Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

1 hour ago, noni90 είπε:

Κορίτσια ο μπέμπης μια χαρά, ζωηρός και κινητικός αλλά συνεργάσιμος, τα αποτελέσματα μας είναι τέλεια! Το αμνιακό μου είναι στα ανώτερα φυσιολογικά και πρέπει να το μετράμε για έλεγχο καθώς κ να είμαι προσεκτική με το σάκχαρο αλλά ο μπέμπης είναι μια χαρά!! Επίσης μάλλον πήρε απ το μπαμπά του που είναι σχετικά λεπτός γιατί είναι μόνο 480 γραμμάρια... αλλά η γιατρός ειπε μια χαρά είναι με το σάκχαρο δε θελουμε μεγάλα μωράκια.... 

επομενο ραντεβού σε 2 βδομάδες μέχρι τότε ευχαριστιέμαι κλωτσιές και ψώνια!

Μπραβο κοριτσι μου! Οποτε ολα τελεια ! Βουρ για ψωνια!

 

1 hour ago, loyloy είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?εμένα σήμερα με έπιασε όρεξη για δουλειες.νομιζω το παρακανα.ηθελα να κανω και ντουλάπες αλλά είπα άσε μη πάω και γυρεύοντας.

@noni90 περιμένουμε νέα σου!! !!!!!!

Σε καταλαβαινω. Εγω εχω αρχισει κ δυσκολευομαι παρα πολυ. Τα γονατα μου πονανε κ τις δουλειες πλεον τις κανω πιο αργα κ απο χελωνα. Μην πολυκουραζεσαι ομως. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Οποτε ολα τελεια ! Βουρ για ψωνια!

 

Σε καταλαβαινω. Εγω εχω αρχισει κ δυσκολευομαι παρα πολυ. Τα γονατα μου πονανε κ τις δουλειες πλεον τις κανω πιο αργα κ απο χελωνα. Μην πολυκουραζεσαι ομως. 

Έχω αραξει στο καναπέ.ασε που δεν θα πάω και θάλασσα γιατί έχουν βάλει φωτιά και είναι κοντά στη παραλία που πάω.να τονίσω ότι η παραλία από μενα είναι 10 λεπτά.γενικοτερα Είμαστε σε φάση ετοιμότητας για εκκένωση. Βέβαια Εγώ μένω δίπλα στο λιμάνι επομένως αν είναι εφυγα σφαίρα για εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Έχω αραξει στο καναπέ.ασε που δεν θα πάω και θάλασσα γιατί έχουν βάλει φωτιά και είναι κοντά στη παραλία που πάω.να τονίσω ότι η παραλία από μενα είναι 10 λεπτά.γενικοτερα Είμαστε σε φάση ετοιμότητας για εκκένωση. Βέβαια Εγώ μένω δίπλα στο λιμάνι επομένως αν είναι εφυγα σφαίρα για εκεί.

Σοβαρα μιλας? Δεν εχω δει καθολου ειδησεις σημερα. Ειναι μεγαλη? Θελω να πω ειναι υπο ελεγχο? Σας ειπαν κατι? Αν ειναι δυνατον, με τις πυρκαγιες φετος! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σοβαρα μιλας? Δεν εχω δει καθολου ειδησεις σημερα. Ειναι μεγαλη? Θελω να πω ειναι υπο ελεγχο? Σας ειπαν κατι? Αν ειναι δυνατον, με τις πυρκαγιες φετος! 

Σι γα μη πουν στις ειδήσεις για τη φωτιά στη Κέρκυρα.εχεο κόψει και ο αέρας.δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα.προς το παρόν έχει εκκενωθεί το διπλανό χωριό προληπτικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσουδια!Ειδα μιλάτε για ψώνια,ευτυχώς εγώ έχω όλες τις κουβερτούρες και τα σεντονάκι από την μεγάλη μου,κι ετσι από αυτά δεν χρειάζομαι τίποτα,γιατί και την μεγάλη μου Οκτώβρη την γέννησα!Εγω σιγά σιγά θέλω να ξεκινήσω να παίρνω κανένα ζιπουνακι και ρουχαλάκια,γιατί αυτά τα είχα δώσει όλα,πολύ λίγα είχα κρατήσει,κάποια συμβολικά για μένα!Τωρα θα τα φοράει και το καινούριο μπεμπε!

Οσο για τις κουβερτούρες που λέτε,θα σας πω την γνώμη μου από την μεγάλη μου!Ειχα βελουτε κουβερτουλες με σεντονάκι από κάτω,δεν χρησιμοποίησα ποτέ υπνόσακο για τον υπνο,δεν παθαίνουν τπτ με τις κουβέρτες γτ για αρχή δεν κουνιούνται.

Τελεια τα νέα σας από την β´ επιπέδου!Ετσι γερά μπεμπακια σε όλες μας!

