Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας!!!!!!Του είπα Πως νιώθω την ανάγκη να πάω σε έναν ειδικό να μιλήσω.μγπως με βοηθήσει και τρόμαξε.φοβαται μη μου δώσει χάπια ο γιατρός και Έτσι μου ζήτησε να δώσω λίγο χρόνο σε εμάς πρώτα και αν δω ότι ακόμα το χρειάζομαι τότε να πάω και Έτσι όλο προσπαθεί να κάνει πράγματα να με ηρεμεί.Ξεκιναμε και δουλειά το Πάσχα αρα πιστεύω θα βοηθήσει κι αυτό.Θα έχουμε και Κάτι αλλο να ασχολούμαστε εκτός από εμάς.Θα ξεφύγει το μυαλό.

Κοριτσι καλησπερα, δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά επειδή τυχαίνει να είναι η ειδικότητα μου σχετική με αυτά που λες, να σου πω ότι ο ψυχολόγος δε δίνει χάπια, ο ψυχίατρος δίνει χάπια και σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Επειδή έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες, αν μου επιτρέπεις συμφωνώ να δώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου κ σε σας σαν ζευγάρι, κ αν φυσικά δεις ότι δυσκολεύεσαι ακόμα, μπορείς να πας σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας για να συζητήσεις το θέμα... η δουλειά σίγουρα θα σου απασχολήσει το μυαλό κ θα σε βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσι καλησπερα, δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά επειδή τυχαίνει να είναι η ειδικότητα μου σχετική με αυτά που λες, να σου πω ότι ο ψυχολόγος δε δίνει χάπια, ο ψυχίατρος δίνει χάπια και σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Επειδή έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες, αν μου επιτρέπεις συμφωνώ να δώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου κ σε σας σαν ζευγάρι, κ αν φυσικά δεις ότι δυσκολεύεσαι ακόμα, μπορείς να πας σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας για να συζητήσεις το θέμα... η δουλειά σίγουρα θα σου απασχολήσει το μυαλό κ θα σε βοηθήσει...

Το ξέρω ότι οι ψυχολόγοι δεν δίνουν φαρμακευτική αγωγή.τπθ φίλου μου του χει κάτσει απλά οτι ψυχολόγος =ηρεμιστικά.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Ειλικρινα.Τυχαινει να μη δουλεύουμε το χειμώνα και Έτσι ο πολύς ελεύθερος χρόνος σε κάνει να σκέφτεσαι.Γιατι εντάξει πόσες βόλτες να πάμε?Έχω ξεκινήσει και τρεξιματακι ε δω και 1μησι μήνα στη παραλία και μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει αρκετά.Ξερεις ψάχνω ασχολίες να κάνω Διάφορα όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , noni90 είπε:

Δε ξέρω τι ήταν καν... με το γυναικολόγο που μίλησα είπε κάτι πήγε να γίνει κ δεν. Οι γραμμές ήταν έντονο ροζ, όχι γκρι όπως οι γραμμές εξάτμισης.  Έχω έντονους πόνους κ πολύ περισσότερο αίμα από ότι συνήθως, αλλά η χοριακη ήταν αρνητική, όποτε σκέφτομαι ίσως κ λάθος των τεστ, παρόλο που μου είπε ο γιατρός τα τεστ δε κάνουν λάθη. 

Τώρα να σου πω την αλήθεια δε θα το ψάξω περαιτέρω γιατί θα τρελαθώ. Περιμένω να καθαρίσω κ θα ξανάβαλω μπροστά σαν να μην έγινε τίποτα. Δε μπορώ να αναλωθώ κ να σκέφτομαι τι ήταν κ τι δεν ήταν γτ θα αγχωθώ πολύ κ εγώ η ίδια θα μπλοκάρω τον οργανισμό μου. Ο στόχος μου είναι να είμαι ήρεμη κ να ακολουθώ την αγωγή μου. Από εκεί κ πέρα τίποτα άλλο δεν είναι στον έλεγχο μου.... αισιοδοξία, ηρεμία κ όλα θα πάνε καλά!! 

Μπράβο σου πολύ καλα θα κανεις το καλό σου μόνο θα κοιτάξεις χωρίς να σε επηρεάζει τίποτα επικεντρωσου στον στόχο σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Το ξέρω ότι οι ψυχολόγοι δεν δίνουν φαρμακευτική αγωγή.τπθ φίλου μου του χει κάτσει απλά οτι ψυχολόγος =ηρεμιστικά.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Ειλικρινα.Τυχαινει να μη δουλεύουμε το χειμώνα και Έτσι ο πολύς ελεύθερος χρόνος σε κάνει να σκέφτεσαι.Γιατι εντάξει πόσες βόλτες να πάμε?Έχω ξεκινήσει και τρεξιματακι ε δω και 1μησι μήνα στη παραλία και μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει αρκετά.Ξερεις ψάχνω ασχολίες να κάνω Διάφορα όσο μπορώ.

