διαθεση να κανω αντλησεις πλεον, αλλα το μωρο θηλαζει κανονικα δεν μου κανει παράπονα ουτε δινω ξενο. Απλα οταν τελειωσει η τραπεζα θα πινει σκονη οταν ειμαι στην δουλεια.

Να ρωτησω κατι ασχετο?? Οσες θηλαζετε εχει πεσει το στηθος σας??

εμένα το στήθος έχει πέσει, ναι κ είμαι σίγουρη πως δεν θα γίνει όπως παλιά. όταν είναι γεμάτο γάλα είναι πιο στητο αλλά όταν αδειάζει χάλια! 

ρε κορίτσια μόνο εμένα μου φαίνεται δηλαδή πολύ μικρό το μωρό για να πάει παιδικό?? Εγώ ούτε για πλάκα δεν θα το σκεφτόμουν να το στείλω από τώρα. ούτως ή άλλως βέβαια εγώ δουλεύω απογεύματα και δεν υπάρχει παιδικός με απογευματινό ωράριο απ όσο ξέρω. Αλλά και πρωινά να δούλευα κ να μην είχα κάποιον να μου το κρατάει θα επέλεγα αναγκαστικά να μην δουλεύω για να το κρατάω εγώ. Όχι ότι βγαίνουμε άνετα με έναν μισθό αλλά θα προτιμούσα να στερηθω εγώ διάφορα απ το να το στείλω παιδικό τόσο νωρίς. πιστεύω πως αν δεν φτάσει 2,5 χρονών δεν θα σκεφτώ να το στείλω σχολείο.βασικά σκέφτομαι να το στείλω στα 3.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Ασία είπε:

Καλό κουράγιο με τέτοια ζέστη και ένα μωρό να κάνεις μετακόμιση!δύσκολο πράμα.

Είναι δράμα η επιστροφή στην δουλειά! σε καταλαβαίνω! μακάρι να μην χρειαζόταν να δουλεύουμε κορίτσια, τουλάχιστον μέχρι να μεγαλώσουν λίγο τα μικρά μας να μέναμε σπίτι από επιλογή. Εγώ θηλάζω αρκετές φορές κ βγάζω κ με το θήλαστρο μια φορά τη μέρα περίπου 80 ml.πριν τις στέρεες που έπινε περισσότερο γάλα η μικρή έβγαζα δύο φορές τη μέρα με το θήλαστρο (για τις ώρες που έλειπα) περίπου 150ml τη φορά, ενώ θήλαζα αποκλειστικά. άρα έχει μειωθεί η ποσότητα που βγάζω γιατί το μωρό πλέον ζητάει λιγότερο γάλα από το στήθος άρα παράγω και λιγότερο.

Είσαι σε πολύ καλύτερο δρόμο από μένα στο θέμα ύπνου. εμένα κοιμάται μόνο στο στήθος!!! κ μετά την βάζω στην κούνια της και όλη την νύχτα κοιμάται δίπλα μου, ξυπνάει, πίνει γάλα κ κοιμάται ξανά. Όταν λείπω η γιαγιά της την κοιμίζει κουνώντας την. με εμένα όμως δεν πιάνει αυτός ο τρόπος γιατί θέλει στήθος. Έχει αρχίζει κ με προβληματίζει το πως θα την κοιμίζω όταν κόψουμε τον θηλασμό.

εμένα το στήθος έχει πέσει, ναι κ είμαι σίγουρη πως δεν θα γίνει όπως παλιά. όταν είναι γεμάτο γάλα είναι πιο στητο αλλά όταν αδειάζει χάλια! 

ρε κορίτσια μόνο εμένα μου φαίνεται δηλαδή πολύ μικρό το μωρό για να πάει παιδικό?? Εγώ ούτε για πλάκα δεν θα το σκεφτόμουν να το στείλω από τώρα. ούτως ή άλλως βέβαια εγώ δουλεύω απογεύματα και δεν υπάρχει παιδικός με απογευματινό ωράριο απ όσο ξέρω. Αλλά και πρωινά να δούλευα κ να μην είχα κάποιον να μου το κρατάει θα επέλεγα αναγκαστικά να μην δουλεύω για να το κρατάω εγώ. Όχι ότι βγαίνουμε άνετα με έναν μισθό αλλά θα προτιμούσα να στερηθω εγώ διάφορα απ το να το στείλω παιδικό τόσο νωρίς. πιστεύω πως αν δεν φτάσει 2,5 χρονών δεν θα σκεφτώ να το στείλω σχολείο.βασικά σκέφτομαι να το στείλω στα 3.

