Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Καλημερα!!! 

@P.L.L. Βρε κοιτα να χαλαρωσεις!! Δεν τα ξερω μια υποθεση εκανα... Οντως καποια φάρμακα μπορεί να επηρεασουν,  αλλα δεν είναι απαραίτητο οι αντιβιωσεις που εσυ πηρες να φταινε!! Οπψς ακουσες και αλλες πηραν και δεν είχαν θεμα! Όλα καλά θα πάνε!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Beboula αδιαθέτησες;;;

Μήπως;;;

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Βασικά αυτό που δεν μου αρέσει είναι πως σου μίλησε απαισιόδοξα χωρίς ακόμη να γνωρίζει τις απαντήσεις.Θα μπορούσε να δικαιολογησει τις εξετασεις με άλλο τρόπο ώστε ναι μεν να εξηγήσει το γιατί σε παραπέμπει αλλα όχι να σε αναστατώσει έτσι λέγοντας τόσο σκληρή κουβέντα.Αν μιλάμε για τις αντιβιωσεις που διάβασα σε μια παράθεση τις δίνουν στην εγκυμοσυνη ακόμη και στην αρχή της.Θα πας στον γιατρό να μιλήσετε; 

Δεν αδιαθετησα ακόμη.Προχθες πονούσα πολύ αλλα ήταν νωρίς να αδιαθετησω.Ηταν μικρός ο προηγούμενος κυκλος 25ρης δεν έχει στρώσει ακόμη.Απο σήμερα 26η κ μετά την περιμένω δηλαδή.

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!! 

@P.L.L. Βρε κοιτα να χαλαρωσεις!! Δεν τα ξερω μια υποθεση εκανα... Οντως καποια φάρμακα μπορεί να επηρεασουν,  αλλα δεν είναι απαραίτητο οι αντιβιωσεις που εσυ πηρες να φταινε!! Οπψς ακουσες και αλλες πηραν και δεν είχαν θεμα! Όλα καλά θα πάνε!! :)

Καλημέρα Ανεμώνη πως είσαι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε. Ειμαι καλυτερα τώρα. Εχθές μου είχε κολλήσει η ιδεα του αρνητικού σεναρίου. 

Η αλήθεια ειναι πως στην προηγουμενη εγκυμοσύνη ημουν πολυ πιο χαλαρή. Πρόσεχα βέβαια αλλα ήμουν σχεδον σίγουρη οτι θα πάνε καλα τα πράγματα. Εκανα ονειρα. Μέχρι και τη μερα της γεννας είχα φανταστεί. Και ξαφνικά πήγα για τον τρίτο υπέρηχο και είδα το μωρό μου νεκρό. 

Τωρα ειμαι προϊδεασμένη και αγχωμένη. Αλλα ας ειναι. Αρκεί να πάνε καλα τα πράγματα. 

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Βασικά αυτό που δεν μου αρέσει είναι πως σου μίλησε απαισιόδοξα χωρίς ακόμη να γνωρίζει τις απαντήσεις.Θα μπορούσε να δικαιολογησει τις εξετασεις με άλλο τρόπο ώστε ναι μεν να εξηγήσει το γιατί σε παραπέμπει αλλα όχι να σε αναστατώσει έτσι λέγοντας τόσο σκληρή κουβέντα.Αν μιλάμε για τις αντιβιωσεις που διάβασα σε μια παράθεση τις δίνουν στην εγκυμοσυνη ακόμη και στην αρχή της.Θα πας στον γιατρό να μιλήσετε; 

Δεν αδιαθετησα ακόμη.Προχθες πονούσα πολύ αλλα ήταν νωρίς να αδιαθετησω.Ηταν μικρός ο προηγούμενος κυκλος 25ρης δεν έχει στρώσει ακόμη.Απο σήμερα 26η κ μετά την περιμένω δηλαδή.

