Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

20 τ μηνος ηταν 8.300!!! Καταλαβα αποσυντονιστηκε η μικρη! Μα καλα οταν πας καπου επισκεψη τηρεις τα ωραρια αν οχι της οικογενειας τουλαχιστον του παιδιου!

Τα ίδια.. Ο Ιωάννης 19 του μηνός ήταν 8200..χαχα μαζί πάνε.. Ναι ναι του αρέσει τόσο πολύ το νερο.. Κ στην βάφτιση δεν ειχα θέμα.. Κ στη θάλασσα... Χαλάρωσε δε λες τπτ.. Χαχαχα άμα είχα κάμερα ήθελα να το τραβήξω... 

6 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αυτο με το χαλακι τ εχουμε κ εμεις της εχω τα αφρωδες παζλ κ σε 1λεπτο οχι παραπανω εχει φτασει κατω του κ γλυφει το πλακακι!!! Ασεε!!! Χαχαχχαχαχαχ τον πηρες ο υπνος στο φουσκωτο;;;; τελειαααα κ εμεις παμε για στρατα την δευτερα γτ θελει να την κρατας ολο ορθια να στεκεται αλλα τα χερια μας δεν βαστανεεε κ οταν την κρατας εχει το χαμογελο του τζοκερ!!!!

Κι εγώ γι αυτό πήρα περπατουρα.. Εκτός του ότι έχω μελανιές στα πόδια επειδή χοροπηδάει συνέχεια κ μετά μας κάνει μακια χαχαχα αλλά θέλει συνέχεια όρθιος κ δεν μπορώ ρε συ.. Ο ωμός μ.. Κ τι καλά να δεις.. Σηςμεα προχώρησε κ μπροστά.. Αρχίζει κ καταλαβαινει τι πρέπει να. Κάνει.. 

6 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

9 και τεταρτο εκει γιατί αν την αφησω πιο αργα την πιανει υπερενταση και κλεει μετα για να κοιμηθει φαντασου εχθές ηρθε η πεθερα μετα απο 2 μηνες και αργησε να φυγει και χαλασε το πρόγραμμα και εκανα αμαν για να κοιμηθει. Δεν μπορω να την αφησω πιο αργα είναι πολυ υπερκινηυικη ολη μερα όρθια και δεν κουράζεται, εγω κουράζομαι παραπολυ για να την κυνηγαω και δεν αντέχω να την βαλω πιο αργά δεν εχω βοήθεια και ειναι δύσκολο. Είναι μικρουλα ακομη θα μπουσουλησει μην βιάζεσαι καλα ειναι έτσι!!!!! Ποσα κιλα ειστε;

Γεια σου κοριτσι τον πηρε ο υπνος χαλαρωσε το παιδί!!!!!! Αστα και που εισαι ακομα τι θα κανει είναι νωρις ακομα..... Αμμο μονο......δεν νομιζω οτι βρει δεν μπορείς να φανταστείς τι βαζει αν δεν τι προλαβω.εγω δεν την εβαλα σε στρατα μας το ειχε απαγορεψει ο γιατρός. 

 

 

Ωχ ωχ ωχ κ δν θέλω να το ζήσω αυτό με την άμμο κ ότι άλλο υπάρχει. Αλλά αααααα... Υπομονή.... Έμενα μ πε άμα θέλω να τον βάζω λίγο.. Αλλά δν γίνεται ρε συ.. Δεν αντέχουν τα χέρια μου.. Οι ώμοι μ.. Τα πόδια μ.. Η κοιλιά.. (σκαρφαλωνει πάνω μ κ πατάει στην κοιλιά κ στο στερνο) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πω πω κ εσυ με την κοιλια τετοια εκανες!!! Ααχαχα ουτε καν δεν υα ασχολιομουν κ επειδη ειμαι περιεργη γιαυτο καναμε πολιτικο εκει μοορασα απλα ενα διχτυωτο πουγκακι με παστακι σοκολατακι κ κουφετα εγω τα ειχα φτιαξει αλλα τωρα θελει πιο προσεγμενη δουλεια ! Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Εμεις σημερα καναμε το 2ο μπανακι μας καλα μιλαμε εχει ερωτευτει την θαλασσα η μπουλουκα μου! Κανει το μπανακι της καθεται στην ξαπλωστρα παιζει τρωει κ στο γυρισμο κοιμαται στο αμαξι!!! Εσεις πως ειστε;;