@loyloyείναι τόσο κοντά σας η φωτιά;Τουλάχιστον είναι ελεγχόμενη;

 

  • Μου αρέσει 1

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eleutheria2012 είπε:

Καλησπερα κοριτσουδια!Ειδα μιλάτε για ψώνια,ευτυχώς εγώ έχω όλες τις κουβερτούρες και τα σεντονάκι από την μεγάλη μου,κι ετσι από αυτά δεν χρειάζομαι τίποτα,γιατί και την μεγάλη μου Οκτώβρη την γέννησα!Εγω σιγά σιγά θέλω να ξεκινήσω να παίρνω κανένα ζιπουνακι και ρουχαλάκια,γιατί αυτά τα είχα δώσει όλα,πολύ λίγα είχα κρατήσει,κάποια συμβολικά για μένα!Τωρα θα τα φοράει και το καινούριο μπεμπε!

Οσο για τις κουβερτούρες που λέτε,θα σας πω την γνώμη μου από την μεγάλη μου!Ειχα βελουτε κουβερτουλες με σεντονάκι από κάτω,δεν χρησιμοποίησα ποτέ υπνόσακο για τον υπνο,δεν παθαίνουν τπτ με τις κουβέρτες γτ για αρχή δεν κουνιούνται.

Τελεια τα νέα σας από την β´ επιπέδου!Ετσι γερά μπεμπακια σε όλες μας!

@loyloyείναι τόσο κοντά σας η φωτιά;Τουλάχιστον είναι ελεγχόμενη;

 

Τώρα που κοιταξα είναι ελεγχόμενη.και καθάρισε αρκετά ήδη η ατμόσφαιρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Τώρα που κοιταξα είναι ελεγχόμενη.και καθάρισε αρκετά ήδη η ατμόσφαιρα.

Μπράβο,γιατί με αυτά που είδαμε φέτος το καλοκαίρι,έχει φοβηθεί το μάτι μας!


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleutheria2012 είπε:

Μπράβο,γιατί με αυτά που είδαμε φέτος το καλοκαίρι,έχει φοβηθεί το μάτι μας!

Άστα να πάνε.δεν ξέρεις τι να περιμένεις.αλλα λόγω αυτών που έγιναν φέτος υπήρχε ετοιμότητα. Έπρεπε να χαθεί τόσος κόσμος για να υπάρξει οργάνωση 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, καλησπέρα και από εμάς! Τί ωραία που είναι τα πρώτα ψώνια! 

Κορίτσια, για τις κουβέρτες, όπως τα λένε παραπάνω τα κορίτσια, τον πρώτο καιρό, αρκεί να μην έχει το μωρό τα χέρια του μέσα στην κουβέρτα και είναι μια χαρά. Απλά έτσι το σκεπάζεις, ουσιαστικά μέχρι τις μασχάλες. Εμείς τις κουβέρτες τις είχαμε για τους ημερήσιους υπνους. 

Το βράδυ είναι βολικό να μάθει να κοιμάται με υπνοσακο, γιατί τα επόμενα χρόνια ξεσκεπάζονται και πρέπει να έχεις το νου σου να τα σκεπάζεις. Εγώ σώθηκα με τον υπνοσακο και στη "μεγάλη" μου θα το διατηρήσω, μέχρι όσο τον δέχεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου τι κάνετε;; σημερα πηγα απο το πρωί για μπανάκι κ γύρισα πριν λιγο... Απόλαυση!!! Τι γνωμη έχετε για μπάνιο σε πισίνα;;;; ειχε μια υπέροχη πισίνα στο ξενοδοχείο που πήγαμε!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε;; σημερα πηγα απο το πρωί για μπανάκι κ γύρισα πριν λιγο... Απόλαυση!!! Τι γνωμη έχετε για μπάνιο σε πισίνα;;;; ειχε μια υπέροχη πισίνα στο ξενοδοχείο που πήγαμε!!!! 

Ο γιατρός μου χε πει να αποφεύγω πισίνες λόγω χλωρίου και μύκητες πιθανόν που να χει μέσα με τη πολυκοσμία.φετος μόνο θαλασσιτσα πάω.

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2018 at 11:33 ΠΜ, Sweetalecia είπε:

Καλησπέρα μανούλες ! Είναι κάποια στη διαδικτυακή παρέα που ανακάλυψε οτι ειναι εγκυος κ θα γεννήσει το Δεκέμβριο του 2018; Προσωπικά πριν 4 μέρες το ανακαλύψαμε με το τεστ κ μεσα στη βδομάδα θα επισκεφτούμε κ το γιατρό :-)  Ειναι ακόμα παρα πολύ νωρις βεβαια..:-) 