Καλημέρα Ανεμώνη πως είσαι σήμερα;

Κάνε κανενα τεστ μωρε..!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ναι μωρε. Ειμαι καλυτερα τώρα. Εχθές μου είχε κολλήσει η ιδεα του αρνητικού σεναρίου. 

Η αλήθεια ειναι πως στην προηγουμενη εγκυμοσύνη ημουν πολυ πιο χαλαρή. Πρόσεχα βέβαια αλλα ήμουν σχεδον σίγουρη οτι θα πάνε καλα τα πράγματα. Εκανα ονειρα. Μέχρι και τη μερα της γεννας είχα φανταστεί. Και ξαφνικά πήγα για τον τρίτο υπέρηχο και είδα το μωρό μου νεκρό. 

Τωρα ειμαι προϊδεασμένη και αγχωμένη. Αλλα ας ειναι. Αρκεί να πάνε καλα τα πράγματα. 

Το μωράκι θα είναι μια χαρουλα υγιές! Το άγχος είναι απόλυτα φυσιολογικό

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι μωρε. Ειμαι καλυτερα τώρα. Εχθές μου είχε κολλήσει η ιδεα του αρνητικού σεναρίου. 

Η αλήθεια ειναι πως στην προηγουμενη εγκυμοσύνη ημουν πολυ πιο χαλαρή. Πρόσεχα βέβαια αλλα ήμουν σχεδον σίγουρη οτι θα πάνε καλα τα πράγματα. Εκανα ονειρα. Μέχρι και τη μερα της γεννας είχα φανταστεί. Και ξαφνικά πήγα για τον τρίτο υπέρηχο και είδα το μωρό μου νεκρό. 

Τωρα ειμαι προϊδεασμένη και αγχωμένη. Αλλα ας ειναι. Αρκεί να πάνε καλα τα πράγματα. 

Κάνε κανενα τεστ μωρε..!

Απο τότε που με θυμαμαι πριν την περιοδο έχω τα ίδια συμπτώματα.Καταρχην γουργουρίζουν όλα εκεί κάτω έρχεται.Δεν έχω κάποια διαφορετική ένδειξη το στηθος ξεφουσκωτο.Εχω πει ότι σήμερα θα αδιαθετησω και αν γίνει έτσι τότε έχω πέσει τζαστ με την ωορρηξια που ένιωσα εγω γιατί με του γιατρού τον υπέρηχο ξεφεύγουμε πάω για δυο τρεις μέρες μετά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου πω με το καλο τον επόμενο μήνα. Οτι ειναι για καλο! 

Αλλα να ξέρεις ο υπέρηχος ειναι πολυ πιο έγκυρος απο τις ενδείξεις που εχεις εσυ. Στην δίκη σου περίπτωση ομως μπορει και να είχες διπλή ωορρηξία γι αυτο να είχατε δίκιο και οι δυο!

Ειμαι στο Αλεξάνδρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. @P.L.L. θετική ενέργεια σου στέλνω.ολα Καλά θα πάνε.

@anemoni1989 πως είσαι Σήμερα?

@Cat! πως πάει το μωράκι μας?

@Κελυ 32 Πως πας και Εσύ?

Γίνετε ξαφνικά πολλές.ευχαριστο Αυτό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Θα σου πω με το καλο τον επόμενο μήνα. Οτι ειναι για καλο! 

Αλλα να ξέρεις ο υπέρηχος ειναι πολυ πιο έγκυρος απο τις ενδείξεις που εχεις εσυ. Στην δίκη σου περίπτωση ομως μπορει και να είχες διπλή ωορρηξία γι αυτο να είχατε δίκιο και οι δυο!

Ειμαι στο Αλεξάνδρα!

