Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@P.L.L.μου Μην ανησυχείς.εγω εδώ Έχω τον άντρα.να δω τις προικες να διαλέξω τη καλύτερη.δεν θέλω τσιγκουνιες!!!!!! :):)

@palmoira μου καλύτερα όλο το σουκου ξάπλα.εξαλλου και Αύριο βα πας δεν θα αλλάξει τπτ ισα ίσια που θα κάνεις κακό.θα δειε τη Δευτέρα μια χαρά σφεντόνα θα πηγαίνει η καρδούλα.πολλες ταινίες και βιβλία να περάσει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Γεια σας κορίτσια!!είμαι νέα στο forum..είμαι 31 και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου. Θεωρητικά είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης, αλλά είχα καθυστερημένη σύλληψη μιας και παρακολουθούσαμε την ωορρηξία με υπέρηχο, η οποία έγινε 17-18μερα κύκλου. Κάνω ανά 3 μέρες χοριακές παίρνοντας τιμές 14, 34, 104, 326 και 337 στην τελευταία.. ακολουθώ αγωγή με utrogestan και salospir, με αποτέλεσμα η προγεστερόνη μου να είναι >60 και η φυσιολογική πήξη του αίματος. Δεν έχω αιμορραγία μέχρι στιγμής. Από την εμπειρία σας πως αξιολογείται την περίπτωση μου? Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , palmoira είπε:

Δεν έχω βρει κανεναν...είμαι στην Αθήνα εάν ξέρεις κάποιον θα μου στείλεις μήνυμα?και μια φίλη μου όλο το πρωί έψαχνε αλλά τίποτε 

Έχει μειωθεί αλλά έχω ακόμη. Εξάλλου είναι λογικό να έχει μειωθεί γιατί είμαι ξάπλα. Αυτό θα κάνω. Θα κάνω υπομονή και θα πάω με το καλό τη Δευτέρα. Εκτός εάν αλλάξει κάτι μέσα στο ΣΚ. Ούτε για τουαλέτα δεν σηκώνομαι έχω πάρει πάπια. 

@fairy-mary συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και ας σε τρόμαξε το μωράκι σου λιγάκι στην αρχή! 

Παλμοιρα μου αν πατήσεις γκουγκλ βγαζει πχ τους γιατρούς σος κι έρχονται σπιτι γυναικολόγος απλα για να σου κανει τον υπερηχο σπιτι θέλει 90€-100€. Θες λινκ!?? Εγω πρώτη φόρα το είδα αυτό. Αλλιώς νακοιταξω κι αλλο η εκτος αν αποφασισες να περιμενεις την Δευτέρα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Smile89 είπε:

Παλμοιρα μου αν πατήσεις γκουγκλ βγαζει πχ τους γιατρούς σος κι έρχονται σπιτι γυναικολόγος απλα για να σου κανει τον υπερηχο σπιτι θέλει 90€-100€. Θες λινκ!?? Εγω πρώτη φόρα το είδα αυτό. Αλλιώς νακοιταξω κι αλλο η εκτος αν αποφασισες να περιμενεις την Δευτέρα. 

Θα πάω τη Δευτέρα το αποφάσισα εκτός εάν αλλάξει κάτι το ΣΚ. Αυτά που βγάζει τα περισσότερα τα έχω ψάξει και δεν...είναι και Αύγουστος και ακόμη λείπουν πολλοί. Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας. Ευχαριστώ πολύ παντως


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Θα πάω τη Δευτέρα το αποφάσισα εκτός εάν αλλάξει κάτι το ΣΚ. Αυτά που βγάζει τα περισσότερα τα έχω ψάξει και δεν...είναι και Αύγουστος και ακόμη λείπουν πολλοί. Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας. Ευχαριστώ πολύ παντως

Λέει ότι είναι παντα κι αργίες κ 24ωρο. Παρακαλώ. Εύχομαι να είναι καλύτερα ως τη Δευτέρα. Θα είναι θα δεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Δεν έχω βρει κανεναν...είμαι στην Αθήνα εάν ξέρεις κάποιον θα μου στείλεις μήνυμα?και μια φίλη μου όλο το πρωί έψαχνε αλλά τίποτε 

Έχει μειωθεί αλλά έχω ακόμη. Εξάλλου είναι λογικό να έχει μειωθεί γιατί είμαι ξάπλα. Αυτό θα κάνω. Θα κάνω υπομονή και θα πάω με το καλό τη Δευτέρα. Εκτός εάν αλλάξει κάτι μέσα στο ΣΚ. Ούτε για τουαλέτα δεν σηκώνομαι έχω πάρει πάπια. 

@fairy-mary συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και ας σε τρόμαξε το μωράκι σου λιγάκι στην αρχή! 

Μακάρι!!!

Το εύχομαι και για σένα κοπέλα μου.

Καλά εκανες και μένεις ξαπλωμένη, κανε ότι καλύτερο μπορείς για το ζουζούνι σου!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pam_bgr είπε:

Γεια σας κορίτσια!!είμαι νέα στο forum..είμαι 31 και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου. Θεωρητικά είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης, αλλά είχα καθυστερημένη σύλληψη μιας και παρακολουθούσαμε την ωορρηξία με υπέρηχο, η οποία έγινε 17-18μερα κύκλου. Κάνω ανά 3 μέρες χοριακές παίρνοντας τιμές 14, 34, 104, 326 και 337 στην τελευταία.. ακολουθώ αγωγή με utrogestan και salospir, με αποτέλεσμα η προγεστερόνη μου να είναι >60 και η φυσιολογική πήξη του αίματος. Δεν έχω αιμορραγία μέχρι στιγμής. Από την εμπειρία σας πως αξιολογείται την περίπτωση μου? Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!

