Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 17/11/2021 at 8:40 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Συγνώμη που ρωτάω αλλά κ εμένα η πρώτη φορά είναι.8 ωάρια θα σου δώσει σου είπε για βλαστοκυστες πόσες θα είναι? Εμένα (στην Αθήνα βέβαια) μου είπε ότι θα μου δώσει 8 με 10 ωάρια και από αυτά πιστεύει ότι θα έχουμε τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες δηλαδή πρώτα ο Θεός είμαι καλυμμένη για 2 προσπάθειες.

Κορίτσια πάλι δε ρώτησα σε περίπτωση που φτου φτου μακρυά από εμάς δεν πετύχει η πρώτη πόσο θα με χρεώσει την δεύτερη. Στο δια ταύτα..μου είπε συνεχίζω 6 σικλακουρ ημερησίως και από Παρασκευή ξεκινάω το demerstil (κάπως έτσι). Ραντεβού σε μια βδομάδα όπου θα έχει περάσει ένα 15νθημερο και θα έχει μια εικόνα για το πώς είμαι. Τον ρώτησα γιατί μου δίνει τόσα πολλά χάπια κ μου βάζει κ επιπλέον τώρα και μου είπε λόγω παλινδρόμης κύησης που είχα στο παρελθόν.

Ταρζανιτσα μου θα του έδινα τα φιλιά σου αλλά ήταν λίγο στα στριμμένα του σήμερα χαχαχαχαχα. Ένα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με χρεώσε για τον υπέρηχο. Είχα την εντύπωση ότι η παρακολούθηση πάει πακέτο στο ποσό που μου είπε .

Δε ρώτησα για βλαστοκύστες. Θα ρωτήσω την επομενη φορλα. Αυτο που μου ειπε ομως ηταν οτι σε περιπτωση που η δοτρια δεν εχει να μου δωσει 8 ωαρια θα πλητωσω λιγοτερα. Για καθε επομενη προσπαθεια μου ειπε επιπλεον 1200 και στο πακετο αυτο συμπεριλαμβανεται ο μεγαλος υπερηχος

On 17/11/2021 at 8:48 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Για τα αυτοκόλλητα έχεις καθόλου ιδέα να με διαφωτίσεις?? 

Τα dermestril τα χρησιμοποιω εγώ μονιμα αν εχεις αποριες για τη χρηση τους. Οταν ξεκινησουμε τη διαδικασια της εξωσωματικης βεβαια δεν εχω ιδεα τι θα πρεπει να κανω μ αυτα :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, Villi είπε:

Κοριτσια του Κούρτη να κάνω μια ερώτηση; Μηπως θυμάστε ποσο καιρό κανει να σου κλείσει ραντεβού; Μπορεί να ειναι και μετα απο ένα μήνα; 

Καλημέρα!!! Πήρα τηλ κατά τις 10 Οκτώβρη αν θυμάμαι καλά και πήγα στο ιατρείο του 21 Οκτώβρη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,και παλι εδω εγω!! Τελικα γινονται και θαύματα ναι!!! Για οσες δεν ειχαν διαβασει πρωτη χοριακη 65 κ δευτερη 77...κ φυσικα ημουν στα πατωματα για 4 μερες μεχρι να κανω την τριτη χοριακη που πηγε...510!!!! Κ η τεταρτη σημερα 1250!! Πηραμε μπρος ναι!!! Βιαστηκα να κανω κ υπερηχο κ να δω κ σακο και εμβρυακα στοιχεια! Απλα ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ειλικρινα..ξυπναω μεσα στον υπνο μου κ αναρωτιεμαι αν ειναι αληθεια ολο αυτο...γτ μετα τον εφιαλτη της 2 χοριακης φοβαμαι να χαρω!! Το μονο που εχω να πω ειναι πιστεψτε στα θαυματα ναι! 

μπραβο κοριτσι μ γλυκο....κ ναι γινονται θαύματα...συγχαρητήρια καλη εγκυμοσύνη η Παναγία  μαζι σ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,και παλι εδω εγω!! Τελικα γινονται και θαύματα ναι!!! Για οσες δεν ειχαν διαβασει πρωτη χοριακη 65 κ δευτερη 77...κ φυσικα ημουν στα πατωματα για 4 μερες μεχρι να κανω την τριτη χοριακη που πηγε...510!!!! Κ η τεταρτη σημερα 1250!! Πηραμε μπρος ναι!!! Βιαστηκα να κανω κ υπερηχο κ να δω κ σακο και εμβρυακα στοιχεια! Απλα ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ειλικρινα..ξυπναω μεσα στον υπνο μου κ αναρωτιεμαι αν ειναι αληθεια ολο αυτο...γτ μετα τον εφιαλτη της 2 χοριακης φοβαμαι να χαρω!! Το μονο που εχω να πω ειναι πιστεψτε στα θαυματα ναι! 