Εμείς δεν έχουμε κάνει ακομα μπανακι... Κανονίζουμε τώρα τις διακοπές μας κ την βάφτιση... Κλείσαμε την εκκλησία οπότε έγινε ένα βήμα.. :P 

πρίν από 32 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αχ κοριτσια μ βλεπω μπανακια τι ωραια εδω φυσαγε πολυ ο αντρας μ δουλευε κ μονη ακομη φοβαμαι να τη παω πως θα τη κουμανταρω!Εχει 3 μερες να μ κανει κακα κ η παιδιατρος μ πε αυριο αν δε κανει κλισμα γλυκερινης...δε τρωμε ακομη φρουτα κ λεω να της βαλω κανα σπανακι στα λαχανικα?? Τι αλλο μπορω να δωσω μπας κ ενεργηθει??

Κι εμείς είχαμε τέτοιο θέμα.. Του είχα βάλει υποθετο γλυκερίνης, το οποίο κ δεν έκανε τίποτα, κ μια ημέρα μετά μου είπε ο παιδίατρος κλίσμα. Ε με το κλίσμα έγινε δουλειά.. Μου είπε στο μεσημεριανό να βάζω λαχανικά με φυτικές ίνες, κ επίσης ότι στην φρουτοκρεμα μπορώ να βάλλω κ ακτινίδιο, εάν κ εσύ είπες ότι μόνο μεσημεριανο δίνεις.. Τώρα εγώ στο μεσημεριανό δεν του έχω δοκιμάσει κάτι επιπλέον εκτός από πατάτα, καρότο, κολοκυθι, σπανάκι κ κοτόπουλο. Απλώς εκείνες τις ημέρες μείωσα πατάτα κι έβαζα παραπάνω κολοκύθι.. Επίσης μου άλλαξε το ξένο γάλα, του δίνω τώρα rontamil tr κ δεν έχουμε κανένα θέμα.. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπααα κ η γκρινια συνεχιζεται! Τι να πω μαλλον πονανε π μεγαλωνουνε;;

Μπορεί Ναι, θα μάθω όταν θα ξεκινήσει και η δικιά μου τα δοντάκια!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Αχ κοριτσια μ βλεπω μπανακια τι ωραια εδω φυσαγε πολυ ο αντρας μ δουλευε κ μονη ακομη φοβαμαι να τη παω πως θα τη κουμανταρω!Εχει 3 μερες να μ κανει κακα κ η παιδιατρος μ πε αυριο αν δε κανει κλισμα γλυκερινης...δε τρωμε ακομη φρουτα κ λεω να της βαλω κανα σπανακι στα λαχανικα?? Τι αλλο μπορω να δωσω μπας κ ενεργηθει??

Κυριως να ελλατωσεις την πατατα και το καροτο κ να βαλεις σελινο κολοκυθακι ή κολοκυθα! Ειχαμε κ εχουμε θεμα κ εμεις με τα κλυσματακια ειμαστε!!! Υπομονη!

5 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Τα ίδια.. Ο Ιωάννης 19 του μηνός ήταν 8200..χαχα μαζί πάνε.. Ναι ναι του αρέσει τόσο πολύ το νερο.. Κ στην βάφτιση δεν ειχα θέμα.. Κ στη θάλασσα... Χαλάρωσε δε λες τπτ.. Χαχαχα άμα είχα κάμερα ήθελα να το τραβήξω... 

Κι εγώ γι αυτό πήρα περπατουρα.. Εκτός του ότι έχω μελανιές στα πόδια επειδή χοροπηδάει συνέχεια κ μετά μας κάνει μακια χαχαχα αλλά θέλει συνέχεια όρθιος κ δεν μπορώ ρε συ.. Ο ωμός μ.. Κ τι καλά να δεις.. Σηςμεα προχώρησε κ μπροστά.. Αρχίζει κ καταλαβαινει τι πρέπει να. Κάνει.. 