Καλησπέρα είμαι κ εγώ μέλλουσα μανούλα για τον Δεκέμβριο πρώτα ο Θεός εύχομαι σε όλη την παρέα με το καλό κ ένα υγιές παιδάκι! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα γυναικολόγου .με παρακαλουθει ήδη ο γιατρός που είχα τοσα χρόνια αλλά για οικονομικούς λόγους δεν μπορούμε να γεννήσουμε στην ιδιωτική κλινική που συνεργάζεται. Θέλω να πάω στο Παπαγεωργίου σήμερα μίλησα με έναν γυναικολόγο που συνεργάζεται κ του ζήτησα να με αναλάβει με την αμοιβή του κανονικά και να με παρακολουθεί στο ιατρείο του αλλά να γεννήσω στο Παπαγεωργίου και μου αρνήθηκε

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina_mou είπε:

Καλησπέρα είμαι κ εγώ μέλλουσα μανούλα για τον Δεκέμβριο πρώτα ο Θεός εύχομαι σε όλη την παρέα με το καλό κ ένα υγιές παιδάκι! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα γυναικολόγου .με παρακαλουθει ήδη ο γιατρός που είχα τοσα χρόνια αλλά για οικονομικούς λόγους δεν μπορούμε να γεννήσουμε στην ιδιωτική κλινική που συνεργάζεται. Θέλω να πάω στο Παπαγεωργίου σήμερα μίλησα με έναν γυναικολόγο που συνεργάζεται κ του ζήτησα να με αναλάβει με την αμοιβή του κανονικά και να με παρακολουθεί στο ιατρείο του αλλά να γεννήσω στο Παπαγεωργίου και μου αρνήθηκε

Καλωσηρθες με το καλο το μπεμπακι σου! Εμεις πηγαινουμε σε εξω γιατρο απο την αρχη αλλα επειδη ξεγεναει στην μια κ μοναδικη κλινικη της κακκιας ωρας π εχουμε εδω εχουμε επιλεξει στο να γεννησουμε στο ενα και μοναδικο αλλα καλο νοσοκομειο της περιοχης στο οποιο εκει δεν ξεγεναει(θα γεννησω με εναν αλλον γιατρο π ειναι στο νοσοκομειο καλος εμπιστος αλλα μονο για την γεννα)! Παω καθε μηνα στο νοσοκομειο ραντεβου δεν κλεινω πλεον ειχα κλεισει μονο το πρωτο τους πηρα τηλ με συνδεσαν με το ποστο π επρεπε και ειπα:γεια σας ειμαι εγκυος στον 4ο μηνα κ θελω να ερθω για παρακολουθηση ποτε εχετε ανοιχτο ραντεβου μ ειπε μερα η οποια ηταν μακρια λογω φορτου με συνδεσαν με την μαια της παρακολουθησης κ μ ειπε ελα κοπελα μ ή δευτερα ή τεταρτη πρωι γιατι εκεινες τις ημερες μπορεις να ανοιξεις και καρτελα για την μηνιαια παρακολουθηση ετσι κ εκανα...πηγα... ενταξει μεχρι να δεις τι θελει να κανεις π θελει να πας αργησαμε λιγο αλλα ολα οκ παω μια φορα τον μηνα περιπου ιδιες ημερομηνιες και μια χαρα το μονο κακκο σε εμας δεν ξερω αν ισχυει παντου αυτο ειναι οτι σε εξεταζει οποιος γιατρος εχει εφημερια προς το παρον εχω παει 3 φορες δηλαδη 3μηνες τις 2ηταν ο ιδιος την 1ηταν διαφορετικος αλλα τι να κανουμε αφου θελω να γεννησω εκει δεν με ενοχλει εξαλλου γραφει παντα ο προηγουμενος τις παρατηρησεις του στην καρτελα για να ξερει ο επομενος! Βεβαια εγω για λογους οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενη παω και στα προγραμματισμενα ραντεβου στο γιατρο μ εξω απλα δεν θα γεννησω εκει π ξεγεναει εχω ενημερωσει κ στο νοσοκομειο οτι εχω κ εξω γιατρο για να μην κανω ιδιες διπλες εξετασεις οτι εξεταση εχω απο τον γιατρο μ τα παω στο μηνιαιο ραντεβου στο νοσοκομειο κ τα περνανε στην καρτελα μ ολα! Εσυ τωρα κοπελα μ βλεποντας και κανοντας παντως ειμαι μια χαρα ευχαριστημενη κ με το νοσοκομειο..τωρα αν θες να σε παρακολουθει συγκεκριμενος γιατρος δεν ξερω αν γινεται σε δημοσιο ισως τα κοριτσια βοηθησουν παραπανω...ελπιζω να βοηθησα συγνωμη για το σεντονακι...καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι κ παλι!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την πλήρη απάντηση ! Εσύ σε ποια περιοχή βρίσκεσαι ;; Δεν ήθελα να με παρακολουθήσει κάποιος συγκεκριμένος γιατρός απλά ψάχνοντας ποιοι γιατροί είναι στο Παπαγεωργίου βρήκα και αυτόν και μου τον σύστησαν σαν ένα πολύ καλό αλλά με γειώσε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...