Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Να σου πω κατι. Αμα δοκιμαζες να της το δωσεις μεσα σε φαγητο??? Δηλαδη να εφτιαχνες μια κρεμα με βρωμη, γαλα ξενο και να βαζες μεσα φρουτα?? 

Δεν ξερω ρε συ. Εκανα αποπειρα με ενα παλιορυζαλευρο να του φτιαξω αν και ειμαι κατα των ετοιμων κρεμων, αλλα ειπα μηπως ετσι μου ετρωγε κανα φρουτο. Και εβαλα μεσα στο ρυζαλευρο ενα αχλαδι. Δεν το τιμησε ο μικρος, αλλα μετα απο 20 λεπτα αρχισε και γεμιζε κοκκινιλες σε ολο το προσωπο. Το λεω στον γιατρο, μου λεει φταιει το αχλαδι μην ξαναδωσεις. 

Μετα απο καμια βδομαδα ξαναφτιαχνω ρυζαλευρο σκετο. Μεχρι τοτε δεν ειχα ξαναδωσει. Μου τρωει με τα χιλια ζορια 3-4 κουταλιες και μετα απο κανα μισαωρο φουντωνει, κοκκινιζει και μου κανει ρουκετες εμετους, αλλα μιλαμε εβγαζε και εβγαζε πολυ πραγμα!! Το ρυζαλευρο ειχε μεσα γαλα. 

Μετα απο αυτο εβαλα σε βαμβακι φρεσκο γαλα και το περασα στο προσωπο του να δω αν αντιδρασει. Και οπου το περασα κοκκινισε αμεσως!! 

Το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει λογικη αυτο που εκανα. Να δωσω παλι κατι που να περιεχει γαλα ωστε να δουμε. Οποτε εχω παραγγειλει γαλα ξενο και κατι κρεμες δημητριακων και περιμενω να ερθουν ωστε να δοκιμασω παλι να δω. Αν φουντωσει παλι, πολυ πιθανον να φταιει το γαλα. Εγω ομως ρε συ τρωω γλκ πλεον και δεν εχω παρατηρησει καμια ενοχληση, τπτ διαφορετικο. Δεν ξερω τι να υποθεσω!!

Αχ μακαρι ρε κοριτσι μου γιατι θα τρελαθω! Ευχαριστουμε πολυ Βαλεντινα μου!! Ασε, ειναι τρελα. Δεν καθεται ο κωλος τους πουθενα. Θα μας κλαταρουν χαχα

Κοιτα θα σου πω τι μου εχει απομεινει να κανω ! Τελευταια ελπιδα να δοκιμασω το frizolac ac ειναι το μονο υποαλλεργικο που μου εχει μεινει αν δε το δεχτει κ αυτο μ πε η παιδιατρος παμε να δοκιμασουμε ολα τα HA που ναι λιγο πιο ελαφρυα κ ευγευστα κ μετα παμε σε κρεμες χωρις γαλα που θα βαζω μεσα τα υποαλλεργικα παντως πρεπει να πιει γαλα αφου θελω να το κοψω τι θα κανουμε δηλαδη!!!Αχ αυτο με το γαλα τωρα εσενσ οντως μυστηριο αφου τρως γλκα πλεον μηπως σε αμμεση μορφη τον πειραξσν ενω μεσω θηλασμου ειναι πιο ηπια? Τι γαλα θα δωσεις τωρα κανονικο η υποαλλεργικο?Αυτο με το βαμβακι παντως εχω διαβασει πως ισχυει σαν δερματικο τεστ τι νσ πω κ γω.Σιγα σιγα με δοκιμες εμειε εχουμε σιγουρα αλλεργια οποτε δε τολμαω να ακουμπησω γαλα 


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Σε νιωθωωω. Εγω να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα να κοιμοταν με κουνημα και αγκαλια γιατι τωρα κοιμαται οπως ξαπλωνουμε μαζι και τον θηλαζω ξαπλα. Αλλα ετσι συνδεει τον υπνο με το στηθος και δεν θα μπορω να το ξεκοψω ποτε μετα. Αλλα μωρε τωρα μεγαλωνουν και παιζουν κ λιγο μονα τους. Ευτυχως τον βαζω και καθεται πλεον στον πωπο του τελεια, δεν πεφτει και παιζει ειτε στο παρκο, ειτε στην πισινουλα του, ειτε κατω. Και καπως γλυτωνουμε τα χερια. Ειναι πολυ βαρια πλεον, δεν γινεται να τα εχεις ολη μερα αγκαλια. Τετοια μπρατσα δεν ειχα ουτε οταν γυμναζομουν χαχαχ