Ωχ ωχ ωχ κ δν θέλω να το ζήσω αυτό με την άμμο κ ότι άλλο υπάρχει. Αλλά αααααα... Υπομονή.... Έμενα μ πε άμα θέλω να τον βάζω λίγο.. Αλλά δν γίνεται ρε συ.. Δεν αντέχουν τα χέρια μου.. Οι ώμοι μ.. Τα πόδια μ.. Η κοιλιά.. (σκαρφαλωνει πάνω μ κ πατάει στην κοιλιά κ στο στερνο) 

Χαχαχαχα μα ειναι ταρζανακια!! Κ εμεις ολο ορθια την κραταμε ασε! Δεν σηκωνεται πλεον τοση ωρα οσο θελει να ειναι ορθια και εμεις για στρατα την δευτερα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

,,Κοριτσια καλησπερα.. εμεις εχουμε το jumperoo δεν ξερω αν το ξερετε.. κ εχει τωρα καποιες μερες ξετρελενεται. Τη βαζω κ χοροπηδαει της αρεσει παρα πολυ!! Καθεται παραπανω απο μισαωρο.. περπατουρα κ μενα μου απαγορεψε ο γιατρος..

Βλεπω πολλες ξεκινησατε μπανακια.. τι καλα.. εμεις ακομα να παμε . Αλλα πηγα της πηρα ενα μαγιουδακι τρελα!!!

Βρε κοριτσι εχει τωρα δυο τρεις μερες παραζωηρεψαμε.. δεν ηρεμει καθολου η ζουζουνα. τσιριζει σπρωχνει ποδια χτυπαεο τα χερια της στα ποδια..κουναει κεφαλι περα δωθε. φουλ ενεργεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κυριως να ελλατωσεις την πατατα και το καροτο κ να βαλεις σελινο κολοκυθακι ή κολοκυθα! Ειχαμε κ εχουμε θεμα κ εμεις με τα κλυσματακια ειμαστε!!! Υπομονη!

Χαχαχαχα μα ειναι ταρζανακια!! Κ εμεις ολο ορθια την κραταμε ασε! Δεν σηκωνεται πλεον τοση ωρα οσο θελει να ειναι ορθια και εμεις για στρατα την δευτερα!!

Ουφ εκανε λιγα γλιτωσαμε για σημερα το κλισμα πω πω ουτε να το σκεφτομαι δε θελω νομιζω θα ποναει η μικρουλα μ!

Καλα θα αλωνιζει τους τοπους η δικια σου με τη στρατα!

Just now, eleni.9 είπε:

,,Κοριτσια καλησπερα.. εμεις εχουμε το jumperoo δεν ξερω αν το ξερετε.. κ εχει τωρα καποιες μερες ξετρελενεται. Τη βαζω κ χοροπηδαει της αρεσει παρα πολυ!! Καθεται παραπανω απο μισαωρο.. περπατουρα κ μενα μου απαγορεψε ο γιατρος..

Βλεπω πολλες ξεκινησατε μπανακια.. τι καλα.. εμεις ακομα να παμε . Αλλα πηγα της πηρα ενα μαγιουδακι τρελα!!!

Βρε κοριτσι εχει τωρα δυο τρεις μερες παραζωηρεψαμε.. δεν ηρεμει καθολου η ζουζουνα. τσιριζει σπρωχνει ποδια χτυπαεο τα χερια της στα ποδια..κουναει κεφαλι περα δωθε. φουλ ενεργεια!!

Ω τωρα μπηκα κ ειδα τι ειναι αυτο εχει πολυ φαση!! Περπατουρα αν δε κανω λαθος στα αγορια δε την επιτρεπουν 


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε??? Καλησπερα

Εμας ουτε περπατουρα ουτε jumperoo επιτρεπει ο γιατρος. Και ηθελα να του παρω ρε γαμωτο. Δεν βαριεσαι. 

Κατα τ αλλα ειμαστε με φαρυγγιτιδα, καπου την αρπαξε ο μικρος. Ευτυχως ομως ηπιας μορφης ο καημενουλης μου. Στερεες δεν τρωμε ακομα, ουτε ξενο γαλα. Να δω τι θα κανω με αυτο το θεμα. Επισης μου φουντωσε κανα δυο φορες και εχω την αισθηση οτι εχουμε καποια αλλεργια μαλλον στο γαλα, αλλα ελπιζω να βγω ψευτρα. 

Θελει ολη την ωρα να ναι ορθιος, μιλαει συνεχεια μπα μπα και μα μα, τσιριζει, ειναι μεσα στην τρελα. Απο κιλα ειμαστε 8500 περιπου!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??? Καλησπερα

Εμας ουτε περπατουρα ουτε jumperoo επιτρεπει ο γιατρος. Και ηθελα να του παρω ρε γαμωτο. Δεν βαριεσαι. 

