Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

@Κελυ 32 @Nektaritsaki εγω αυτο που εμαθα μεχρι στιγμής απο την εμπειρια της εγκυμοσυνης και τους υπερηχους, ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ σ αυτή τη φαση να δώσουνε ακριβή κιλά του μωρού, ειναι κατα προσεγγιση παντα ! δεν μπορει να ειναι σιγουροι οτι ειναι 2470 ή 2390, υπαρχει μια αποκλιση. μπορει να ειναι λιγο μικρά αλλα για καθε εβδομαδα εγκυμοσυνης υπαρχουνε τα λεγομενα φυσιολογικα όρια, δηλαδη για παραδειγμα -θα πω τυχαια νουμερα τωρα απο το μυαλο μου- στην 32η εβδ το φυσιολογικο ειναι απο 2100 μεχρι 2400, άλλα μωράκια ειναι λιγο ποιο μικρά άλλα λιγο ποιο μεγαλα, αλλα βλεποντας τους δικους σας αριθμους δε βλεπω κατι το αφυσικο, ΝΑΙ μπορει να ειναι απο τα μικρα μωρακια, αλλα θεωρω οτι ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια και δεν συντρεχει κανενας λογος ανησυχιας, τωρα γιατι οι γιατροι νοιωθουνε την αναγκη να δημιουργουνε καταστασεις απο το πουθενα τι να πω.... 

@bella32 ηρθε η ωρα ε ?? πωπω... απιστευτο ! ολα καλα θα πανε ! σε λιγες ωρες θα κρατας το θαυματακι σου αγκαλιά και ολα θα αποτελουνε πλεον παρελθον ! οταν μπορεσεις να μας γραψεις τα νέα και την εμπειρια σου !! 

8 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Πραγματικα οπως λεει κ η Κελυ εδω ειμαστε πολυ...ουτε σε 50 χρονια δεν θα γινοντε αυτα στα δικα μας μαιευτηρια!Στο Ρεα που θα γεννησω εφοσον το θελεις κ ειναι ολα καλα με το μωρακι σου μπορεις να το εχεις μαζι σου συνεχεια κ οπως λες οι μαιες απλα βοηθανε οπου κ αν χρειαστει!Συμφωνα με οσα εχω διαβασει βεβαια δεν ξερω αν οντως ισχυει!

Εμενα στις 36 βδομαδες το μωρο ηταν 2470...θα σας πω βεβαια κ αυριο που εχω ραντεβου κ θα ειμαι 37!

αμα κοπελες που μοιραστηκαν την εμπειρια τους ειπανε οτι ειναι ετσι, τοτε λογικα θα ειναι... η ελλαδα ειναι αρκετα πισω οντως αλλα βλεπω οτι βελτιωνεται εστω με αργούς ρυθμούς ! ειναι πολύ θετικό που σε αυτή την κλινική υπαρχουνε αυτες οι επιλογες ! 
αυριο να μας πεις τα νέα μολις γυρισεις απο το γιατρο ε ! θα περιμενουμε :)

πρίν από 22 λεπτά , bella32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου! ξέρεις τι σκέφτομαι όλη μέρα; ότι το μωρό μου θα γεννηθεί μια μέρα μετά του Αγίου Δημητρίου και μια μέρα πριν της Αγίας Σκεπης..που πρώτα ο Θεός σκοπεύουμε να βαφτίσουμε το μωράκι μας στο ναο της Αγίας Σκεπης! θα είναι δίπλα μου η Παναγία, και θα είναι και για όλες τις εγκυουλες!

σε ενα χρονο απο τωρα δηλαδη θα εχετε βαφτίσια αυριο ! τι καλα !! ομορφες σκεψεις και θετικές, αυριο θα μας γραφεις οτι ολα πηγανε μια χαρά και δεν υπαρχει προβλημα κανενα ! για ολες μας αυτο ευχομαι, ολα καλα να πανε !

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , bella32 είπε:

@athina_rain κοντεύεις κορίτσι μου!! μια χαρά είστε στα κιλά! 

