Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Πήρα τις απαντήσεις,

Από 8700 τη Δευτέρα έχει πάει 13026

Λίγο δεν ειναι;

Η γιατρός μου είπε ότι τη θέλαμε λίγο παραπάνω άλλα να μην ανησυχώ.

Αύριο παω για υπέρηχο και θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Έχω αγχωθει

Καλησπέρα κορίτσι μου!Δεν είναι απαραίτητο να διπλασσιαστεί η χοριακή αλλά θέλουμε να έχει έστω 60% αύξηση.Νομίζω πως είναι οκ ο αριθμός της χοριακής.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@Luckystars δεν ξερω σίγουρα να σου απαντήσω αλλα νομιζω οτι πκκ ειναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο. Πες μας οταν σου εξηγήσουν να μαθαίνουμε κι εμείς. 

@fairy-mary οι τιμές της χοριακης στην αρχη αυξάνονται πολυ γρήγορα αλλα όσο περνάνε οι μέρες και φτάσει κοντα στις 10.000 δεν εχουν το ίδιο ρυθμό ανάπτυξης, ο οποίος πέφτει και ειναι άστατος. Εμενα καλη μου φάνηκε η Χοριακη σου. Άντε, να πας αυριο να δεις το φασολάκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

@Luckystars δεν ξερω σίγουρα να σου απαντήσω αλλα νομιζω οτι πκκ ειναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο. Πες μας οταν σου εξηγήσουν να μαθαίνουμε κι εμείς. 

@fairy-mary οι τιμές της χοριακης στην αρχη αυξάνονται πολυ γρήγορα αλλα όσο περνάνε οι μέρες και φτάσει κοντα στις 10.000 δεν εχουν το ίδιο ρυθμό ανάπτυξης, ο οποίος πέφτει και ειναι άστατος. Εμενα καλη μου φάνηκε η Χοριακη σου. Άντε, να πας αυριο να δεις το φασολάκι σου! 

Οκ @P.L.L. μου;)

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Πήρα τις απαντήσεις,

Από 8700 τη Δευτέρα έχει πάει 13026

Λίγο δεν ειναι;

Η γιατρός μου είπε ότι τη θέλαμε λίγο παραπάνω άλλα να μην ανησυχώ.

Αύριο παω για υπέρηχο και θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Έχω αγχωθει

Νεραιδουλα με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rafaelatarzan είπε:

θα παω κ σε αυτο το καφε...απλως ειμαι καινουργια κ δεν ηξερα που να μιλησω...εσυ αν επιτρεπετε εχεις παιδακι??? αν οχι σ το ευχομαι ολόψυχα....

Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος από εξωσωματική. 

Καλά έκανες και έγραψες. Σου εύχομαι πολύ σύντομα να θα καταφέρεις και εσύ! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Luckystars δεν ξερω σίγουρα να σου απαντήσω αλλα νομιζω οτι πκκ ειναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο. Πες μας οταν σου εξηγήσουν να μαθαίνουμε κι εμείς. 

@fairy-mary οι τιμές της χοριακης στην αρχη αυξάνονται πολυ γρήγορα αλλα όσο περνάνε οι μέρες και φτάσει κοντα στις 10.000 δεν εχουν το ίδιο ρυθμό ανάπτυξης, ο οποίος πέφτει και ειναι άστατος. Εμενα καλη μου φάνηκε η Χοριακη σου. Άντε, να πας αυριο να δεις το φασολάκι σου! 

@P.L.L. μου,ο σύζυγος,έχει πλάκα!Με βλέπει χωμένη στις εξετάσεις.....Μου λέει....Ποια μέρα θα τους βάλω φωτιά και θα χορεύουμε γύρω γύρω σαν τους Ινδιανους,κοντοζυγωνει!!!;):)

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Luckystars είπε:

@P.L.L. μου,ο σύζυγος,έχει πλάκα!Με βλέπει χωμένη στις εξετάσεις.....Μου λέει....Ποια μέρα θα τους βάλω φωτιά και θα χορεύουμε γύρω γύρω σαν τους Ινδιανους,κοντοζυγωνει!!!;):)

Ναι δίκιο εχει. Μπυ θυμίζει τον δικο μου αλλα κι εγω σαν κι εσενα ειμαι.!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@fairy-mary Καλό διπλασιασμό κορίτσι μου,όλα θα πάνε υπέροχα,θα το δεις!

@*ζουζουνα*!!! μου συγχαρητήρια για την επαναληπτική!

@palmoira μου συγχαρητήρια!Ενα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου!Μια τελειομηνη ήρεμη εγκυμοσύνη να έχεις!

@BettySt συγχαρητήρια!Και σε εσένα μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσύνη!

@loyloy  @Smile89 @Κελυ 32    @P.L.L. μου ,κλωτσαμε;;;;;Φιλάκια!

@ΒαλεντιναΧρηστος μου,πως είσαι;;;χαδακια!

@Beboula25 μου γλυκιά σε σκέφτομαι.....φιλάκια!

@kido μου,να είναι ο τυχερός μήνας!

@giotitsa μου γλυκιά.....υπέροχη εικόνα.....βοήθειά σου η Αγία Άννα,η χάρη Της να ευλογήσει την επόμενη προσπάθεια!Και έτσι θα γίνει,θα το δεις!

@rafaelatarzan καλωσόρισες κορίτσι μου και εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία !Την εξωσωματική την κάνεις για το θέμα εργαστήριο -στοχευμένη εμφυτευση ή για στοχευμένη παραγωγή ωαρίων;

Φιλιά σε όποιο κορίτσι ξεχνάω,καλημέρα!