Κατα τ αλλα ειμαστε με φαρυγγιτιδα, καπου την αρπαξε ο μικρος. Ευτυχως ομως ηπιας μορφης ο καημενουλης μου. Στερεες δεν τρωμε ακομα, ουτε ξενο γαλα. Να δω τι θα κανω με αυτο το θεμα. Επισης μου φουντωσε κανα δυο φορες και εχω την αισθηση οτι εχουμε καποια αλλεργια μαλλον στο γαλα, αλλα ελπιζω να βγω ψευτρα. 

Θελει ολη την ωρα να ναι ορθιος, μιλαει συνεχεια μπα μπα και μα μα, τσιριζει, ειναι μεσα στην τρελα. Απο κιλα ειμαστε 8500 περιπου!! 

Ω ρε κοριτσι μ περαστικα στον αφρατουλη σου! Κοιτα να δεις που τη γλιτωσαμε ολο το χειμωνα κ μας τα επιασε τωρα τα παιδακια μας ειδες κ εμεις περασαμε βροχιολιτιδα...Ασε με τα γαλατα κ γω τα ψιλοπαρατησα ειμαι τοσο κουρασμενη κ πεσμενη ειμαι μονη ολη μερα μεχρι να φτιαξω το φαι της οσο η μπεμπα τσιριζει κ μελανιαζει πανω στο καροτσι τα χω δει ολα κ δεν εχω κουραγιο κ για προσπαθεια ξενου κ εμμετους.Λες απο καποιο σκονογαλα να φουντωσε?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ουφ εκανε λιγα γλιτωσαμε για σημερα το κλισμα πω πω ουτε να το σκεφτομαι δε θελω νομιζω θα ποναει η μικρουλα μ!

Καλα θα αλωνιζει τους τοπους η δικια σου με τη στρατα!

Ω τωρα μπηκα κ ειδα τι ειναι αυτο εχει πολυ φαση!! Περπατουρα αν δε κανω λαθος στα αγορια δε την επιτρεπουν 

Κ εμεις εχουμε μερες να κανουμε κλισμα! Αν εννοεις οτι θα ποναει αν της κανεις οχιιι καθολου δεν καταλαβαινουν κατι κ δρα αμεσως!

 

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??? Καλησπερα

Εμας ουτε περπατουρα ουτε jumperoo επιτρεπει ο γιατρος. Και ηθελα να του παρω ρε γαμωτο. Δεν βαριεσαι. 

Κατα τ αλλα ειμαστε με φαρυγγιτιδα, καπου την αρπαξε ο μικρος. Ευτυχως ομως ηπιας μορφης ο καημενουλης μου. Στερεες δεν τρωμε ακομα, ουτε ξενο γαλα. Να δω τι θα κανω με αυτο το θεμα. Επισης μου φουντωσε κανα δυο φορες και εχω την αισθηση οτι εχουμε καποια αλλεργια μαλλον στο γαλα, αλλα ελπιζω να βγω ψευτρα. 

Θελει ολη την ωρα να ναι ορθιος, μιλαει συνεχεια μπα μπα και μα μα, τσιριζει, ειναι μεσα στην τρελα. Απο κιλα ειμαστε 8500 περιπου!! 

Περαστικα σας κοπελα μ γρηγορα να γινει καλα το αγορακι σαςς! Η παιδιατρος μ ειπε αν βγαζει μονο σπυρακια κ δεν υπαρχει αλλη ενδειξη μπορει κ να ξεπεραστει εντος των επομενων ημερων κ να ειναι μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος! Το παθαμε 2,3 φορες κ τελικα συνηθισε εκει π εβγαζε τα σπυρακια!

Πω πω κοριτσια μα ολα τα μωρα.μας στην ιδια φαση ειναι? Τι εχουμε να περασουμε με τα υπερκινητικα;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ω ρε κοριτσι μ περαστικα στον αφρατουλη σου! Κοιτα να δεις που τη γλιτωσαμε ολο το χειμωνα κ μας τα επιασε τωρα τα παιδακια μας ειδες κ εμεις περασαμε βροχιολιτιδα...Ασε με τα γαλατα κ γω τα ψιλοπαρατησα ειμαι τοσο κουρασμενη κ πεσμενη ειμαι μονη ολη μερα μεχρι να φτιαξω το φαι της οσο η μπεμπα τσιριζει κ μελανιαζει πανω στο καροτσι τα χω δει ολα κ δεν εχω κουραγιο κ για προσπαθεια ξενου κ εμμετους.Λες απο καποιο σκονογαλα να φουντωσε?

