Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Nansy29 είπε:

Ναι εννοείται θα σας πω!σε 15 μερες θα βγουν ολα..δεν ξερω τι να ευχηθω;να βρεθει κατι η οχι;;θα δουμε..Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;

Νανσυ σου ευχομαι μεσα απο τη ψυχή μου να βρείτε τις απαντήσεις που θέλετε και να καταφέρετε να έχετε απο εδω και πέρα τέλειες εγκυμοσύνες και υγιή παιδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Νανσυ σου ευχομαι μεσα απο τη ψυχή μου να βρείτε τις απαντήσεις που θέλετε και να καταφέρετε να έχετε απο εδω και πέρα τέλειες εγκυμοσύνες και υγιή παιδια!

Ευχαριστώ πολύ! μακάρι! είμαι αισιόδοξη πραγματικά..αλλά το ψαχνω αρκετά.θέλω να είμαστε όσο γίνεται καλυμμένοι απο εξετάσεις πριν προσπαθήσουμε για νέα εγκυμοσύνη..κι εσυ να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι σε λίγους μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.Η αλήθεια είναι ότι έχω πιεστεί.Μου στοίχισε πολύ η απώλεια. Πρέπει να προχωρήσω μπροστά.

Τέλος.Προχωραμε και ανοίγουμε ενα νεο κεφάλαιο.Το παρελθόν είναι παρελθόν.Πρεπεο να κοιτάζουμε το μέλλον και να εκτιμάμε τα ωραία δίπλα μας.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Ναι εννοείται θα σας πω!σε 15 μερες θα βγουν ολα..δεν ξερω τι να ευχηθω;να βρεθει κατι η οχι;;θα δουμε..Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;

Καλα ειμαι Νανσυ μου! Προσπαθω να μην αγχωνομαι και να ειμαι θετικη...Εγω θα σου ευχηθω να ειναι η επομενη εγκυμοσυνη τελειομηνη...το αξιζεις!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

@Κελυ 32 τι έγινε με τη χωριακη?

Πηγε 190,7 απο 46 που ηταβ την τριτη! Επαναληψη τη Δευτερα! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου! Εσυ εισαι καλα?

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Lucky star μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Θρήνησε το όσο χρειάζεσαι για να μπορέσεις μετα να πας μπροστα. Εδω ειμαστε εμείς να σε ακούμε οποτε θες! 

Μικρη Λουλου, αυτο ολο ειναι μια ευκαιρία να σας ενώσει πιο πολυ σαν ζευγάρι. Και να μπείτε παλι στη διαδικασία, με χαρά. Η αλήθεια ειναι πως για εμενα δεν έγιναν πιο "άχαρες" οι συνευρέσεις άπαξ κι αποφασίσαμε να κανουμε παιδι. Ισα ισα, έβλεπα πιο ωραία την όλη διαδικασία! Είχε αποκτήσει άλλο ενδιαφέρον! 

Κέλυ είπες κάπου τα αποτελεσματα της χοριακης και δεν τα είδα;;; Πως πήγε λοιπον! Ειμαι σίγουρη ολα καλα! 

Α! Ξεχασα να σου πω πως αυτο το πρέπει να φύγει το άγχος για να μείνουμε έγκυες δε νομιζω να πολυ ισχύει. Εγω μαλλον έπιασα το παιδι κάνοντας διάρροιες κι εμετούς απο κρίσεις άγχους και με ανυπόφορες αϋπνίες, παίρνοντας μάλιστα lexotanil.  Άρα, μη βάζεις στο κεφάλι σου το "αν ειμαι αγχωμένη δεν θα ερθει ποτε". Να σκεφτεσαι και να προσεύχεσαι πως θα ερθει οταν πρέπει να ερθει και οταν θα ειναι αποφασισμένο να μείνει!! 

Ναι ναι!!! Πηγε 190,7 απο 46 που ηταν την Τριτη! Θα επαναλαβω την Δευτερα! Κοριτσια με συγκινειτε με το ενδιαφερον σας! Και μου δινετε θαρρος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Πηγε 190,7 απο 46 που ηταβ την τριτη! Επαναληψη τη Δευτερα! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου! Εσυ εισαι καλα?

Ναι ναι!!! Πηγε 190,7 απο 46 που ηταν την Τριτη! Θα επαναλαβω την Δευτερα! Κοριτσια με συγκινειτε με το ενδιαφερον σας! Και μου δινετε θαρρος!!!

Μπραβο.μια χαρά ανεβαίνει. :) .εντάξει έκλαψα ξέσπασα

Τώρα συνήλθα.Το χρειαζόμουν βασικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Μπραβο.μια χαρά ανεβαίνει. :) .εντάξει έκλαψα ξέσπασα

Τώρα συνήλθα.Το χρειαζόμουν βασικά.