Κοιτα κι εγω αν μπορουσα θα καθομουν μεχρι να παει 2 τουλαχιστον. Οπως σε καποιες χωρες του εξωτερικου οπου η μητερα προστατευεται και μπορει να μεγαλωσει τα παιδια της και μετα να επιστρεψει στη θεση της...

Δυστυχως οι περισσοτερες δεν εχουμε αυτη την επιλογη... εμας ο μισθος του συζυγου δε φτανει πουθενα, ασε που κυμαινεται, αλλες φορες εχει πολλη δουλεια και αλλες λιγοτερη. Δλδ δεν ειναι θεμα στερησης, μην το βλεπεις ετσι, ειναι θεμα πχ ενοικιου.

Ο μεγαλος μ ξεκινησε 2 γιατι μεχρι τοτε κι εγω δουλευα απογευματα. Περασε πολυ ωραια, πεσαμε σε μια τελεια δασκαλα στο δημοσιο, αυτος λυθηκε αμεσως, αρχισε να μιλαει καλυτερα, εγινε πολυ κοινωνικος και παρολο που ηταν μοναχοπαιδι παντα επαιζε ωραια οπου κι αν βρισκομουν. 

Και η αληθεια ειναι οσο μικροτερα τα στελνεις τοσο πιο ευκολα το αντιμετωπιζουν. 

Βεβαια ενα τζοκερ θα μας σωσει ολες!!!! Χαχαχα!

Ασε με το γαλα τα ιδια κι εγω, πριν εβγαζα 120 ml σε καθε αντληση και τωρα 65 ml με ποοοολυυυυυ κοπο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλό κουράγιο με τέτοια ζέστη και ένα μωρό να κάνεις μετακόμιση!δύσκολο πράμα.

Είναι δράμα η επιστροφή στην δουλειά! σε καταλαβαίνω! μακάρι να μην χρειαζόταν να δουλεύουμε κορίτσια, τουλάχιστον μέχρι να μεγαλώσουν λίγο τα μικρά μας να μέναμε σπίτι από επιλογή. Εγώ θηλάζω αρκετές φορές κ βγάζω κ με το θήλαστρο μια φορά τη μέρα περίπου 80 ml.πριν τις στέρεες που έπινε περισσότερο γάλα η μικρή έβγαζα δύο φορές τη μέρα με το θήλαστρο (για τις ώρες που έλειπα) περίπου 150ml τη φορά, ενώ θήλαζα αποκλειστικά. άρα έχει μειωθεί η ποσότητα που βγάζω γιατί το μωρό πλέον ζητάει λιγότερο γάλα από το στήθος άρα παράγω και λιγότερο.

Είσαι σε πολύ καλύτερο δρόμο από μένα στο θέμα ύπνου. εμένα κοιμάται μόνο στο στήθος!!! κ μετά την βάζω στην κούνια της και όλη την νύχτα κοιμάται δίπλα μου, ξυπνάει, πίνει γάλα κ κοιμάται ξανά. Όταν λείπω η γιαγιά της την κοιμίζει κουνώντας την. με εμένα όμως δεν πιάνει αυτός ο τρόπος γιατί θέλει στήθος. Έχει αρχίζει κ με προβληματίζει το πως θα την κοιμίζω όταν κόψουμε τον θηλασμό.

εμένα το στήθος έχει πέσει, ναι κ είμαι σίγουρη πως δεν θα γίνει όπως παλιά. όταν είναι γεμάτο γάλα είναι πιο στητο αλλά όταν αδειάζει χάλια! 

ρε κορίτσια μόνο εμένα μου φαίνεται δηλαδή πολύ μικρό το μωρό για να πάει παιδικό?? Εγώ ούτε για πλάκα δεν θα το σκεφτόμουν να το στείλω από τώρα. ούτως ή άλλως βέβαια εγώ δουλεύω απογεύματα και δεν υπάρχει παιδικός με απογευματινό ωράριο απ όσο ξέρω. Αλλά και πρωινά να δούλευα κ να μην είχα κάποιον να μου το κρατάει θα επέλεγα αναγκαστικά να μην δουλεύω για να το κρατάω εγώ. Όχι ότι βγαίνουμε άνετα με έναν μισθό αλλά θα προτιμούσα να στερηθω εγώ διάφορα απ το να το στείλω παιδικό τόσο νωρίς. πιστεύω πως αν δεν φτάσει 2,5 χρονών δεν θα σκεφτώ να το στείλω σχολείο.βασικά σκέφτομαι να το στείλω στα 3.