@elise μου στο αρεταιειο που θα γεννήσω ξέρω  ότι έχει αποκλειστικά rooming in, εκτός αν φυσικά υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα μωράκια! τώρα για ολική αναισθησία στη καισαρική δεν έχω ιδέα! είχα φέρει μια μαία στο σπίτι να μου δείξει πράγματα μιας κ δε μπορούσα να βγω και μου είπε ότι πλέον στη καισαρική κάνουν μόνο επισκληρηδιο! 

@Κελυ 32 νομίζω ότι κγω στη βδομάδα που εισαι πάνω κάτω ζύγιζε το ίδιο..παντα με μπερδεύουν οι μετρήσεις...και κάθε μηχάνημα δείχνει άλλες τιμές!πάντως έχω διαβάσει από κοπέλες στο φόρουμ ότι της έλεγα ότι το μωρό είναι 2 + στα κιλά και γέννησε την επόμενη μέρα ένα μωρό 3+!!!! χαχαχα!! τι να πω!

εγώ ξάπλωσα να κοιμηθώ  και έχω τόση υπερένταση για αύριο! 6 πρέπει να είμαι εκεί! δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφτασε η ώρα κορίτσια... σκέφτομαι τη μέρα που έκανα το τεστ..ήμουν  σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση, γτ ήταν 2 μέρες πριν τα γενέθλια που θα πρεπε να είχε το μωράκι που έχασα.ειδα το θετικό αποτέλεσμα και ένιωσα τόσο περίεργα..αυτό με κράτησε από το να κλαίω εκείνο το 2μερο..ελπιζω να πάνε όλα καλά αύριο..νιώθω τρομερά συγκινημένη...

Αχ καλη μου ποσο σε νιωθω...Με το καλο να γεννησεις και θα δεις που ολα θα πανε καλα και σε λιγες ωρες θα εχεις αγκαλια το μικρο θαυματακι σου! Περιμενουμε να μας πεις τα υπεροχα νεα μολις μπορεσεις! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ναι κορίτσι μου! μπαίνω με πρόκληση,  λόγω βεβαρημένου ιστορικού και δύσκολης εγκυμοσύνης, εφόσον δεν με πιάσανε πόνοι από μόνοι τους δε θέλει να το ρισκάρει! προσπαθώ να κάνω μόνο όμορφες σκέψεις!! εννοειται θα ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου! ξέρεις τι σκέφτομαι όλη μέρα; ότι το μωρό μου θα γεννηθεί μια μέρα μετά του Αγίου Δημητρίου και μια μέρα πριν της Αγίας Σκεπης..που πρώτα ο Θεός σκοπεύουμε να βαφτίσουμε το μωράκι μας στο ναο της Αγίας Σκεπης! θα είναι δίπλα μου η Παναγία, και θα είναι και για όλες τις εγκυουλες!

Εκεί έκανα τον γάμο μουυυυ!!! Τι όμορφη εκκλησία!! Άντε περιμένουμε νέα σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα έκανα το δεύτερο καρδιοτοκογράφημα εντάξει ήταν. Στην αρχή ήταν δραστήριο, μετά κοιμήθηκε και μετά ξύπνησε πάλι. Εδειξε κάποιες συσπασούλες μικρές αρχικά αλλά σταθερές μέχρι 20... μετά έδειξε δυο τρεις ακόμα μέχρι και 42!  Είμαι στην 38η εβδομάδα ακριβώς και έχω πολύ αγωνία! :) 

Link to comment
Share on other sites

@bella32 μου μπορει τωρα να εχεις ηδη το μπεμπακι σου αγκαλια!Ευχομαι ολα να πηγαν καλα κοπελα μου κ σε περιμενουμε σαν μανουλα τωρα πια!

Κοριτσια μου εγω γυρισα απο τον γιατρο!2.700 η μπεμπα!Καναμε κ καρδιοτοκογραφο κ εκανα καποιες συσπασεις οποτε παλι δεν ειπαμε σιγουρη ημερομηνια...θα ξαναπαω Τριτη για καρδιοτοκογραφο κ βλεποντας κ κανοντας!

