Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Σορρυ που γραφω εδω, αλλα νομιζω καποια απο σας ξεκινησε στερεες στο μωρο της με τη μεθοδο blw αν θυμαμαι καλα. Μπορει να ειναι κ σε αλλη ομαδα, θα τα παρω με τη σειρα χαχα.θελω να την ρωτησω κατι αν ειναι ευκολο. 

Είναι από την ομάδα Σεπτεμβρίου @Sofaki91

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο! Ήθελα να ρωτήσω.... προσκλητήρια βάπτισης που κάνατε? Θέλω να τα κάνω online. Βρήκα αυτό που ήθελα αλλά από εκεί μπορούν να μου τα παραδώσουν τέλος Αυγούστου και η βάφτιση είναι Σεπτέμβριο!! Είπα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλο...


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο! Ήθελα να ρωτήσω.... προσκλητήρια βάπτισης που κάνατε? Θέλω να τα κάνω online. Βρήκα αυτό που ήθελα αλλά από εκεί μπορούν να μου τα παραδώσουν τέλος Αυγούστου και η βάφτιση είναι Σεπτέμβριο!! Είπα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλο...

Καλησπερα! Εγω κοριτσι τα εκανα στο polygrafos.gr ριξε μια ματια κ εκει εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!συγγνώμη για την παρέμβαση...Πολύ ωραία σχέδια προσκλητηριων έχει κ στην ιστοσελίδα του χαμογελου του παιδιού...τα χρήματα πάνε κ για καλό σκοπό!αν θέλετε κοιτάξτε κ εκεί...Εγώ κ για το γάμο κ για τα παιδάκια μου από εκεί τα πήρα...Πολύ εξυπηρετικοί κ άμεσοι στις παραγγελίες...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έβγαζα άκρη με τα προσκλητήρια(θα μου αργούσαν πολύ λόγω Αυγούστου), τα εκανα μόνη μου. Μέσα σε δύο ώρες έφτιαξα αυτό ακριβώς που ήθελα!

Πολύ καλή ιδέα το χαμόγελο, το είχα κοιταξει κ παλαιοτερα αλλά θα ξαναμπώ κ τώρα για μπομπονιέρες!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ίδιες επιστρέψατε στην δουλειά σας με τον θηλασμό τι κάνατε? Εμενα δεν παίρνει μπιμπερό ούτε για αστείο βέβαια ούτε με εκπαιδευτικό ποτήρι πίνει νερό δεν τα καταφέρνει η δεν το θέλει δεν ξερω και κουταλάκι της δίνω νερό. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2019 at 2:54 ΠΜ, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Διαβασα ελαχιστα πραγματα τον τελευταίο καιρό και λεω να παω λιγες σελίδες πισω να μαθω τα νεα σας...

Εμένα ο μικρός δεν έχει βγάλει δόντια, δεν τρελαινεται για γαλα γιαούρτι και κρεμα αλλά του αρέσει το φαγητό και τα φρούτα. Βάρος δεν βλέπω να παίρνει κι ούτε πολύ υψος αλλά φαίνεται υγιέστατος, ψηλός και γερός. Δεν ξέρω πως συνδυάζονται αυτα... 

Κατα τα άλλα καλα παμε. Το πρωι εγω στη δουλειά, ο μικρός με τη γιαγιά που τον λατρεύει αλλά τον κακομαθαινει μέχρι αηδίας. Ευτυχώς ο άντρας μου τα βλέπει και παίρνει που και που θέση γτ κουράστηκα να είμαι η κακιά νυφη. Γυρναω μεσημέρι σπίτι και ξεκιναμε παιχνίδια ή παμε για μπάνιο. Ζωη να χει είναι ζωηροτατος κι ακούραστος. Το γνωστό κόκκινο σωσιβιο μας το έφεραν στην βάφτιση αλλά ήταν ελαττωματικό. Πήραμε αλλο σωσίβιο κι απολαμβανουμε πολύ τη θάλασσα.

Σας επρηξα αλλά ειχα καιρο 

Χαχαχα γι’αυτο ειναι καλε οι γιαγιαδες! Για να τα κακομαθαινουν!!

On 10/7/2019 at 11:21 ΜΜ, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια , τι κανετε?

Ο δικος μου μπεμπης εχει 2 δοντακια, τρελαινεται για το βυζι της μαμας , το γιαουρτι κ οτιδηποτε μπορει να δαγκωσει εκτος απο το φαγητο του  κ τα φρουτα ετσι κ ετσι. μαρτυριο ειναι η ωρα του μεσημεριανου, κανει κ 1 ωρα να φαει 10 κουταλιες με μπολικο λεμονι.!!

@Anastasia05εγω προ εγκυμοσυνης φορουσα 70 D και τωρα ειμαι 80F k 80 E. Παρειγγειλα online aπο H&M και εχει πολυ καλη εφαρμογη . Και της LUNa ειναι τελεια , εχω πολλα αλλα πριν την εγκυμοσυνη . τωρα πηρα σχετικα φτηνα (30 ευρω 2 σουτιεν ) γτ πιστευω οτι θα αδυνατισω κ μετα θα μου μεινουν αυτα.