Να σου πω κατι. Αμα δοκιμαζες να της το δωσεις μεσα σε φαγητο??? Δηλαδη να εφτιαχνες μια κρεμα με βρωμη, γαλα ξενο και να βαζες μεσα φρουτα?? 

Δεν ξερω ρε συ. Εκανα αποπειρα με ενα παλιορυζαλευρο να του φτιαξω αν και ειμαι κατα των ετοιμων κρεμων, αλλα ειπα μηπως ετσι μου ετρωγε κανα φρουτο. Και εβαλα μεσα στο ρυζαλευρο ενα αχλαδι. Δεν το τιμησε ο μικρος, αλλα μετα απο 20 λεπτα αρχισε και γεμιζε κοκκινιλες σε ολο το προσωπο. Το λεω στον γιατρο, μου λεει φταιει το αχλαδι μην ξαναδωσεις. 

Μετα απο καμια βδομαδα ξαναφτιαχνω ρυζαλευρο σκετο. Μεχρι τοτε δεν ειχα ξαναδωσει. Μου τρωει με τα χιλια ζορια 3-4 κουταλιες και μετα απο κανα μισαωρο φουντωνει, κοκκινιζει και μου κανει ρουκετες εμετους, αλλα μιλαμε εβγαζε και εβγαζε πολυ πραγμα!! Το ρυζαλευρο ειχε μεσα γαλα. 

Μετα απο αυτο εβαλα σε βαμβακι φρεσκο γαλα και το περασα στο προσωπο του να δω αν αντιδρασει. Και οπου το περασα κοκκινισε αμεσως!! 

Το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει λογικη αυτο που εκανα. Να δωσω παλι κατι που να περιεχει γαλα ωστε να δουμε. Οποτε εχω παραγγειλει γαλα ξενο και κατι κρεμες δημητριακων και περιμενω να ερθουν ωστε να δοκιμασω παλι να δω. Αν φουντωσει παλι, πολυ πιθανον να φταιει το γαλα. Εγω ομως ρε συ τρωω γλκ πλεον και δεν εχω παρατηρησει καμια ενοχληση, τπτ διαφορετικο. Δεν ξερω τι να υποθεσω!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμεις εχουμε μερες να κανουμε κλισμα! Αν εννοεις οτι θα ποναει αν της κανεις οχιιι καθολου δεν καταλαβαινουν κατι κ δρα αμεσως!

 

Περαστικα σας κοπελα μ γρηγορα να γινει καλα το αγορακι σαςς! Η παιδιατρος μ ειπε αν βγαζει μονο σπυρακια κ δεν υπαρχει αλλη ενδειξη μπορει κ να ξεπεραστει εντος των επομενων ημερων κ να ειναι μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος! Το παθαμε 2,3 φορες κ τελικα συνηθισε εκει π εβγαζε τα σπυρακια!

Πω πω κοριτσια μα ολα τα μωρα.μας στην ιδια φαση ειναι? Τι εχουμε να περασουμε με τα υπερκινητικα;;;

Αχ μακαρι ρε κοριτσι μου γιατι θα τρελαθω! Ευχαριστουμε πολυ Βαλεντινα μου!! Ασε, ειναι τρελα. Δεν καθεται ο κωλος τους πουθενα. Θα μας κλαταρουν χαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Να σου πω κατι. Αμα δοκιμαζες να της το δωσεις μεσα σε φαγητο??? Δηλαδη να εφτιαχνες μια κρεμα με βρωμη, γαλα ξενο και να βαζες μεσα φρουτα?? 

Δεν ξερω ρε συ. Εκανα αποπειρα με ενα παλιορυζαλευρο να του φτιαξω αν και ειμαι κατα των ετοιμων κρεμων, αλλα ειπα μηπως ετσι μου ετρωγε κανα φρουτο. Και εβαλα μεσα στο ρυζαλευρο ενα αχλαδι. Δεν το τιμησε ο μικρος, αλλα μετα απο 20 λεπτα αρχισε και γεμιζε κοκκινιλες σε ολο το προσωπο. Το λεω στον γιατρο, μου λεει φταιει το αχλαδι μην ξαναδωσεις. 

