Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Σε μια βδομάδα ακριβώς!

Λογικά θα ακούσουμε. 

Είναι 5 μέρες μικρότερο το εμβρυακι  μου γι αυτό.

Είμαι 5w+ 5d ενώ βάση ΤΕΠ είμαι 6w +3d.

Αυτό τι σημαίνει, ότι η σύλληψη έγινε κάπως αργούτσικα στον κύκλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

43 minutes ago, fairy-mary said:

Γεια σας κορίτσια!

Είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και λίγα εμβρυικα στοιχεία!

Υπάρχει μια πολύ μικρή αποκόλληση και γι αυτό τα καφέ υγρα , Όμως δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μου είπε να μη κουράζομαι να μη σηκώνω βάρη και να συνεχίσω τα utrogestan.

Ηρέμησα κορίτσια..

Είμαι πολύ καλυτερα

Τέλεια, όλα πάνε πολύ καλά! Λογικά σύντομα θα ακούσετε και καρδούλα!

Να ξεκουράζεσαι και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και λίγα εμβρυικα στοιχεία!

Υπάρχει μια πολύ μικρή αποκόλληση και γι αυτό τα καφέ υγρα , Όμως δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μου είπε να μη κουράζομαι να μη σηκώνω βάρη και να συνεχίσω τα utrogestan.

Ηρέμησα κορίτσια..

Είμαι πολύ καλυτερα

Μπραβο κοριτσι μου. Κανε οτι σου λέει η γιατρός και όλα θα πανε καλα!!! Αντε να χαρείς λιγακι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου και να έρθουν στο σπίτι χωρίς υπέρηχο δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Έψαχνα όλο το βράδυ να βρω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει υπέρηχος στο σπίτι αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει. Μόνο να περιμένω μπορώ και να ελπίζω. Μου δίνετε πολύ κουράγιο και σας ευχαριστώ. 

Σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα κοριτσακι μου. Κοιτα να ηρεμησεις να ξεκουραζεσαι και να σκεφτεσαι θετικα :-)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Σε μια βδομάδα ακριβώς!

Λογικά θα ακούσουμε. 

Είναι 5 μέρες μικρότερο το εμβρυακι  μου γι αυτό.

Είμαι 5w+ 5d ενώ βάση ΤΕΠ είμαι 6w +3d.

Ελα μοα χαρα .στο ΠΑ είχες καθυστερημένη οβρρηξια.ετσι κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

@palmoira μου, παρακολουθώ εναγωνιως απο χθες να δω νεα σου... Υπαρχουν ιδιώτες που έρχονται για υπερηχο κατοικον με πολυ μικρο κοστος... Νομιζω θα μπορούσες να μιλήσεις μήπως έρθουν σπίτι... Για να ηρεμησεις... 

@fairy-mary συγχαρητήρια!!! Ολα καλα τελικά!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Δεν με κουράζετε καθόλου. Μίλησα ξανά με τη μαια και μου είπε μετά το 24ωρο να πάω εάν θέλω να κάνω έναν υπέρηχο. Ο γιατρός μου βέβαια λείπει όποτε θα πρέπει να πάω ή στο ΙΑΣΩ ή κάπου αλλού. Πήρα τηλέφωνο το γιατρό που κάναμε την αυχενική και θα είναι εκεί το απόγευμα αλλά δεν ξέρω εάν θέλω να κουνηθώ τόσο σύντομα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...

Κάνε οτι σε φωτίσει ο Θεος. Εγω στη θέση σου δεν θα σηκωνόμουν  ουτε αυριο απο το κρεβάτι. Θα εμενα ξάπλα και με πάπια μέχρι να μετριάσει τουλαχιστον η αιμορραγία. Εχει μειωθεί; Πως παει; Ελπιζω να εισαι πολυ καλυτερα. 

@fairy-mary μου ανατρέπεις τα προγνωστικά! Ελεγα οτι θα ειχες αγόρι αλλα με την ωορρηξία προς το τέλος του κύκλου με βάζεις σε σκέψεις.. Μπορει να πήξουμε τελικα στην κορδέλα και τους φιόγκους! Είδες ομως;;; Τζάμπα άγχος τόσες μέρες! Συγχαρητήρια! Τι θα κανεις τελικα με τη γιατρο που σε έβαλε ανώφελα σε τόση ανησυχία; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κάνε οτι σε φωτίσει ο Θεος. Εγω στη θέση σου δεν θα σηκωνόμουν  ουτε αυριο απο το κρεβάτι. Θα εμενα ξάπλα και με πάπια μέχρι να μετριάσει τουλαχιστον η αιμορραγία. Εχει μειωθεί; Πως παει; Ελπιζω να εισαι πολυ καλυτερα. 

@fairy-mary μου ανατρέπεις τα προγνωστικά! Ελεγα οτι θα ειχες αγόρι αλλα με την ωορρηξία προς το τέλος του κύκλου με βάζεις σε σκέψεις.. Μπορει να πήξουμε τελικα στην κορδέλα και τους φιόγκους! Είδες ομως;;; Τζάμπα άγχος τόσες μέρες! Συγχαρητήρια! Τι θα κανεις τελικα με τη γιατρο που σε έβαλε ανώφελα σε τόση ανησυχία; 

Είτε αγόρι είτε κοριτσι καλοδεχούμενο!