Α εμενα ακομα δεν καθεται πολυ σταθερα θελει μαξιλαρακι απο πισω της αλλα δεν της πολυαρεσει κιολας πιο πολυ θελει ορθια!! Χαχαχαχχα εγω π δεν ημουν ποτε ιδιαιτερα γυμνασμενη εκανα κ μπρατσα τωρα!!! 

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra K είπε:

Ουφ εκανε λιγα γλιτωσαμε για σημερα το κλισμα πω πω ουτε να το σκεφτομαι δε θελω νομιζω θα ποναει η μικρουλα μ!

Καλα θα αλωνιζει τους τοπους η δικια σου με τη στρατα!

Ω τωρα μπηκα κ ειδα τι ειναι αυτο εχει πολυ φαση!! Περπατουρα αν δε κανω λαθος στα αγορια δε την επιτρεπουν 

Ναι ειναι τελειο της αρεσει πολυ.. ολο γελαει και χοροπηδαει δεν σταματαει!!!

Λοιπον κοριτσια να ρωτησω.. οσες θηλαζετε τα μικρα σας παιρνουν πιπιλα;;γτ ολοι μου λενε δωσ της πιπιλα να κοιματσι χωρις αγκαλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Ναι ειναι τελειο της αρεσει πολυ.. ολο γελαει και χοροπηδαει δεν σταματαει!!!

Λοιπον κοριτσια να ρωτησω.. οσες θηλαζετε τα μικρα σας παιρνουν πιπιλα;;γτ ολοι μου λενε δωσ της πιπιλα να κοιματσι χωρις αγκαλια!!!

Δε πηρε ποτε πιπιλα!! Κ αν εχω προσπαθησει ! Με το ζορι της τη κραταγα αλλα τιποτα ! Αααααχ βασανοοο


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Σιγά σιγα θα φαι να του φτιαχνεις συνέχεια και ας το πετας φτιαχτου και με αχλαδι γιατι με μπανανα ουτε η δικια μου την ηθελε γινετε πολυ γλυκια. Θελει το δικο σου γαλα την εχει κατα βρει εκει μπιμπερο επισε τελικα; καλα μια χαρά πολυ τρεξιμο έχουμε μεγαλωσει και κάνουμε μαγκιές συνέχεια δεν θέλει να την κρατάς θελει να περπαταει μονη της. Βόλτες.... πρώτη λεξη οταν ξυπναει ειναι ατα...... Μαζεμω δεν εχει

 

Οχι ουτε μπιμπερο. Ειναι πολυ ζορικο παιδι ασε. Χεχεχε, ατα θελει το κοριτσι μας ε?? Ενταξει ειναι και καλοκαιρι, πως να το κανουμε. Θελει να ξεσκαει το παιδι. Τι θα πει η μαμα κουραζεται??? Την κραταω σε φορμα

πρίν από 5 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοιτα θα σου πω τι μου εχει απομεινει να κανω ! Τελευταια ελπιδα να δοκιμασω το frizolac ac ειναι το μονο υποαλλεργικο που μου εχει μεινει αν δε το δεχτει κ αυτο μ πε η παιδιατρος παμε να δοκιμασουμε ολα τα HA που ναι λιγο πιο ελαφρυα κ ευγευστα κ μετα παμε σε κρεμες χωρις γαλα που θα βαζω μεσα τα υποαλλεργικα παντως πρεπει να πιει γαλα αφου θελω να το κοψω τι θα κανουμε δηλαδη!!!Αχ αυτο με το γαλα τωρα εσενσ οντως μυστηριο αφου τρως γλκα πλεον μηπως σε αμμεση μορφη τον πειραξσν ενω μεσω θηλασμου ειναι πιο ηπια? Τι γαλα θα δωσεις τωρα κανονικο η υποαλλεργικο?Αυτο με το βαμβακι παντως εχω διαβασει πως ισχυει σαν δερματικο τεστ τι νσ πω κ γω.Σιγα σιγα με δοκιμες εμειε εχουμε σιγουρα αλλεργια οποτε δε τολμαω να ακουμπησω γαλα 