Μετα απο καμια βδομαδα ξαναφτιαχνω ρυζαλευρο σκετο. Μεχρι τοτε δεν ειχα ξαναδωσει. Μου τρωει με τα χιλια ζορια 3-4 κουταλιες και μετα απο κανα μισαωρο φουντωνει, κοκκινιζει και μου κανει ρουκετες εμετους, αλλα μιλαμε εβγαζε και εβγαζε πολυ πραγμα!! Το ρυζαλευρο ειχε μεσα γαλα. 

Μετα απο αυτο εβαλα σε βαμβακι φρεσκο γαλα και το περασα στο προσωπο του να δω αν αντιδρασει. Και οπου το περασα κοκκινισε αμεσως!! 

Το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει λογικη αυτο που εκανα. Να δωσω παλι κατι που να περιεχει γαλα ωστε να δουμε. Οποτε εχω παραγγειλει γαλα ξενο και κατι κρεμες δημητριακων και περιμενω να ερθουν ωστε να δοκιμασω παλι να δω. Αν φουντωσει παλι, πολυ πιθανον να φταιει το γαλα. Εγω ομως ρε συ τρωω γλκ πλεον και δεν εχω παρατηρησει καμια ενοχληση, τπτ διαφορετικο. Δεν ξερω τι να υποθεσω!!

Αχ μακαρι ρε κοριτσι μου γιατι θα τρελαθω! Ευχαριστουμε πολυ Βαλεντινα μου!! Ασε, ειναι τρελα. Δεν καθεται ο κωλος τους πουθενα. Θα μας κλαταρουν χαχα

Δοκιμασε ετσι κ βλεπεις! Παντως θελει 1εβδομαδα περιπου γ να συνηθισει ο οργανισμος στο καθε νεο κ αν ειναι μονο σπυρακια πολυ πιθανων να ξεπεραστει φυσικα αν υπαρξει βλεννα στα κακα,αιμα,ή εμετος επαναλαμβανομενος τοτε μιλαμε για αλλεργια! Ασε μας εχει πεθανει τα χερια ευτυχως π δεν θελει αγγαλια για να κοιμηθει γτ δεν ξερω τι θα εκανα!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δοκιμασε ετσι κ βλεπεις! Παντως θελει 1εβδομαδα περιπου γ να συνηθισει ο οργανισμος στο καθε νεο κ αν ειναι μονο σπυρακια πολυ πιθανων να ξεπεραστει φυσικα αν υπαρξει βλεννα στα κακα,αιμα,ή εμετος επαναλαμβανομενος τοτε μιλαμε για αλλεργια! Ασε μας εχει πεθανει τα χερια ευτυχως π δεν θελει αγγαλια για να κοιμηθει γτ δεν ξερω τι θα εκανα!!! 

Σε νιωθωωω. Εγω να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα να κοιμοταν με κουνημα και αγκαλια γιατι τωρα κοιμαται οπως ξαπλωνουμε μαζι και τον θηλαζω ξαπλα. Αλλα ετσι συνδεει τον υπνο με το στηθος και δεν θα μπορω να το ξεκοψω ποτε μετα. Αλλα μωρε τωρα μεγαλωνουν και παιζουν κ λιγο μονα τους. Ευτυχως τον βαζω και καθεται πλεον στον πωπο του τελεια, δεν πεφτει και παιζει ειτε στο παρκο, ειτε στην πισινουλα του, ειτε κατω. Και καπως γλυτωνουμε τα χερια. Ειναι πολυ βαρια πλεον, δεν γινεται να τα εχεις ολη μερα αγκαλια. Τετοια μπρατσα δεν ειχα ουτε οταν γυμναζομουν χαχαχ


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να σου πω κατι. Αμα δοκιμαζες να της το δωσεις μεσα σε φαγητο??? Δηλαδη να εφτιαχνες μια κρεμα με βρωμη, γαλα ξενο και να βαζες μεσα φρουτα?? 

Δεν ξερω ρε συ. Εκανα αποπειρα με ενα παλιορυζαλευρο να του φτιαξω αν και ειμαι κατα των ετοιμων κρεμων, αλλα ειπα μηπως ετσι μου ετρωγε κανα φρουτο. Και εβαλα μεσα στο ρυζαλευρο ενα αχλαδι. Δεν το τιμησε ο μικρος, αλλα μετα απο 20 λεπτα αρχισε και γεμιζε κοκκινιλες σε ολο το προσωπο. Το λεω στον γιατρο, μου λεει φταιει το αχλαδι μην ξαναδωσεις. 