Αρκεί να είναι Καλά!

Κοίταξε σήμερα ήταν μια χαρά πολύ καθησυχαστική και επεξηγηματικη, λέω να της δώσω άλλη μια ευκαιρία την επόμενη εβδομάδα που έχω πάλι υπέρηχο και μετά να αποφασίσω.

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@palmoira μου, παρακολουθώ εναγωνιως απο χθες να δω νεα σου... Υπαρχουν ιδιώτες που έρχονται για υπερηχο κατοικον με πολυ μικρο κοστος... Νομιζω θα μπορούσες να μιλήσεις μήπως έρθουν σπίτι... Για να ηρεμησεις... 

@fairy-mary συγχαρητήρια!!! Ολα καλα τελικά!!! :)

Δεν έχω βρει κανεναν...είμαι στην Αθήνα εάν ξέρεις κάποιον θα μου στείλεις μήνυμα?και μια φίλη μου όλο το πρωί έψαχνε αλλά τίποτε 

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Κάνε οτι σε φωτίσει ο Θεος. Εγω στη θέση σου δεν θα σηκωνόμουν  ουτε αυριο απο το κρεβάτι. Θα εμενα ξάπλα και με πάπια μέχρι να μετριάσει τουλαχιστον η αιμορραγία. Εχει μειωθεί; Πως παει; Ελπιζω να εισαι πολυ καλυτερα. 

@fairy-mary μου ανατρέπεις τα προγνωστικά! Ελεγα οτι θα ειχες αγόρι αλλα με την ωορρηξία προς το τέλος του κύκλου με βάζεις σε σκέψεις.. Μπορει να πήξουμε τελικα στην κορδέλα και τους φιόγκους! Είδες ομως;;; Τζάμπα άγχος τόσες μέρες! Συγχαρητήρια! Τι θα κανεις τελικα με τη γιατρο που σε έβαλε ανώφελα σε τόση ανησυχία; 

Έχει μειωθεί αλλά έχω ακόμη. Εξάλλου είναι λογικό να έχει μειωθεί γιατί είμαι ξάπλα. Αυτό θα κάνω. Θα κάνω υπομονή και θα πάω με το καλό τη Δευτέρα. Εκτός εάν αλλάξει κάτι μέσα στο ΣΚ. Ούτε για τουαλέτα δεν σηκώνομαι έχω πάρει πάπια. 

@fairy-mary συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και ας σε τρόμαξε το μωράκι σου λιγάκι στην αρχή! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Δεν έχω βρει κανεναν...είμαι στην Αθήνα εάν ξέρεις κάποιον θα μου στείλεις μήνυμα?και μια φίλη μου όλο το πρωί έψαχνε αλλά τίποτε 

Έχει μειωθεί αλλά έχω ακόμη. Εξάλλου είναι λογικό να έχει μειωθεί γιατί είμαι ξάπλα. Αυτό θα κάνω. Θα κάνω υπομονή και θα πάω με το καλό τη Δευτέρα. Εκτός εάν αλλάξει κάτι μέσα στο ΣΚ. Ούτε για τουαλέτα δεν σηκώνομαι έχω πάρει πάπια. 

Μπράβο καλύτερα έτσι. Μέχρι τη Δευτέρα ακινησία και υπομονή να σε δει ο γιατρός. Όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Δεν έχω βρει κανεναν...είμαι στην Αθήνα εάν ξέρεις κάποιον θα μου στείλεις μήνυμα?και μια φίλη μου όλο το πρωί έψαχνε αλλά τίποτε 

Palmoira μου λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία που περνάς και το άγχος σου.μεινε στο κρεβάτι ηρεμησε και να δεις που όλα θα πάνε μια χαρά!αν βρεις κάποιον να έρθει σπίτι να σε δει ακόμα καλυτερα.

@fairy-mary πολύ χάρηκα με τα νεα σου!με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Δεν έχω βρει κανεναν...είμαι στην Αθήνα εάν ξέρεις κάποιον θα μου στείλεις μήνυμα?και μια φίλη μου όλο το πρωί έψαχνε αλλά τίποτε 

Έχει μειωθεί αλλά έχω ακόμη. Εξάλλου είναι λογικό να έχει μειωθεί γιατί είμαι ξάπλα. Αυτό θα κάνω. Θα κάνω υπομονή και θα πάω με το καλό τη Δευτέρα. Εκτός εάν αλλάξει κάτι μέσα στο ΣΚ. Ούτε για τουαλέτα δεν σηκώνομαι έχω πάρει πάπια. 

@fairy-mary συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και ας σε τρόμαξε το μωράκι σου λιγάκι στην αρχή! 

Μπραβο κορίτσι μου. Συνέχισε ετσι. Να μας ενημερώνεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...