Και εγω πιστευω δεν θα γινει οπως παλια το στηθος μου αλλα μιλαμε για μεγαλη διαφορα εχει πεσει αρκετά κατω λες και θηλαζω χρόνια. Ούτε και εγω θα στειλω ακομα το μωρο στο βρεφικό, αλλά εχω τη μαμα μου που δεν δουλευει και τα παει τελεια με την μικρη και είναι χαρά της να την κρατάει. Αν δεν ειχα την μαμα μου ατε να καθόμουνα μεχρι να γινει ενος. Τα εξοδα τρέχουν και οσα και να στερηθεις παλι ενας μισθός δεν αρκεί. 

Link to comment
Share on other sites

οι καιροί είναι δύσκολοι και συμφωνώ πως στις περισσότερες οικογένειες ο ένας μισθός δεν φτάνει. μακάρι να είχαμε την πολυτέλεια να μην δουλεύουμε κ να μεγαλώνουμε τα παιδιά μας ως κάποια ηλικία αλλά αυτά μόνο στα όνειρά μας. εμένα που δουλεύω μόνο απογεύματα δεν με βολεύει καθόλου το ωράριο των παιδικών και δεν έχω ακούσει να υπάρχουν παιδικοί απόγευμα, τουλάχιστον στην περιοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια το 6μηνο του ΟΑΕΔ τελειώνει αυτό τον μηνα αλλά δεν θα ψάξω ακόμα για δουλειά θα μείνω και Ιούλιο Αύγουστο και από Σεπτέμβρη θα πάω κ αυτό γτ η μαμά μου δουλεύει το καλοκαίρι και η πεθερά μου μένει σε χωριό και δεν οδηγεί είναι δύσκολο το πάνω κάτω κάθε μέρα για να πηγαίνουμε εμείς την μικρή. Αλλά πραγματικά αυτός τους μήνες που δεν θα έχω και εγώ κάποιο εισόδημα θα πιέστουμε πολύ οικονομικά με ενοίκιο συν οοοολα τα άλλα έξοδα. 

Όσο για το στήθος κορίτσια αφήστε ένα δράμα. Εγώ είχα πάντα πολύ μικρό στήθος. Τώρα πως έγινε έτσι έχει κρεμάσει και το ένα είναι και πιο μεγάλο. Το χειμώνα οκ δεν φαινόταν με τα φαρδιά τωρα χάλια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

οι καιροί είναι δύσκολοι και συμφωνώ πως στις περισσότερες οικογένειες ο ένας μισθός δεν φτάνει. μακάρι να είχαμε την πολυτέλεια να μην δουλεύουμε κ να μεγαλώνουμε τα παιδιά μας ως κάποια ηλικία αλλά αυτά μόνο στα όνειρά μας. εμένα που δουλεύω μόνο απογεύματα δεν με βολεύει καθόλου το ωράριο των παιδικών και δεν έχω ακούσει να υπάρχουν παιδικοί απόγευμα, τουλάχιστον στην περιοχή μου.

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ λιγοι για απογευμα (μπορει και να μην υπαρχουν πια). Ουτε εγω ειχα βρει στην περιοχη μ. Ευτυχως ειχα τη μαμα μ.

 

Just now, Marimarv είπε:

Εμένα κορίτσια το 6μηνο του ΟΑΕΔ τελειώνει αυτό τον μην αλλά δεν θα ψάξω ακόμα για δουλειά θα μείνω και Ιούλιο Αύγουστο και από Σεπτέμβρη θα πάω κ αυτό γτ η μαμά μου δουλεύει το καλοκαίρι και η πεθερά μου μένει σε χωριό και δεν οδηγεί είναι δύσκολο το πάνω κάτω κάθε μέρα για να πηγαίνουμε εμείς την μικρή. Αλλά πραγματικά αυτός τους μείνεις που δεν θα έχω και εγώ κάποιο εισόδημα θα πιέστουμε πολύ οικονομικά με ενοίκιο συν οοοολα τα άλλα έξοδα. 