Μετα απο καμια βδομαδα ξαναφτιαχνω ρυζαλευρο σκετο. Μεχρι τοτε δεν ειχα ξαναδωσει. Μου τρωει με τα χιλια ζορια 3-4 κουταλιες και μετα απο κανα μισαωρο φουντωνει, κοκκινιζει και μου κανει ρουκετες εμετους, αλλα μιλαμε εβγαζε και εβγαζε πολυ πραγμα!! Το ρυζαλευρο ειχε μεσα γαλα. 

Μετα απο αυτο εβαλα σε βαμβακι φρεσκο γαλα και το περασα στο προσωπο του να δω αν αντιδρασει. Και οπου το περασα κοκκινισε αμεσως!! 

Το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει λογικη αυτο που εκανα. Να δωσω παλι κατι που να περιεχει γαλα ωστε να δουμε. Οποτε εχω παραγγειλει γαλα ξενο και κατι κρεμες δημητριακων και περιμενω να ερθουν ωστε να δοκιμασω παλι να δω. Αν φουντωσει παλι, πολυ πιθανον να φταιει το γαλα. Εγω ομως ρε συ τρωω γλκ πλεον και δεν εχω παρατηρησει καμια ενοχληση, τπτ διαφορετικο. Δεν ξερω τι να υποθεσω!!

Αχ μακαρι ρε κοριτσι μου γιατι θα τρελαθω! Ευχαριστουμε πολυ Βαλεντινα μου!! Ασε, ειναι τρελα. Δεν καθεται ο κωλος τους πουθενα. Θα μας κλαταρουν χαχα

Γειά σου κορίτσι τι κανεις ο μικρος σου; το αχλαδι δεν νομιζω να τον πειραξε μηπως κατι που ειχε μεσα το ρυζαλευρο ξανα δοκιμασε το. Γιατι δεν φτιάχνεις μονη σου κρεμα απο βρωμη να βάλεις μεσα αχλαδι γινετε ωραια εγω της φτιαχνω και την τρωει. Δεν τρωει φρουτα ουτε φαι δεν του αρέσουν; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γειά σου κορίτσι τι κανεις ο μικρος σου; το αχλαδι δεν νομιζω να τον πειραξε μηπως κατι που ειχε μεσα το ρυζαλευρο ξανα δοκιμασε το. Γιατι δεν φτιάχνεις μονη σου κρεμα απο βρωμη να βάλεις μεσα αχλαδι γινετε ωραια εγω της φτιαχνω και την τρωει. Δεν τρωει φρουτα ουτε φαι δεν του αρέσουν; 

Δεν του αρεσουν ακομα... του εκανα και βρωμη με δικο μου γαλα και μια μπανανα μεσα, αλλα δεν το εφαγε. Μαλλον θελει τον χρονο του, δεν ξερω τι να πω. Ελπιζω να μην μου βγει κακοφαγο και δυσκολο στο φαγητο. 

Εσεις τι κανετε κοριτσι μου??? Η μπεμπουλα σουου??? Ειναι γυριστρω εε? Θελει ολο βολτες??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Δεν του αρεσουν ακομα... του εκανα και βρωμη με δικο μου γαλα και μια μπανανα μεσα, αλλα δεν το εφαγε. Μαλλον θελει τον χρονο του, δεν ξερω τι να πω. Ελπιζω να μην μου βγει κακοφαγο και δυσκολο στο φαγητο. 

Εσεις τι κανετε κοριτσι μου??? Η μπεμπουλα σουου??? Ειναι γυριστρω εε? Θελει ολο βολτες??

Σιγά σιγα θα φαι να του φτιαχνεις συνέχεια και ας το πετας φτιαχτου και με αχλαδι γιατι με μπανανα ουτε η δικια μου την ηθελε γινετε πολυ γλυκια. Θελει το δικο σου γαλα την εχει κατα βρει εκει μπιμπερο επισε τελικα; καλα μια χαρά πολυ τρεξιμο έχουμε μεγαλωσει και κάνουμε μαγκιές συνέχεια δεν θέλει να την κρατάς θελει να περπαταει μονη της. Βόλτες.... πρώτη λεξη οταν ξυπναει ειναι ατα...... Μαζεμω δεν εχει

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...