Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Katerina_mou είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την πλήρη απάντηση ! Εσύ σε ποια περιοχή βρίσκεσαι ;; Δεν ήθελα να με παρακολουθήσει κάποιος συγκεκριμένος γιατρός απλά ψάχνοντας ποιοι γιατροί είναι στο Παπαγεωργίου βρήκα και αυτόν και μου τον σύστησαν σαν ένα πολύ καλό αλλά με γειώσε. 

Καλημεραα!!! Καταλαβα τι λες εγω ειμαι απο Κατερινη! Ολα περιορισμενα δυστηχως...αν αντεχα τους δρομους μπορει να γεννουσα και εγω θεσσαλονικη αλλα δεννν!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημεραα!!! Καταλαβα τι λες εγω ειμαι απο Κατερινη! Ολα περιορισμενα δυστηχως...αν αντεχα τους δρομους μπορει να γεννουσα και εγω θεσσαλονικη αλλα δεννν!!!

Αυτα ειναι τα κακα της επαρχιας! Και γω εδω που ειμαι εχουμε μονο μια κλινικη της κακιας ωρας και για το νοσοκομειο δε το σκεφτομαι καν! Οποτε αναγκαστικα θα παω Λαρισα στο Ιασω με το γιατρο μου!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από Κέρκυρα θα πάω Αθήνα.εδω ένα νοσοκομείο και μια κλινική Έχουμε.τα χειρότερα έχω ακούσει και για τους γιατρούς.εδω Μια κοπέλα γέννησε στο νοσοκομείο και πρέπει να πας εσύ τα ράμματα,   δεν έχουν ούτε ράμματα και ξέχασαν να την ενημερώσουν να φέρει και την έραψαν λες και ήταν αρνί.αστα να πάνε.

Αθήνα είναι οι γονείς.θα κάτσω και κανα μήνα μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , loyloy είπε:

Κι εγώ από Κέρκυρα θα πάω Αθήνα.εδω ένα νοσοκομείο και μια κλινική Έχουμε.τα χειρότερα έχω ακούσει και για τους γιατρούς.εδω Μια κοπέλα γέννησε στο νοσοκομείο και πρέπει να πας εσύ τα ράμματα,   δεν έχουν ούτε ράμματα και ξέχασαν να την ενημερώσουν να φέρει και την έραψαν λες και ήταν αρνί.αστα να πάνε.

Αθήνα είναι οι γονείς.θα κάτσω και κανα μήνα μετά. 

Οχι ευτυχως το νοσοκομειο επειδη καινουργιο ειναι υπερσυγχρονο δοξα τον Θεο εκει γεννησε η ξαδερφη μου και η θεια μ προπερσι και μειναν πολλη ευχαριστημενες ενω στη κλινικη πριν 3χρονια π γεννησε φιλη μου ειπε μακρια χιλιες φορες νοσοκομειο γιαυτο κ πηγε εκει περυσι στο 2ο της και εμεινε πολυ ευχαριστημενη!

 

πρίν από 27 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αυτα ειναι τα κακα της επαρχιας! Και γω εδω που ειμαι εχουμε μονο μια κλινικη της κακιας ωρας και για το νοσοκομειο δε το σκεφτομαι καν! Οποτε αναγκαστικα θα παω Λαρισα στο Ιασω με το γιατρο μου!

Το νοσοκομειο μας ειναι πολλη καλο οπως ειπα παραπανω ευτυχως!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerina_mou είπε:

Καλησπέρα είμαι κ εγώ μέλλουσα μανούλα για τον Δεκέμβριο πρώτα ο Θεός εύχομαι σε όλη την παρέα με το καλό κ ένα υγιές παιδάκι! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα γυναικολόγου .με παρακαλουθει ήδη ο γιατρός που είχα τοσα χρόνια αλλά για οικονομικούς λόγους δεν μπορούμε να γεννήσουμε στην ιδιωτική κλινική που συνεργάζεται. Θέλω να πάω στο Παπαγεωργίου σήμερα μίλησα με έναν γυναικολόγο που συνεργάζεται κ του ζήτησα να με αναλάβει με την αμοιβή του κανονικά και να με παρακολουθεί στο ιατρείο του αλλά να γεννήσω στο Παπαγεωργίου και μου αρνήθηκε

