Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Μίλησα με τη μαια. Μου είπε να μείνω ξάπλα και ότι δεν πιστεύει ότι είναι κάτι σοβαρό. Σε αυτή τη φάση δεν θέλει να μετακινηθώ για να πάω κάπου είναι πιο επικίνδυνο. Μου είπε να πάρω buscopan και depon μαζί για να χαλαρώσει η μήτρα και να κάνω το μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα. Συνεχίζω το utrogestan. Έχω φρικάρει. Σηκώθηκα από το αυτοκίνητο κα νόμισα ότι κατουριεμαι πάνω μου. Ακουμπάω το χέρι μου και κόκκινο αίμα...

Αυτο ειχα παθει εγω, αλλα στην 9η εβδομαδα... Ξαπλα και μην σηκωθείς ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!! Μονο τουαλέτα... Αποκολληση θα είναι απλά θέλει ξεκούραση.. Εγω έμεινα σχεδόν ενα μηνα στο κρεβάτι και έκλεισε εντελώς στη β επιπεδου.. Ψυχραιμια.. Σημασία έχει να μην πονας.. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@palmoira κανε αυτο που σ ειπαν και τα κοριτσια που το εχουν περασει...Προσπαθησε να μενεις μονο ξαπλωμενη..Το επαθε και μια φιλη μου προσφατα και ηταν αποκολληση! Το μωρο ηταν μια χαρα!!!! Ενημερωσε μας μολις εχεις νεοτερα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καληπερα κοριτσι μου!!!! Τι κανεις εσυ??? Ναι ναι αρχιζει και κλωτσαει σιγα σιγα!!! Εσυ ολα.καλα??

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??? Νομιζω πως σας ειχα ξαναρωτησει αλλα επειδη με εχει πιασει ενα αγχος θελω να ξαναρωτησω...Εσεις που ειστε εγκυουλες νιωθετε αμα αγγιξετε την κοιλια σας σαν να εχει ενα συνεχη παλμο?? Δεν εννοω τον λοξιγγα του μωρου..Εννοω να νιωθετε συνεχεια κατι σαν παλμο στην κοιλια σας...Εγω αυτο το εχω συνεχεια..αλλες πιο εντονο αλλες πιο χαλαρο...Ξεχασα να ρωτησω χθες τον γιατρο αλλα σηνερα μια φιλη μου που ειναι εγκυος με αγχωσε γιατι αυτη δεν το εχει και.με τρομοκρατησε οτι κατι μ συμβαινει!!!

 

 

 

Κι Εγώ το νιώθω  καλέ.θα ρωτήσω από βδομάδα το γιατρό που Θα πάω και Θα σου πω.

1 hour ago, palmoira είπε:

Μίλησα με τη μαια. Μου είπε να μείνω ξάπλα και ότι δεν πιστεύει ότι είναι κάτι σοβαρό. Σε αυτή τη φάση δεν θέλει να μετακινηθώ για να πάω κάπου είναι πιο επικίνδυνο. Μου είπε να πάρω buscopan και depon μαζί για να χαλαρώσει η μήτρα και να κάνω το μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα. Συνεχίζω το utrogestan. Έχω φρικάρει. Σηκώθηκα από το αυτοκίνητο κα νόμισα ότι κατουριεμαι πάνω μου. Ακουμπάω το χέρι μου και κόκκινο αίμα...

Κορίτσι μου στον 3ο μήνα είχε η αδερφή μου αιμμοραγια περισσότερη από περίοδο.μεγαλες σερβιέτες και αλλαζε συνέχεια.ολα πήγαν καλά.ειχε πάθει αποκόλληση.ακομα Και τουαλέτα δεν σηκωνόταν.με παπια.αν έχεις τη μαμα σου κοντά να μείνει λίγες μέρες μαζί σου και να πάρετε παπια από το φαρμακείο. Πλήρη ακινησία.και μίλησε και με το γιατρό.οχι μόνο με τη μαια.

