Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!!! γέννησα το Σάββατο27/10 τον έρωτα μου,  3030!! έκανα εισαγωγήστις 6 το χάραμα και τελικά τα κατάφερα στις 7:30 το απόγευμα!! μαραθώνιος! πρόκληση, σπάσιμο νερών από μαιες και επισκληρηδιο ( ευτυχώς!!!) . ήταν αρκετά δύσκολο,  καθώς κορίτσια ο τράχηλος ήταν σκληρός και πίσω!! έτσι καθυστέρησε η διαδικασία! στο τσακ γλυτώσαμε τη καισαρική! τέλος καλό ολα καλά όμως.  ήταν τόσο συγκλονιστική η πρώτη μας αγκαλιά..έρωτας με τη πρώτη ματιά! τώρα προσπαθούμε να εδραιώσουμε θηλασμό!!

Μπραβο!!!!! Να σου ζησει το μπεμπακι σου και καλη ανατροφη απο δω και περα! Μπραβο που τα καταφερες και με φυσιολογικο τοκετο!!!! Τελεια και τα κιλα του μωρου!!!! Με το καλο να πατε και σπιτακι σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, elise είπε:

ολα δειχνουνε να πηγαινουνε ρολόι ! μια χαρα ! ολα καλα θα ειναι ! εγω τεταρτη παω παλι στο γιατρο.

περαστικά σου ευχομαι αθηνά μου και άλλα να μη σε βρουν μεχρι να γεννησεις ! αυτο με το τσαι -λεμονι -μελι που ειπε η @VictorVictoria εχω ακουσει και εγω οτι ειναι φοβερα αποτελεσματικο ! εντωμεταξυ το βαρος της κοιλιας ο αβολος υπνος ειναι πλεον στανταρακι και σε μενα.... εχω ξεχασει πλεον πως ειναι να νοιωθω αναλαφρη και φυσιολογικη .. ανυπομονω για τη γέννα και την επαναφορά της φυσικής μου καταστασης, ομολογω οτι κουραστηκα ... 

το ιδιο νομιζω και για μενα, οτι θα ριξω πολυυυυυυ κλαμα ! προσπαθω παντως να αποφευγω τα πολλα πολλα μεχρι να ρθει εκεινη η ωρα γιατι μια ευαισθησια την εχω γενικά και δε θελω να νοιωθω πολυ συγκινημενη.... δεν ξερω αμα εχετε ακουσει και για τα baby blues των πρωτων ημερων... η επαναφορα των.... ορμονών δλδ... αχ κοριτσια πολυ με αγχωνει αυτο το θεμα, μη βουτηξω με το κεφαλι σε καμια καταθλιψη κάηκα !!

@elise σωστά ανάλαφρη και φυσιολογική! οπως τα λες!!!!! Σήμερα έχω αρκετά πετρώματα ανα 20λεπτα άλλα με λίγο πονάκια περιόδου και άλλα χωρίς... λέτε να πλησιάζει η ώρα...???? ωχχχχχχ!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!!! γέννησα το Σάββατο27/10 τον έρωτα μου,  3030!! έκανα εισαγωγήστις 6 το χάραμα και τελικά τα κατάφερα στις 7:30 το απόγευμα!! μαραθώνιος! πρόκληση, σπάσιμο νερών από μαιες και επισκληρηδιο ( ευτυχώς!!!) . ήταν αρκετά δύσκολο,  καθώς κορίτσια ο τράχηλος ήταν σκληρός και πίσω!! έτσι καθυστέρησε η διαδικασία! στο τσακ γλυτώσαμε τη καισαρική! τέλος καλό ολα καλά όμως.  ήταν τόσο συγκλονιστική η πρώτη μας αγκαλιά..έρωτας με τη πρώτη ματιά! τώρα προσπαθούμε να εδραιώσουμε θηλασμό!!

