Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@palmoira καλημερα!!! Πως εισαι?? Ρωτα τον γιατρο σου μηπως σου δωσει καποια επιπλεον αγωγη...Εγω θυμαμαι στην προηγουμενη εγκυμ που παλινδρομησε ειχα αιμορραγια καποια στιγμξ κ μ εδωσε ενεση προγεστερονης.. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου και να έρθουν στο σπίτι χωρίς υπέρηχο δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Έψαχνα όλο το βράδυ να βρω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει υπέρηχος στο σπίτι αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει. Μόνο να περιμένω μπορώ και να ελπίζω. Μου δίνετε πολύ κουράγιο και σας ευχαριστώ. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου και να έρθουν στο σπίτι χωρίς υπέρηχο δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Έψαχνα όλο το βράδυ να βρω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει υπέρηχος στο σπίτι αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει. Μόνο να περιμένω μπορώ και να ελπίζω. Μου δίνετε πολύ κουράγιο και σας ευχαριστώ. 

Υπάρχει μηχάνημα που ανιχνεύει παλμό του εμβρύου.εστω να ακούσετε το μωρό να ηρεμήσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Υπάρχει μηχάνημα που ανιχνεύει παλμό του εμβρύου.εστω να ακούσετε το μωρό να ηρεμήσεις 

Καλημέρα κορίτσια!Το μηχάνημα που λέει η loulou είναι το εξής: https://www.hometest.gr/el/doppler/38-baby-sound-a-doppler-gel.html

 


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Σε καμία ωρίτσα!

Καλή επιτυχία νεραιδούλα! Θα περιμένουμε νεάκια!  Ρώτα τον για την τιμή της προγεστερόνης σου αν είναι οκ, κι αν με τα χάπια θα σου σταματήσουν τα καφετιά που έχεις, έτσι για επιβεβαίωση. Μην υποθέτεις τίποτα μόνη σου! Αυτό πρέπει να μας γίνει μάθημα με τους γιατρούς. Ας γίνουμε κουραστικές, δεν είναι όλα αυτονόητα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου και να έρθουν στο σπίτι χωρίς υπέρηχο δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Έψαχνα όλο το βράδυ να βρω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει υπέρηχος στο σπίτι αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει. Μόνο να περιμένω μπορώ και να ελπίζω. Μου δίνετε πολύ κουράγιο και σας ευχαριστώ. 

@palmoira μου......Αγάπη καλημέρα.....εύχομαι από καρδιάς να είναι από τις στιγμές που θα θυμάσαι σαν ένα μακρινό κακό όνειρο με το μωράκι σου αγκαλιά....Εγώ αυτή την εικόνα κρατάω για εσένα ,σε λίγους μήνες ευτυχισμένη και χαμογελαστή με το μωράκι σου αγκαλίτσα!Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλίτσα και πολύ πολύ θετική ενέργεια γλυκιά μου❤

 

Καλημέρα κορίτσια.....

Link to comment
Share on other sites

@palmoira καλημέρα! Σου γράφω μήπως σε ηρεμησει λιγο να ακούσεις άλλες ιστορίες σαν τη δίκη σου με happy end. Αν εχεις κουραστεί πες να μη σου λέμε αλλα.

Εγω πάντως εχω δυο περιπτώσεις σαν τη δίκη σου στον κύκλο μου που εχουν τα παιδάκια τους τωρα και ειναι καλα. Η μια επρεπε να μείνει στο κρεβάτι για καιρό αλλα τελικα απο τον τέταρτο μήνα δεν ειχε άλλο πρόβλημα. Η άλλη (δεν θελω να σε αγχωσω..) επρεπε τελικα να μείνει στο κρεβάτι της σχεδον σε όλη την εγκυμοσυνη. ΟΥΤΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ. Γιατι και να περνούσε αν σηκωνόταν ξαναγινοταν το ίδιο. Αλλα ειχε διδυμα, όχι μονο ενα παιδι. Το εκανε ομως για τα κοριτσάκια της. Θυμάμαι που όλοι θαύμαζαν την υπομονή της, γιατι λέει, ακομα και πανω στο κρεβάτι δεν επρεπε να κουνηθεί καθολου!

Υπομονη, προσευχή, αισιοδοξία και Netflix. Προσευχομαι να σου πανε ολα καλα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Δεν με κουράζετε καθόλου. Μίλησα ξανά με τη μαια και μου είπε μετά το 24ωρο να πάω εάν θέλω να κάνω έναν υπέρηχο. Ο γιατρός μου βέβαια λείπει όποτε θα πρέπει να πάω ή στο ΙΑΣΩ ή κάπου αλλού. Πήρα τηλέφωνο το γιατρό που κάναμε την αυχενική και θα είναι εκεί το απόγευμα αλλά δεν ξέρω εάν θέλω να κουνηθώ τόσο σύντομα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Δεν με κουράζετε καθόλου. Μίλησα ξανά με τη μαια και μου είπε μετά το 24ωρο να πάω εάν θέλω να κάνω έναν υπέρηχο. Ο γιατρός μου βέβαια λείπει όποτε θα πρέπει να πάω ή στο ΙΑΣΩ ή κάπου αλλού. Πήρα τηλέφωνο το γιατρό που κάναμε την αυχενική και θα είναι εκεί το απόγευμα αλλά δεν ξέρω εάν θέλω να κουνηθώ τόσο σύντομα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...

Κάτσε στο κρεβάτι σήμερα.μη σηκωθεις.δεν θα αλλαξει τπτ αν πας Αύριο.καλυτερα Αύριο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και λίγα εμβρυικα στοιχεία!

Υπάρχει μια πολύ μικρή αποκόλληση και γι αυτό τα καφέ υγρα , Όμως δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μου είπε να μη κουράζομαι να μη σηκώνω βάρη και να συνεχίσω τα utrogestan.

Ηρέμησα κορίτσια..

Είμαι πολύ καλυτερα

  • Μου αρέσει 13

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και λίγα εμβρυικα στοιχεία!

Υπάρχει μια πολύ μικρή αποκόλληση και γι αυτό τα καφέ υγρα , Όμως δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μου είπε να μη κουράζομαι να μη σηκώνω βάρη και να συνεχίσω τα utrogestan.

Ηρέμησα κορίτσια..

Είμαι πολύ καλυτερα

Μπράβο! Άντε πάρε ανάσα, όλα καλά είναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και λίγα εμβρυικα στοιχεία!

Υπάρχει μια πολύ μικρή αποκόλληση και γι αυτό τα καφέ υγρα , Όμως δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μου είπε να μη κουράζομαι να μη σηκώνω βάρη και να συνεχίσω τα utrogestan.

Ηρέμησα κορίτσια..

Είμαι πολύ καλυτερα

Έλα είδες?στο επόμενο ραντεβού θα ακούσετε και καρδούλα.ποτε θα ξαναπάς?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Έλα είδες?στο επόμενο ραντεβού θα ακούσετε και καρδούλα.ποτε θα ξαναπάς?

Σε μια βδομάδα ακριβώς!

Λογικά θα ακούσουμε. 

Είναι 5 μέρες μικρότερο το εμβρυακι  μου γι αυτό.

Είμαι 5w+ 5d ενώ βάση ΤΕΠ είμαι 6w +3d.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...