Καλημερα ειπα δεν ειπα!Καλημερα εγλυουλες...

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

@bella32 μου μπορει τωρα να εχεις ηδη το μπεμπακι σου αγκαλια!Ευχομαι ολα να πηγαν καλα κοπελα μου κ σε περιμενουμε σαν μανουλα τωρα πια!

Κοριτσια μου εγω γυρισα απο τον γιατρο!2.700 η μπεμπα!Καναμε κ καρδιοτοκογραφο κ εκανα καποιες συσπασεις οποτε παλι δεν ειπαμε σιγουρη ημερομηνια...θα ξαναπαω Τριτη για καρδιοτοκογραφο κ βλεποντας κ κανοντας!

Καλημερα ειπα δεν ειπα!Καλημερα εγλυουλες...

Τελεια τα κιλα της μπεμπας!!! Μα εγω δεν εχω καταλαβει...Αν ο καρδιοτοκοψραφος δειξει συσπασεις αυτο ειναι καλο?? Δλδ τι πρεπει να δειξει σε αυτη την φαση??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

@bella32 μου μπορει τωρα να εχεις ηδη το μπεμπακι σου αγκαλια!Ευχομαι ολα να πηγαν καλα κοπελα μου κ σε περιμενουμε σαν μανουλα τωρα πια!

Κοριτσια μου εγω γυρισα απο τον γιατρο!2.700 η μπεμπα!Καναμε κ καρδιοτοκογραφο κ εκανα καποιες συσπασεις οποτε παλι δεν ειπαμε σιγουρη ημερομηνια...θα ξαναπαω Τριτη για καρδιοτοκογραφο κ βλεποντας κ κανοντας!

Καλημερα ειπα δεν ειπα!Καλημερα εγλυουλες...

Καλημέρα και με το καλό όλα να πάνε καλά!!! Και εγώ τώρα είμαι σε φάση που κάνω καρδιοτοκογραφήματα βέβαια όχι τόσο συχνά. Μέχρι πόσο εσένα περίπου μετρούσαν οι συσπάσεις? Οι παλμοί του μωρού?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, athina_rain είπε:

Καλημέρα και με το καλό όλα να πάνε καλά!!! Και εγώ τώρα είμαι σε φάση που κάνω καρδιοτοκογραφήματα βέβαια όχι τόσο συχνά. Μέχρι πόσο εσένα περίπου μετρούσαν οι συσπάσεις? Οι παλμοί του μωρού?

Καλησπερα κοπελα μου κ με το καλο κ συ!Σημερα ηταν η πρωτη μου φορα στον καρδιοτογραφο κ δεν ειχα οπτικη επαφη!Αποτι μου ειπε ο αντρας μου μετα, οι παλμοι ηταν γυρω στους 150!Οι συσπασεις δεν ξερω πως μετριουντε κ ξεχασαμε κ το χαρτι μηπως διαβαζα κατι πανω αλλα οπως ελεγε ο γιατρος ηταν η 3 η 4 μικρες!Πως ειναι οι μικρες πως ειναι μεγαλες δεν ξερω να σε πω!Την Τριτη που θα ξανακανω θα ρωτησω περισσοτερα!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα κοπελα μου κ με το καλο κ συ!Σημερα ηταν η πρωτη μου φορα στον καρδιοτογραφο κ δεν ειχα οπτικη επαφη!Αποτι μου ειπε ο αντρας μου μετα, οι παλμοι ηταν γυρω στους 150!Οι συσπασεις δεν ξερω πως μετριουντε κ ξεχασαμε κ το χαρτι μηπως διαβαζα κατι πανω αλλα οπως ελεγε ο γιατρος ηταν η 3 η 4 μικρες!Πως ειναι οι μικρες πως ειναι μεγαλες δεν ξερω να σε πω!Την Τριτη που θα ξανακανω θα ρωτησω περισσοτερα!