να σου ζήσει bella μου !!! μονο απολαυση απο δω και στο εξης ! χαιρομαι που πηγανε ολα καλα, μακαρι και για εμας να πανε ολα καλα ! συντομα θα μιλαμε πλεον για γάλατα, κακάκια και ξενύχτια :lol:

πρίν από 17 λεπτά , athina_rain είπε:

@elise σωστά ανάλαφρη και φυσιολογική! οπως τα λες!!!!! Σήμερα έχω αρκετά πετρώματα ανα 20λεπτα άλλα με λίγο πονάκια περιόδου και άλλα χωρίς... λέτε να πλησιάζει η ώρα...???? ωχχχχχχ!!!!!!!! 

εγώ παλι δε νοιωθω τιποτα,... κανενα συμπτωμα.... κανενα σημαδι.... :mellow:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , elise είπε:

να σου ζήσει bella μου !!! μονο απολαυση απο δω και στο εξης ! χαιρομαι που πηγανε ολα καλα, μακαρι και για εμας να πανε ολα καλα ! συντομα θα μιλαμε πλεον για γάλατα, κακάκια και ξενύχτια :lol:

εγώ παλι δε νοιωθω τιποτα,... κανενα συμπτωμα.... κανενα σημαδι.... :mellow:

@elise και εγώ μέχρι χθες έτσι έλεγα αλλά βλέπω σήμερα κάτι ενεργοποιήθηκε στη μήτρα... υπάρχει μια δραστηριότητα... Μπορεί να έρθει από κει που δε το περιμένεις.. συνήθως δε σε προειδοποιεί και πολύ! Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι από τις προηγούμενες γέννες μου! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!!! γέννησα το Σάββατο27/10 τον έρωτα μου,  3030!! έκανα εισαγωγήστις 6 το χάραμα και τελικά τα κατάφερα στις 7:30 το απόγευμα!! μαραθώνιος! πρόκληση, σπάσιμο νερών από μαιες και επισκληρηδιο ( ευτυχώς!!!) . ήταν αρκετά δύσκολο,  καθώς κορίτσια ο τράχηλος ήταν σκληρός και πίσω!! έτσι καθυστέρησε η διαδικασία! στο τσακ γλυτώσαμε τη καισαρική! τέλος καλό ολα καλά όμως.  ήταν τόσο συγκλονιστική η πρώτη μας αγκαλιά..έρωτας με τη πρώτη ματιά! τώρα προσπαθούμε να εδραιώσουμε θηλασμό!!

Κοριτσι μου να σου ζησει ο ερωτας σου!Να το καμαρωνετε γλυκια μου παντα γερο κ καλοτυχο!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@elise και εγώ μέχρι χθες έτσι έλεγα αλλά βλέπω σήμερα κάτι ενεργοποιήθηκε στη μήτρα... υπάρχει μια δραστηριότητα... Μπορεί να έρθει από κει που δε το περιμένεις.. συνήθως δε σε προειδοποιεί και πολύ! Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι από τις προηγούμενες γέννες μου! 

δηλαδή τι νοιωθεις ? για πες περισσοτερες λεπτομερειες.. 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!!! γέννησα το Σάββατο27/10 τον έρωτα μου,  3030!! έκανα εισαγωγήστις 6 το χάραμα και τελικά τα κατάφερα στις 7:30 το απόγευμα!! μαραθώνιος! πρόκληση, σπάσιμο νερών από μαιες και επισκληρηδιο ( ευτυχώς!!!) . ήταν αρκετά δύσκολο,  καθώς κορίτσια ο τράχηλος ήταν σκληρός και πίσω!! έτσι καθυστέρησε η διαδικασία! στο τσακ γλυτώσαμε τη καισαρική! τέλος καλό ολα καλά όμως.  ήταν τόσο συγκλονιστική η πρώτη μας αγκαλιά..έρωτας με τη πρώτη ματιά! τώρα προσπαθούμε να εδραιώσουμε θηλασμό!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!!!  Έχοντας παρακολουθησει την περίπτωσή σου στο θέμα για την περίδεση καθώς κι εγώ έχω παρόμοιο θέμα με εσένα χαίρομαι δίπλα που τελικά γέννησες ένα τελειομηνο μωράκι!!! Ο,τι καλύτερο σου εύχομαι !!!

