Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κανετε κορίτσια;;;;  πως είμαστε σημερα;;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος κι εγω με λεμόνι που ηπια ηταν παρα πολυ καλο...! Σαν αναψυκτικό... Καλα μας αποτελέσματα... Εσενα ποτε βγαίνουν;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες! Εγω προσπαθω, ξαπλα. Διαβαζω καποιες κοπελες που λενε για την κυστικη ινωση και εχω τρελα νευρα. Εμενα ποτε δεν μου την ανεφερε ο γιατρος, το μαθα νομιζω απο σας η απο καποιο αλλο θεμα του φορουμ, αλλα οταν το εμαθα ηταν ηδη αργα. Λεω να την κανω εστω κ τωρα γιατι νομιζω θα με φαει η αγωνια, δεν αντεχω να ξερω οτι δεν εχω κανει μια τοσο σοβαρη εξεταση και οτι το αφηνω στην τυχη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Cath3rine είπε:

Τι κανετε κορίτσια;;;;  πως είμαστε σημερα;;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος κι εγω με λεμόνι που ηπια ηταν παρα πολυ καλο...! Σαν αναψυκτικό... Καλα μας αποτελέσματα... Εσενα ποτε βγαίνουν;; 

Ετοιμα τα αποτελεσματα μια χαρα τα πηγα και στο γιατρο νηστικη 83με οριο 92 στη μια ωρα 100με οριο 180 και στις δυο ωρες 125 με οριο 153!! Παει κ αυτο κοριτσια μου δοξα τον Θεο και την Παναγια!!! 

Εσεις τι κανετε;;; Οι δικιες σου βγηκαν;;; 

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες! Εγω προσπαθω, ξαπλα. Διαβαζω καποιες κοπελες που λενε για την κυστικη ινωση και εχω τρελα νευρα. Εμενα ποτε δεν μου την ανεφερε ο γιατρος, το μαθα νομιζω απο σας η απο καποιο αλλο θεμα του φορουμ, αλλα οταν το εμαθα ηταν ηδη αργα. Λεω να την κανω εστω κ τωρα γιατι νομιζω θα με φαει η αγωνια, δεν αντεχω να ξερω οτι δεν εχω κανει μια τοσο σοβαρη εξεταση και οτι το αφηνω στην τυχη

Ουτε εγω την εκανα αυτην την εξεταση ουτε ακουστα δεν την εχω να φανταστεις! Δεν πηραζει κουραστηκα με τις εξετασεις να σας πω την αληθεια θελω λιγο να ηρεμησω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως ξέρετε Έχω 2 γιατρούς.στη Κέρκυρα ο οποίος θα με ξεγεννησει και τον έχω από την ενηλικίωση μου και έναν Κέρκυρα γτ δεν γίνεται να πηγαινοέρχομαι. Αυτός στην Αθήνα είναι από τους έμπειρους γιατρούς.μεγαλος σε ηλικία και έχει καλό βιογραφικό καινδιευθυντης γυναικολογικής.ο άλλος εδώ είναι πιτσιρικάς και πιο τυπικός.στην αθη να μου πε να μην κάνω αλλά ο άλλος εδώ με πιεσε και έτσι έκανα τον έναν πιο συνηθισμένο τύπο.μην αγχώνεστε κορίτσια που δεν την κάνατε.εμενα ο άλλος δεν ήθελε να την κάνω καν που τον εμπιστεύομαι κιόλας.

Καμπύλη ζαχαρου και μένα όλα καλά.νηστειας 65 στη μια ώρα 116 και στις δυο 80.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Εγώ όπως ξέρετε Έχω 2 γιατρούς.στη Κέρκυρα ο οποίος θα με ξεγεννησει και τον έχω από την ενηλικίωση μου και έναν Κέρκυρα γτ δεν γίνεται να πηγαινοέρχομαι. Αυτός στην Αθήνα είναι από τους έμπειρους γιατρούς.μεγαλος σε ηλικία και έχει καλό βιογραφικό καινδιευθυντης γυναικολογικής.ο άλλος εδώ είναι πιτσιρικάς και πιο τυπικός.στην αθη να μου πε να μην κάνω αλλά ο άλλος εδώ με πιεσε και έτσι έκανα τον έναν πιο συνηθισμένο τύπο.μην αγχώνεστε κορίτσια που δεν την κάνατε.εμενα ο άλλος δεν ήθελε να την κάνω καν που τον εμπιστεύομαι κιόλας.

Καμπύλη ζαχαρου και μένα όλα καλά.νηστειας 65 στη μια ώρα 116 και στις δυο 80.

Πολυ καλα τα αποτελεσματα σας κοριτσια μου!! Μπραβο!! Ο γιατρος σου αθηνα σου πε γιατι δεν την προτεινει?? Λογω της μικρης πιθανοτητας?

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πολυ καλα τα αποτελεσματα σας κοριτσια μου!! Μπραβο!! Ο γιατρος σου αθηνα σου πε γιατι δεν την προτεινει?? Λογω της μικρης πιθανοτητας?