Εντάξει από όσο ξέρω μέχρι 30 είναι χαλαρές συσπάσεις. Από κει και πάνω θεωρούνται μεγάλες. Βέβαια είναι λίγο αγχωτική διαδικασία να ακούς τους χτύπους του μωρού μια να ανεβαίνουν μια να κατεβαίνουν! Άσε!

Κορίτσια είμαι στις 38 εβδομάδες και εκτός από τα γνωστά συμπτώματα ήρθαν να προστεθούν και μπούκωμα στη μύτη με φοβερό συνάχι και πονόλαιμος!!!! Τώρα βρήκε που κοντεύω να γεννήσω? με έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα χθες σηκώθηκα στις 4.30 το πρωί και από τότε δε ξανακοιμήθηκα! Μπούκωμα, συνάχι, πονόλαιμος, αυπνίες, βάρος κοιλιάς, άβολες στάσεις στον ύπνο μια απο δω μια απο κει γυρίζω, μερικές έκτακτες συστολές που μου τη σπάνε πολύ, πονάκια χαμηλά, πόνοι στη μέση, πετρώματα στη κοιλιά, τσούζουν και τα μάτια μου απο την αυπνία.. έχω φρικάρει! καλά πάμε!! μια χαρά!!!! :) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , athina_rain είπε:

Εντάξει από όσο ξέρω μέχρι 30 είναι χαλαρές συσπάσεις. Από κει και πάνω θεωρούνται μεγάλες. Βέβαια είναι λίγο αγχωτική διαδικασία να ακούς τους χτύπους του μωρού μια να ανεβαίνουν μια να κατεβαίνουν! Άσε!

Κορίτσια είμαι στις 38 εβδομάδες και εκτός από τα γνωστά συμπτώματα ήρθαν να προστεθούν και μπούκωμα στη μύτη με φοβερό συνάχι και πονόλαιμος!!!! Τώρα βρήκε που κοντεύω να γεννήσω? με έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα χθες σηκώθηκα στις 4.30 το πρωί και από τότε δε ξανακοιμήθηκα! Μπούκωμα, συνάχι, πονόλαιμος, αυπνίες, βάρος κοιλιάς, άβολες στάσεις στον ύπνο μια απο δω μια απο κει γυρίζω, μερικές έκτακτες συστολές που μου τη σπάνε πολύ, πονάκια χαμηλά, πόνοι στη μέση, πετρώματα στη κοιλιά, τσούζουν και τα μάτια μου απο την αυπνία.. έχω φρικάρει! καλά πάμε!! μια χαρά!!!! :) 

Ωχ ωχ ο χειροτερος μου φοβος να μην αρρωστησω!Βεβαια δεν προσεχω κιολας!Ρωτα τον γιατρο σου μηπως μπορεις να κανεις κατι να σε ανακουφησει απο το μπουκωμα κ τον πονολαιμο!Απο τα υπολοιπα θα ανακουφιστεις μετα τη γεννα!Θα πας με φυσιολογικο φανταζομαι?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Ωχ ωχ ο χειροτερος μου φοβος να μην αρρωστησω!Βεβαια δεν προσεχω κιολας!Ρωτα τον γιατρο σου μηπως μπορεις να κανεις κατι να σε ανακουφησει απο το μπουκωμα κ τον πονολαιμο!Απο τα υπολοιπα θα ανακουφιστεις μετα τη γεννα!Θα πας με φυσιολογικο φανταζομαι?