Καλημέρα κορίτσι μου...ποιος σ αρνήθηκε και μαλιστα είπες κ να σε παρακολουθεί εξω... Γτ κ εγω Παπαγεωργίου θα γεννήσω.. Αργησε λιγο το πρωτο ραντεβού βέβαια αλλα παω καθε μηνα.. Μου έχουν κλεισμενα ολα τα ραντεβού κ τις εξετάσεις.. Μονο β επιπέδου δεν μπορούσαν κ έκανα εξω... Κι εμενα με βλέπει η ομαδα του συγκεκριμένου γιατρού προς το παρον.. Αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου.. Ξες κάποιες φορές είναι καλύτεροι! Εγω δεν εμπιστεύομαι κλινικές κ επειδή εχω κ ενα θεματάκι επέλεξα νοσοκομείο κ για μενα κ για το παιδί! Εχουν δει πολλά τα ματακια τους κ περισσότερες περιπτώσεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...ποιος σ αρνήθηκε και μαλιστα είπες κ να σε παρακολουθεί εξω... Γτ κ εγω Παπαγεωργίου θα γεννήσω.. Αργησε λιγο το πρωτο ραντεβού βέβαια αλλα παω καθε μηνα.. Μου έχουν κλεισμενα ολα τα ραντεβού κ τις εξετάσεις.. Μονο β επιπέδου δεν μπορούσαν κ έκανα εξω... Κι εμενα με βλέπει η ομαδα του συγκεκριμένου γιατρού προς το παρον.. Αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου.. Ξες κάποιες φορές είναι καλύτεροι! Εγω δεν εμπιστεύομαι κλινικές κ επειδή εχω κ ενα θεματάκι επέλεξα νοσοκομείο κ για μενα κ για το παιδί! Εχουν δει πολλά τα ματακια τους κ περισσότερες περιπτώσεις! 

Ποιος γιατρός σε παρακολουθεί αν δεν γίνομαι αδιάκριτη;;; Τώρα λογικά έτσι θα κάνω κ εγώ θα κλείσω ραντεβού για Οκτωβρίου που με βάζουν και να ανοίξουν καρτέλα να μπορώ να γεννήσω εκεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerina_mou είπε:

Ποιος γιατρός σε παρακολουθεί αν δεν γίνομαι αδιάκριτη;;; Τώρα λογικά έτσι θα κάνω κ εγώ θα κλείσω ραντεβού για Οκτωβρίου που με βάζουν και να ανοίξουν καρτέλα να μπορώ να γεννήσω εκεί 

Μπορεις στο τηλ να τους πεις οτι τον οκτωμβριο θα εισαι ηδη 7μηνων και αν γινεται να πας Σεπτεμβριο και οτι δεν εχεις γιατρο πλεον εξω να σε παρακολουθει! Εγω ετσι εκανα κ πηγα χωρις ραντεβου απο εκει κ περα ετσι κανω καθε μηνα γιατι δεν εχει ραντεβου ανοιχτα! Δεν χανεις τπτ να ρωτησεις!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Cath3rine  καλημέρα. Εμενα ο γιατρος μου οταν τον ρωτησα αν μπορω να γραφτω κολυμβητηριο μου ειπε ναι, δεν υπαρχει προβλημα, τωρα ομως για πισινες ξενοδοχειου, δεν ξερω. Επειδη ειναι σεζον, ξερεις μπορει να μην τις καθαριζουν συστηματικα, οσο κ αν φαινεται καθαρη στο ματι. Εγω δλδ θα την απεφευγα. Ρωτα ομως τον γιατρο σου καλου κακου. 

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια. Μολις πηγα κ παρηγγειλα την κουνια κ το στρωμα κ πηρα στα χερια μου το καροτσι. Αχ κοριτσια εκει που ημουν ετοιμη για ενα αλλο καροτσι, κατεληξα σε αλλο. Πηρα της inglesina αλλα το καινουριο που βγηκε πριν 1 μηνα, aptica λεγεται, ειναι ενα κουκλι πραγματικα. Το ερωτευτηκα, ακυρωσα το αλλο κ πηρα αυτο. Ειναι το πρωτο ειδους μωρουδικου που εβαλα στο σπιτι, αν κ ειμαι λιγο προληπτικη κ στην αρχη δεν ηθελα να χω τπτ μεχρι οκτωβρη τουλαχιστον, δεν αντεξα. Φωναζει η μανα που κρυβω μεσα μου !! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας Κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου και δεν βγήκε και πολύ καλή! Πρώτη μέτρηση ήταν 81 (70-110)μέσα στα όρια η δεύτερη μέτρηση βγήκε 156 επίσης μέσα στα όρια (120-170) η τρίτη όμως ήταν αρκετά ανεβασμένη 169 με φυσιολογικες τιμές (70-120) έχω αγχωθεί λίγο! Περιμένω να δω τι θα μου πει βέβαια ο γιατρός μου! Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό! 