Όσο για το στήθος κορίτσια αφήστε ένα δράμα. Εγώ είχα πάντα πολύ μικρό στήθος. Τώρα πως έγινε έτσι έχει κρεμάσει και το ένα είναι και πιο μεγάλο. Το χειμώνα οκ δεν φαινόταν με τα φαρδιά τωρα χάλια. 

Ασε κι εγω που ειχα μεγαλο στηθος. Τρισαθλιο εχει γινει. Και η κοιλια μ βεβαια ειναι μια ομορφια... Γενικα μοντελακι θα βγω φετος στην παραλια! Ας οψεται, δε τα χανω τα μπανια με τα παιδια! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ λιγοι για απογευμα (μπορει και να μην υπαρχουν πια). Ουτε εγω ειχα βρει στην περιοχη μ. Ευτυχως ειχα τη μαμα μ.

 

Ασε κι εγω που ειχα μεγαλο στηθος. Τρισαθλιο εχει γινει. Και η κοιλια μ βεβαια ειναι μια ομορφια... Γενικα μοντελακι θα βγω φετος στην παραλια! Ας οψεται, δε τα χανω τα μπανια με τα παιδια! 

 

Just now, Marimarv είπε:

Εμένα κορίτσια το 6μηνο του ΟΑΕΔ τελειώνει αυτό τον μην αλλά δεν θα ψάξω ακόμα για δουλειά θα μείνω και Ιούλιο Αύγουστο και από Σεπτέμβρη θα πάω κ αυτό γτ η μαμά μου δουλεύει το καλοκαίρι και η πεθερά μου μένει σε χωριό και δεν οδηγεί είναι δύσκολο το πάνω κάτω κάθε μέρα για να πηγαίνουμε εμείς την μικρή. Αλλά πραγματικά αυτός τους μείνεις που δεν θα έχω και εγώ κάποιο εισόδημα θα πιέστουμε πολύ οικονομικά με ενοίκιο συν οοοολα τα άλλα έξοδα. 

Όσο για το στήθος κορίτσια αφήστε ένα δράμα. Εγώ είχα πάντα πολύ μικρό στήθος. Τώρα πως έγινε έτσι έχει κρεμάσει και το ένα είναι και πιο μεγάλο. Το χειμώνα οκ δεν φαινόταν με τα φαρδιά τωρα χάλια. 

πραγματικα βρε κοριτσια αυτο με το στηθος αληθεια θα στρωσει ποτε η να αποδεχτω κ εγω την αγελαδινη μορφη για παντα . κ εγω δεν με αναγνωριζω φετος . 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

 

πραγματικα βρε κοριτσια αυτο με το στηθος αληθεια θα στρωσει ποτε η να αποδεχτω κ εγω την αγελαδινη μορφη για παντα . κ εγω δεν με αναγνωριζω φετος . 

Αγελαδινη μορφή χαχαχαχα οκ έκαψα θέα.. 

Just now, Alekk είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ λιγοι για απογευμα (μπορει και να μην υπαρχουν πια). Ουτε εγω ειχα βρει στην περιοχη μ. Ευτυχως ειχα τη μαμα μ.

 

Ασε κι εγω που ειχα μεγαλο στηθος. Τρισαθλιο εχει γινει. Και η κοιλια μ βεβαια ειναι μια ομορφια... Γενικα μοντελακι θα βγω φετος στην παραλια! Ας οψεται, δε τα χανω τα μπανια με τα παιδια! 

Εγω ρε συ ακόμα παλεύω με τα κιλά. Με ολόσωμο φέτος στην παραλία. Με τίποτα δεν βγαίνω με μπικίνι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Αγελαδινη μορφή χαχαχαχα οκ έκαψα θέα.. 

Εγω ρε συ ακόμα παλεύω με τα κιλά. Με ολόσωμο φέτος στην παραλία. Με τίποτα δεν βγαίνω με μπικίνι χαχαχα

Κι εγώ με ολόσωμο βγήκα!! Δεν έχω προλάβει να πάρω, κ φοράω της εγκυμοσύνης!!! Έχει σούρες στη κοιλίτσα κ είναι κομπλέ. Χαχαχαχαχαχα