Τελειος ο μπομπιρακος ada! Τα ιδια εκανε και ο δικος μ μεχρι που τον πηρε ο μπαμπας δυο μερες χωρις εμενα στο χωριο και ως δια μαγειας εφτιαξαν ολα! Εκτοτε του ανοιξε η ορεξη! Δε ξερω γιατι... Ξεκινησες δουλεια αληθεια ή πηρες την αδεια που ελεγες;

 

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια ίδιες επιστρέψατε στην δουλειά σας με τον θηλασμό τι κάνατε? Εμενα δεν παίρνει μπιμπερό ούτε για αστείο βέβαια ούτε με εκπαιδευτικό ποτήρι πίνει νερό δεν τα καταφέρνει η δεν το θέλει δεν ξερω και κουταλάκι της δίνω νερό. 

Εμενα παιρνει το ποτηρακι της nuk... τα υπολοιπα δε μας βολεψαν...Βγαζω γαλα και ποτηρακι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/7/2019 at 11:21 ΜΜ, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια , τι κανετε?

Ο δικος μου μπεμπης εχει 2 δοντακια, τρελαινεται για το βυζι της μαμας , το γιαουρτι κ οτιδηποτε μπορει να δαγκωσει εκτος απο το φαγητο του  κ τα φρουτα ετσι κ ετσι. μαρτυριο ειναι η ωρα του μεσημεριανου, κανει κ 1 ωρα να φαει 10 κουταλιες με μπολικο λεμονι.!!

@Anastasia05εγω προ εγκυμοσυνης φορουσα 70 D και τωρα ειμαι 80F k 80 E. Παρειγγειλα online aπο H&M και εχει πολυ καλη εφαρμογη . Και της LUNa ειναι τελεια , εχω πολλα αλλα πριν την εγκυμοσυνη . τωρα πηρα σχετικα φτηνα (30 ευρω 2 σουτιεν ) γτ πιστευω οτι θα αδυνατισω κ μετα θα μου μεινουν αυτα.

Μα το ίδιο ακριβώς είμαστε κ εμείς.. Έρχεται η ώρα να φάει και λέω πάλι έφτασε αυτή η ώρα.. Εμείς έχουμε πολύ ζόρι και με τον ύπνο βέβαια πλέον. Τα χέρια μου πονάνε τόσο πολύ από την αγκαλιά και το κούνημα και περπάτημα όλο το σπίτι για να κοιμηθει.. είναι και βαριά πλέον δεν μπορώ 

Just now, Alekk είπε:

Χαχαχα γι’αυτο ειναι καλε οι γιαγιαδες! Για να τα κακομαθαινουν!!

Τελειος ο μπομπιρακος ada! Τα ιδια εκανε και ο δικος μ μεχρι που τον πηρε ο μπαμπας δυο μερες χωρις εμενα στο χωριο και ως δια μαγειας εφτιαξαν ολα! Εκτοτε του ανοιξε η ορεξη! Δε ξερω γιατι... Ξεκινησες δουλεια αληθεια ή πηρες την αδεια που ελεγες;

 

Εμενα παιρνει το ποτηρακι της nuk... τα υπολοιπα δε μας βολεψαν...Βγαζω γαλα και ποτηρακι..

Εμένα παίζει με ότι ποτήρι και αν της έχω δώσει το μασάει το χτυπάει στ τραπεζάκι το πετάει κάτω μόνο νερό δεν πίνει έχω δοκιμάσει τα πάντα από ποτήρια μέχρι και με ποτήρι κανονικό δικό μας της έχω δώσει εκεί κάτι λίγο πίνει αναγκαστικά γτ τρέχει το νερό αλλά και πάλι το βρίσκει σαν παιχνίδι κάνει μπρρρρρ με την γλώσσα της και το φτύνει. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2019 at 12:52 ΜΜ, Marimarv είπε:

Μα το ίδιο ακριβώς είμαστε κ εμείς.. Έρχεται η ώρα να φάει και λέω πάλι έφτασε αυτή η ώρα.. Εμείς έχουμε πολύ ζόρι και με τον ύπνο βέβαια πλέον. Τα χέρια μου πονάνε τόσο πολύ από την αγκαλιά και το κούνημα και περπάτημα όλο το σπίτι για να κοιμηθει.. είναι και βαριά πλέον δεν μπορώ 

Εμένα παίζει με ότι ποτήρι και αν της έχω δώσει το μασάει το χτυπάει στ τραπεζάκι το πετάει κάτω μόνο νερό δεν πίνει έχω δοκιμάσει τα πάντα από ποτήρια μέχρι και με ποτήρι κανονικό δικό μας της έχω δώσει εκεί κάτι λίγο πίνει αναγκαστικά γτ τρέχει το νερό αλλά και πάλι το βρίσκει σαν παιχνίδι κάνει μπρρρρρ με την γλώσσα της και το φτύνει. 