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι μανούλες!!

Λόγω τρέξιματος δε σας έχω διαβάσει πολύ καλά...

Τελείωσαν οι διακοπές σας;Περασατε καλα;

Με το καλό όσες εχουν ακόμη να κάνουν Β επιπέδου..(εγω την αλλη βδομάδα θα κάνω 23εβδ θα είμαι)

Με το καλό κ  οι αγορές σας!!!

Εγω να σας πω την αλήθεια υπνόσακο έβαλα μετά τον χρόνο.Οταν ήταν μωράκι είχα σεντονάκι κ βελουτέ κουβερτουλα.Παντα σκέπασμα μέχρι τις μασχάλες.

Υπήρχαν φορές θυμάμαι που τον είχα μόνο με την κουβερτούλα..του άρεσε πιο πολύ.

Την γραμμή που λέγατε την είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη...τωρα δε την έχω.

Οι μανούλες που έχουν ηδη παιδάκι μικρό θα το στέίλουν βρεφικό;Εμας η παιδίατρος μα είπε να τον κρατήσουμε κανα 2μηνο στο σπίτι...γιατι είναι επκινδυνο για το μωρο...να πω την αλήθεια αγχωθηκα.

 

πρίν από 8 λεπτά , Karpouzaki35 είπε:

Καλησπέρα σας Κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου και δεν βγήκε και πολύ καλή! Πρώτη μέτρηση ήταν 81 (70-110)μέσα στα όρια η δεύτερη μέτρηση βγήκε 156 επίσης μέσα στα όρια (120-170) η τρίτη όμως ήταν αρκετά ανεβασμένη 169 με φυσιολογικες τιμές (70-120) έχω αγχωθεί λίγο! Περιμένω να δω τι θα μου πει βέβαια ο γιατρός μου! Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό! 

καρπουζακι ελπιζω να μην ειναι κατι....κ εγω ειναι 24-25εβδ να κανω τη καμπυλη κ ενα αγχος το εχω....γιατι καταβροχδιζω γλυκα....:neutral:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Karpouzaki35 είπε:

Καλησπέρα σας Κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου και δεν βγήκε και πολύ καλή! Πρώτη μέτρηση ήταν 81 (70-110)μέσα στα όρια η δεύτερη μέτρηση βγήκε 156 επίσης μέσα στα όρια (120-170) η τρίτη όμως ήταν αρκετά ανεβασμένη 169 με φυσιολογικες τιμές (70-120) έχω αγχωθεί λίγο! Περιμένω να δω τι θα μου πει βέβαια ο γιατρός μου! Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό! 

Να πας σε διαβητολογο και να το παλέψεις με διατροφή Όσο μπορείς.μη ξεκινήσεις ινσουλίνη .θα σου γράψει και ο γιατρός να πάρεις μηχανάκι για μέτρηση ζαχαρου 2 ώρες μετά από κάθε γεύμα και θα το βρεις σιγά σιγά. Είχε ψηλές τιμές και η αδερφή μου.το πάλεψε με διατροφή και όλα καλά.και Όταν βγήκε από το μαιευτήριο ήταν λες και δεν ειχε γεννήσει λόγω της διατροφής.μη φοβάσαι απλά θέλει προσοχή.

πρίν από 12 λεπτά , zamia είπε:

Καλο μεσημέρι μανούλες!!

Λόγω τρέξιματος δε σας έχω διαβάσει πολύ καλά...

Τελείωσαν οι διακοπές σας;Περασατε καλα;

Με το καλό όσες εχουν ακόμη να κάνουν Β επιπέδου..(εγω την αλλη βδομάδα θα κάνω 23εβδ θα είμαι)

Με το καλό κ  οι αγορές σας!!!

Εγω να σας πω την αλήθεια υπνόσακο έβαλα μετά τον χρόνο.Οταν ήταν μωράκι είχα σεντονάκι κ βελουτέ κουβερτουλα.Παντα σκέπασμα μέχρι τις μασχάλες.