Προς το παρον κανονικο και αν δω κατι υποπτο την πατησα. Σιγα μην πιει το υποαλλεργικο. Πως μπλεξαμε ετσι ρε φιλη χεχε. Τουλαχιστον εσενα σου τρωει. Οποτε σιγα σιγα θα κοβεις θηλασμους

Just now, eleni.9 είπε:

Ναι ειναι τελειο της αρεσει πολυ.. ολο γελαει και χοροπηδαει δεν σταματαει!!!

Λοιπον κοριτσια να ρωτησω.. οσες θηλαζετε τα μικρα σας παιρνουν πιπιλα;;γτ ολοι μου λενε δωσ της πιπιλα να κοιματσι χωρις αγκαλια!!!

Με πολυ δυσκολια, παλευα 2 μηνες να μαθει πιπιλα και τελικα εμαθε και τωρα την παιρνει. Βεβαια η αληθεια ειναι πως δεν χρειαζεται να την μαθαινουν, αλλα εμενα ρε συ με ειχε πεθανει ολη μερα στηθος και γκρινιαζε. Με αυτην καπως ηρεμει που κ που


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

 

Με πολυ δυσκολια, παλευα 2 μηνες να μαθει πιπιλα και τελικα εμαθε και τωρα την παιρνει. Βεβαια η αληθεια ειναι πως δεν χρειαζεται να την μαθαινουν, αλλα εμενα ρε συ με ειχε πεθανει ολη μερα στηθος και γκρινιαζε. Με αυτην καπως ηρεμει που κ που

Εμενα με πεθανε στην αγκαλια για να κοιμηθει.. και ειναι κ βαρια τωρα. Και σκεφτομαι μηπως πρεπει να μαθει πιπιλα για να κοιμαται ετσι!! 

Πω πω κοριτσια απο τσιριδες μας εχει ξεκουφανει.. φωναζει τοσο δυνατα κ της αρεσει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Εμενα με πεθανε στην αγκαλια για να κοιμηθει.. και ειναι κ βαρια τωρα. Και σκεφτομαι μηπως πρεπει να μαθει πιπιλα για να κοιμαται ετσι!! 

Πω πω κοριτσια απο τσιριδες μας εχει ξεκουφανει.. φωναζει τοσο δυνατα κ της αρεσει!!

Τα ιδια και μας χαχαχαχα. Ανακαλυπτουν την φωνουλα τους και εκφραζονται μεσω αυτης μωρε τα μικρουλια


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Τα ιδια και μας χαχαχαχα. Ανακαλυπτουν την φωνουλα τους και εκφραζονται μεσω αυτης μωρε τα μικρουλια

Μα λεω θα μας ακουν στην πολυκατοικια θα νομιζουν κατι την κανουμε... χαχαχα τι πλακα εχουν!!! 

Βρε κοριτσια βλεπω και σας ειναι αφρατουλικα τα μωρακια σας αλλα μονο εμενα δεν γυρναει η τεμπελω;;; ουτε απο μπρουμητα ανασκελα ουτε το αντιθετο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πιο αδυνατη πρεπει να ναι εδω 7,500 αλλα πριν 2 βδομαδες τα εκανε ολα μαζεμενα οποτε μην ανχωνεσαι κ γω ολο νομιζω οτι η δικια μ ειναι πισω σε ολα που συγκρινω με αλλα μωρακια κ τσουπ μετα απο λιγο τα κανει ολα κ λεω τσαμπα ανχωθηκα!

Just now, eleni.9 είπε:

Μα λεω θα μας ακουν στην πολυκατοικια θα νομιζουν κατι την κανουμε... χαχαχα τι πλακα εχουν!!! 