 

 

 

 

 

Αγαπητή @pam_bgr καλωσόρισες. Ευχομαι οτι καλύτερο. Η τελευταία τιμή χοριακης η αλήθεια ειναι πως δεν ειναι αυτο που θα θέλατε.. Τι σου ειπε ο γιατρος; Συνεχιζεις την αγωγή; Εχεις ανακαλύψει πως εχεις θρομβοφιλία, γι αυτο παίρνεις salospir; Προσπαθείτε καιρό; Πες μας λίγα λόγια για εσενα. 

Ευχομαι γρήγορα με ενα δυο ή όσα παιδάκια θέλεις!

@loyloy εμείς για προίκα εχουμε την ομορφιά μας και την καλη μας την καρδια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αγαπητή @pam_bgr καλωσόρισες. Ευχομαι οτι καλύτερο. Η τελευταία τιμή χοριακης η αλήθεια ειναι πως δεν ειναι αυτο που θα θέλατε.. Τι σου ειπε ο γιατρος; Συνεχιζεις την αγωγή; Εχεις ανακαλύψει πως εχεις θρομβοφιλία, γι αυτο παίρνεις salospir; Προσπαθείτε καιρό; Πες μας λίγα λόγια για εσενα. 

Ευχομαι γρήγορα με ενα δυο ή όσα παιδάκια θέλεις!

@loyloy εμείς για προίκα εχουμε την ομορφιά μας και την καλη μας την καρδια!!!

Έτσι να είστε αισθηματιες γιατί αν μου μοιάσει ο μικρός τον λυπάμαι.φουλ ρομαντική. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ναι ναι αυτό ακριβώς!!!

 

άντε τέλεια καλά λοιπόν!!είδες που ήταν καθυστερημένη σύλληψη φαντάσου έτσι ήταν στον 1ο μου είχα μια εβδομάδα διάφορα από την τεπ μου με τον υπέρηχο,τώρα θα έχω 2 βδομάδες ίσως γιατί έγινε 26η με 28η μέρα του κύκλου αντί για 22η που ήταν τότε...ακριβώς εγώ θα ξέρω την άλλη βδομάδα πάντως πάμε παρέα...άντε ξεκούραση τώρα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Πώς ειστε;

Ευτυχώς σήμερα είχα πολύ λίγα καφέ και με έκανε να νιώσω λίγο καλυτερα.

Να σας ρωτήσω κάτι ασχετο κατΑ τη διάρκεια της εγκυμοσύνης συνεχίσατε2 να χρησιμοποιείτε τις κρέμες(προσώπου & ματιών) σας η οχι;

Πήρατε κάποια ειδικη;

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Πώς ειστε;

Ευτυχώς σήμερα είχα πολύ λίγα καφέ και με έκανε να νιώσω λίγο καλυτερα.

Να σας ρωτήσω κάτι ασχετο κατΑ τη διάρκεια της εγκυμοσύνης συνεχίσατε2 να χρησιμοποιείτε τις κρέμες(προσώπου & ματιών) σας η οχι;

Πήρατε κάποια ειδικη;

Καλημερα!!! Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ χαίρομαι!!! 

Εγω να σου πω την ιδια κρεμα χρησιμοποιώ! Δε σκέφτηκα μηπως δεν κάνει... Αλλα δεν μου είπε και ο γιατρός μου οτι πρέπει κάτι να αλλάξω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Πώς ειστε;

Ευτυχώς σήμερα είχα πολύ λίγα καφέ και με έκανε να νιώσω λίγο καλυτερα.

Να σας ρωτήσω κάτι ασχετο κατΑ τη διάρκεια της εγκυμοσύνης συνεχίσατε2 να χρησιμοποιείτε τις κρέμες(προσώπου & ματιών) σας η οχι;

Πήρατε κάποια ειδικη;

Και εγώ τα ιδια συνεχίζω και χρησιμοποιώ.σωματος άλλαξα.πηρα κρέμα για μωρά και.μυριζω μωρουδιλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Πώς ειστε;

Ευτυχώς σήμερα είχα πολύ λίγα καφέ και με έκανε να νιώσω λίγο καλυτερα.

Να σας ρωτήσω κάτι ασχετο κατΑ τη διάρκεια της εγκυμοσύνης συνεχίσατε2 να χρησιμοποιείτε τις κρέμες(προσώπου & ματιών) σας η οχι;

Πήρατε κάποια ειδικη;

Εγω συνεχισα να χρησιμοποιω την ιδια! Απλα γενικα χρησιμοποιουσα μια απλη ενυδατικη...οποτε δεν περιειχε και κατι εξειδικευμενο απο συστατικα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω @fairy-mary τα μόνα που άλλαξα ήταν αυτα που δεν άντεχα τη μυρωδιά τους! Κατα τ αλλα ο γιατρος δε μου ειπε να σταματησω τιποτα. 

@anemoni1989 απο Εμετους κι όρεξη πως πας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...