Εδώ για θρομβοφιλια του ΠΑ να κάνω και μόνο που δεν με έβρισε.αν ιστορικο μηδέν και από τους δύο τότε ποιος ο λόγος.θεμα δεν θα χει θέμα.γενικοτερα δεν είναι υπέρ με τις υπερβολικές εξετάσεις για τη ψυχολογία της εγκύου.Ο άλλος στην Κέρκυρα δεν έχει την εμπειρία καινακομα καν Ει ότι λένε τα βιβλία του , τα ακολουθεί πιστά. Πάντως αν αγχώνεσαι πήγαινε Κάνε την εξέταση.να μην σε τρώει μέσα σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Εδώ για θρομβοφιλια του ΠΑ να κάνω και μόνο που δεν με έβρισε.αν ιστορικο μηδέν και από τους δύο τότε ποιος ο λόγος.θεμα δεν θα χει θέμα.γενικοτερα δεν είναι υπέρ με τις υπερβολικές εξετάσεις για τη ψυχολογία της εγκύου.Ο άλλος στην Κέρκυρα δεν έχει την εμπειρία καινακομα καν Ει ότι λένε τα βιβλία του , τα ακολουθεί πιστά. Πάντως αν αγχώνεσαι πήγαινε Κάνε την εξέταση.να μην σε τρώει μέσα σου.

Ναι, θα μου πεις υπαρχουν και τοσες αλλες εξετασεις που μπορει να μην εχουμε καν ακουσει. Θα τον ρωτησω τη Δευτερα να δω τι θα μου πει ο γιατρος, για το μωρο ειναι αργα βεβαια, αλλα εχω το αγχος του οτι το ξερω πως υπαρχει κ δεν την εχω κανει. Ιστορικο οχι δεν εχει κανεις και δεν την εχει ακουσει κ ποτε κανεις στα σογια τη νοσο.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετοιμα τα αποτελεσματα μια χαρα τα πηγα και στο γιατρο νηστικη 83με οριο 92 στη μια ωρα 100με οριο 180 και στις δυο ωρες 125 με οριο 153!! Παει κ αυτο κοριτσια μου δοξα τον Θεο και την Παναγια!!! 

Εσεις τι κανετε;;; Οι δικιες σου βγηκαν;;; 

Ουτε εγω την εκανα αυτην την εξεταση ουτε ακουστα δεν την εχω να φανταστεις! Δεν πηραζει κουραστηκα με τις εξετασεις να σας πω την αληθεια θελω λιγο να ηρεμησω!

Εμενα αυριο βγαινουν γτ είχα κανει κ αλλες μαζί ...ευελπιστώ στα καλύτερα!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Ε νομιζω πλεον τελειωσαν οι μεγαλες εξετάσεις... Τωρα μόνο καθε μηνα το τσεκ... Κ ο μεγαλος υπερηχος ο τελευταίος! 

πρίν από 54 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες! Εγω προσπαθω, ξαπλα. Διαβαζω καποιες κοπελες που λενε για την κυστικη ινωση και εχω τρελα νευρα. Εμενα ποτε δεν μου την ανεφερε ο γιατρος, το μαθα νομιζω απο σας η απο καποιο αλλο θεμα του φορουμ, αλλα οταν το εμαθα ηταν ηδη αργα. Λεω να την κανω εστω κ τωρα γιατι νομιζω θα με φαει η αγωνια, δεν αντεχω να ξερω οτι δεν εχω κανει μια τοσο σοβαρη εξεταση και οτι το αφηνω στην τυχη

Τωρα θα σε γελασω.. κάτι θυμάμαι για κυστική ίνωση αλλα δεν θυμάμαι αν την έκανα.. Με τοσες που κάνουμε δλδ.... Εχουμε μπερδέψει τα μπουτια μας 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι, θα μου πεις υπαρχουν και τοσες αλλες εξετασεις που μπορει να μην εχουμε καν ακουσει. Θα τον ρωτησω τη Δευτερα να δω τι θα μου πει ο γιατρος, για το μωρο ειναι αργα βεβαια, αλλα εχω το αγχος του οτι το ξερω πως υπαρχει κ δεν την εχω κανει. Ιστορικο οχι δεν εχει κανεις και δεν την εχει ακουσει κ ποτε κανεις στα σογια τη νοσο.

Όλα καλα είναι.χαλαρωσε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Cath3rine είπε:

Εμενα αυριο βγαινουν γτ είχα κανει κ αλλες μαζί ...ευελπιστώ στα καλύτερα!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Ε νομιζω πλεον τελειωσαν οι μεγαλες εξετάσεις... Τωρα μόνο καθε μηνα το τσεκ... Κ ο μεγαλος υπερηχος ο τελευταίος!