Βρε κοριτσια βλεπω και σας ειναι αφρατουλικα τα μωρακια σας αλλα μονο εμενα δεν γυρναει η τεμπελω;;; ουτε απο μπρουμητα ανασκελα ουτε το αντιθετο!!! 

 

Just now, nanoula90 είπε:

Οχι ουτε μπιμπερο. Ειναι πολυ ζορικο παιδι ασε. Χεχεχε, ατα θελει το κοριτσι μας ε?? Ενταξει ειναι και καλοκαιρι, πως να το κανουμε. Θελει να ξεσκαει το παιδι. Τι θα πει η μαμα κουραζεται??? Την κραταω σε φορμα

Προς το παρον κανονικο και αν δω κατι υποπτο την πατησα. Σιγα μην πιει το υποαλλεργικο. Πως μπλεξαμε ετσι ρε φιλη χεχε. Τουλαχιστον εσενα σου τρωει. Οποτε σιγα σιγα θα κοβεις θηλασμους

Με πολυ δυσκολια, παλευα 2 μηνες να μαθει πιπιλα και τελικα εμαθε και τωρα την παιρνει. Βεβαια η αληθεια ειναι πως δεν χρειαζεται να την μαθαινουν, αλλα εμενα ρε συ με ειχε πεθανει ολη μερα στηθος και γκρινιαζε. Με αυτην καπως ηρεμει που κ που

Αχ βρε φιλη πες το τροπο που καταφερες πιπιλα!! Κ ποια μαρκα μπας κ δουμε φως!! Ναι καλα με το φαι μη χαιρεσαι οτι κοβω θηλασμους τρωει κ μετα μου κατεβαζει τη μπλουζα χωρις μπυζι δε κλεινει το γευμα ετσι για χωνεψη!!

  • Χαχα 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Εμενα η πιο αδυνατη πρεπει να ναι εδω 7,500 αλλα πριν 2 βδομαδες τα εκανε ολα μαζεμενα οποτε μην ανχωνεσαι κ γω ολο νομιζω οτι η δικια μ ειναι πισω σε ολα που συγκρινω με αλλα μωρακια κ τσουπ μετα απο λιγο τα κανει ολα κ λεω τσαμπα ανχωθηκα!

 

Αχ βρε φιλη πες το τροπο που καταφερες πιπιλα!! Κ ποια μαρκα μπας κ δουμε φως!! Ναι καλα με το φαι μη χαιρεσαι οτι κοβω θηλασμους τρωει κ μετα μου κατεβαζει τη μπλουζα χωρις μπυζι δε κλεινει το γευμα ετσι για χωνεψη!!

Της mam και μονο δεχτηκε. Και μαλιστα μεχρι πριν λιγες μερες ειχε ακομα την 0-2 μηνων της mam, γιατι αυτην εμαθε και δεν την αλλαζε. Τωρα του πηρα 6+ και τη δεχτηκε. Παλεψα παρα πολυ για να την παρει, δεν ηθελε με τπτ. Αλλα καθε μερα του την εδινα, καθε μερα επι τοσο καιρο, μεχρι που αρχισε κ την κραταγε. Στην αρχη μπορει 15 λεπτα ολη μερα κ σιγα σιγα και παραπανω. Δοκιμασα αρκετες πιπιλες, αβεντ, νουκ, κικο, μονο της mam δεχτηκε. 

 

Just now, eleni.9 είπε:

Μα λεω θα μας ακουν στην πολυκατοικια θα νομιζουν κατι την κανουμε... χαχαχα τι πλακα εχουν!!! 

Βρε κοριτσια βλεπω και σας ειναι αφρατουλικα τα μωρακια σας αλλα μονο εμενα δεν γυρναει η τεμπελω;;; ουτε απο μπρουμητα ανασκελα ουτε το αντιθετο!!! 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, ειναι στο παιδι. Θα τα κανει, θελει τον χρονο της η μπουμπου!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

 

 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, ειναι στο παιδι. Θα τα κανει, θελει τον χρονο της η μπουμπου!! 

 

Μα το χει κανει μια δυο φορες.. αλλα αυτο ηταν τωρα δεν το κανει.. βαριεται παιδι μου να ζοριστει λιγο!!! 