Α και τελικά πήγαν ολα Καλά.με την αδερφή μου.εχω Μια ανηψια 8 χρονών έρωτας μεγάλος.

@fairy-mary μια χαρά τη βρίσκω.με Αυτή την αύξηση σίγουρα θα δείτε κάτι Αύριο.ελα λίγο εμεινε.αυριο θα μας λες τα ευχάριστα  :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μίλησα με τη μαια. Μου είπε να μείνω ξάπλα και ότι δεν πιστεύει ότι είναι κάτι σοβαρό. Σε αυτή τη φάση δεν θέλει να μετακινηθώ για να πάω κάπου είναι πιο επικίνδυνο. Μου είπε να πάρω buscopan και depon μαζί για να χαλαρώσει η μήτρα και να κάνω το μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα. Συνεχίζω το utrogestan. Έχω φρικάρει. Σηκώθηκα από το αυτοκίνητο κα νόμισα ότι κατουριεμαι πάνω μου. Ακουμπάω το χέρι μου και κόκκινο αίμα...

πω βρε κοριτσάκι μου,η γυναικολόγος σου τι σ είπε με εκείνη μίλησες?τι έγινε έτσι ξαφνικά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ακόμη έχω αιμορραγία. Δεν μιλάμε για λίγο αίμα στο εσώρουχο. Έχω μεγάλη ροη η οποία περνάει μα σερβίρεται και 2 πετσέτες και φτάνει στο στρώμα. Νιώθω ανήμπορη και μεγάλη αδικία. Ο γιατρός δεν θέλει να μετακινηθώ καθόλου. Είναι το πιο ασφαλές λέει αυτή τη στιγμή. Με την παραμικρή κίνηση στο κρεββάτι πλημμύριζω

  • Λυπημένη/-ος 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, palmoira said:

Κοριτσια ακόμη έχω αιμορραγία. Δεν μιλάμε για λίγο αίμα στο εσώρουχο. Έχω μεγάλη ροη η οποία περνάει μα σερβίρεται και 2 πετσέτες και φτάνει στο στρώμα. Νιώθω ανήμπορη και μεγάλη αδικία. Ο γιατρός δεν θέλει να μετακινηθώ καθόλου. Είναι το πιο ασφαλές λέει αυτή τη στιγμή. Με την παραμικρή κίνηση στο κρεββάτι πλημμύριζω

κορίτσι μου ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, σίγουρα ξέρει παραπάνω. Πότε σου είπε να πας να σε δει; Υποθέτω ότι θα είναι κάποια αποκόλληση ίσως, πολλές γυναίκες το παθαίνουν. Η ξαδέρφη μου είχε πολύ αίμα και τώρα είναι στο 9ο μήνα έτοιμη να έρθει το μπεμπάκι μας... Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Σου στέλνω θετική ενέργεια <3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , smaro30 είπε:

κορίτσι μου ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, σίγουρα ξέρει παραπάνω. Πότε σου είπε να πας να σε δει; Υποθέτω ότι θα είναι κάποια αποκόλληση ίσως, πολλές γυναίκες το παθαίνουν. Η ξαδέρφη μου είχε πολύ αίμα και τώρα είναι στο 9ο μήνα έτοιμη να έρθει το μπεμπάκι μας... Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Σου στέλνω θετική ενέργεια <3

Θα μιλήσουμε ανάλογα με την εξέλιξη για το ποτέ θα με δει. Είχε μεγάλη αιμορραγία και η ξαδέρφη σου? Εγώ νιώθω ότι πλημμυριζω. Δεν είναι δηλαδή μόνο κάποιο σημάδι στο εσώρουχο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@palmoira μου καλημερα.πως Είσαι?Όπως σου γγραψα παραπάνω είχε και η αδερφή μου.τοση αιμορραγία δεν ξανάχε στη ζωή της.εσυ τώρα πλήρη ακινησία για να βοηθήσεις το μωράκι σου.οτι θες στελνε εδώ να μιλάμε.