Περιμένουμε ενημερωση!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έμεινα πολυ ικανοποιημένη με τον γενετιστή! Αφού εκανε τις μετρήσεις με τις ημερομηνίες και τα φάρμακα μου ειπε οτι ισχύει ο κανόνας του ολα ή τιποτα. Αν το έμβρυο εχει επηρεαστεί θα αποβληθεί απο μονο του μεσα στις επόμενες μέρες. Βασικά το ορόσημο ειναι οι πέντε εβδομάδες τις οποίες μααααλλον φτάνω σε λίγες μέρες (βάση χοριακης).  Αν η κύηση συνεχιστεί πάνω απο 5 εβδομάδων τοτε παει να πει οτι το εμβρυακι μου δεν εχει επηρεαστεί καθολου κι άρα απο αυτής της αποψης θα παμε καλα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @P.L.L. θετική ενέργεια σου στέλνω.ολα Καλά θα πάνε.

@anemoni1989 πως είσαι Σήμερα?

@Cat! πως πάει το μωράκι μας?

@Κελυ 32 Πως πας και Εσύ?

Γίνετε ξαφνικά πολλές.ευχαριστο Αυτό!!!!!

Καλύτερα είμαι!! Πιασμενη απο το καθισιο!!! Καφε εχω σημερα... Λογικα θα σταματησει σιγα σιγα... Απλα πλεον φοβαμαι ν κανω κ εμετο.... Χθες απο τ σφιξιμο σ εμετο,  εβγαλα παλι κοκκινο αιμα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Μακάρι να πάνε ολα καλα!

Anemoni μου η αποκόλληση τα εχει αυτα. Αλλα ειναι μικρη και δεν πρέπει να σε ανησυχεί. (Αν και σε καταλαβαίνω). Ξάπλα πολλή και ευκαιρία να σε υπηρετούν! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Το μωράκι θα είναι μια χαρουλα υγιές! Το άγχος είναι απόλυτα φυσιολογικό

Απο τότε που με θυμαμαι πριν την περιοδο έχω τα ίδια συμπτώματα.Καταρχην γουργουρίζουν όλα εκεί κάτω έρχεται.Δεν έχω κάποια διαφορετική ένδειξη το στηθος ξεφουσκωτο.Εχω πει ότι σήμερα θα αδιαθετησω και αν γίνει έτσι τότε έχω πέσει τζαστ με την ωορρηξια που ένιωσα εγω γιατί με του γιατρού τον υπέρηχο ξεφεύγουμε πάω για δυο τρεις μέρες μετά!

Μηπως εισαι εγκυουλα????? Αχ τι ωραια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Κορίτσια έμεινα πολυ ικανοποιημένη με τον γενετιστή! Αφού εκανε τις μετρήσεις με τις ημερομηνίες και τα φάρμακα μου ειπε οτι ισχύει ο κανόνας του ολα ή τιποτα. Αν το έμβρυο εχει επηρεαστεί θα αποβληθεί απο μονο του μεσα στις επόμενες μέρες. Βασικά το ορόσημο ειναι οι πέντε εβδομάδες τις οποίες μααααλλον φτάνω σε λίγες μέρες (βάση χοριακης).  Αν η κύηση συνεχιστεί πάνω απο 5 εβδομάδων τοτε παει να πει οτι το εμβρυακι μου δεν εχει επηρεαστεί καθολου κι άρα απο αυτής της αποψης θα παμε καλα. 

Τελεια!!!! Μακαρι όλα να πάνε καλα!!! 

Στο γενετιστή με ραντεβού πηγες?? Η απλα στα εξωτερικα ιατρεία??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @P.L.L. θετική ενέργεια σου στέλνω.ολα Καλά θα πάνε.

@anemoni1989 πως είσαι Σήμερα?

@Cat! πως πάει το μωράκι μας?

@Κελυ 32 Πως πας και Εσύ?

Γίνετε ξαφνικά πολλές.ευχαριστο Αυτό!!!!!

Καλημερα!!!! Τι κανεις εσυ??? Εγω περιμενω τα αποτελεσματα της επαναληπτικης χοριακης και ειμαι λιγο αγχωμενη!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...