Επισης να σας ρωτησω.. τωρα με τη ζεστη τι τους φορατε;; εγω ειτε κοντομανικο κ σορτσακι ειτε κοντομανικο ζιπουνακι..ομως σκαει παλι κ ιδρωνει κ κλαιει.. κ αντρας μου λεει να την αφησω μονο με το παμπερς αλλα εγω φοβαμαι λιγο να κοιμηθει ετσι γυμνη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Μα το χει κανει μια δυο φορες.. αλλα αυτο ηταν τωρα δεν το κανει.. βαριεται παιδι μου να ζοριστει λιγο!!! 

Επισης να σας ρωτησω.. τωρα με τη ζεστη τι τους φορατε;; εγω ειτε κοντομανικο κ σορτσακι ειτε κοντομανικο ζιπουνακι..ομως σκαει παλι κ ιδρωνει κ κλαιει.. κ αντρας μου λεει να την αφησω μονο με το παμπερς αλλα εγω φοβαμαι λιγο να κοιμηθει ετσι γυμνη!!

Το ιδιο μου λεει κ ο δικος μ αλλα το παιδι οταν θηλαζει γινεται λουτσα! Κ προτιμω να υπαρχει ενα φανελακι να αποροφαει τον ιδρωτα γιατι εχω aircodicion ολο το βραδυ κ φοβαμαι πολυ μη μου κρυωσει .Απο κατω τιποτα μονο παμπερς κ μπλουζακι κατα προτιμηση οχι ραντε να χει λιγο μανικακι να πιανει πλατουλα αλλα σ λεω λογω κλιματιστικου αν σκατε ισως ειναι καλυτερα ραντε

@nanoula90

Θα το παλεψω κ γω λιγο ακομη ενα ανηψακι μου πηρε πιπιλα στο χρονο ,την κραξανε ολοι πωωω τι εκανες στο παιδι δεν ειχε παρει μεχρι τωρα κ του επεμενες κ ολα αυτα τα κολλημενα, δε τη παλευε αλλο η ξαδερφη ομως κ αυτη να το κοιμιζει με αγκαλια 15 κιλα κ βρηκε την υγεια της!του την εδινες μονο σε ωρες υπνου για να καταλαβει τη διαφορα η οποτε γκρινιαζε?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Το ιδιο μου λεει κ ο δικος μ αλλα το παιδι οταν θηλαζει γινεται λουτσα! Κ προτιμω να υπαρχει ενα φανελακι να αποροφαει τον ιδρωτα γιατι εχω aircodicion ολο το βραδυ κ φοβαμαι πολυ μη μου κρυωσει .Απο κατω τιποτα μονο παμπερς κ μπλουζακι κατα προτιμηση οχι ραντε να χει λιγο μανικακι να πιανει πλατουλα αλλα σ λεω λογω κλιματιστικου αν σκατε ισως ειναι καλυτερα ραντε

@nanoula90

Θα το παλεψω κ γω λιγο ακομη ενα ανηψακι μου πηρε πιπιλα στο χρονο ,την κραξανε ολοι πωωω τι εκανες στο παιδι δεν ειχε παρει μεχρι τωρα κ του επεμενες κ ολα αυτα τα κολλημενα, δε τη παλευε αλλο η ξαδερφη ομως κ αυτη να το κοιμιζει με αγκαλια 15 κιλα κ βρηκε την υγεια της!του την εδινες μονο σε ωρες υπνου για να καταλαβει τη διαφορα η οποτε γκρινιαζε?

Η αληθεια ειναι εμεις δεν εχουμε κλιματιστηκο.. και μαλλον ζεσταινεται η καημενουλα!!!