Ναι φυσιολογικό! Και στις δύο προηγούμενες γέννες φυσιολογικό έκανα. Ε τι να πάρω το γιατρό μόνο γι αυτό σιγά... κάνω από μόνη μου φυσιολογικούς ορούς, κάνα τσαγάκι.. θα περάσει θα κάνει το κύκλο του! Ευτυχώς πυρετό δεν έχω! Εχω και τον μικρό που πάει προνήπια και μας κολλάει συνέχεια! Αυτό είναι το θέμα. Και όταν μπήκαμε στο χειμώνα αυτό σκεφτόμουν! Κοίτα να δεις αν αρρωστήσω τις μέρες που είναι να γεννήσω τι θα κάνω!!!!! Μέχρι και τα καλοριφέρ ανοίξαμε από τώρα!!!! Θέλω να γεννήσω γρήγορα μη με βρουν και άλλα!!!! Αστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Tι έγινε καλέ; Λίγες μέρες είχα να διαδικτυωθώ και ξαφνικά γέμισε σελίδες το γκρουπάκι μας! Γεννάμε, κοντεύουμε να γεννήσουμε, πεθερές, μανάδες, χαμός!

@Irene14 εξαρτάται πού θα γεννήσεις. Εγώ μένω εκτός Αθηνών και οι γιατροί εδώ ακολουθούν την αμυντική ιατρική, που έλεγε και η elise. Δε σου επιβάλλουν την καισαρική αλλά από τα λόγια τους καταλαβαίνεις ότι δε θέλουν να ρισκάρουν επιπλοκές. Κάναμε τόση φασαρία για να μείνουμε έγκυες με φάρμακα, ένα κάρο χρήματα, ψυχολογικό roller coaster κτλ, οπότε, σου λέει, κάνε μια καισαρική να ξεμπερδεύεις. Εγώ θα το παλέψω για φυσιολογικό αλλά δε θα επιμείνω κιόλας.

@athina_rain περαστικά! Για τον πονόλαιμο δοκίμασε να πιεις ένα ποτηράκι με χυμό λεμονιού και 1 κουταλίτσα μέλι ανακατεμένα. Τσούζει ο λαιμός την ώρα που θα το πιεις αλλά μαλακώνει άμεσα!

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, πάντως, εγώ που είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα, ήδη συγκινούμαι στη σκέψη ότι θα γεννήσω σύντομα! 'Εχω να ρίξω πολύ κλάμα στο νοσοκομείο...


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

Tι έγινε καλέ; Λίγες μέρες είχα να διαδικτυωθώ και ξαφνικά γέμισε σελίδες το γκρουπάκι μας! Γεννάμε, κοντεύουμε να γεννήσουμε, πεθερές, μανάδες, χαμός!

@Irene14 εξαρτάται πού θα γεννήσεις. Εγώ μένω εκτός Αθηνών και οι γιατροί εδώ ακολουθούν την αμυντική ιατρική, που έλεγε και η elise. Δε σου επιβάλλουν την καισαρική αλλά από τα λόγια τους καταλαβαίνεις ότι δε θέλουν να ρισκάρουν επιπλοκές. Κάναμε τόση φασαρία για να μείνουμε έγκυες με φάρμακα, ένα κάρο χρήματα, ψυχολογικό roller coaster κτλ, οπότε, σου λέει, κάνε μια καισαρική να ξεμπερδεύεις. Εγώ θα το παλέψω για φυσιολογικό αλλά δε θα επιμείνω κιόλας.

@athina_rain περαστικά! Για τον πονόλαιμο δοκίμασε να πιεις ένα ποτηράκι με χυμό λεμονιού και 1 κουταλίτσα μέλι ανακατεμένα. Τσούζει ο λαιμός την ώρα που θα το πιεις αλλά μαλακώνει άμεσα!

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, πάντως, εγώ που είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα, ήδη συγκινούμαι στη σκέψη ότι θα γεννήσω σύντομα! 'Εχω να ρίξω πολύ κλάμα στο νοσοκομείο...

@VictorVictoria θα το δοκιμασω αν και βλεπω σημερα ειναι καλα ο λαιμος αλλα το συναχι παραμενει! Παρακαλαω να ερθουν οι συσπασεις να γεννησω!!!!!!! Εχω μεγαλη αγωνια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2018 at 11:51 ΠΜ, Nektaritsaki είπε:

Κοριτσια μου εγω γυρισα απο τον γιατρο!2.700 η μπεμπα!Καναμε κ καρδιοτοκογραφο κ εκανα καποιες συσπασεις οποτε παλι δεν ειπαμε σιγουρη ημερομηνια...θα ξαναπαω Τριτη για καρδιοτοκογραφο κ βλεποντας κ κανοντας!