Πρεπει να βγαζουμε οσα νιωθουμε! Εγω δεν μπορω να καταπιεζομαι..Ειναι ο λογος που συνηλθα σχετικα γρηγορα μετα τις παλινδρομες...Εβγαλα απο μεσα μου οτι ενιωθα...τα ελεγα....ξεσπουσα...και δεν ενιωθα βαρος! Ειναι ανθρωπινο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Πρεπει να βγαζουμε οσα νιωθουμε! Εγω δεν μπορω να καταπιεζομαι..Ειναι ο λογος που συνηλθα σχετικα γρηγορα μετα τις παλινδρομες...Εβγαλα απο μεσα μου οτι ενιωθα...τα ελεγα....ξεσπουσα...και δεν ενιωθα βαρος! Ειναι ανθρωπινο!!!

Αυτό μου είπε και ο φιλος μου.οτι πρέπει να του λε ω Πως αισθάνομαι.να μη το κρατάω μέσα μου.ειλικρινα νιώθω άλλος άνθρωπος.και γι αυτό ευχαριστώ εσάς.εξαιτιας σας έγινε. :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!  Πως ειστε; 

Beboula περιμένω νέα σου! 

Κελυ μπράβο για τη Χοριακη σου!

Μικρη Λουλού ελπιζω να τα "είπατε" εχθές με τον άντρα σου και να εχει πολυ καλο αποτελεσμα! Να τα πειτε και σημερα και τις επόμενες μέρες ομως. Για να τα πειτε καλυτερα.. :-)

Εγω κορίτσια εχθές το βράδυ και σημερα το πρωι εχω καφε αίμα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Ειναι λιγο και διάφανο και θελω να το εκλάβω ως φυσιολογικό και να μην αγχώνομαι. Εχει συμβεί σε πολλές κι ολα πήγαν καλα. Αρκεί να μη γίνει κόκκινο. Θα δείξουν οι επόμενες ώρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!  Πως ειστε; 

Beboula περιμένω νέα σου! 

Κελυ μπράβο για τη Χοριακη σου!

Μικρη Λουλού ελπιζω να τα "είπατε" εχθές με τον άντρα σου και να εχει πολυ καλο αποτελεσμα! Να τα πειτε και σημερα και τις επόμενες μέρες ομως. Για να τα πειτε καλυτερα.. :-)

Εγω κορίτσια εχθές το βράδυ και σημερα το πρωι εχω καφε αίμα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Ειναι λιγο και διάφανο και θελω να το εκλάβω ως φυσιολογικό και να μην αγχώνομαι. Εχει συμβεί σε πολλές κι ολα πήγαν καλα. Αρκεί να μη γίνει κόκκινο. Θα δείξουν οι επόμενες ώρες. 

Καλημέρα!!!! Μιλα με το γυναικολογο σου μηπως σ ξεκινησει ουτροτζεσταν!!! 

Οντως πολλες κοπελες ειχαν και ολα πηγαν καλα,  αλλα χρειαστηκε και φαρμακευτική υποστήριξη καποιες φορες!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , P.L.L. είπε:

Anemoni, πες με χαζή αλλα ντρέπομαι να τον πάρω...

Ελα που ντρεπεσαι!!!!  Αλλο να τν παίρνεις καθε μερα και να του λες εχω καφε... Και αλλο να τον πάρεις να του πεις ημουν καλα και ξαφνικά ειχα καφε!! Εγω που δεν ενοχλω ποτε γιατρους, προχθές με το αίμα τον πηρα 4 το μεσημέρι! Και ενω η γιατρός του νοσοκομείου μιλησε μαζί του,  τον καλεσα για να τα πει και σε μένα. Δεν τς πληρώνουμε τζαμπα.. Αυτη ειναι η δουλειά τους αλλωστε! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!  Πως ειστε; 

Beboula περιμένω νέα σου! 

Κελυ μπράβο για τη Χοριακη σου!

Μικρη Λουλού ελπιζω να τα "είπατε" εχθές με τον άντρα σου και να εχει πολυ καλο αποτελεσμα! Να τα πειτε και σημερα και τις επόμενες μέρες ομως. Για να τα πειτε καλυτερα.. :-)

Εγω κορίτσια εχθές το βράδυ και σημερα το πρωι εχω καφε αίμα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Ειναι λιγο και διάφανο και θελω να το εκλάβω ως φυσιολογικό και να μην αγχώνομαι. Εχει συμβεί σε πολλές κι ολα πήγαν καλα. Αρκεί να μη γίνει κόκκινο. Θα δείξουν οι επόμενες ώρες. 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Ελπίζω να έχεις πάρει τον γιατρό δεν ντρέπονται με αυτά στην εγκυμοσυνη μάλλον χρειάζεσαι ενίσχυση με προγεστερονη και χαλαρά να μην κουράζεσαι..Πάρε τον και πες μας τι είπε μην κάθεσαι έτσι να ανησυχείς.

Κοριτσια πάντως εμενα ο γιατρος προληπτικά μου έδινε από την αρχή προγεστερονη και μαγνήσιο χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι.Το μαγνήσιο για τυχόν συσπάσεις που κάνει η μητρα στην αρχή καθώς αντιλαμβάνεται το έμβρυο ως ξένο σώμα.

Μολις αδιαθετησα επανηλθε ο κυκλος μου..:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...