Κιλά έχασα, κ ευτυχώς δεν...εξέχουν διαφορα!! Όταν ειμαι θάλασσα προσπαθώ όσο μπορώ να κολυμπαω(5' λεπτά το πολύ δηλαδή με τον μικρό). Ελπίζω μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να εχουν...σφίξει λίγο τα πράγματα!! Είναι ότι καλύτερο το κολύμπι πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει πολύ!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ με ολόσωμο βγήκα!! Δεν έχω προλάβει να πάρω, κ φοράω της εγκυμοσύνης!!! Έχει σούρες στη κοιλίτσα κ είναι κομπλέ. Χαχαχαχαχαχα

Κιλά έχασα, κ ευτυχώς δεν...εξέχουν διαφορα!! Όταν ειμαι θάλασσα προσπαθώ όσο μπορώ να κολυμπαω(5' λεπτά το πολύ δηλαδή με τον μικρό). Ελπίζω μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να εχουν...σφίξει λίγο τα πράγματα!! Είναι ότι καλύτερο το κολύμπι πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει πολύ!

 

Ωραία γυμναστική το κολύμπι όντως γυμνάζει τα πάντα. Εγώ βέβαια μόνο Κυριακές μπορώ να κάνω κολύμπι που θα πηγαίνω την μικρή για μπάνιο με τον άντρα μου τς υπόλοιπες θα πηγαίνω μόνη μου με την μικρή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/6/2019 at 1:15 ΠΜ, bella32 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ μόλις μπω σε μια τάξη... τα χω φτύσει..υπό κατάρρευση.. μετακόμιση με μωρό,  χωρίς βοήθεια... θα πάρω τα βουνά σε λίγο ( για να τσιριξω/κλαψω/κοιμηθώ) ααααχχχ

Κουράγιο.. Έγω έκανα μετακόμιση στον  8ο μήνα εγκυμ. κ τα είδα όλα.. Πόσο μάλλον Εσύ..

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ Ναι τέλη Αυγούστου θα γυρίσω στην δουλειά.. 

Ο δικός μου κοιμάται αργα το βράδυ 11 -12. Τον κάνουμε μπανιο πριν κ μετά θηλάζει στο κρεβατι μου ,ξαπλωμενοι κ οι 2 Μας κ κοιμάται . του Βάζω πιπίλα κ μετά Τον μεταφέρω Στην κούνια του.την μερα οταν θέλει να κοιμηθεί είτε στο καροτσι είτε πάλι ξαπλώνουμε στο κρεβάτι. Δεν.έχει κοιμηθεί ποτέ μόνος του στο πάρκο η στη κούνια του...

@MarimarvΕγώ τον δικό μου τον βγάζω κατά τις 8 -9 το απόγευμα κ γυρνάμε 10.3 -11  κατευθείαν για το μπάνιο του. Κ φυσικά μπορεί να πάρει έναν υπνάκο μόλις βγουμε! Εξω του δίνω κιόλας το γιαούρτι η Την κρέμα του.

Παραλια;;;; Αφήστε τα! Εγώ με τον θηλασμό έφαγα παρά πολλα γλυκά... Κν έμεινα στασιμη στα 72!!! Από 15.5 Τώρα έκοψα κ τρώω λιγότερη ποσότητα κ έφτασα 67! Στοχος να φτασω 57! Να δούμε.. 

Το στηθος μου είναι τέραστιο κ Έχει πάρει την κατηφόρα!!!!... Φορουσα πριν 70d  κ τώρα έφτασα 80e . Δράμα ... Γενικα Πρεπει να συμμαζευτω γτ δεν έχω ρούχα. Ευτυχώς μαγιό πήρα Από το h m .

Πήγαγε παραλια  κ ξετρελαθηκε το μωρό!!του είχα ένα swimmtrainer  κ κολυμπούσε.χαχαχαχα 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κουράγιο.. Έγω έκανα μετακόμιση στον  8ο μήνα εγκυμ. κ τα είδα όλα.. Πόσο μάλλον Εσύ..

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ Ναι τέλη Αυγούστου θα γυρίσω στην δουλειά.. 

Ο δικός μου κοιμάται αργα το βράδυ 11 -12. Τον κάνουμε μπανιο πριν κ μετά θηλάζει στο κρεβατι μου ,ξαπλωμενοι κ οι 2 Μας κ κοιμάται . του Βάζω πιπίλα κ μετά Τον μεταφέρω Στην κούνια του.την μερα οταν θέλει να κοιμηθεί είτε στο καροτσι είτε πάλι ξαπλώνουμε στο κρεβάτι. Δεν.έχει κοιμηθεί ποτέ μόνος του στο πάρκο η στη κούνια του...