Καλά κανείς κ να συνεχίσεις έτσι!! Συμφωνώ ότι όταν δεν έχουμε πολλά πράγματα να κάνουμε συνήθως τείνουμε να σκεφτόμαστε ξανά κ ξανά όσα μας πλήγωσαν, είναι στη φύση του ανθρώπου αυτό. Ευτυχώς το Πάσχα είναι κοντά, ανοίγει κ ο καιρός τώρα κ το τρέξιμο είναι τέλεια ασχολία, εγώ πάω περπάτημα γτ το τρέξιμο με βγάζει off χαχαχα περπατάω ομως γύρω στα 5 χλμ όποτε κάτι κάνω.. έχω βαλθεί να βελτιώσω κ τη διατροφή μου κ όλο ψάχνω συνταγές κ κάνω πειραματισμούς. Αν μένεις σε παραθαλάσσιο μέρος σαν εμένα από δω κ πέρα κ μόνο ο καιρός κ που ανοίγουν τα μαγαζιά κτλ θα σου φτιάχνει τη διάθεση. Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλετε!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγω και μπακαλιάρο και σκορδαλια θα τιμησω,  πηγαινοντας κοντρα σε ναυτιες και εμετους! 

Πως ειστε? Εγω ψυχολογικα αθλια... Και μετα με πιανουν οι τυψεις και γινομαι ακόμα πιο χαλια... Νευρα πολλα και με τσαντιζει και ο αντρας μ. Ολη την ωρα μ λεει αμαν δεν εισαι αρρωστη και ολο μου τη λεει.. 

Χρονια πολλα Ανεμωνη!!!!!! Μην ακους κανενα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αυτη η προγεστερονη με έχει πεθάνει! Συνέχεια τάση για εμετό και ζαλάδα. Κάνω υπομονή μέχρι την χοριακη αλλά το στομάχι μου είναι χάλια. Βέβαια και εγώ δεν βοηθάω την κατάσταση...μπακαλιάρος τηγανητός και σκορδαλιά δεν ήταν και το καλύτερο να φάω αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ! 

 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αυτη η προγεστερονη με έχει πεθάνει! Συνέχεια τάση για εμετό και ζαλάδα. Κάνω υπομονή μέχρι την χοριακη αλλά το στομάχι μου είναι χάλια. Βέβαια και εγώ δεν βοηθάω την κατάσταση...μπακαλιάρος τηγανητός και σκορδαλιά δεν ήταν και το καλύτερο να φάω αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ! 

 

Κορίτσι γτ δεν λες σ γιατρο σου πως σ φερνει παρενέργειες και να τη βαζεις κολπικα αν ειναι?? 

Εμενα εξαρχης μου πε να τη βαζω έτσι γιατί με έχουν γονατισει οι εμετοι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσι γτ δεν λες σ γιατρο σου πως σ φερνει παρενέργειες και να τη βαζεις κολπικα αν ειναι?? 

Εμενα εξαρχης μου πε να τη βαζω έτσι γιατί με έχουν γονατισει οι εμετοι... 

Το ξέρω @anemoni1989 αλλά θα κάνω υπομονή! Θέλω να έχει όσο γίνεται καλύτερη απορρόφηση το φάρμακο γιατί είναι μονοκερος η μήτρα άρα χρειάζομαι εκτός από πολύ τύχη και αρκετή βοήθεια από τα φάρμακα.   


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλη τύχη και να εχεις κουράγιο @palmoira! Λίγες μέρες ακομα και ευχομαι να δεις το αποτελεσμα που θα σε ανταμείψει για ολα όσα περνάς!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ με συγκίνησε  πολύ η ευχή σου!Δεν μου φτάνουν οι αναγούλες, κλαίω και με το παραμικρό!! 

Ατιμε μπακαλιάρε και σκορδαλιά με φάγατε!! 

Ευτυχως ήπια λιγη Coca Cola και νιώθω κάπως καλύτερα. Τελικά όντως η. Coca Cola πάει με όλα! :)

 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αυτη η προγεστερονη με έχει πεθάνει! Συνέχεια τάση για εμετό και ζαλάδα. Κάνω υπομονή μέχρι την χοριακη αλλά το στομάχι μου είναι χάλια. Βέβαια και εγώ δεν βοηθάω την κατάσταση...μπακαλιάρος τηγανητός και σκορδαλιά δεν ήταν και το καλύτερο να φάω αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ! 

 

Θα σου ελεγα και εγω κολπικά αλλα είδα την απάντηση οποτε ναι κάνε υπομονή θα την συνηθίσεις θα δεις..Εφόσον θα είναι θετική γιατί ΘΑ ΕΙΝΑΙ θα την συνεχίσεις λογικά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Θα σου ελεγα και εγω κολπικά αλλα είδα την απάντηση οποτε ναι κάνε υπομονή θα την συνηθίσεις θα δεις..Εφόσον θα είναι θετική γιατί ΘΑ ΕΙΝΑΙ θα την συνεχίσεις λογικά έτσι;

Ναι @Beboula25 εάν είναι θετική θα συνεχίσω μέχρι λίγο πριν την αυχενική γιατί θα πρέπει η διακοπή να γίνει σταδιακά και εφόσον δεν προκύψει κάποια αποκόλληση. Απλά αυτή τη φορά είναι αρκετά πιο έντονα τα συμπτώματα σε σχέση με τις προηγούμενες φορές. Ας είναι θετική η χοριακη και δεν με νοιάζει, κάνω όση υπομονή χρειάζεται. Κάθε φορά θα ξεπερνάμε και ένα εμπόδιο μέχρι να φτάσουμε στο τέλος! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...