Μπραβο σου!!! Συγχαρητηρια!!!!!! Σου ευχομαι ολα καλα απο δω και περα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,και παλι εδω εγω!! Τελικα γινονται και θαύματα ναι!!! Για οσες δεν ειχαν διαβασει πρωτη χοριακη 65 κ δευτερη 77...κ φυσικα ημουν στα πατωματα για 4 μερες μεχρι να κανω την τριτη χοριακη που πηγε...510!!!! Κ η τεταρτη σημερα 1250!! Πηραμε μπρος ναι!!! Βιαστηκα να κανω κ υπερηχο κ να δω κ σακο και εμβρυακα στοιχεια! Απλα ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ειλικρινα..ξυπναω μεσα στον υπνο μου κ αναρωτιεμαι αν ειναι αληθεια ολο αυτο...γτ μετα τον εφιαλτη της 2 χοριακης φοβαμαι να χαρω!! Το μονο που εχω να πω ειναι πιστεψτε στα θαυματα ναι! 

Σε περιμένω στο νέο θέμα " μανούλες Ιουνίου 2022" που άνοιξα!!

Μπράβο κούκλα μου!! Ναι, θαύματα γίνονται!! Με τη βοήθεια του Θεού!!

Κι εγώ φοβάμαι ακόμα να χαρώ... αλλά το παμε βήμα βήμα... και χαίρομαι το σήμερα!!

Φιλιά!!

Επεξεργάστηκαν by athinaida
  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

μπραβο κοριτσι μ γλυκο....κ ναι γινονται θαύματα...συγχαρητήρια καλη εγκυμοσύνη η Παναγία  μαζι σ....

Σε ευχαριστω @Rafaelatarzan μου.η παναγια κοντα σε ολες μας !!! 

1 ώρα πρίν, athinaida είπε:

Σε περιμένω στο νέο θέμα " μανούλες Ιουνίου 2022" που άνοιξα!!

Μπράβο κούκλα μου!! Ναι, θαύματα γίνονται!! Με τη βοήθεια του Θεού!!

Κι εγώ φοβάμαι ακόμα να χαρώ... αλλά το παμε βήμα βήμα... και χαίρομαι το σήμερα!!

Φιλιά!!

Φιλια πολλα @athinaida..ετσι ακριβως βημα βημα....ολα δεξια να σου πανε και σενα κουκλα μου !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,και παλι εδω εγω!! Τελικα γινονται και θαύματα ναι!!! Για οσες δεν ειχαν διαβασει πρωτη χοριακη 65 κ δευτερη 77...κ φυσικα ημουν στα πατωματα για 4 μερες μεχρι να κανω την τριτη χοριακη που πηγε...510!!!! Κ η τεταρτη σημερα 1250!! Πηραμε μπρος ναι!!! Βιαστηκα να κανω κ υπερηχο κ να δω κ σακο και εμβρυακα στοιχεια! Απλα ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ειλικρινα..ξυπναω μεσα στον υπνο μου κ αναρωτιεμαι αν ειναι αληθεια ολο αυτο...γτ μετα τον εφιαλτη της 2 χοριακης φοβαμαι να χαρω!! Το μονο που εχω να πω ειναι πιστεψτε στα θαυματα ναι! 

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Βήμα βήμα και όλα θα πάνε καλά!! Κορίτσια ειστε μεγάλη δύναμη για εμάς που ακολουθούμε!! Σας θέλουμε δίπλα μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,και παλι εδω εγω!! Τελικα γινονται και θαύματα ναι!!! Για οσες δεν ειχαν διαβασει πρωτη χοριακη 65 κ δευτερη 77...κ φυσικα ημουν στα πατωματα για 4 μερες μεχρι να κανω την τριτη χοριακη που πηγε...510!!!! Κ η τεταρτη σημερα 1250!! Πηραμε μπρος ναι!!! Βιαστηκα να κανω κ υπερηχο κ να δω κ σακο και εμβρυακα στοιχεια! Απλα ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ειλικρινα..ξυπναω μεσα στον υπνο μου κ αναρωτιεμαι αν ειναι αληθεια ολο αυτο...γτ μετα τον εφιαλτη της 2 χοριακης φοβαμαι να χαρω!! Το μονο που εχω να πω ειναι πιστεψτε στα θαυματα ναι! 

Πολλα πολλα συγχαρητήρια, γέμισε μωράκια και καλά νέα το φόρουμ. Σου εύχομαι απο εδώ και πέρα μονο χαρές και τέρμα οι αγωνίες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Βήμα βήμα και όλα θα πάνε καλά!! Κορίτσια ειστε μεγάλη δύναμη για εμάς που ακολουθούμε!! Σας θέλουμε δίπλα μας!

Βαδιζουμε ολες μαζι σε αυτο το σκοτεινο μονοπατι ,κ η καθεμια με το φως της αγαπης κ της ψυχης της προσπαθει να φωτισει καθε σκοτεινο σημειο.. 

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Πολλα πολλα συγχαρητήρια, γέμισε μωράκια και καλά νέα το φόρουμ. Σου εύχομαι απο εδώ και πέρα μονο χαρές και τέρμα οι αγωνίες. 

Σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα, και ναι να γεμισει το φορουμ μονο χαρμόσυνα μηνυματα! Σε ευχαριστω κοριτσι μου !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κούκλες υπάρχει ένας λoγαροασμός στο instagram @donorchild και τον εχει μια κοπελιτσα απο τη Δανια που ειναι παιδι που προηλθε με δωρεά όχι ωαρίου αλλα σπερματοζωαρίου.Συχνά φιλοξενεί στη σελίδα της και άλλα παιδια που γεννηθηκαμ με τη βοήθεια δωρητων Μιλάει για τη ζωή της σχετικά με αυτό, πώς νιώθει, πώς της ειπαν οι γονεις της την ιστορια της και πολλα αλλα. Εμενα με βοήθησε πάρα πολύ. Απαντάει πάντα σε απορίες που τις γράφω στα σχόλια ή στα stories της. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. 

Γενικά με απασχολεί το αν θα πρέπει να το πουμε στα παιδια μας ή όχι. Από την έρευνα που έχω κάνει στο ιντερνετ οι περισσότεροι ψυχολογοι, τα παιδια και οι σχετικές μελετες λένε ναι. Αυτο πιστεύω κ εγώ. Ο άντρας μου διαφωνεί. Εσείς τι γνώμη έχετε; 

Σορρυ για το μακρυναρι που εγραψα lol

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Viv37 said:

Κούκλες υπάρχει ένας λoγαροασμός στο instagram @donorchild και τον εχει μια κοπελιτσα απο τη Δανια που ειναι παιδι που προηλθε με δωρεά όχι ωαρίου αλλα σπερματοζωαρίου.Συχνά φιλοξενεί στη σελίδα της και άλλα παιδια που γεννηθηκαμ με τη βοήθεια δοριτων Μιλάεο για τη ζωή τξς σχετικά με αυτό, πώς νιώθει, πώς της ειπαν οι γονεις της την ιστορια της και πολλα αλλα. Εμενα με βοήθησε πάρα πολύ. Απαντάει πάντα σε απορίες που τις γράφω στα σχόλια ή στα stories της. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. 

Γενικά με απασχολεί το αν θα πρέπει να το πουμε στα παιδια μας ή όχι. Από την έρευνα που έχω κάνει στο ιντερνετ οι περισσότεροι ψυχολογοι, τα παιδια και οι σχετικές μελετες λένε ναι. Αυτο πιστεύω κ εγώ. Ο άντρας μου διαφωνεί. Εσείς τι γνώμη έχετε; 

Σορρυ για το μακρυναρι που εγραψα lol

Και εγω πιστευω οτι πρεπει να το πουμε.Σε ποια ηλικια ειναι αραγε καλυτερα.;...Εγω παντως οταν ερθει εκεινη η ωρα θα συμβουλευτω ψυχολογο..Δε γινεται αλλιως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anoulious είπε:

Και εγω πιστευω οτι πρεπει να το πουμε.Σε ποια ηλικια ειναι αραγε καλυτερα.;...Εγω παντως οταν ερθει εκεινη η ωρα θα συμβουλευτω ψυχολογο..Δε γινεται αλλιως...

Απο αυτα που διαβασα εγώ βλεπω οτι ειναι καλυτερα να το λεμε σιγα σιγα σαν κατι φυσικο απο πολύ μικρη ηλικια και οταν τους δημιουργηθουν αποριες να τις λυσουμε. Υπαρχουν βιβλια παιδικα σχετικα με αυτο (δυστυχως οχι ελληνικα) αλλα μπορουμε να φτιαξουμε δικα μας παραμυθακια οπως οι γονεις της κοπελας που εγραψα παραπανω.Πχ η μαμα και ο μπαμπας παντρευτηκαν και δεν μπορπυσαν να κανου παιδακι καο μοα κυρια που τη λενε δοτρια τους βοηθησε κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,και παλι εδω εγω!! Τελικα γινονται και θαύματα ναι!!! Για οσες δεν ειχαν διαβασει πρωτη χοριακη 65 κ δευτερη 77...κ φυσικα ημουν στα πατωματα για 4 μερες μεχρι να κανω την τριτη χοριακη που πηγε...510!!!! Κ η τεταρτη σημερα 1250!! Πηραμε μπρος ναι!!! Βιαστηκα να κανω κ υπερηχο κ να δω κ σακο και εμβρυακα στοιχεια! Απλα ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ειλικρινα..ξυπναω μεσα στον υπνο μου κ αναρωτιεμαι αν ειναι αληθεια ολο αυτο...γτ μετα τον εφιαλτη της 2 χοριακης φοβαμαι να χαρω!! Το μονο που εχω να πω ειναι πιστεψτε στα θαυματα ναι! 

Συγχαρητηρια ! Ναι ειναι αληθεια εισαι μανουλα. Το σπορακι σου ειναι εδω και μεγαλωνει! Τα φιλια μου στον γιατρουλη μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...