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!!!  Έχοντας παρακολουθησει την περίπτωσή σου στο θέμα για την περίδεση καθώς κι εγώ έχω παρόμοιο θέμα με εσένα χαίρομαι δίπλα που τελικά γέννησες ένα τελειομηνο μωράκι!!! Ο,τι καλύτερο σου εύχομαι !!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ! ήταν ένα μικρό θαύμα..κάνεις δε μου έδινε τέτοιες πιθανότητες...εύχομαι κγω ο, τι καλύτερο!!!! τελικά είμαστε αρκετές με τραχηλοκαταστασεις!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , bella32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ! ήταν ένα μικρό θαύμα..κάνεις δε μου έδινε τέτοιες πιθανότητες...εύχομαι κγω ο, τι καλύτερο!!!! τελικά είμαστε αρκετές με τραχηλοκαταστασεις!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Μπράβο και πάλι μπράβο που τα κατάφερες και έκανες ποδαρικό στην ομάδα μας!!! Θηλασμός = υπομονή!! Θα τα πας περίφημα! 

Κορίτσια εγώ σήμερα που πήγα γιατρό 35+1 η μπέμπα ήταν 2300... λίγο δεν είναι...βέβαια τρέφεται σωστά...Όλα δείχνουν καλά...να αγχωθώ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Irene14 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Μπράβο και πάλι μπράβο που τα κατάφερες και έκανες ποδαρικό στην ομάδα μας!!! Θηλασμός = υπομονή!! Θα τα πας περίφημα! 

Κορίτσια εγώ σήμερα που πήγα γιατρό 35+1 η μπέμπα ήταν 2300... λίγο δεν είναι...βέβαια τρέφεται σωστά...Όλα δείχνουν καλά...να αγχωθώ???

Καλησπερα!!!! Δεν θεωρω οτι εινααι λιγο...Κ εμενα στις 35 και 1 ηταν περιπου 2.400....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, elise είπε:

δηλαδή τι νοιωθεις ? για πες περισσοτερες λεπτομερειες.. 

Περισσοτερα πετρωματα που συνοδευονται απο ηπιους πονους περιοδου στη μεση κ λιγο μπροστα χαμηλα. επισης πολυ πολυ συχνα ταση για τουαλετα να ουρησω. καθε φορα που θελω να παω τουαλετα με πιεζει πολυ κατω χαμηλα κ με ποναει αρκετα στο περπατημα!!!!!!!! σημερα το βραδυ ηταν πολυ δραστηριο συνεχεια κουνιοταν το μωρο κ πολλες κινησεις του κατω χαμηλα που ειναι το κεφαλακι με πονουσαν πολυ!!!! ισως γιατι μεγαλωσε κ ο χωρος ειναι περιορισμενος οποτε οι κινησεις τωρα πονανε περισσοτερο. σε εχει τυχει να σε πονανε οι κινησεις του; σημερα ειδικα το ενιωσα πολυ εντονα!!!! κ τωρα που γραφω ποναει η μεση μου σα να περιμενω περιοδο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , athina_rain είπε:

Περισσοτερα πετρωματα που συνοδευονται απο ηπιους πονους περιοδου στη μεση κ λιγο μπροστα χαμηλα. επισης πολυ πολυ συχνα ταση για τουαλετα να ουρησω. καθε φορα που θελω να παω τουαλετα με πιεζει πολυ κατω χαμηλα κ με ποναει αρκετα στο περπατημα!!!!!!!! σημερα το βραδυ ηταν πολυ δραστηριο συνεχεια κουνιοταν το μωρο κ πολλες κινησεις του κατω χαμηλα που ειναι το κεφαλακι με πονουσαν πολυ!!!! ισως γιατι μεγαλωσε κ ο χωρος ειναι περιορισμενος οποτε οι κινησεις τωρα πονανε περισσοτερο. σε εχει τυχει να σε πονανε οι κινησεις του; σημερα ειδικα το ενιωσα πολυ εντονα!!!! κ τωρα που γραφω ποναει η μεση μου σα να περιμενω περιοδο!!