@MarimarvΕγώ τον δικό μου τον βγάζω κατά τις 8 -9 το απόγευμα κ γυρνάμε 10.3 -11  κατευθείαν για το μπάνιο του. Κ φυσικά μπορεί να πάρει έναν υπνάκο μόλις βγουμε! Εξω του δίνω κιόλας το γιαούρτι η Την κρέμα του.

Παραλια;;;; Αφήστε τα! Εγώ με τον θηλασμό έφαγα παρά πολλα γλυκά... Κν έμεινα στασιμη στα 72!!! Από 15.5 Τώρα έκοψα κ τρώω λιγότερη ποσότητα κ έφτασα 67! Στοχος να φτασω 57! Να δούμε.. 

Το στηθος μου είναι τέραστιο κ Έχει πάρει την κατηφόρα!!!!... Φορουσα πριν 70d  κ τώρα έφτασα 80e . Δράμα ... Γενικα Πρεπει να συμμαζευτω γτ δεν έχω ρούχα. Ευτυχώς μαγιό πήρα Από το h m .

Πήγαγε παραλια  κ ξετρελαθηκε το μωρό!!του είχα ένα swimmtrainer  κ κολυμπούσε.χαχαχαχα 

Κι εγώ 8ο , Σεπτέμβρη μέσα στη ζέστη!! Δε θέλω να το θυμάμαι!!! Καλό κουράγιο!

Αυτό το σωσιβιακι έχουμε κι εμείς και του αρέσει πολύ!!! Τα πρωινά στη παραλία βλέπω τουλάχιστον 2 ακόμη μωράκια με αυτό! Σαν συμμορία είναι όλα μαζί μετά κόκκινα σωσίβια! Κ κλασικά με του άλλους γονείς κοιταζομαστε κ χαζογελαμε! Αχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ 8ο , Σεπτέμβρη μέσα στη ζέστη!! Δε θέλω να το θυμάμαι!!! Καλό κουράγιο!

Αυτό το σωσιβιακι έχουμε κι εμείς και του αρέσει πολύ!!! Τα πρωινά στη παραλία βλέπω τουλάχιστον 2 ακόμη μωράκια με αυτό! Σαν συμμορία είναι όλα μαζί μετά κόκκινα σωσίβια! Κ κλασικά με του άλλους γονείς κοιταζομαστε κ χαζογελαμε! Αχαχαχαχαχαχα

καλημερα κορίτσια...πωπω  και η μετακόμιση με τη κοιλιά τούρλα είναι μανικι..εγώ ακομη έχω κούτες παντού..παντού όμως...δε ξέρω καν που βρίσκεται το τσιμπιδάκι για τα φρυδια μου..Έτσι, εκτός από τεράστιο, πεσμένο κ ανομοιόμορφο πλέον στήθος,  έχω κ φρυδουμπες...Μια ομορφιά δλδ... μ αρέσει που στην εγκυμοσύνη ονειρευόμουν σπα και μασάζ και περιποιήσεις...ΟΥΤΕ ΚΑΝ !!! @ada32 σωσίβιο ε; υποθέτω από βρεφικό κατάστημα; να του πάρω κιεγω για τις διακοπές μας! του αγόρασα μαγιό κ κάθομαι κ το χαζεύω..( για μένα δεν έχω πάρει ακόμη...Προς το παρόν έφαγα μερέντα για πρωινό..δε μπορώ με τπτ να σταματήσω τα γλυκά με το θηλασμό..Δεν ξέρω πώς θα κατάφερες ρε @Anastasia05.. Αλλά μπράβο σου για την αυτοσυγκράτηση σου)


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ 8ο , Σεπτέμβρη μέσα στη ζέστη!! Δε θέλω να το θυμάμαι!!! Καλό κουράγιο!

Αυτό το σωσιβιακι έχουμε κι εμείς και του αρέσει πολύ!!! Τα πρωινά στη παραλία βλέπω τουλάχιστον 2 ακόμη μωράκια με αυτό! Σαν συμμορία είναι όλα μαζί μετά κόκκινα σωσίβια! Κ κλασικά με του άλλους γονείς κοιταζομαστε κ χαζογελαμε! Αχαχαχαχαχαχα

Το παρήγγειλα και εγώ αυτό το σωσίβιο έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια... Είναι όντως τόσο καλό.??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...