Καλημερα ειπα δεν ειπα!Καλημερα εγλυουλες...

ολα δειχνουνε να πηγαινουνε ρολόι ! μια χαρα ! ολα καλα θα ειναι ! εγω τεταρτη παω παλι στο γιατρο.

On 27/10/2018 at 6:34 ΜΜ, athina_rain είπε:

Κορίτσια είμαι στις 38 εβδομάδες και εκτός από τα γνωστά συμπτώματα ήρθαν να προστεθούν και μπούκωμα στη μύτη με φοβερό συνάχι και πονόλαιμος!!!! Τώρα βρήκε που κοντεύω να γεννήσω? με έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα χθες σηκώθηκα στις 4.30 το πρωί και από τότε δε ξανακοιμήθηκα! Μπούκωμα, συνάχι, πονόλαιμος, αυπνίες, βάρος κοιλιάς, άβολες στάσεις στον ύπνο μια απο δω μια απο κει γυρίζω, μερικές έκτακτες συστολές που μου τη σπάνε πολύ, πονάκια χαμηλά, πόνοι στη μέση, πετρώματα στη κοιλιά, τσούζουν και τα μάτια μου απο την αυπνία.. έχω φρικάρει! καλά πάμε!! μια χαρά!!!! :) 

περαστικά σου ευχομαι αθηνά μου και άλλα να μη σε βρουν μεχρι να γεννησεις ! αυτο με το τσαι -λεμονι -μελι που ειπε η @VictorVictoria εχω ακουσει και εγω οτι ειναι φοβερα αποτελεσματικο ! εντωμεταξυ το βαρος της κοιλιας ο αβολος υπνος ειναι πλεον στανταρακι και σε μενα.... εχω ξεχασει πλεον πως ειναι να νοιωθω αναλαφρη και φυσιολογικη .. ανυπομονω για τη γέννα και την επαναφορά της φυσικής μου καταστασης, ομολογω οτι κουραστηκα ... 

On 27/10/2018 at 9:33 ΜΜ, VictorVictoria είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, πάντως, εγώ που είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα, ήδη συγκινούμαι στη σκέψη ότι θα γεννήσω σύντομα! 'Εχω να ρίξω πολύ κλάμα στο νοσοκομείο...

το ιδιο νομιζω και για μενα, οτι θα ριξω πολυυυυυυ κλαμα ! προσπαθω παντως να αποφευγω τα πολλα πολλα μεχρι να ρθει εκεινη η ωρα γιατι μια ευαισθησια την εχω γενικά και δε θελω να νοιωθω πολυ συγκινημενη.... δεν ξερω αμα εχετε ακουσει και για τα baby blues των πρωτων ημερων... η επαναφορα των.... ορμονών δλδ... αχ κοριτσια πολυ με αγχωνει αυτο το θεμα, μη βουτηξω με το κεφαλι σε καμια καταθλιψη κάηκα !!


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!! γέννησα το Σάββατο27/10 τον έρωτα μου,  3030!! έκανα εισαγωγήστις 6 το χάραμα και τελικά τα κατάφερα στις 7:30 το απόγευμα!! μαραθώνιος! πρόκληση, σπάσιμο νερών από μαιες και επισκληρηδιο ( ευτυχώς!!!) . ήταν αρκετά δύσκολο,  καθώς κορίτσια ο τράχηλος ήταν σκληρός και πίσω!! έτσι καθυστέρησε η διαδικασία! στο τσακ γλυτώσαμε τη καισαρική! τέλος καλό ολα καλά όμως.  ήταν τόσο συγκλονιστική η πρώτη μας αγκαλιά..έρωτας με τη πρώτη ματιά! τώρα προσπαθούμε να εδραιώσουμε θηλασμό!!

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...