Κι εγω για αυτο σκεφτομαι να την μαθω πιπιλα μηπως κοιμαται ετσι χωρις αγκαλια και βολτα.. μονο για τον υπνο δηλαδη! Απο την αλλη δισταζω κ σκεφτομαι μηπως την μαθει κ δεν μπορουμε να την κοψουμε μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Οχι ουτε μπιμπερο. Ειναι πολυ ζορικο παιδι ασε. Χεχεχε, ατα θελει το κοριτσι μας ε?? Ενταξει ειναι και καλοκαιρι, πως να το κανουμε. Θελει να ξεσκαει το παιδι. Τι θα πει η μαμα κουραζεται??? Την κραταω σε φορμα

Προς το παρον κανονικο και αν δω κατι υποπτο την πατησα. Σιγα μην πιει το υποαλλεργικο. Πως μπλεξαμε ετσι ρε φιλη χεχε. Τουλαχιστον εσενα σου τρωει. Οποτε σιγα σιγα θα κοβεις θηλασμους

Με πολυ δυσκολια, παλευα 2 μηνες να μαθει πιπιλα και τελικα εμαθε και τωρα την παιρνει. Βεβαια η αληθεια ειναι πως δεν χρειαζεται να την μαθαινουν, αλλα εμενα ρε συ με ειχε πεθανει ολη μερα στηθος και γκρινιαζε. Με αυτην καπως ηρεμει που κ που

Καλημέρα κορίτσι ζορικος ε αστα σαν την δικια μου θα ειναι που να δεις οταν σου περπατησει την έβαψες. Το χειμώνα να δω πως θα την μαζεψω.κοριτσια αν δεν υπαρχει σοβαρο πρόβλημα με αλλεργία μην ξεκινατε υποαλλεργικο να πατε σε καταλληλο γιατρό να σας κανει εξετάσεις και ελενχο και αν χρειάζεται δίνετε μετα εχω εμπειρία απο την ανηψια μ9υ γιαυτο σας το λεω.

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Το ιδιο μου λεει κ ο δικος μ αλλα το παιδι οταν θηλαζει γινεται λουτσα! Κ προτιμω να υπαρχει ενα φανελακι να αποροφαει τον ιδρωτα γιατι εχω aircodicion ολο το βραδυ κ φοβαμαι πολυ μη μου κρυωσει .Απο κατω τιποτα μονο παμπερς κ μπλουζακι κατα προτιμηση οχι ραντε να χει λιγο μανικακι να πιανει πλατουλα αλλα σ λεω λογω κλιματιστικου αν σκατε ισως ειναι καλυτερα ραντε

@nanoula90

Θα το παλεψω κ γω λιγο ακομη ενα ανηψακι μου πηρε πιπιλα στο χρονο ,την κραξανε ολοι πωωω τι εκανες στο παιδι δεν ειχε παρει μεχρι τωρα κ του επεμενες κ ολα αυτα τα κολλημενα, δε τη παλευε αλλο η ξαδερφη ομως κ αυτη να το κοιμιζει με αγκαλια 15 κιλα κ βρηκε την υγεια της!του την εδινες μονο σε ωρες υπνου για να καταλαβει τη διαφορα η οποτε γκρινιαζε?

Την εδινα συνεχεια, ολη μερα ακομα κ οταν δεν γκρινιαζε για να την μαθει. Στην αρχη δεν την ηθελε με τιποτα. Με τιποτα ομως, εβαζε τη γλωσσα και την εσπρωχνε. Τωρα πλεον την κραταει και τη βαζει κ μονος του χαχα. Βεβαια κοριτσια και παλι θελει αγκαλια, αλλα τουλαχιστον δεν θελει πιπιλισμα το στηθος. Το εχει μονο για να τρωει και μονο το βραδυ πριν κοιμηθει μπορει να πιπιλισει λιγο. Μετα του βαζω πιπιλα και πιπιλαει αυτην. 

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι ζορικος ε αστα σαν την δικια μου θα ειναι που να δεις οταν σου περπατησει την έβαψες. Το χειμώνα να δω πως θα την μαζεψω.κοριτσια αν δεν υπαρχει σοβαρο πρόβλημα με αλλεργία μην ξεκινατε υποαλλεργικο να πατε σε καταλληλο γιατρό να σας κανει εξετάσεις και ελενχο και αν χρειάζεται δίνετε μετα εχω εμπειρία απο την ανηψια μ9υ γιαυτο σας το λεω.

Καλημερααα κοριτσιιι. Ζορικος ναι, αλλα τι να τον κανουμε. Δεν ξεκιναω υποαλλεργικο εννοειται,αλλα θα δω γιατι φουντωνει το παιδι. Και μπορει να παω σε αλλεργιολογο να με καθοδηγησει.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...