Καλα αποτελεσματα ευχομαι....εμενα ο γιατρος μ προτεινε κρεμουλα για την κοιλιτσα πριν π με ειδε για αποφυγη των ραγαδων μ εδωσε δειγματα της frezyderm prevenstria...μοσχοβολαει μ ειπε για το αμυγδαλελαιο επειδη αφηνει λιπαροτητα να χρησικοποιησω αυτην π ειναι κρεμα την χρησιμοποιησα μ φαινεται αρκετα καλη λεω αυριο να παω να την παρω...τι λετε;;; εσεις τι χρησιμοποιειτε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα αποτελεσματα ευχομαι....εμενα ο γιατρος μ προτεινε κρεμουλα για την κοιλιτσα πριν π με ειδε για αποφυγη των ραγαδων μ εδωσε δειγματα της frezyderm prevenstria...μοσχοβολαει μ ειπε για το αμυγδαλελαιο επειδη αφηνει λιπαροτητα να χρησικοποιησω αυτην π ειναι κρεμα την χρησιμοποιησα μ φαινεται αρκετα καλη λεω αυριο να παω να την παρω...τι λετε;;; εσεις τι χρησιμοποιειτε;;;

Την εχω κ γω. Δεν ξερω αν θα κανει δουλεια, παντως σαν ενυδατικη ειναι πολυ ωραια κ μυριζει πολυ ομορφα οντως. Δες μηπως την παρεις απο το ιντερνετ. Ειναι πιο φθηνα απο τα φαρμακεια


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Την εχω κ γω. Δεν ξερω αν θα κανει δουλεια, παντως σαν ενυδατικη ειναι πολυ ωραια κ μυριζει πολυ ομορφα οντως. Δες μηπως την παρεις απο το ιντερνετ. Ειναι πιο φθηνα απο τα φαρμακεια

Ναι το σκεφτομαι κ εγω θα κανω μια κινηση να παω να ρωτησω ποσο θα την βρω εδω στο φαρμακειο του χωριου αλλιως την βρηκα στο ιντερνετ γυρω στα 18με τα μεταφορικα;;; Μυριζει φοβερα παντως τρελαθηκα κανει κ για το στηθος για τους γλουτους για ολα ε;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε????? Σήμερα μετακόμισα με και επισήμως στο πατρικό μου, γι αυτό και ψιλό χάθηκα τον τελευταίο καιρό, όχι ότι μεταφέρθηκαν όλα, αλλά τουλάχιστον ρούχα και απαραίτητα είναι εδώ!!! Έχω και ευχάριστα, μάλλον βρήκαμε και σπίτι!!!! Τα κακά νέα είναι ότι θα είναι έτοιμο τέλη Νοέμβρη, αρκεί να μην έχω γεννήσει μόνο αυτό σκέφτομαι!!! Και είναι και στην γειτονιά που μεγάλωσα, απέναντι από το πατρικό μου δηλαδή!!! Είναι από τις λίγες γειτονιές που έχουν μείνει πλεον, που γνωρίζονται όλοι μεταξύ τους, που κατεβαίνουν τα παιδιά και παίζουν κάτω, νομίζω πως ήμουν πολύ τυχερή!! Το θέμα είναι ότι θα μπορώ να. Μπω να το δω τέλη Οκτώβρη, και μετά θέλει ένα. Μήνα να κάνει ανακαινιση η ιδιοκτήτρια οπότε ένα 2μηνο θα το φάμε εδώ στους δικούς μου.. 

Τα μπεμπακια στην κοιλιτσα μεγαλώνουν, πήγαμε τα είδαμε εχθές, όλα καλά!!! @nanoula90 γλυκούλα ααα με το καλόοοοο!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε????? Σήμερα μετακόμισα με και επισήμως στο πατρικό μου, γι αυτό και ψιλό χάθηκα τον τελευταίο καιρό, όχι ότι μεταφέρθηκαν όλα, αλλά τουλάχιστον ρούχα και απαραίτητα είναι εδώ!!! Έχω και ευχάριστα, μάλλον βρήκαμε και σπίτι!!!! Τα κακά νέα είναι ότι θα είναι έτοιμο τέλη Νοέμβρη, αρκεί να μην έχω γεννήσει μόνο αυτό σκέφτομαι!!! Και είναι και στην γειτονιά που μεγάλωσα, απέναντι από το πατρικό μου δηλαδή!!! Είναι από τις λίγες γειτονιές που έχουν μείνει πλεον, που γνωρίζονται όλοι μεταξύ τους, που κατεβαίνουν τα παιδιά και παίζουν κάτω, νομίζω πως ήμουν πολύ τυχερή!! Το θέμα είναι ότι θα μπορώ να. Μπω να το δω τέλη Οκτώβρη, και μετά θέλει ένα. Μήνα να κάνει ανακαινιση η ιδιοκτήτρια οπότε ένα 2μηνο θα το φάμε εδώ στους δικούς μου.. 

Τα μπεμπακια στην κοιλιτσα μεγαλώνουν, πήγαμε τα είδαμε εχθές, όλα καλά!!! @nanoula90 γλυκούλα ααα με το καλόοοοο!!! 

Ελα μπράβο!!!!!!!Δεν πειράζει.υπομονη 2 μήνες.τουλαχιστον στους γονείς σου θα σαι.θα χεις και βοήθεια μετά για την μετακόμιση.την οποία στην ουσία θα γλιτώσεις.θα τα βρεις Όλα έτοιμα.και θα χεις και τη μαμα απέναντι για βοήθεια.ολα βρίσκουν το δρόμο τους!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...