Και εμενα στην αρχη δεν επινε. Του εδωσα ενα ποτηρακι παιδικο με στομιο που δεν εχει στοπ, δλδ οταν το γυριζε το νερο ετρεχε και γινοταν μουσκεμα. Εχει σκληρο στομιο και σαν ποτηρι ειναι για μεγαλυτερα παιδακια. Του το εδωσα και επαιζε με νερο, στο τελος το εμαθε. Το εχω παρει απο τα Ikea, ειναι οικονομικο αλλα γενικα το μωρο γινεται μουσκεμα. Με βολεψε μονο (και στα 2 παιδια) για να μαθουν να πινουν. Εχει και η chicco με βαλβιδα που βγαινει και μπαινει (με τη βαλβιδα το μωρο πρεπει να ρουφηξει, χωρις τη βαλβιδα τρεχει). Ισως κατι τετοιο σε βοηθησει (ετοιμασου για πολλες αλλαξιες βεβαια). 

Και ο μπεμπακος εμαθε με γαλα της μαμας απευθειας και οχι με νερο. Πρωτη φορα που ρουφηξε δλδ απο ποτηρακι καλα ηταν γαλα.

Βεβαια ειναι μερικα μωρα που δε το θελουν καθολου το μπουκαλι...

Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπέμπα πίνει πολύ νερό, όποτε της προσφέρω θέλει.από εκπαιδευτικό ποτηράκι της chicco που όταν το αναποδογυρίζει δεν τρέχει νερό.όμως κάθε φορά πνίγεται κ βήχει!!! Δεν έχει μάθει ακόμη να πίνει σωστά.

ρε κορίτσια τα μωρά σας ξυπνάνε τα βράδια να πιουν γάλα? με έχει πρήξει η πεθερά μου, λέει σε όλους τους συγγενείς ότι η μπέμπα είναι κακομαθημένη γιατί ξυπνάει να πιει γάλα 3-4 φορές μέσα στην νύχτα.Εγώ την έχω κακομάθει όπως και στις αγκαλιές ενώ πρέπει να την αφήνω να κλαίει για να μάθει να κάθεται μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

εμένα η μπέμπα πίνει πολύ νερό, όποτε της προσφέρω θέλει.από εκπαιδευτικό ποτηράκι της chicco που όταν το αναποδογυρίζει δεν τρέχει νερό.όμως κάθε φορά πνίγεται κ βήχει!!! Δεν έχει μάθει ακόμη να πίνει σωστά.

ρε κορίτσια τα μωρά σας ξυπνάνε τα βράδια να πιουν γάλα? με έχει πρήξει η πεθερά μου, λέει σε όλους τους συγγενείς ότι η μπέμπα είναι κακομαθημένη γιατί ξυπνάει να πιει γάλα 3-4 φορές μέσα στην νύχτα.Εγώ την έχω κακομάθει όπως και στις αγκαλιές ενώ πρέπει να την αφήνω να κλαίει για να μάθει να κάθεται μόνη της.

εννοείται ξυπνάει για γάλα! και 3 και 4 και 5 φορές.  αλλά γιατί να το πεις στη πεθερά σου;! εγώ δεν λέω σε κανέναν  τπτ. όταν με ρωτάνε, απαντάω όλα καλα κ τέλος!!

Όταν η μανα μου μου είπε αφησ3 τον λίγο μόνο του, της είπα οκ ,αλλά κιεσυ να πας να κλείστεις μόνη σου σε ένα δωμάτιο, δίκαια πράγματα!

αγκάλιασε την πολύ πολύ πολύ γτ σε λίγο διάστημα θα σου λέει μόνη μου μαμά άσε μεεε  κι εσυ θα λες μια αγκαλίτσα μόνοοο 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

εννοείται ξυπνάει για γάλα! και 3 και 4 και 5 φορές.  αλλά γιατί να το πεις στη πεθερά σου;! εγώ δεν λέω σε κανέναν  τπτ. όταν με ρωτάνε, απαντάω όλα καλα κ τέλος!!

Όταν η μανα μου μου είπε αφησ3 τον λίγο μόνο του, της είπα οκ ,αλλά κιεσυ να πας να κλείστεις μόνη σου σε ένα δωμάτιο, δίκαια πράγματα!

αγκάλιασε την πολύ πολύ πολύ γτ σε λίγο διάστημα θα σου λέει μόνη μου μαμά άσε μεεε  κι εσυ θα λες μια αγκαλίτσα μόνοοο 

μα κι εγώ θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό να ξυπνάνε.της πεθεράς ο γιόκας από το μαιευτήριο κοιμόταν σερί όλο το βράδυ για 8 ώρες τουλάχιστον οπότε το θεωρεί πολύ παράξενο σε αυτή την ηλικία να ξυπνάει για γάλα, αν και έχει δώσει φυσικά την εξήγηση της, φταίει που το γάλα μου πλέον έχει γίνει νερό κ δεν έχει να προφέρει κάτι στο μωρό, ενώ αν έδινα σκόνη θα κοιμόταν μια χαρά το παιδί λέει! αυτά λένε όσοι δεν ξέρουν κ δεν μπορούμε κιόλας να τους αποδείξουμε πως κάνουν λάθος γιατί δεν ακούν! έλεος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...