Καληπερα κοριτσι μου!!!! Τι κανεις εσυ??? Ναι ναι αρχιζει και κλωτσαει σιγα σιγα!!! Εσυ ολα.καλα??

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??? Νομιζω πως σας ειχα ξαναρωτησει αλλα επειδη με εχει πιασει ενα αγχος θελω να ξαναρωτησω...Εσεις που ειστε εγκυουλες νιωθετε αμα αγγιξετε την κοιλια σας σαν να εχει ενα συνεχη παλμο?? Δεν εννοω τον λοξιγγα του μωρου..Εννοω να νιωθετε συνεχεια κατι σαν παλμο στην κοιλια σας...Εγω αυτο το εχω συνεχεια..αλλες πιο εντονο αλλες πιο χαλαρο...Ξεχασα να ρωτησω χθες τον γιατρο αλλα σηνερα μια φιλη μου που ειναι εγκυος με αγχωσε γιατι αυτη δεν το εχει και.με τρομοκρατησε οτι κατι μ συμβαινει!!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι δίκιο εχει. Μπυ θυμίζει τον δικο μου αλλα κι εγω σαν κι εσενα ειμαι.!

Όταν με βλέπει με εξετάσεις στα χέρια αναψοκοκκινιζει:tongue:Εγω είμαι πιο αγχωτική από την άλλη.... Με έχει δει να υποφέρω πάρα πολύ και δεν το αντεχει να σκέφτεται σε τι άλλο θα υποβάλλω τον εαυτό μου.....Τι να τον κάνω και εγώ;τον καλοπιανω...βρε καλέ μου,βρε χρυσε μου.....ξέρεις τι μου λέει; Δε μπορώ να καταλάβω τι ψάχνουμε κάθε φορά με τις εξετάσεις.Έχουμε τα δεδομένα που έχουμε γιατί ψάχνουμε την ψείρα της ψειρας Ω ψείρα!Πιο πολύ μου λέει αγχώνεσαι με αυτά!Και να σου πω κάτι μου λέει...τον τελικό λόγο...Δεν τον έχει κανένας γιατρός...Μόνο η χάρη Τους!

Μεταξύ μας......δίκιο έχει σε όλα....τα επιχειρήματα του είναι απλά,ανθρώπινα  και εύστοχα...Εγώ είμαι η αγχωτική της κατάστασης......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Πήρα τις απαντήσεις,

Από 8700 τη Δευτέρα έχει πάει 13026

Λίγο δεν ειναι;

Η γιατρός μου είπε ότι τη θέλαμε λίγο παραπάνω άλλα να μην ανησυχώ.

Αύριο παω για υπέρηχο και θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Έχω αγχωθει

νομίζω ότι είναι καλή δεν αυξάνεται με τον ίδιο ρυθμό,όπως στην αρχή,νομίζω μετά από 6.000 διπλασιάζεται στήθος 3 ή 4 μέρες δεν θυμάμαι.λογικά αν έχεις κλείσει τις 6 βδομάδες μπορεί να ακούσετε κ καρδούλα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια έχω πάλι μεγάλη αιμορραγία. Το αίμα τρέχει στα πόδια μου...

Κορίτσι μου πάρε τηλ τον γιατρό σου και μείνε ξαπλωμένη, εγώ  όταν ήμουν έγκυος είχα απο 7 εβδομάδων κόκκινο αίμα (αιμοραγία) μέχρι και 16 εβδομάδων και ήταν αποκολλήσεις.Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και μείνε ξαπλωμένη και μίλα με τον γιατρό σου.


 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τη μαια. Μου είπε να μείνω ξάπλα και ότι δεν πιστεύει ότι είναι κάτι σοβαρό. Σε αυτή τη φάση δεν θέλει να μετακινηθώ για να πάω κάπου είναι πιο επικίνδυνο. Μου είπε να πάρω buscopan και depon μαζί για να χαλαρώσει η μήτρα και να κάνω το μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα. Συνεχίζω το utrogestan. Έχω φρικάρει. Σηκώθηκα από το αυτοκίνητο κα νόμισα ότι κατουριεμαι πάνω μου. Ακουμπάω το χέρι μου και κόκκινο αίμα...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Μίλησα με τη μαια. Μου είπε να μείνω ξάπλα και ότι δεν πιστεύει ότι είναι κάτι σοβαρό. Σε αυτή τη φάση δεν θέλει να μετακινηθώ για να πάω κάπου είναι πιο επικίνδυνο. Μου είπε να πάρω buscopan και depon μαζί για να χαλαρώσει η μήτρα και να κάνω το μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα. Συνεχίζω το utrogestan. Έχω φρικάρει. Σηκώθηκα από το αυτοκίνητο κα νόμισα ότι κατουριεμαι πάνω μου. Ακουμπάω το χέρι μου και κόκκινο αίμα...

Το έχω περάσει, προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη για το μωράκι.Αν δεν νιώθεις καθόλου πόνο και έχεις μόνο κόκκινο αίμα δεν ανησυχείς όπως σου είπε η μαία. Μόνο για τουαλέτα να σηκώνεσαι και θα πανε όλα καλά.Ότι χρειαστείς μου λες.


 

Link to comment
Share on other sites

@palmoira τι να πω.. Κουράγιο! Αυτο το παιδι θέλει να σε βασανίσει πριν το πάρεις αγκαλιά. Τουλαχιστον το είδατε εχθές και ξέρεις οτι ειναι καλα. Ποιος ξέρει γιατι να σου συμβαίνουν οι αποκολλήσεις χωρις να κανεις τιποτα, αλλα κάποιες φορές συμβαίνει. Κάτσε ξεκουράσου όσο πιο ακίνητη μπορείς και κάνε οτι σου πει ο γιατρος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...