@fairy-mary πως Είσαι Εσύ?τα καφέ πως πάνε? Άντε σήμερα θα πας στον γιατρό και θα ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια ακόμη έχω αιμορραγία. Δεν μιλάμε για λίγο αίμα στο εσώρουχο. Έχω μεγάλη ροη η οποία περνάει μα σερβίρεται και 2 πετσέτες και φτάνει στο στρώμα. Νιώθω ανήμπορη και μεγάλη αδικία. Ο γιατρός δεν θέλει να μετακινηθώ καθόλου. Είναι το πιο ασφαλές λέει αυτή τη στιγμή. Με την παραμικρή κίνηση στο κρεββάτι πλημμύριζω

Καλημέρα. Πώς είσαι; Και σήμερα συνεχίζει η αιμορραγία ίδια όπως χθες; Μήπως να έρθει σπίτι να σε δει ο γιατρός; Αλλά και τι να δει, χωρις μηχανήματα δεν ξέρω αν γίνεται, για να μην κουνηθείς καθόλου το είπα. Ελπίζω να περάσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @palmoira...

Δεν γράφω συχνά εδω αλλα παρακολουθω τον αγωνα σου και των υπολοίπων κοριτσιων επίσης...

Προετοιμάζομαι για το τι με περιμένει μαλλον..με βοηθάει η δύναμη σας ....

Ηθελα να σου στείλω μια αγκαλιά..κουράγιο θα περάσει κ αυτό..σκέψου αισιόδοξα!!

Πολλά φιλιά!

Καλημέρα σε όλες σας κοριτσια!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

@palmoira είχε πολύ αιμοραγία και τελικά έμεινε στην κλινική για 1 μήνα. Σημασία όμως έχει ότι τώρα είναι στον 9ο και όλα πήγαν καλά! Συγγνώμη που ρωτάω αλλά επειδή χάθηκα με τα ποστ, σε ποια εβδομάδα είσαι; Να σκέφτεσαι θετικά, ότι όλα θα πάνε καλά και αυτό είναι απλά ένα εμπόδιο.

Συμφωνώ με την @kido, γιατι δεν λες τον γιατρό ή την μαία να έρθουν σπίτι να σε δούν; Επίσης δεν ξέρω αν γίνεται αλλά ξέρω ότι κάποιες μαίες πάνε σπίτι, πχ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα δική μου μαία η οποία έκανε επισκέψεις στο σπίτι. Αν θα ήθελες θα μπορούσες να κάνεις απλά μια ερώτηση. Κατα τ'αλλα μείνε ξαπλωμένη και από όλες εμας έχεις θετικά vibes.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

@palmoira μου καλημερα.πως Είσαι?Όπως σου γγραψα παραπάνω είχε και η αδερφή μου.τοση αιμορραγία δεν ξανάχε στη ζωή της.εσυ τώρα πλήρη ακινησία για να βοηθήσεις το μωράκι σου.οτι θες στελνε εδώ να μιλάμε.

@fairy-mary πως Είσαι Εσύ?τα καφέ πως πάνε? Άντε σήμερα θα πας στον γιατρό και θα ηρεμήσεις.

Έχω καφέ μόνο το πρωί που πάω τουαλέτα για πρώτη φορά κατά τη διάρκεια της μέρας Όχι...καλύτερα ειμαι ψυχολογικά, θα δούμε και μετά τον υπέρηχο. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Έχω καφέ μόνο το πρωί που πάω τουαλέτα για πρώτη φορά κατά τη διάρκεια της μέρας Όχι...καλύτερα ειμαι ψυχολογικά, θα δούμε και μετά τον υπέρηχο. 

Ελα Καλό αυτό μια χαρά Αφού δεν έχεις συνεχεια.τι ώρα έχουμε γιατρό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...