πετρωματα δεν εχω καθολου ! πονους περιοδου εχω αλλα απ οτι καταλαβα συνδεονται με την ούρηση, το πρωι ξυπνησα με εντονους πονους περιοδου, δυσκολια στο περπατημα ενθουσιαστηκα λιγο σκεφτηκα "λες??" αλλα μολις πηγα τουαλετα κατευθειαν εφυγε ο πονος, ισιωνω κιολας και περπαταω ισια. και ετσι εχει συμβει πολλες φορες... παντως εχει κατεβει ο μπεμπης η πιεση εχει φυγει απο το στομαχι μου και αναπνεω καλα.. αντε να δουμε ποτε θα αποφασισει ο σκατουλης.. 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , elise είπε:

πετρωματα δεν εχω καθολου ! πονους περιοδου εχω αλλα απ οτι καταλαβα συνδεονται με την ούρηση, το πρωι ξυπνησα με εντονους πονους περιοδου, δυσκολια στο περπατημα ενθουσιαστηκα λιγο σκεφτηκα "λες??" αλλα μολις πηγα τουαλετα κατευθειαν εφυγε ο πονος, ισιωνω κιολας και περπαταω ισια. και ετσι εχει συμβει πολλες φορες... παντως εχει κατεβει ο μπεμπης η πιεση εχει φυγει απο το στομαχι μου και αναπνεω καλα.. αντε να δουμε ποτε θα αποφασισει ο σκατουλης.. 

χεχε!! θα βγει θα βγει αυτο ξερει ποτε!!! αυτο που λες με την αναπνοη οντως το προσεξα κ εγω νιωθω πολυ καλυτερα κ δεν εχω πολυ βαρος ψηλα πλεον. ολο το βαρος εχει παει χαμηλα. παντως αυτο το οτι δε μπορεις να περπατησεις κ μετα οταν πας τουαλετα σε περναει το εχω κ εγω αλλα με πονους οχι περιοδου αλλα σαν τσιμπιματα κ τραβηγματα πολυ κατω χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!!! γέννησα το Σάββατο27/10 τον έρωτα μου,  3030!! έκανα εισαγωγήστις 6 το χάραμα και τελικά τα κατάφερα στις 7:30 το απόγευμα!! μαραθώνιος! πρόκληση, σπάσιμο νερών από μαιες και επισκληρηδιο ( ευτυχώς!!!) . ήταν αρκετά δύσκολο,  καθώς κορίτσια ο τράχηλος ήταν σκληρός και πίσω!! έτσι καθυστέρησε η διαδικασία! στο τσακ γλυτώσαμε τη καισαρική! τέλος καλό ολα καλά όμως.  ήταν τόσο συγκλονιστική η πρώτη μας αγκαλιά..έρωτας με τη πρώτη ματιά! τώρα προσπαθούμε να εδραιώσουμε θηλασμό!!

@bella32 να σου ζησει!!!!! γερο και καλοτυχο να ειναι!!!! η δυσκολη και αγχωτικη διαδιακασια περασε παντως τωρα μενουν αλλα πραγματα πιο απλα...!!!! και παλι ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@bella32Να σας ζήσει!!! Να είναι γερό και καλότυχο!!! Τώρα υπομονή κι επιμονή με το θηλασμό... Δεν χρειάζεται να δεχεσαι επισκεψεις στην αρχή... παρά μόνο αν θέλουν να σου φέρουν έτοιμο φαγητο...Το πρώτο διάστημα να αφιερώσεις το χρόνο σου στο μωρό και τον εαυτό σου!!!                      Εγω στο πρώτο κουράστηκα με τις επισκέψεις (γιατί μένουμε σε χωριό...),ενώ στα άλλα 2 δεν είχα κανέναν στο σπίτι ούτε καν για βοήθεια. Το ίδιο θα κάνω και τώρα. Καλύτερα μόνοι μας πάρα να μπερδεύονται κι άλλοι...Όπως και στην εγκυμοσύνη κάνω τα βασικά. Καθάρισμα σπιτιού,αρκετό φαγητό και πλυσιμο-σιδερωμα ατελειωτων ρουχων. Μετά θα είναι και το μωρό με το θηλασμό και τη φροντίδα. Μπορεί να είναι κουραστικό σωματικά να τα κάνω ολα μόνη μου αλλά από το να είναι κι άλλοι μέσα στο σπίτι που έχουν άποψη για ολα και η ψυχολογία να χτυπάει κόκκινο, προτιμώ τη συναισθηματική ηρεμία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...