Υπήρχαν φορές θυμάμαι που τον είχα μόνο με την κουβερτούλα..του άρεσε πιο πολύ.

Την γραμμή που λέγατε την είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη...τωρα δε την έχω.

Οι μανούλες που έχουν ηδη παιδάκι μικρό θα το στέίλουν βρεφικό;Εμας η παιδίατρος μα είπε να τον κρατήσουμε κανα 2μηνο στο σπίτι...γιατι είναι επκινδυνο για το μωρο...να πω την αλήθεια αγχωθηκα.

 

καρπουζακι ελπιζω να μην ειναι κατι....κ εγω ειναι 24-25εβδ να κανω τη καμπυλη κ ενα αγχος το εχω....γιατι καταβροχδιζω γλυκα....:neutral:

Ίσως είναι καλύτερα να μη το στείλεις στην αρχή.σκεψου τις ιώσεις που θα φέρνει και το άλλο μωράκι νεογέννητο είναι επικίνδυνο να αρρωστήσει.γενναμε και στη καρδιά του χειμώνα ότι χειρότερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

@Cath3rine  καλημέρα. Εμενα ο γιατρος μου οταν τον ρωτησα αν μπορω να γραφτω κολυμβητηριο μου ειπε ναι, δεν υπαρχει προβλημα, τωρα ομως για πισινες ξενοδοχειου, δεν ξερω. Επειδη ειναι σεζον, ξερεις μπορει να μην τις καθαριζουν συστηματικα, οσο κ αν φαινεται καθαρη στο ματι. Εγω δλδ θα την απεφευγα. Ρωτα ομως τον γιατρο σου καλου κακου. 

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια. Μολις πηγα κ παρηγγειλα την κουνια κ το στρωμα κ πηρα στα χερια μου το καροτσι. Αχ κοριτσια εκει που ημουν ετοιμη για ενα αλλο καροτσι, κατεληξα σε αλλο. Πηρα της inglesina αλλα το καινουριο που βγηκε πριν 1 μηνα, aptica λεγεται, ειναι ενα κουκλι πραγματικα. Το ερωτευτηκα, ακυρωσα το αλλο κ πηρα αυτο. Ειναι το πρωτο ειδους μωρουδικου που εβαλα στο σπιτι, αν κ ειμαι λιγο προληπτικη κ στην αρχη δεν ηθελα να χω τπτ μεχρι οκτωβρη τουλαχιστον, δεν αντεξα. Φωναζει η μανα που κρυβω μεσα μου !! Χαχαχα

Αχ μπράβο σου!!!! Εγω με το καρότσι εχω παιδευτει.. Μ εχει νευριάσει το θεμα χαχαχαχα αλλα δν το βαζω κατω! 

Πισίνα μπήκα χτες γτ η θαλασσα ηταν πολυ βρώμικη... Εβγαινα κατευθείαν ντουζ εκανα..... Κ μαλιστα ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου οταν μπήκαμε ανανεωνε το νερό.. Τι να πω.. Για καλο θα το πάρω.. Αλλα χτες με τόση ζέστη... Ηταν οαση! 

Το καρότσι αυτο που πηρες κοιτάει κ προς τα εσενα::;; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπορεις στο τηλ να τους πεις οτι τον οκτωμβριο θα εισαι ηδη 7μηνων και αν γινεται να πας Σεπτεμβριο και οτι δεν εχεις γιατρο πλεον εξω να σε παρακολουθει! Εγω ετσι εκανα κ πηγα χωρις ραντεβου απο εκει κ περα ετσι κανω καθε μηνα γιατι δεν εχει ραντεβου ανοιχτα! Δεν χανεις τπτ να ρωτησεις!!

Τους το είπα είναι η αλήθεια αλλά μου είπαν πως δεν έχει νωρίτερα πήρα πριν 10 μέρες και μου κλείνανε για Οκτωβριο τώρα θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω κ με τον ίδιο τον γιατρό. Εσένα ποιος σε παρακολουθεί; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katerina_mou είπε:

Τους το είπα είναι η αλήθεια αλλά μου είπαν πως δεν έχει νωρίτερα πήρα πριν 10 μέρες και μου κλείνανε για Οκτωβριο τώρα θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω κ με τον ίδιο τον γιατρό. Εσένα ποιος σε παρακολουθεί; 

Εξωτερικος εννοεις;; γιατι στο νοσοκομειο οχι καποιος συγκεκριμενος!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...